Eşimin cimriliği

Nebileyim kendi işini kurdu zaman icinde tutturdu yürüdü gitti dese hadi bir nebze ama maaşla bir anda bu sıçrama bir ilginç geldi. 😀
Cimrilikten cok sen ne iş yapiyorsun diye sorardim ben. 😁

Şu cevabı alabilir :110:

images.jpeg-2.jpg

Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var şu sıralar çok kafama takıyorum fikrinizi almak istedim, Benim eşim bana karşı çok cimri, şuan asgari ücretin üzerinde iyi maaşi olan bir yerde çalışıyor daha önceki işinden asgari ücret bile almıyordu. Bu işe girdi gireli kendisi hep meraklıdır öyle şeylere süslüdür ama parası yoktu işte neyse bu işe girdi gireli bi gereksiz harcamalar kendine, arabasına kendine sürekli bişeyler alır oldu alsın tabi ben ona takımıyorum ama gerçekten gereksiz harcamalar yapmaya başladı kirada oturuyoruz bir de kızımız var bunlara rağmen adamda bi havalar, parfümlere dünya para vermeler kaç çift ayakkabısi var almaya devam ediyor, yüzükler aksesuarlar, arabasını bile süslüyor adam ıvır zıvır araba esyaları alıp duruyor. Ya yemin ediyorum bana da aynı muabeleyi gösterse ağzımı acmıcam ama aldığı bunlar yani arabayı süslemesen, veya yüzük parfüm koleksiyonu yapmasan ölmezsin demi ? Tamam hadi birer tane al heves etmişsin ama bu kadarı çok gereksiz neyse benim asıl takıldığım bana gelince bu adama bi cimrilik geliyor, benim böyle harcamalarım hep gereksiz oluyor ona göre, açıktan üniversite okuyorum okul harcını kendim biriktirip yatırıyorum demediği kalmadı adamın ne gerek varmista falan filan, bugün mesela dedim ki maaşını alınca biraz harçlık versene bana kazak alıcam dedim ve gerçekten ihtiyacım olduğu için dedim bakarız falan dedi geçiştirdi akşam bana gelmiş hangi yüzüğü alıyım diye nerdeyse bin liralık yüzüklerin fotoğrafını gösteriyor. Geçenlerde bi bakım kremi aldım yemin ederim çok para vermem öyle şeylere ayda yılda bir, ve aldıgım sitenin kapıda ödemesi olmadığı için beyefendinin kartından aldım normalde kendi paramla alıcaktım kartı bu ay biraz fazla birikmişti çünkü o yüzden götürdüm kendi paramı da nakit olarak ona verdim yani ona geri ödediğim halde demedigi kalmadı bi surat bi surat. Yani ben napıcam bana bi akıl verin ben hiç kocam değil mi alıcak tabi diyen kadınlardan olamadım keşke olsaydım galiba orda hata yapıyorum ama ben genel olarak ev ekonomisini düşünüyorum o yüzden biraz idareciyim kenara atabilmenin derdindeyim. Ama beyefendi kendine gelince arabasına bile süs püs ama benim bişeye hakkım yok.
Masraf çıkar. Ek kart iste. En azından mantıklı harcama olur.

Merhaba
Eşiniz cimri değil.
Size de cimri değil.
Bence siz cimrisiniz. Eşiniz çalışıyor kazanıyor. Siz Kendisi için almış olduğu şeyleri ona layık görmüyorsunuz. Ek olarak kıyasa götürmüşsünüz. Bana cimri diye ama siz kendinize de layık görmüyorsunuz
En kısa zamanda az da olsa para kazanmanın bir yolunu bulun. Kendinizi şımartın.
Bu her ikinizde şekil bulmuş abartı enerjileriniz dengelenir.
🎈🎈🎈🎈

Aldatılmak bile mi yok artıkkk🤦‍♀️
Bir de Ezmeci diyormuş hep demişsiniz, birileri bir şey diyor zaten sonra peşinden bir sürü insan aynı şeyi söylüyor doğruymuş gibi geliyor bir yerden sonra sanırım.
Cimrilik kötüdür ama hakaretten hele ki aldatılmaktan daha kötü olamaz.
Oldu birisi bizi aldatsın ama elimize kredi kartını versin daha mı az acıtır eli açık olması🤦‍♀️
Kuzenim karısını aldatır eve dönerken bir bilezik alırdı, kadının sesi çıkmazdı. O geldi aklıma 😂

Hayır çocuğumuz küçük daha iki yaşında iki sene sonra kreşe gidince calismayı düşünüyorum

Gencecik kadinsiniz kendinize yazık etmeyin. Cocugu bu sene krese baslatip ise girin. Ben hep kadin calissin diye savunuyorum ama bu adamlarda calismayan kadinlarla evlenmeyi tercih ediyosa boyle davranamazlar. Asiri gurur kirici ya. Valla 3e 5e bakmadan is bulun. Açıktan okuyormussunuz, aciktan okudugunuz universite is hayatinda sizi bir yerden alip baska bir yere tasimayacak. Calisirken okuyanlar gorevde yukselebiliyor ama sizin oyle bi durumunuz da yok. Iş bakin kendinize

Çocuğu verin kreşe, başlayın çalışmaya ama ne kreş parasını ödeyin ne de evin masraflarına el sürün. O öyle mi yapıyor sizde onun anlayacağı dilden davranın. Deli midir nedir sinir oldum!
Ayrıca siz ne diye aldığınız ürünün parasını geri veriyorsunuz, harcayın tam tersine o düşünsün oturup. Böylesine yaranamazsınız hanımefendi. Ve malesef üzgünüm bu adam sizi sevmiyor. Insan sevdiği insana harcama yaparken hesap tutmaz.

Kocanız sizi sevmiyor. Biran önce kendinizi geliştirin . İş bulup yollayın. Aldatmayla devamı gelecek çünkü bu değersizliğin . Şuan göremiyorsunuz ama dışardan baksanız sizinde yapacağınız yorum bu olurdu.

Şurada bahsi geçen iki maaş arasında rahat bir 50 bin var,para algınızda da sıkıntı var sizin. Bu adam ne ara parfüm yüzük koleksiyoncusu olacak kadar kazandı yahu? Parfümler bargello falan mı?
Dior olacak değil 😂

Maaş da 10’dan 15’e son zamla 20’ye çıkmıştır.

Adam cimri ve bencil evet ama şüphe uyandırcak başka büyük hareketi var. Bir anda süslenip kendine deli gibi bakmaya başlaması da kafa karıştırıcı noldu yani bir anda başka biri olabilir ya da olabilme ihtimalini de düşünün

23 yaşında okul bitmeden koşa koşa evlenip çocuk yapmanıza koskoca bir alkış 👏
Çalışacağım falan demişsiniz ama hiç inanmadım nedense. 2 yaşında çocuğun 4 yaşına gelmesini bekliyorsunuz. Gelinlik çağını bekleyin ya 4 erken. İnsanlar yaşına girmeden bakıcıya bırakıyor, 2 yaş kreş için haydi haydi yeterli. Sizin niyetiniz yok bence. Yoksa bu yaşta evlenip çocuk yapmazsınız. O arada ikinci bile gelebilir.

Şimdi eşinize gelelim. Buradaki cimri kocaları görünce şoka giriyorum. Ne biçim adam bunlar. Benim annem, teyzelerim, eltim, birçok kuzenim evde ve calismiyor. Kimse de böyle muamele görmedi/görmüyor çok şükür. Bu adamı çok mu aradınız diyeceğim de çok aramamişsiniz zaten.
Tavsiyem; tekrar çocuk yapmayın, çalışın ve aldığınız parayı da bu adama kaptırmayın.

Asgari ücretin üstü maaş alan adam en fazla 20 bin alıyordur.

Hadi diyelim 20 bin alıyor en iyi ihtimalle.

20 bin 3 kişiye hele de biri bebekse yetmez.

Evde kira. Bu tek başına yaşayan birini bile zorlar bu maaşla.

Adam cimri değil sadece ayağını yorganına göre uzatmayan sorumluluk sahibi olmayan biri

Borcuna lüks yaşıyor kendi kendine.

Kredi kartları patlaktır bu kesin.

Konu sahibi sizin bir an önce iş bulup çocuğu kreşe verip çalışmanız gerekiyor.2 çok da küçük bir yaş değil millet 6 aylık bebesini bırakıp çalışıyor.

Eşiniz size de yedirse yetmez ki 20bin 2 erişkin bir bebeğe hem de kira iken. D Derya543

Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var şu sıralar çok kafama takıyorum fikrinizi almak istedim, Benim eşim bana karşı çok cimri, şuan asgari ücretin üzerinde iyi maaşi olan bir yerde çalışıyor daha önceki işinden asgari ücret bile almıyordu. Bu işe girdi gireli kendisi hep meraklıdır öyle şeylere süslüdür ama parası yoktu işte neyse bu işe girdi gireli bi gereksiz harcamalar kendine, arabasına kendine sürekli bişeyler alır oldu alsın tabi ben ona takımıyorum ama gerçekten gereksiz harcamalar yapmaya başladı kirada oturuyoruz bir de kızımız var bunlara rağmen adamda bi havalar, parfümlere dünya para vermeler kaç çift ayakkabısi var almaya devam ediyor, yüzükler aksesuarlar, arabasını bile süslüyor adam ıvır zıvır araba esyaları alıp duruyor. Ya yemin ediyorum bana da aynı muabeleyi gösterse ağzımı acmıcam ama aldığı bunlar yani arabayı süslemesen, veya yüzük parfüm koleksiyonu yapmasan ölmezsin demi ? Tamam hadi birer tane al heves etmişsin ama bu kadarı çok gereksiz neyse benim asıl takıldığım bana gelince bu adama bi cimrilik geliyor, benim böyle harcamalarım hep gereksiz oluyor ona göre, açıktan üniversite okuyorum okul harcını kendim biriktirip yatırıyorum demediği kalmadı adamın ne gerek varmista falan filan, bugün mesela dedim ki maaşını alınca biraz harçlık versene bana kazak alıcam dedim ve gerçekten ihtiyacım olduğu için dedim bakarız falan dedi geçiştirdi akşam bana gelmiş hangi yüzüğü alıyım diye nerdeyse bin liralık yüzüklerin fotoğrafını gösteriyor. Geçenlerde bi bakım kremi aldım yemin ederim çok para vermem öyle şeylere ayda yılda bir, ve aldıgım sitenin kapıda ödemesi olmadığı için beyefendinin kartından aldım normalde kendi paramla alıcaktım kartı bu ay biraz fazla birikmişti çünkü o yüzden götürdüm kendi paramı da nakit olarak ona verdim yani ona geri ödediğim halde demedigi kalmadı bi surat bi surat. Yani ben napıcam bana bi akıl verin ben hiç kocam değil mi alıcak tabi diyen kadınlardan olamadım keşke olsaydım galiba orda hata yapıyorum ama ben genel olarak ev ekonomisini düşünüyorum o yüzden biraz idareciyim kenara atabilmenin derdindeyim. Ama beyefendi kendine gelince arabasına bile süs püs ama benim bişeye hakkım yok.
Böyle şeylerin ortaklaşa olması lazım ya adam kendisine harcıyo ediyo sana gelince yok. Bence çok kötü bir şey. Hiç kendisiyle konuşmadın mı bu durumu?

Evlenirken bırak eşimin ailesinin bile cimri olup olmadığına bakan biri olarak cimri insan düşman başına önceden nasıldı parayı buluncami böyle oldu bilmiyorum ama adam zaten kendine harcamaktan size harcayamiyorki sıra gelmiyor çok bencil birisi bence aynı zamanda cimri olsa kendinede olur biraz sizin harcamalarınızı gereksiz görüyor benim eşimde de bazı dönemlerde oluyor böyle tripler 😀 borcumuz varsa o ay çok acildiysak falan çok harcama yapmışsın moduna girer ama kartından aldığın birşeyi de geri vermezsin oda almamali zaten umarım geçicidir ama bu süs püs olayı iyi değil bu kadar kendine bakmaya başlaması falan paraları inşaallah başka yerlerede harcamiyordur.

X