Eşimin benden gizlediği ..

Sorun bnu bana söylememiş olması borcunda değilim bana kapattırdım diye söyleyince..
Şimdi anladım. Bilemedim. Eger daha önce böyle bir yalanı olmadıysa gözden kaçırmış olabilir. Maddi durumunuzu bilmemekle birlikte 800 tl öyle aile içi bilgilendirmeye çok da gerek duyulmayacak bir meblağ olarak görülmüş olabilir. Tabi söylemesi gerekirdi o ayrı.

Bu çok iyi bir fırsat. Krizi fırsata çevirmeyi bilin. Sana güvenim kalmadi tüm kartları bana ver bundan sonra sana harçlık vereyim geri kalan ödemeleri ben yaparım diyin
Bütün kartları bende . Kendisi elde para tutamadığı için bana verdi sende dursun herşeyimiz dedi bende aldım bende yani bütün gelirler giderler.. benm öyle bi duruma sokmam lazım ki bunu suan işte aradı açmadım dışarı çıktım haber vermedim yazdı okudum ama cvplamadım .

Ben sizi biraz eski bir üyeye benzettim nedense onunda eş bankalarda mimliydi kredi çekip ev alamıyordu kız evini satıp alacaklardı başka şehirden falan filan...

Ooo seninki iyiymiş arkadaşım 800 TL borcu saklamış korkusundan benim eski eş 33 bin liralik krediyi saklamisti ta ki eve icra kağıdı gelene kadar gerçi kaçıncı icra kagidiydi sayısını unuttum 😆

Noktalama işaretleri olmayınca kim ne demiş anlamak zor.

Eşinizin tüm kartları neden sizde? Para yönetimi mi kötü? Eğer siz rahatsızlık duyduğunuz için size verdiyse kartları, bu kredi kartını gizlemek istemiş olabilir.

Sizden saklaması doğrudur demiyorum ama neden yapmış olabileceğini objektif olarak anlamaya çalışın diyorum.

Aklıma üni yıllarım da eşlik edip güldüğümüz şu şarkı geldi;
dedi naber dedim iyidir
dedi eee dedi dedim nee dedim iyidir
dedim ne dedin dedi ne dedi
kim dedim dedi kim ne dedi dedi 😄😄
Yanlış anlamayın dalga geçmek için değil biraz tebessüm edelim diye yazdım 🙏

Dedi,dedim,dedi,dedim. Çok yorucu olmuş, paragraf yok. Düzenleyin bi, tamamını okumak çoook zor.

Eşiniz size yalan söylemiş, kapattırdım dediği kartı kullanmaya devam etmiş.

Bütün kartlarını döksün ortaya, borçlarını çıkarsın. Kendi harcayacağı paradan kapatsın. Bir daha da kart kullanmamaya söz versin. Siz de tepkinizi geri çekmeyin ki tekrar yapmaya cesaret edemesin.
Kız aynı düşüncedeyimm dedim dedim ne ya bu 🤪😂

Abartsaydin keşke biraz daha, aldattın beni falan da deseydin
Ekstreyi görmüşsün, taşınma zamanı nakiti bitti demek ki, masraflı zamanlar adam da alt tarafı 800 TL harcamış. Zaten içinde sizin yemekler falan filan da var.
Ne yapsın,ondan bundan borç isteyene kadar karttan ödemiştir.
Benim de aldığımdan beri hiç kullanmadigim bir kredi kartim var. Birikim hesabı açmıştım,kredi kartını hediye olarak verdiler, altı aydan uzun zamandır yatıyordu. Bu hafta tatile çıkacağım, bazı sebeplerden ötürü toplu para verdim eve, nakitim azaldı. Ben de şifre aldım, onu kullanacagim tatilde,mesela.
Bunu gören anne/baba/sevgili falan 'sen yalancısın hani o kredi kartini kullanmiyordun' falan dese uyuz olurdum heralde

Abartsaydin keşke biraz daha, aldattın beni falan da deseydin
Ekstreyi görmüşsün, taşınma zamanı nakiti bitti demek ki, masraflı zamanlar adam da alt tarafı 800 TL harcamış. Zaten içinde sizin yemekler falan filan da var.
Ne yapsın,ondan bundan borç isteyene kadar karttan ödemiştir.
Benim de aldığımdan beri hiç kullanmadigim bir kredi kartim var. Birikim hesabı açmıştım,kredi kartını hediye olarak verdiler, altı aydan uzun zamandır yatıyordu. Bu hafta tatile çıkacağım, bazı sebeplerden ötürü toplu para verdim eve, nakitim azaldı. Ben de şifre aldım, onu kullanacagim tatilde,mesela.
Bunu gören anne/baba/sevgili falan 'sen yalancısın hani o kredi kartini kullanmiyordun' falan dese uyuz olurdum heralde
kredi kartı kullanmak için eşler birbirlerine sormak zorundaymış.bunu da bdv de duydum ilk defa.büyük meblağlar olmadığı sürece kadın da erkekte parasını istediği gibi harcar evini ihmal etmeden.köle miyiz evlendik diye?

kredi kartı kullanmak için eşler birbirlerine sormak zorundaymış.bunu da bdv de duydum ilk defa.büyük meblağlar olmadığı sürece kadın da erkekte parasını istediği gibi harcar evini ihmal etmeden.köle miyiz evlendik diye?
Yani... Alt tarafı 800 TL. Onda da tasinma masrafları,yemek falan var. Adamın parası bitmiş, ay sonunu getirmeyeceğini anlayınca (ki çok normal,ekstrem ve masraflı bir durum taşınmak) ondan bundan borç isteyene kadar, karısını huzursuz edene kadar kredi kartına sığınmış. Belki maaş zamanı toptan öder, belki iki ay asgariden yatırır, kimse farketmeden oderdi borcunu.
Hiddetlenecek ne var ki?
Kredi karti yerinde kullandığın zaman çok güzel bir şey.
Mesela benim günlük kullandığım kredi kartımın limiti bir maasimdan biraz daha düşük. Beni sıkıntıya sokacak bir miktar değil. Kendimi sıksam o ay bile sifirlayabilirim. Ama şimdi kullandığım kartın 14 bin lira limiti var (üstelik bu paradan nakit avans da cekebiliyorum) . Hiç iptal etmek istemedim çünkü dünyanın birbir türlü hali var. Nasılsa kullanmam , ama gerçekten zor duruma gelirsem de ona buna minnet etmek yerine kartımdan çeker gerekirse asgariden öder öder düze çıkana kadar idare ederim .
Canım kredi kartlarim 🤩
Konu sahibi, her şeyi dramaya bağlama lütfen.
Tamam, senden gizlediği kredi kartinda otel ekstresi , ne bileyim iddaa ödemesi falan görürsen yap yapacağını ama böyle küçük olaylar için gereksiz yere huzursuzluk çıkarma

X