Eşimi maddi destek beklentisi

hacininannesi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2024
186
109
25
Daha öncede söylediğim gibi deprem de evimiz yıkıldı. Çok fazla uzatmıcam eşim durdu durdu şimdi ev yapmaya karar verdi. Kple beraber yaşıyoruz. Hiç bir şekilde maddi destek çıkmayacağını açık açık söyledi. Eşimde çok üzülüyor bu duruma. Ben depremden önce örgü yapıp satıyordum birikim yapıyordum. Ee oda çocuk olunca depremde evsiz kalınca bitti. Şimdi küçük çocuğum var yerim yok eşim benden tekrar örgü örüp satmamı istiyor. Çok yoruluyorum yapamam diyecem de oda ev yapmak için lazım duygu sömürüsü falan yapıyor. Sizce ne yapabilirim? Destek olmasam çok üzülücem destek olursam çok yorulucam biliyorum.

Depremden zerre akıllanmamışız. İnsanlar hala koşa koşa ucuza ev yaptırma derdinde. Ev; mimar, mühendis vs olmadan kafanıza göre yapılacak bir şey değil.
Hadi onu da bırakın para olmadan ev nasıl yapılıyor anlamadım? Arsa sizin mi? Hiç anlamadım bu işi.
Ha bu arada evet çalışın ama geçim için. Çünkü bu zamanda geçim kolay değil. Eşiniz asgari mi alıyor?

Daha öncede söylediğim gibi deprem de evimiz yıkıldı. Çok fazla uzatmıcam eşim durdu durdu şimdi ev yapmaya karar verdi. Kple beraber yaşıyoruz. Hiç bir şekilde maddi destek çıkmayacağını açık açık söyledi. Eşimde çok üzülüyor bu duruma. Ben depremden önce örgü yapıp satıyordum birikim yapıyordum. Ee oda çocuk olunca depremde evsiz kalınca bitti. Şimdi küçük çocuğum var yerim yok eşim benden tekrar örgü örüp satmamı istiyor. Çok yoruluyorum yapamam diyecem de oda ev yapmak için lazım duygu sömürüsü falan yapıyor. Sizce ne yapabilirim? Destek olmasam çok üzülücem destek olursam çok yorulucam biliyorum.
Hayat müşterek. ne iş yaparsak yapalım çok yoruluyoruz. Her seyden önce kendi ayaklarınızın üzerinde durmak için çalışmanız lazım. Ne güzel çocuğunuzu büyütürken yapabileceğiniz örgü beceriniz var. Hangimiz yorulmuyoruz ki? Eşinizin beraber oturacağınız ev için sizden destek beklemesi çok normal. Hem insanın kendi kazancıyla yaptıgı seyler daha mutlu eder. Sizin eşiniz beraber oturacağınız ev için nasıl para kazanmak için yoruluyorsa siz de bunu göze almalısınız bence.

Depremden zerre akıllanmamışız. İnsanlar hala koşa koşa ucuza ev yaptırma derdinde. Ev; mimar, mühendis vs olmadan kafanıza göre yapılacak bir şey değil.
Hadi onu da bırakın para olmadan ev nasıl yapılıyor anlamadım? Arsa sizin mi? Hiç anlamadım bu işi.
Ha bu arada evet çalışın ama geçim için. Çünkü bu zamanda geçim kolay değil. Eşiniz asgari mi alıyor?
Arsa bizim eşim çiftçi zaten evin masrafından değiliz evin projesini çizip onaylayacak mimar ve inşaatı vereceğimiz müteahhit parası biraz fazla

Hayat müşterek. ne iş yaparsak yapalım çok yoruluyoruz. Her seyden önce kendi ayaklarınızın üzerinde durmak için çalışmanız lazım. Ne güzel çocuğunuzu büyütürken yapabileceğiniz örgü beceriniz var. Hangimiz yorulmuyoruz ki? Eşinizin beraber oturacağınız ev için sizden destek beklemesi çok normal. Hem insanın kendi kazancıyla yaptıgı seyler daha mutlu eder. Sizin eşiniz beraber oturacağınız ev için nasıl para kazanmak için yoruluyorsa siz de bunu göze almalısınız bence.
Kp de bizle yaşayacak ama taşın altına elimi sokmam diyor. Benim zoruma giden bu yoksa iki tane örgü örmek zoruma gitmez.

Sağolun 🤗 ama kendisi biraz bencil yardım edeceğini zannetmiyorum
E o zaman kendi bilir, hem evin yükü hem bebe, yemegiydi camasir bulasigiydi ütüsüydü cöpüydü, olmaz.
Para kazanacak kadar örgü örmek baya vaktinizi alan bir sey çünkü, hobby değil ki canin istedikce yap, baya bi zaman ve gayret ister, yardimci olmuyorsa havasını alsin.

Var oda bir lira bir liradır diyor. Babasından destek görmediği için böyle düşünüyor
Mantıklı bir plan olsa zaten herkes seve seve yardım eder kocasına çünkü aslında kocanın değil sadece orası, ortak oluyor. Ama burada planın psi yok. Ev yapmak tüm her şeyi ile arsa da sizin var diye düşünüyorum en az 2 milyon şu anda

Belli bi birikimimiz var zaten babasından destek istedi oda kabul etmeyence bir lira bir liradır diyip benden destek bekliyor
Bir gün 24 saat. Uyuduğunuz saatler belli. Yemek, ev işi, çocuk vs. sizdeyse dinlenmeye anca vakit kalıyordur. Eşiniz bunlarda size destek çıkarsa siz de ona destek çıkın tabii.

Birikmişi varmış. İnşaat maliyetleri aldı başını gidiyor. Örgüyle en fazla evin neyini yaptırabilir bilemedim.
Yok yok, kadina sarmış iste, simdi oturduklari evin mutfak vs alisverisini ya da cocuk masrafini karsila demek istemis olabilir, hani bi de bunları odemeyim gibisine, oyle anladim ben🫢

kayınpederle birlikte kalıyorsunz ve k.peder hiç bir şekilde destek olamayacağını söylemiş

ama ev olursa yine k.peder sizinle kalacak herhalde?

eşiniz babadan destek bulmamış eşten destek arıyor bence
sizin "aslanım, kaplanım, ben yanındayım senin" filan demenizi bekliyor gibi geldi

yoksa örgüyle pek bi şey olmayacğaını o da biliyordur herhalde

Yok yok, kadina sarmış iste, simdi oturduklari evin mutfak vs alisverisini ya da cocuk masrafini karsila demek istemis olabilir, hani bi de bunları odemeyim gibisine, oyle anladim ben🫢
Canım o zaman yardım etsin eşine ev işlerinde, vakit kalsın, o da yapsın örgüsünü. Canım.

Örgüden ev bile yapamaz insan çocuktu, kayınpederdi, kocanın her saniye gözleri parlayarak yanında bitmesiydi. Bi de ikinci bebek istiyordu sanki hepsi aynı anda nasıl olsun? Dede size destek çıksın çıkmıyorsa da kendine bi düzen kursun

X