Eşimin bayram ziyaretlerine bensiz gitmesi

Merhaba kızlar aslında başlığı uzun tutmamak adına öyle yazdım. Ben zaten geçerli sebeplerde kvler ile görüşmüyorum. Gidip gelme olayımız yok. Fakat arefe gününden bir gün önce eşim eve gelir gelmez bana direkt bayramın ilk günü annemlerde olalım kırma beni. Bak ben onlarla konuştum. Benim eşim iyi bir insan sizde onunla iyi anlaşın vs demiş. Söz kimse sana laf sokmayacak falan. Bende tamam dedim. Boyun büktüm. Bayram diye bişey demek istemedim. Arefe günü de uyuyacağımız sırada aniden sen yarın annenlere git dedi. Şaşırdım şok oldum. ( yatmadan. Önce annesi ve amcaları ile telefonda konuşuyordu eşimin dayısının oğlu bizi dolandırdığı için annesine kardeşlerin bize gelmeyecek onları görmeyeceğim falan diyordu bana da doğru değil mi yaptığım diye sordu eşim bende aile konunuz ben karışamam deyip yorum yapmadım) zaten gitmek istemiyorum ama ne oldu da birden öyle dedi? İlk günü ailemle geçirdim. Bugün yine tek başına çıktı. Sorsam mı diyorum? Veya böyle hiçbir şey olmamış gibi devam etsem mi ? Büyük bir şey oldu ya da bana karşı çok ağır bir şey söylendi annesi babası tarafından diye düşünüyorum. Zaten bana asla söylemez. Bugün de gün içinde yurt dışına yerleşebiliriz vs dedi. Sizce sormalı mıyım kızlar ne olduğunu?
Sorulacak bir şey yok ailesi gelmenizi istememiş eşin o yüzden aniden "sen yarın benle gelme tarzı şeyler demiş"

Sende ona sevgili börülcem benim de. Bu kadar şeyin içinde eşiniz iyiki yanınizda tek şans bu yani
Bir gün kandil günü kv evi tıklım tıklım 30 kişi rahat vardır bende helva kavuruyorum tek başıma. O görümcem önce övdü beni içeride herkese ayyyy ne güzel helva yapıyor vs tam doğulu usulü dedi. Sonra benim yanıma geldi kusura bakma valla bizde böyle gelinden hizmet ilk defa görüyoruz sende beceriklisin dedi. Eeeee zaten böyle oldun oldun olmazsan …tir ederiz gidersin dedi. Eeee şimdi o kadar güzel şey dedin. Sonunu neye bağladın dimi? Bende valla beni sen almadın sen …tir edesin dedim. Sonra insanlar evlenir veya ilişki kurarlar anlaşırlar veya anlaşamazlar medeni şekilde ayrılırlar. Hiç kimse kimseyi …tir edemez. Bunu eşime söyledim. Benim yanımda ablasına şak diye niye öyle bişey dedin diye hesap sordu. Ay hatırlamıyorum valla demişsem de bilmiyorum kötü niyetim yoktu dedi. Eşim de bir daha söyleme ona senin kardeşin değil o gelinin dedi. Yani böyle şeyler bunlar hafif olanları. Ağızları asla durmuyor

Nasıl bir meraksızlıktır ki eşinize sormayıp buraya konu açtınız yahu önce sorun sonra konu açın 😂

Bir gün kandil günü kv evi tıklım tıklım 30 kişi rahat vardır bende helva kavuruyorum tek başıma. O görümcem önce övdü beni içeride herkese ayyyy ne güzel helva yapıyor vs tam doğulu usulü dedi. Sonra benim yanıma geldi kusura bakma valla bizde böyle gelinden hizmet ilk defa görüyoruz sende beceriklisin dedi. Eeeee zaten böyle oldun oldun olmazsan …tir ederiz gidersin dedi. Eeee şimdi o kadar güzel şey dedin. Sonunu neye bağladın dimi? Bende valla beni sen almadın sen …tir edesin dedim. Sonra insanlar evlenir veya ilişki kurarlar anlaşırlar veya anlaşamazlar medeni şekilde ayrılırlar. Hiç kimse kimseyi …tir edemez. Bunu eşime söyledim. Benim yanımda ablasına şak diye niye öyle bişey dedin diye hesap sordu. Ay hatırlamıyorum valla demişsem de bilmiyorum kötü niyetim yoktu dedi. Eşim de bir daha söyleme ona senin kardeşin değil o gelinin dedi. Yani böyle şeyler bunlar hafif olanları. Ağızları asla durmuyor
Çok şey duydumda bu kadarı pes dogrusu.çok sabirlisiniz tebrik ederim. Kac yasindasiniz

Konuyu hatırlamış olabilirsin canım ama eşim terapiye başladı. Kendisi istemişti zaten. Bile isteye yaptığı şeyler değildi. Hatasını anlaması da güzel bişey sonuçta. Ayrılmak çok basit. Kestirip atmak istemedim. Hem yuvayı kurtarıp hem de bir insanı hayata kazandırmak daha mantıklı geldi. İnşallah yine aynı şeyler yaşanmaz temennim o

Ama cano adam yine aynı şekilde davrnaıyor farkındaysan, seni adam yerine koymuyor, uzak ilgisiz tavırlarda ... sen doktor değilsin, rehabilitasyon merkezi değilsin, kimseyi rehabilite etmek zorunda değilsin koca yetişkin adam önce kendi insan gibi davranacak. Sen bilirsin tabi ama bu adamla daha çok konu açarsın gibim egeliyor.

Ama cano adam yine aynı şekilde davrnaıyor farkındaysan, seni adam yerine koymuyor, uzak ilgisiz tavırlarda ... sen doktor değilsin, rehabilitasyon merkezi değilsin, kimseyi rehabilite etmek zorunda değilsin koca yetişkin adam önce kendi insan gibi davranacak. Sen bilirsin tabi ama bu adamla daha çok konu açarsın gibim egeliyor.
Canım benim elbette ki önceliğim kendimim. Bak mesela onun için eş ailesine tamamen dirsek göstermişim. Önce kendim için çünkü benim psikolojimi bozuyorlar. Eşime de geçen ki olaydan sonra ayrılalım dedim. Ben bu şekilde kabul edemem seni. Hatamın farkındayım. Tedavi olacağım dedi. Ama ben postamı baştan koydum. Artık ailen konusunda ve bu saçma sapan ani öfke patlamaların konusunda bir daha asla iyimser davranmam ve tolere etmem dedim. Ben vicdan azabım kalsın istemiyorum. Eşimi nedensiz şekilde çok sevdim ve öyle evlendim. Ama zarar verirse bu kadar şeyden sonra ne olursa olsun bırakırım. Çünkü her şeyi çözüp bende artık anne olmak istiyorum. 33 yaşındayım ve zaman çabuk geçiyor

DAha ne kadar sabirli olabilirsiniz bilmiyorum. Görüşmemek gervekten en iyisi
Evet en güzeli. Baştan aslında hani diyoruz ya evleneceğimiz insan önemli aile ile evlenmiyoruz. Benim fikrim bu konuda gerçekten değişti. Hayır ailesi de en az evleneceğimiz insan kadar önemli. Çünkü hem onun eğiticisi o kişiler hem de yarın bir gün sorun olsa da aranda görüşmesen de tamamen hayatından çıkartamıyorsun çünkü eşini dünyaya getiren insanlar. Ben önceden bazen dayanamayıp içli köfte, börek, gözleme poşet poşet yapıp dondurup gönderiyordum yine de yaşlı yapanı edeni olmaz diye. Ama gerçekten merhamet bile hak edene edilmeli artık buna kanaat getirdim

Evet en güzeli. Baştan aslında hani diyoruz ya evleneceğimiz insan önemli aile ile evlenmiyoruz. Benim fikrim bu konuda gerçekten değişti. Hayır ailesi de en az evleneceğimiz insan kadar önemli. Çünkü hem onun eğiticisi o kişiler hem de yarın bir gün sorun olsa da aranda görüşmesen de tamamen hayatından çıkartamıyorsun çünkü eşini dünyaya getiren insanlar. Ben önceden bazen dayanamayıp içli köfte, börek, gözleme poşet poşet yapıp dondurup gönderiyordum yine de yaşlı yapanı edeni olmaz diye. Ama gerçekten merhamet bile hak edene edilmeli artık buna kanaat getirdim
Kesinlikle hicbirsey yapma.yasli ama cenesi genclerde yok masallah.

Kesinlikle hicbirsey yapma.yasli ama cenesi genclerde yok masallah.
Bir kez apartman kapısında herkesin içinde bana yanında bir piç doğurur bile dedi. Doğuracağım çocuk senin torunun olmayacak mı? Nası piç dersin. Hiçbir suçum yokken olur olmaz suçladı beni. Komşuları bana tuhaf tuhaf baktılar. Ağlayarak eve geri döndüm. Eşimle kavga etmişim ayrılacağım demişim diye ondan karı mı olur dedi. Namusun olsa tutmazsın yanında demişti. Bir de bu olaylardan aylar sonra ben evimi değiştirdim konuşmuyordum onunla eşimle bize geldi sarıldı bana ağladı ben yine dedim evime gelmiş farklı davranmak ayıp olur pişman olmuş boş ver büyüktür dedim. Ama hiç bitmedi yani.

Bir kez apartman kapısında herkesin içinde bana yanında bir piç doğurur bile dedi. Doğuracağım çocuk senin torunun olmayacak mı? Nası piç dersin. Hiçbir suçum yokken olur olmaz suçladı beni. Komşuları bana tuhaf tuhaf baktılar. Ağlayarak eve geri döndüm. Eşimle kavga etmişim ayrılacağım demişim diye ondan karı mı olur dedi. Namusun olsa tutmazsın yanında demişti. Bir de bu olaylardan aylar sonra ben evimi değiştirdim konuşmuyordum onunla eşimle bize geldi sarıldı bana ağladı ben yine dedim evime gelmiş farklı davranmak ayıp olur pişman olmuş boş ver büyüktür dedim. Ama hiç bitmedi yani.
Yok artik yaa bunlar insanmı? Nereli bunlar birde esiniz kac yasinda

Bunların üzerine kocanız size rica etti ve sizde kabul mü ettiniz? Ve bu kadar kırmaktan imtina ettiğiniz adama ne olduğunu sormaktan mı çekiniyorsunuz? Neden?

Valla bunlar gibiler evlerden ırak. Kendi ogluna saygisi olsa sevgisi olsa size bunlari yapmaz gercekten
Saygısı yok sevgisi de yok bence. Kuzeni bizi ve tüm sülaleyi dolandırdı. Babası da yani eşimin dayısı da diğer dayıları hep ortadan kayboldular. Eşim annesine sil onları gelmesinler gitmesinler yoksa elimden bir kaza çıkacak diyor. Başım belaya mı girsin diyor. Annesi hala onları koruyor. Hala kardeşlerim deyip duruyor. Her şey kabak gibi ortada dayısının ve kuzeninin tüm yalanlarını her türlü pisliğini ortaya döktüğü halde hala toz kondurmuyor. Düşünse oğlunu keser görüşmeyi konuşmayı evini de taşır. Oğlunu iyice sinirlendirip onların üzerine göndermez

Saygısı yok sevgisi de yok bence. Kuzeni bizi ve tüm sülaleyi dolandırdı. Babası da yani eşimin dayısı da diğer dayıları hep ortadan kayboldular. Eşim annesine sil onları gelmesinler gitmesinler yoksa elimden bir kaza çıkacak diyor. Başım belaya mı girsin diyor. Annesi hala onları koruyor. Hala kardeşlerim deyip duruyor. Her şey kabak gibi ortada dayısının ve kuzeninin tüm yalanlarını her türlü pisliğini ortaya döktüğü halde hala toz kondurmuyor. Düşünse oğlunu keser görüşmeyi konuşmayı evini de taşır. Oğlunu iyice sinirlendirip onların üzerine göndermez
Gercekten ilginç. Senin sormama sebebin ne peki hic bulasmak istemiyorsun sanirim ailesiyle ilgili birseye

Gercekten ilginç. Senin sormama sebebin ne peki hic bulasmak istemiyorsun sanirim ailesiyle ilgili birseye
Evet aynen öyle. Ssoraarım o zaman gidelim hadi der diye korkuyorum. O denli görmek istemiyorum onları. Kafamda kurduğumu düşünüp bu sefer götürüp kendini bana ispat etmeye çalışabilir. Ama asla anlatmaz yani. Kalkıp senim için böyle dediler şöyle oldu diye anlatmaz bana.

Evet aynen öyle. Ssoraarım o zaman gidelim hadi der diye korkuyorum. O denli görmek istemiyorum onları. Kafamda kurduğumu düşünüp bu sefer götürüp kendini bana ispat etmeye çalışabilir. Ama asla anlatmaz yani. Kalkıp senim için böyle dediler şöyle oldu diye anlatmaz bana.
Ozaman bosver hic karistirma. Ya onunla kavga etti annesi yada sizle ilgili ileri geri konustu. Baska secenek yok bence. Gidelim falan demeside artik bunalmis demekki baya esinizde

X