Eşimin bekar kardeşi yanımızda kalıyor

Benim kaynım, biz yeni evliyken haftada 1 falan gelirdi bize.
Hani azıcık "kal" diye ima etsek, kalırdı garanti..
Yer, içer, geç saate kadar otururduk. Sonra eve dönerdi. Çok nadir kaldığı olmuştur, ama eşim sevmez öyle şeyleri. Kende babası ısrar eder, ama kendi baba evinde gece yatısına kalmaz. "Aynı şehirde gece kalmak ne demek" der.
Neyse ama neticede kaynım gelirdi bize haftada 1.
Çok samimiydik.
Sonra kaynım evlendi.
Evine gidince yarım saat eğreti oturuyoruz valla, yabancı gibi hissettiriyor kendini bize.
Bu iş böyle, biliyorum..
Kndileri saygı duymaz kimsenin evliliğine..
Ama kendileri evlenince, örterler kapılarını sıkı sıkı, asla giremezsin..
O nedenle saygı beklemeyeceksin, gerekli saygıyı kendin çekip alacaksın..!

Son düzenleme:
ya ne saçmalık ya insan yeri gelir soyunur dökünür kaynın salonda saksı gibi ,kusura bakma ama tek kabahat eşinde nasıl rahat edebiliyo anlamıyorum

Son durum ne oldu acaba, sibel daha gelmemiş. İnşallah iyidir. herşeyden ziyade ortada bi bebek var, babası onu düşünmüyormu.

Sibel kusura bakma ama sen kendini sevmiyorsun, açıkcası ben umudumu kaybettim sen temmuzu beklersin yok eylül derler eylül gelir ocak derler, sonra bir kız bulurlar söz, nişan, derken bir bakmışsın tekrar temmuz gelmiş sonra nasıl olsa evleniyor yakında gidecek derler bir yaz daha biter. Senin hareket etmeye niyetin yok. Kimse kimseye kendi ettiği kötülüğü yapamaz derler o yüzden ne eşine, ne kaynına ne annesine kız, çünkü onlar sana kötülük yapmıyor sen yapıyorsun buna izin vererek. Bak anlıyorum 20 günlük bir bebeğin var, annenin yanına gitmek rest çekmek kolay değil ama biraz güçlü ol, rest çekme gezmeye git biraz kal kafanı topla dinlen yazık sana bunu kendine yapma. O evde biraz daha kalırsan sinir krizi geçireceksin, o zaman belki akıllanırlar ama çok geç olur. Olan hep sana çocuğuna olur. Sen emzirmiyor musun çocuğunu, sütünden senin stresin, sinirin ona da geçiyor. Kendine acımıyorsan bebeğine acı, onunla daha çok ilgilenmek daha çok mutlu olmak varken, umarsız terbiyesiz bir kaynı niye çekiyorsun. Anladığım kadarıyla eşin seni seviyor, o da kardeşinin kalmasını istemiyor ama abisinden çevresinden çekiniyor. Emin ol çekip gitsen aklı başına gelecek. Kimse kaynı iki yıl kaldığı ve gitmediği için rahatsız olup annesinin yanına giden eşini boşamaz. Lütfen artık bize güzel şeyler yaz.

ay bacim o kayni öyle edepsiz ki bir de bakmisin evlenecegi kadinida buraya getireyim beraber yasayalim der okada yüzsüz yani buda aklima gelmedi degil :KK19:

ya arkadaşım yazılanları okudum senin o evde hala ne işin var! 2 yıl olmuş bak ben de iki yıllık evliyim ilkim kız şimdi de hamileyim anlatıcaklarımı iyice dinlersen neden boşan dediğimi anlarsın. görümcem 39 yaşında eşiyle de ailesi kendinden küçük diye evlenme demesine rağmen evlendi ve hamile kalamıyor. benden utanmadan ikinci çocuğumu istediler bunu vermezsen üçüncüyü yap bize ver hatta eşim de veririz nolcak yabancı mı diyo. karı koca öğretmeniz düşün. ben de 5 tane olsun yine vermem kızkardeşim istese vermem kimseye garezim yok benim olmasa istemem dedim. boşan demem ise ben hamileyim annemin dediği seni de bebeği de alırım gelirim dedi. düşün senin annenler seni kabul ediyor bazısı istemez. sen de annenleri küstürmeden yol yakınken çık git. gidiyorum bile deme gündüz oturmaya gidiyorum diye çık git. ne bu ya. sen lohusasın bakıma muhtaçsın kabul etmesen bile. sütün kaçar. annenin yanında daha rahat edersin. orda seni dinlemeyen kocanın afedersin o kayna süper bi laf var da burda forum izin vermez o kayna hizmet mi etceksin çamaşır yıkacaksın. senin bakıma ihtiyacın var. şimdi hissetmezsin ama yorgunluğu kötüdür. git arkadaşım git durma orda emin ol ortam değişikliği de iyidir. hele büyük kaynın küfrediyorsa senin de baban var tabi kadın erkek gibi küfredemez ya baban duysun o erkek olarak yapar yapacağını. bak benim bi arkadaşımda babası çok sakin bi adamdı damat adamı delirtti damadı dövecek oldu sen de bilemezsin. şimdi eşini seviyorsun ama bu durum iyice soğutur seni. 5 yıl sonra bi bakarsın bi bebek daha belki işler daha da karışacak. bak benim bebeğim 8,5 aylık. karnımdaki 3aylık hepsi de isteyerek iyi ki de olmuşlar ama kafam atık yaşayacaksam yaşanmaz böyle. ben de eşimle severek evlendim. ama gençliğini bunlarla geçirme. adamın evlenememesinden belli uşak arıyo ahlaksız(pcde izlediklerinden öyle yazdım)

Son düzenleme:
umarım konuşabilmiştir eşiyle, aklım kaldı gerçekten. normal bir evlilik yaşayamamış ki yazık, bi de bebeği var şimdi.
o iki erkek kardeşin kafalarından tutup birbirine vurmak istiyorum

Kötü şeyler yaşanmamıştır.
Sonuçta kocası cani değil bu kadının sadece düşüncesiz ve bencil.
Ne yapacak lohusa kadına sadece oyalıyordur işte...
Daha konuşmamışlardır bile.

Son düzenleme:
Cani değil ama ezdiriyor. Sinileri çok bozulmuştur hem lohusalık hem bu tatsızlıklar. Eğer aynı konu gündeme geldiyse kendini yalnız hissetmiştir diye endişelendim

ya arkadaşım yazılanları okudum senin o evde hala ne işin var! 2 yıl olmuş bak ben de iki yıllık evliyim ilkim kız şimdi de hamileyim anlatıcaklarımı iyice dinlersen neden boşan dediğimi anlarsın. görümcem 39 yaşında eşiyle de ailesi kendinden küçük diye evlenme demesine rağmen evlendi ve hamile kalamıyor. benden utanmadan ikinci çocuğumu istediler bunu vermezsen üçüncüyü yap bize ver hatta eşim de veririz nolcak yabancı mı diyo. karı koca öğretmeniz düşün. ben de 5 tane olsun yine vermem kızkardeşim istese vermem kimseye garezim yok benim olmasa istemem dedim. boşan demem ise ben hamileyim annemin dediği seni de bebeği de alırım gelirim dedi. düşün senin annenler seni kabul ediyor bazısı istemez. sen de annenleri küstürmeden yol yakınken çık git. gidiyorum bile deme gündüz oturmaya gidiyorum diye çık git. ne bu ya. sen lohusasın bakıma muhtaçsın kabul etmesen bile. sütün kaçar. annenin yanında daha rahat edersin. orda seni dinlemeyen kocanın afedersin o kayna süper bi laf var da burda forum izin vermez o kayna hizmet mi etceksin çamaşır yıkacaksın. senin bakıma ihtiyacın var. şimdi hissetmezsin ama yorgunluğu kötüdür. git arkadaşım git durma orda emin ol ortam değişikliği de iyidir. hele büyük kaynın küfrediyorsa senin de baban var tabi kadın erkek gibi küfredemez ya baban duysun o erkek olarak yapar yapacağını. bak benim bi arkadaşımda babası çok sakin bi adamdı damat adamı delirtti damadı dövecek oldu sen de bilemezsin. şimdi eşini seviyorsun ama bu durum iyice soğutur seni. 5 yıl sonra bi bakarsın bi bebek daha belki işler daha da karışacak. bak benim bebeğim 8,5 aylık. karnımdaki 3aylık hepsi de isteyerek iyi ki de olmuşlar ama kafam atık yaşayacaksam yaşanmaz böyle. ben de eşimle severek evlendim. ama gençliğini bunlarla geçirme. adamın evlenememesinden belli uşak arıyo ahlaksız(pcde izlediklerinden öyle yazdım)

ay ALLAHim okuduklarima inanamiom ayni filimlerde ki gibi nasil bir vicdan bu ikincisini görüncene verecekmissin oda olmazsa ücüncüsünü yok onun cocugu olmuyormus kendi düsünsün bunlar kardesleri nasil birbirinden ayiricaklar hic mi akil fikir yok bu insanlarda kusura bakma esinde de ögretmen olmasina ragmen akil eksikligi var :KK19:

Cani değil ama ezdiriyor. Sinileri çok bozulmuştur hem lohusalık hem bu tatsızlıklar. Eğer aynı konu gündeme geldiyse kendini yalnız hissetmiştir diye endişelendim

Biz yorum yapareken sanki bu olaylar tazeymiş gibi düşünüp yorumluyoruz ama 2 senelik bir olay bu.
Dile kolay 2 sene... Eşi artık Sibel'i oyalama konusunda uzman olmuş. Sibel 2 senedir aynı şeyleri yaşıyor. Ara ara sinirleniyor, ara ara yatışıyor sonra tekrar isyan ediyor...
Onun yazdıklarından bende oluşan izlenimi söyleyeyim. Bence Sibel lohusalığın da etkisiyle yine patladı, isyan etti ve bu konuyu açtı. Ama yavaş yavaş yatışmaya başladı.. Böyle bir döngü bu...

Umarım yanılıyorumdur...

ay ALLAHim okuduklarima inanamiom ayni filimlerde ki gibi nasil bir vicdan bu ikincisini görüncene verecekmissin oda olmazsa ücüncüsünü yok onun cocugu olmuyormus kendi düsünsün bunlar kardesleri nasil birbirinden ayiricaklar hic mi akil fikir yok bu insanlarda kusura bakma esinde de ögretmen olmasina ragmen akil eksikligi var :KK19:
düşün bi de bana yenge mi dicek çocuğum! biz kadınlar herşeyi önceden görüyoruz ama erkekler ne var işte diyorlar. bu benim akıllı kocam da öyle ilk kızımda da istediği halde pek farkında değildi kızım olcak diye seviniyordu ama kucağına aldığından itibaren bırakamadı. ananesi verin bir ay yanıma hamileliğin bu ayını atlat sona veririm (hamileliğim zor geçiyo) ona bile vermiyor. ben pek inanmıyorum veririm dediğine. ama benim kızdığım çok kolaymış gibi söylemesi. böyle olunca anası danası yüz buluyor. daha ilk kızım doğmadan ikiz olursa tekini verirsiniz dediler. ya bu çocuğu bana sağlıklı doğurtmayacaklar neyse. arkadaşımın konusunu dağıttım yeterince. şunu söyleyim ikincim olmazsa Allah'a büyük lafım olmazsa doğurmam bi daha. zaten ikincimi 4 ay önce düşürdüm ondan istedim hemen. acısı çok kötü. Allah kimseye yaşatmasın. böyle akrabalardan da uzak etsin. Amin!

düşün bi de bana yenge mi dicek çocuğum! biz kadınlar herşeyi önceden görüyoruz ama erkekler ne var işte diyorlar. bu benim akıllı kocam da öyle ilk kızımda da istediği halde pek farkında değildi kızım olcak diye seviniyordu ama kucağına aldığından itibaren bırakamadı. ananesi verin bir ay yanıma hamileliğin bu ayını atlat sona veririm (hamileliğim zor geçiyo) ona bile vermiyor. ben pek inanmıyorum veririm dediğine. ama benim kızdığım çok kolaymış gibi söylemesi. böyle olunca anası danası yüz buluyor. daha ilk kızım doğmadan ikiz olursa tekini verirsiniz dediler. ya bu çocuğu bana sağlıklı doğurtmayacaklar neyse. arkadaşımın konusunu dağıttım yeterince. şunu söyleyim ikincim olmazsa Allah'a büyük lafım olmazsa doğurmam bi daha. zaten ikincimi 4 ay önce düşürdüm ondan istedim hemen. acısı çok kötü. Allah kimseye yaşatmasın. böyle akrabalardan da uzak etsin. Amin!

iste herkezin imtihani farkli oluyor :KK43: RABBIM afiyet iyilik versin, bende bacim hic sanmiyorum bu cocugu esiniz kucagina aldigi zaman versin. sana tavsiyem eger kayinvalideniz görünceniz öyle sacma laflar ettiginde cok kötü tersleyin, ben neden dogurupda kendi cocugumu ona verecekmisim cok merak li ise gitsin baska bir tasiyici anne bulsun kendine, ben kendi canimi kanimi kimselere vermem!!! deyin inan birdaha lafini bile etmezler esinize de aynisini söyleyin ben 9 ay karnimda tasicam dogum sancisini cekicem nicin? öz evladim bana ilerde yenge sanada dayi desin diye mi öz babasi oldugun halde sana dayi demesi gücüne gitmez mi deyip susturun onlari belki ozaman esinizde hatasini anlar insaALLAH
RABBIM yar ve yardimciniz olsun

Son düzenleme:
terslemedğimi kim söylüyo! hem de ne biçim tersledim. ilkinde ikiz olursa verirsiniz diyen kaynanamdı ya dedim kaç yıldır bebekleri olmuyo kızına üzülüyo doğaldır diye düşündüm sallamadım. geçen gittiğimizde bu konu açıldı. köydeler haftasonu tatilinde gittik. dedim evlendim evleneli hamileyim valla çok zor taşıması. ki zaten kızım doğduğunda da söylediler. ben de kimseye vermem 3 de olsa vermem. o benim kanım canım. öyle şey olmaz. ya insan arsız olunca böyle oluyo. bu yumuşak başlı biz buna her dedimizi yaptırırız en son gelin benim 26 yaşındayım eşim de 35. herhalde ondan öyle düşünüyolar. eltim de şakaya vuruyo ağzımı arıyo. çok niyetliysen sen doğur dicem suratına o olcak. eşime söylenip duruyorum diğer elti doğursun niye ondan istemiyorlar diye. o da 35 yaşında ondan mı ne. ayrıca yaş 39 görümcemin 40ında devlet çocuk alabilmesine izin veriyor. tüp denediler olmadı. çevrede o kadar gariban insan var ki sevaba girerler alsalar. bunların yaptığına ahlaksızlık diyorum çünkü insan bir kere der olmadı susar. ama kabahat ben de gidip geliyom bunlara. bu dedilerimin hepsini daha önce yazdıklarımın hepsini eşime söyledim. o kızmadı ama abartıyosun falan dedi. biraz düşündü ama renk vermio. ben de doğurana kadar gitmiyorum yanlarına dedim hamileyim böyle şeylerle karşılaşmak istemiyorum dedim. gitmicem de. KONU SAHİBİ ARKADAŞIM DA UMARIM OKUR VE AKRABAYA EŞİ BİLE OLSA PRİM VERMİYECEĞİNİ GÖSTERMELİ. SONUÇTA BİZ DEĞERLİYİZ BİZ OLMASAK EŞLERİMİZ ŞAŞKINA DÖNER. O ZAMAN DÖNSÜNLER O KIYMETLİ AİLELERİNE DE GÖRSÜNLER GÜNLERİNİ. ERKEKLER HANIMLARU YANLARINDAYKEN ASLAN KESİLİYORLAR Bİ DE YOKLUKLARINDA GÖRSÜNLER. YİNE DE ALLAH KİMSENİN YUVASINI YIKILDIĞINI GÖSTERMESİN.

terslemedğimi kim söylüyo! hem de ne biçim tersledim. ilkinde ikiz olursa verirsiniz diyen kaynanamdı ya dedim kaç yıldır bebekleri olmuyo kızına üzülüyo doğaldır diye düşündüm sallamadım. geçen gittiğimizde bu konu açıldı. köydeler haftasonu tatilinde gittik. dedim evlendim evleneli hamileyim valla çok zor taşıması. ki zaten kızım doğduğunda da söylediler. ben de kimseye vermem 3 de olsa vermem. o benim kanım canım. öyle şey olmaz. ya insan arsız olunca böyle oluyo. bu yumuşak başlı biz buna her dedimizi yaptırırız en son gelin benim 26 yaşındayım eşim de 35. herhalde ondan öyle düşünüyolar. eltim de şakaya vuruyo ağzımı arıyo. çok niyetliysen sen doğur dicem suratına o olcak. eşime söylenip duruyorum diğer elti doğursun niye ondan istemiyorlar diye. o da 35 yaşında ondan mı ne. ayrıca yaş 39 görümcemin 40ında devlet çocuk alabilmesine izin veriyor. tüp denediler olmadı. çevrede o kadar gariban insan var ki sevaba girerler alsalar. bunların yaptığına ahlaksızlık diyorum çünkü insan bir kere der olmadı susar. ama kabahat ben de gidip geliyom bunlara. bu dedilerimin hepsini daha önce yazdıklarımın hepsini eşime söyledim. o kızmadı ama abartıyosun falan dedi. biraz düşündü ama renk vermio. ben de doğurana kadar gitmiyorum yanlarına dedim hamileyim böyle şeylerle karşılaşmak istemiyorum dedim. gitmicem de. KONU SAHİBİ ARKADAŞIM DA UMARIM OKUR VE AKRABAYA EŞİ BİLE OLSA PRİM VERMİYECEĞİNİ GÖSTERMELİ. SONUÇTA BİZ DEĞERLİYİZ BİZ OLMASAK EŞLERİMİZ ŞAŞKINA DÖNER. O ZAMAN DÖNSÜNLER O KIYMETLİ AİLELERİNE DE GÖRSÜNLER GÜNLERİNİ. ERKEKLER HANIMLARU YANLARINDAYKEN ASLAN KESİLİYORLAR Bİ DE YOKLUKLARINDA GÖRSÜNLER. YİNE DE ALLAH KİMSENİN YUVASINI YIKILDIĞINI GÖSTERMESİN.

cok dogru söylüyorsun asiri arsizlarmis :KK19: bencede en dogrusunu yaparsan sakin da gitme neden gelmiyorsn diye sorarsalar aynisini söyle siz bana böye cirkin tekliflerde bulundugunuz müddet size gelmiyecem torunda görmiyeceksiniz de !!! acik acik söyle valla

Canım böyle bir şeyi kabul edeceğini sanmıyorum ama yine de yakınlarımda yaşadığım bir şeyi anlatmak istiyorum. Benim amcamın ilk eşi vefat etti, bir süre annem bakmış kuzenlerime biz de küçüktük hatta bebektik onlar da. Daha sonra bir akrabamızın çocukları olmuyordu, küçük olanı istediler amcam verdi bir iki sene baktı, daha sonra amcam eşinin kızkardeşiyle evlendi şimdiki yengem olmaz dedimiş geri almış kuzenimi. Ama kuzenim niye beni vermiş fazla mı geldim diye üzüldü sonra. Belki evlat hasretiyle iyi bakar çocuğuna halası zaten ama ne gerek var ki bir çocuk istiyorsa annesiz babasız çocuklar var yetiştirme yurdunda hem bir çocuğun hayatı kurtulur, sıcak bir yuvaya sahip olur. Senin bebeğinin çok şükür bir ailesi olacak.

Bu nasıl bir iğrenç mantık insanın evladı mal mı ki başkasına versin yok değiş tokuş yapsın ne günlere kaldık yazık cidden bir de bunu düşünen öğretmen bir adam vay ki ne vay o zaman bizim halimize ve geleceğimize de üzüldüm cidden.

öğretmen olması, okumuş olması olmaması cok önemli değil. Aile görgüsü bambaşka bir şey. Sibel (konusahibi) bence de bu konuda ara ara patlayıp sonra sakinleşiyor. Ben de bu sürekli yatılı kalan akrabalar yüzünden ailemle cok cok sorun yasadım. en sonunda yurt dısına kadar kaçtım. Ama artık bizde öyle bi sorun yok neyse ki. Yine de insanın içinden çıkmıyor zamanında yaşadığı kötü şeyler. Üstelik bu kızın bi de cocugu var ve ömür boyu eşiyle birlikteliğinin sürmesi önemli. Daha da önemlisi eşinin "kadın sözü dinliyor olmamak" filan gibi çabaları var. Bu şimdi kayın meselesinde olur ilerde başka seyde olur. Eşin o evin hanmı oldugunu bilmeli ona göre davranmalı yoksa üzüldüğünle sinir oldugunla kalırsın. Eşin restini görmeli "söylenir, söylenir susar nasılsa" diye düşünürse hiç değişmez bu durum. Bu temmuz olaynı da anlmadım eşiniz ilk 3 ay kalacak demiş 2 yıl olmuş yine öyle olmasın?

ben boyle rahat insanlardan hic haz etmiyorum...
esimin tarafinda da onun bunun evine gidip ''ozellikle kizin ya da oglunsa'' uzun zaman kalmak normal, hatta cocuklarini gondermen onlara baktirman bile normal ama neyseki hem biz baska ulkede oturuyoruz hem de zaten ben evimde kimseyi asla kabul etmem...
restinizi cekin bu ne boyle...
insan evine rahat edemez bir kere...
belki dus alicam ustumde bornozumla salonda uzanicam...
kaynima gore mi kareket edicem dimi ama...
esinizin akli basina gelir insallah...

bana kalirsa eltinizle bir olup ikiniz bir hareket etmelisiniz, inat edin ve onlara ayri ev tutturun...
sizi bosayi onlari alacak degiller bence elbet tamam deyip pes ederler...
kesinlikle eltinizle beraber ayni agzi yapip bu isin ustesinden beraber gelmelisiniz...

Son düzenleme:
öğretmen olması, okumuş olması olmaması cok önemli değil. Aile görgüsü bambaşka bir şey. Sibel (konusahibi) bence de bu konuda ara ara patlayıp sonra sakinleşiyor. Ben de bu sürekli yatılı kalan akrabalar yüzünden ailemle cok cok sorun yasadım. en sonunda yurt dısına kadar kaçtım. Ama artık bizde öyle bi sorun yok neyse ki. Yine de insanın içinden çıkmıyor zamanında yaşadığı kötü şeyler. Üstelik bu kızın bi de cocugu var ve ömür boyu eşiyle birlikteliğinin sürmesi önemli. Daha da önemlisi eşinin "kadın sözü dinliyor olmamak" filan gibi çabaları var. Bu şimdi kayın meselesinde olur ilerde başka seyde olur. Eşin o evin hanmı oldugunu bilmeli ona göre davranmalı yoksa üzüldüğünle sinir oldugunla kalırsın. Eşin restini görmeli "söylenir, söylenir susar nasılsa" diye düşünürse hiç değişmez bu durum. Bu temmuz olaynı da anlmadım eşiniz ilk 3 ay kalacak demiş 2 yıl olmuş yine öyle olmasın?

Konu sahibi için yaptığım bir yorum değildi yukarda bir arkadaş yazmış karı koca öğretmenlermiş bir de adam çocuğunu kız kardeşine vermeyi gayet mantıklı bulmuş onun çocuğu olmuyor diye buna şaşırdık.

X