İzinsiz yatak-giyinme odasına girilmesi?

bir dahaki geldiklerin de kilitleyin sorarlarsa kiyafetlerimiz ortaydadı girilmesin diye kilitledim derseniz anlarlar bence.

Kv ye söyleyin anne eşyalarım falan oluyo bazen toplayamıyorum ben babama söylemiyim utanıyorummm sen söylesen olur mu annecimmm deyin o söyler sizde kurtulursunuz😂😂😂

Konu başlığını okuyugunca izinsiz yatak odaniza girdiler sandım. Ne kadar buyutmussunuz olayı kafanizda böyle. Adam gardrobunuzun olduğu odada namaz kılmış alt tarafı. Arkadaşlara katiliyorum, çok rahatsız oluyorsanız başka odaya yönlendirin sizde.

Odaya anlam yüklemek bana garip geliyor. Yatak odasını da özel bulmuyorum herhangi bir odadan farkı yok gözümde. Sizin giyinme odası dediğiniz şey sığmayan gardrobu koyduğunuz boş bir oda değil mi? İnsanlar haliyle burası da yatak odası demiyorlardır. E 2 odayı yatak odasına ayırdık deseniz 3. Boş bir oda var mı, olsa oraya giderlerdi diye düşünüyorum. Salonda da siz duruyorsunuz. Bu durumda insanlar nerede namaz kılacak? Balkon var yazmışsınız ama balkon aşırı saçma bir fikir kusura bakmayın. Ayrıca kıyafet niye çıkarttığınız gibi ortada duruyor, kıyafetten kastınız pantolon, gömlek vs değil mi, görülmesinin ne sakıncası var?

Giyinme odası dediginiz sığmayan dolabı koyduğunuz bir oda sanırım, insanlar orayı boş bir oda olarak görüyor yatak odasi olarak gördüklerini sanmıyorum. 2dk namaz kılıp çıkıcaklar mahrem mahrem diye kurulmanın anlamı yok ayrıca şu kıyafet çıkartma olayını anlamıyorum yani şort atletse görseler ne olcak tanga sütyen vs ise zaten kirliye atilmasi gerekir yerde ne işi olacak. Buldumcuk olmayın bu kadar.

Seccadelerinizi oturma odanıza koyun. Babanız seccade alırken baba burada kılabilirsin diğer oda çok müsait değil diyebilirsiniz. Ama yine özel eşyalarınızı bence dolabınızda düzgünce koyun. Ortada durmasın. Çatkapı komşunuz falan gelir siz mutfaktayken evin odasını gezer falan. Ya da komşu çocuğu girer. Hoş olmaz bence. Yine de siz bilirsiniz

Sizin giyinme odası dediğiniz şey, sığmayan dolabi koydugunuz bos bir oda muhtemelen.
İnsanların ay burası mahrem şeylerin olduğu bir oda diye uzak durmalarını beklemeniz manasız geldi o yüzden.
Sadece dolaptan ibaret boş bir oda değil. Ben evden çalışıyorum bir çok eşyam orada. Çalışma masam iç çamaşırlarının olduğu şifonyer. Ayrıca her zaman haber verip gelmiyorlar. Aniden geliyorlar. Üzerim uygun olmayınca koştur koştur giyiniyorum çıkanlarda hemen dolaba atılmıyor. Ayrıca meraklı insanlar “bunu yeni mi aldınız ? bunu nasıl yerleştirdiniz ?” açıp bakan insanlar. Oda müsait değil başka yere seccade sereyim baba diyorum daha cümlem bitmeden seccadeye gerek yok halı temizdir diyip dinlemeden giriyor.

Odaya anlam yüklemek bana garip geliyor. Yatak odasını da özel bulmuyorum herhangi bir odadan farkı yok gözümde. Sizin giyinme odası dediğiniz şey sığmayan gardrobu koyduğunuz boş bir oda değil mi? İnsanlar haliyle burası da yatak odası demiyorlardır. E 2 odayı yatak odasına ayırdık deseniz 3. Boş bir oda var mı, olsa oraya giderlerdi diye düşünüyorum. Salonda da siz duruyorsunuz. Bu durumda insanlar nerede namaz kılacak? Balkon var yazmışsınız ama balkon aşırı saçma bir fikir kusura bakmayın. Ayrıca kıyafet niye çıkarttığınız gibi ortada duruyor, kıyafetten kastınız pantolon, gömlek vs değil mi, görülmesinin ne sakıncası var?
Sadece dolaptan ibaret boş bir oda değil. Ben evden çalışıyorum bir çok eşyam orada. Çalışma masam iç çamaşırlarının olduğu şifonyer. Ayrıca her zaman haber verip gelmiyorlar. Aniden geliyorlar. Üzerim uygun olmayınca koştur koştur giyiniyorum çıkanlarda hemen dolaba atılmıyor. Ayrıca meraklı insanlar “bunu yeni mi aldınız ? bunu nasıl yerleştirdiniz ?” açıp bakan insanlar. Oda müsait değil başka yere seccade sereyim baba diyorum daha cümlem bitmeden seccadeye gerek yok halı temizdir diyip dinlemeden giriyor.
Ekranımda toplantı bile bazen açık oluyor. Buna rağmen ne yapabilirim yani ? Ayrıca salon dışında oturma odası ve küçük bir oda daha var.

Herkese merhaba. 6 aylık evliyim. Her sorunu hemen eşime şikayet eder gibi anlatmak istemiyorum. Ailesiyle arasına hiçbir şekilde girmem. Ama bazı anlarda gerçekten sinirlerim bozuluyor. Eşyalarımız sığmadığı için yatak ve giyinme odasını ayırdık. Tüm özel eşyalarımız haliyle giyinme odasında yatak odasının bir parçası sonuçta. Kayınbabam hiç sormadan bir bakıyorum gitmiş giyinme odasında namaz kılıyor. Ben tesettürlü biriyim. Aniden misafir gelince üzerimizdekini çıkarıp bırakıyoruz. Ortada bir çok eşyamız oluyor haliyle. Her zaman da birisi gelir bu odayı kullanır diye tetikte olamam ki. Sonuçta kullanmaya müsait ayrı iki oda daha var. Bence namaz kılan bir insanın böyle şeylere dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Eşimin erkek kardeşi bir bakıyorum gitmiş giyinme odamızda kapıyı kapatmış telefonla konuşuyor. Halbuki oturma odası boş, balkon var. Ya da telefonla konuşmam lazım neresi müsait dese ben yönlendiririm kendisini. Eşime bir kere söyledim baban namaz kılmak istediğinde lütfen oraya girmesin başka bir yeri teklif et dedim. Ama bir bakıyorum eşim bile farketmeden çoktan gitmiş girmişler. Kültürsüz ya da ortam görmemiş insanlar da değiller ama bu davranış bana göre çok yanlış. İlk gelinlerinin iki odasından başka yerini bilmiyorlar onun evinde hiçbir yere giremiyorlar. Derdim kısıtlamak değil, evimde her zaman rahat etsinler isterim. Odanın kapısını kapatmama rağmen bir bakıyorum yine çoktan girmişler. Eşim annesine söylese kayınvalidem hemen her şeyden nem kapmaya hazır bekliyor. Yeni evli olunca hem sınırlarına saygı duymalarını beklemek bir hayli zor oluyor. Sizce bu durumda ne yapabilirim?
Abartmaya gerek yok bence . Ortada birakmay8n dolaba koyun siz de. Benim de aynı şekilde giyinme ve yatak odası ayrı..çamasır ve özel esyalarımı yatak odasına koyuyorum diğerleri giyimde

Evimiz 2+1 değil salon, yatak odası dışında oturma odası ve bir küçük oda daha var. Biz yatak odası küçük olduğu için ayrı bir giyinme odası oluşturduk.
Bir sürü yorum yazıldı mesela aklınıza yatan bir cevap hic gelmedi mi? Çünkü gerçekten çok küçük bir olay yani, ben size şu odayı temizledim bundan sonra orda daha rahat edersiniz demek kimseyi de kırmaz. Asıl evinize habersiz gelmeleri problem.

Evimiz 2+1 değil salon, yatak odası dışında oturma odası ve bir küçük oda daha var. Biz yatak odası küçük olduğu için ayrı bir giyinme odası oluşturduk.
Ooo süper o zaman küçük odaya seccade koyun tesbih vs orası artık namaz yeri baba dersin biz de orda kılıyoruz dersin daha iyi olur oraya alışır kıbleyi de göster biz de burada kılıyoruz demek daha iyi olur böylelikle

Ekranımda toplantı bile bazen açık oluyor. Buna rağmen ne yapabilirim yani ? Ayrıca salon dışında oturma odası ve küçük bir oda daha var.

Dolap odadaysa iç çamaşırlarınız da orada olacaktır haliyle de açıp inceleyecek kadar sapık değillerdir herhalde. Tamam orasını anladım koştur koştur giyiniyorsunuz da çıkanlar dediğiniz kıyafet değil mi? Görmelerinin ne sakıncası var kıyafeti? Çamaşırlarınızı çıkarttığınız yerde bırakmıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Küçük bir odanız daha varsa niye illa dolabın olduğu odaya giriyorlar ki? Açıkça söyleyin burada kılın diye odayı gösterin madem yapacak başka bir şey yok. Ne yapılabilirsiniz açık açık konuşabilirsiniz rahatsızsanız. Haberiz gelme işini de aynı şekilde konuşmalısınız. Yapacak bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız da kabulleneceksiniz mevcut durumu.

bence kötü bir niyetleri yok, sadece farkında değiller. mesela giyinme odasında dolabın yanında makyaj masasıda olsaydı odayı daha kişisel algılayabilirlerdi. genelde makyaj masasının üstü kişisel eşyalarla doluyor ya, kadına özel bir alan olduğu anlaşılabilirdi ama böyle sadece dolap onların gözünde yüklük odası gibi görünüyor olabilir tavsiyem arkadaşların dediği gibi heryere kişisel eşyalarınızı asmanız, dağınık bırakmanız bunları kayınvalidenize veya kayınpederinize bir şekilde göstermeniz. belkide sorun çok derli toplu olmasıdır :)

Sifonyeri de açıp karıştıracak değil ya

Bence kapıya levha assın :)) Tehlikelidir girilmez hatta kuru kafalı mümkünse 😄
Bende misafir geldiğinde yaparım.Ya odam dağınık olur.Yada çocuk varsa rahatsız olurum.Sonucta tokalarim makyaj malzemelerim vs.Ulasilabilecek yerlerde karıştırılmasindan rahatsız oluyorum.

X