Eşimin cimriliği sürekli gözüme batıyor

Senin gibi altın bileklik virt zırt bekleyen kadınlardan nefret ederim .hıc utanmiyorsunda söylerken kardeşim altınını kendin alsana adamla evlendiniz diye tapusu benim istediğimi yaptırırım kafasında siniz,Allah bilir altın almayınca sevismiyorsunda sen hani şu istediği olmayinca basım agriyorculardansin 😂 kocan olacak alaman usulü davranan öküze gelince senin param benim param yapan adamdan ne koca olur ne ev arkadaşı ne yol arkadasi.iki yanlış insanin bir araya gelip evlenme hatası yapma durumu.
Umarım çocuk yoktur siz uremeyin kardeşim hattta sen altindan spiral taktir kardeşim asla üreme ama yeterki
Ablaya bir papatya tarlası 😂😂😂

Sabahları 20 derece evde değiliz diye akşam da 21 derece. 700 gelince bile kavga etti neden arttiriyon 700 gelmiş 500 flan gelmesi lazımdı diye. Bende dedim bende bu evde yaşıyorum üşüyünce artiramicam mi dedim sustu. Ama ben artiriyom o düşürüyor 😃
20 derecede petek bile ısınmaz ki?

Senin gibi altın bileklik virt zırt bekleyen kadınlardan nefret ederim .hıc utanmiyorsunda söylerken kardeşim altınını kendin alsana adamla evlendiniz diye tapusu benim istediğimi yaptırırım kafasında siniz,Allah bilir altın almayınca sevismiyorsunda sen hani şu istediği olmayinca basım agriyorculardansin 😂 kocan olacak alaman usulü davranan öküze gelince senin param benim param yapan adamdan ne koca olur ne ev arkadaşı ne yol arkadasi.iki yanlış insanin bir araya gelip evlenme hatası yapma durumu.
Umarım çocuk yoktur siz uremeyin kardeşim hattta sen altindan spiral taktir kardeşim asla üreme ama yeterki
Neden istemim 3 4 senede bir bileklik almış ne var ki bunda benim hoşuma gider tabiki durumu elverdigi kadar şeyler alması

Sevgililik döneminde böyle değildi. Beni çok düşünürdü sürekli hediyeler alırdı beni çok sevdiğini hissediyordum yani. Asla cimri biri gibi değildi. Ve seviyordu değer veriyordu

Allah allah, baya garip.
Benim de bir erkek arkadaşım var, ben de onun biraz cimri olduğunu düşünüyorum. Asla hediye almaz, özel günlerde güzel bir yere götürmez, çok kötü çiçekler alır gelir sevgililer gününde. Hep aynı mekana gideriz kahve içmeye, hiç yenilikçi değildir. Benimle evlenmek istiyor. Korktum şu an.

Allah allah, baya garip.
Benim de bir erkek arkadaşım var, ben de onun biraz cimri olduğunu düşünüyorum. Asla hediye almaz, özel günlerde güzel bir yere götürmez, çok kötü çiçekler alır gelir sevgililer gününde. Hep aynı mekana gideriz kahve içmeye, hiç yenilikçi değildir. Benimle evlenmek istiyor. Korktum şu an.
Bence arkanıza bakmadan kaçın. Şuan böyleyse evlenince ne olur bilemiyorum hele çocuk olup onun masrafı artınca daha da beter oluyor. Hayatımda hiç cimri insanla karşılaşmadım ilk defa karşıma çıkan eşim oldu cimri insanla yaşam olmuyor aldığı bir çöpün bile hesabını yapıyor. 8 senedir evliyiz bir marketten çıkınca bisey alınca daha oflamadan çıktığını görmedim. Evlendigimizden beri bir iki çiçek dışında hediye aldığını bilmem sadece kutlarsa doğum günümü kutlar o da bi pasta alıp gelir o kadar. Doğru birikrire biriktire evimiz arabamız oldu ama her şey de ev araba değil ya parayla da bazen huzur olmuyor yani

Bence arkanıza bakmadan kaçın. Şuan böyleyse evlenince ne olur bilemiyorum hele çocuk olup onun masrafı artınca daha da beter oluyor. Hayatımda hiç cimri insanla karşılaşmadım ilk defa karşıma çıkan eşim oldu cimri insanla yaşam olmuyor aldığı bir çöpün bile hesabını yapıyor. 8 senedir evliyiz bir marketten çıkınca bisey alınca daha oflamadan çıktığını görmedim. Evlendigimizden beri bir iki çiçek dışında hediye aldığını bilmem sadece kutlarsa doğum günümü kutlar o da bi pasta alıp gelir o kadar. Doğru birikrire biriktire evimiz arabamız oldu ama her şey de ev araba değil ya parayla da bazen huzur olmuyor yani

:KK43:
Çok üzgünüm, hislerinizi anlayabiliyorum. Size sımsıkı sarılmak istedim.

Başta ikimiz de böyle bir talepte bulunmadık zaten ev alalım evimize göre alırız her şeyimizi diye ilk 6 sene hep birikim yaptık bir bardak takımı bile almadım evime üst baş kıyafet hep aynı şekilde doğru düzgün bisey almadım yani. Ev aldık eşya aldık tmam rahatlarız dedik biraz rahat harcarız evimiz arabamız var nasıl olsa dedim ben biraz da yiyip içelim yani gezelim ama eşim böyle yapmak istemedi birikim yapmaya devam etmeyi seçti o zman da hesaplar ayrıldı. Ben senin gereksiz harcamalarına ortak olmam dedi. Bende evim var arabam var artık sürekli para biriktirip durmicam dedim öyle ayrıldı hesaplar yani
Siz haklısınız bu hayata bir kere geliyoruz sürekli birikim yapıp çalıştığınız parayı harcamiycaksan ne anlamı var çalışamanin kazanmanın ot gibi yaşa öl git o zaman sürekli birikim birikim

Siz haklısınız bu hayata bir kere geliyoruz sürekli birikim yapıp çalıştığınız parayı harcamiycaksan ne anlamı var çalışamanin kazanmanın ot gibi yaşa öl git o zaman sürekli birikim birikim

Bu tarz insanlara ölü insanlar diyorum ben :)
Hiç yaşamıyorlar, ölmüş bir insandan tek farkları gömülmemiş olmaları.

Bence ikinizde aile değilsiniz.evlenmeden önce herşeyi aliyo demişsiniz demekki artık ev ekonomisini geleceğinizi düşünüyor.mesela ev araba yoksa onlar için biriktiriyor olabilir haklı olarak.size fincan takımı almış illa altın almasına gerek yok bu cimrilik değil.iki tarafta masrafları birbirine odettirme ama kendi parasını biriktirme peşinde bu evlilik olmuyor.bizde eşimle öğretmeniz hesaplar ayrı ben aylık harçlık alırım sonra eşime veririm ortak hesabimizda biriktirir geleceğimiz için.ne masraf olursa ordan yaparız evlilik ortakliktir
Eşinizin neye ne kadar birikim yaptığını biliyor musunuz peki? Çocuk gibi harçlık alıp çekilmek de bana doğru gelmiyor para kazanmayı biliyoruz da yönetmeyi mi bilemiyoruz ki harçlığı alıp da çekiliyoruz sebep ne? Yanlış anlamayın eleştirmek için söylemiyorum doğrusunu bulmaya çalışıyorum

Neden istemim 3 4 senede bir bileklik almış ne var ki bunda benim hoşuma gider tabiki durumu elverdigi kadar şeyler alması
İsteme şekliniz adama itici geliyor olabilir mi? Bizde hediyeleşme genelde ihtiyaç üzerinedir. Sorarız birbirimize neye ihtiyacın var diye. Geçen doğum günümde sordu eşim, düşündüm taşındım bir şeye ihtiyacım yok ama çok hediye almak istiyorsan seni hatırlatacak, anısı olacak bir şey al dedim. Pırlanta kolye almış. Beğendim kullandım. Baktı hediyeyi tutturdu evlilik yıldönümünde de takım küpesini almış. Bana kolye al desem yine alırdı o ayrı mesele ama hem böyle kendi düşünerek seçmiş oldu hem ben maddi bir şey talep etmemiş oldum. Darkın dediği gibi bir kitap alıp içine iki satır yazı yazsa, pırlanta değil bijuteri kolye alsa da mutlu olurdum. Siz kolye bileklik diye özellikle belirtince, aranızda da zaten maddi sorunlar varken adama itici gelmiş olabilir gibi geliyor bana.

İsteme şekliniz adama itici geliyor olabilir mi? Bizde hediyeleşme genelde ihtiyaç üzerinedir. Sorarız birbirimize neye ihtiyacın var diye. Geçen doğum günümde sordu eşim, düşündüm taşındım bir şeye ihtiyacım yok ama çok hediye almak istiyorsan seni hatırlatacak, anısı olacak bir şey al dedim. Pırlanta kolye almış. Beğendim kullandım. Baktı hediyeyi tutturdu evlilik yıldönümünde de takım küpesini almış. Bana kolye al desem yine alırdı o ayrı mesele ama hem böyle kendi düşünerek seçmiş oldu hem ben maddi bir şey talep etmemiş oldum. Darkın dediği gibi bir kitap alıp içine iki satır yazı yazsa, pırlanta değil bijuteri kolye alsa da mutlu olurdum. Siz kolye bileklik diye özellikle belirtince, aranızda da zaten maddi sorunlar varken adama itici gelmiş olabilir gibi geliyor bana.
Beni yanlış anlamayın da sizi zaten düşünüp daha istemeden zaten alan bir eşiniz var. Bana evlenme teklifi ederken bile pırlanta bir yüzük almadı hatta hiç yüzük almayacakti sadece altansimiz vardı da ben istiyorum dedim öyle altın aldı sorun benim istemem değil eşimin paraya kıyıp bisey alamaması demek ki

Eve alınan 1 kilo yufkanın,kıymanın lafını yapan,çoluğunun çocuğunun boğazından kısan insan benim için cimridir,soğuma sebebidir..eşyayı anlarım gerek görmeyebilir belki ama çocuğundan sakınması benim için kabul edilebilir birşey değil…yahu evin,araban var,birikimde yapıyosun ,düzenli bir gelirin de varken ayda 1 çocuğunu karını alıp bi yemek yedirmek,bi kaç parça kıyafet,bi oyuncak almak lüks ya da savurganlık değildir.evde çocuk varken kombiyi kısmasına diyecek birşey bulamadım bile…böyle bir evlilik sürdüremezdim ben

X