Eşimin cimriliği sürekli gözüme batıyor

Dogalgazin 700tl gelmesi esinizin cimriligini teyitler nitelikte bence. Bundan 2 sene once, eski evimde 700tl geliyodu ve ev kucucuktu. Kac dereceye ayarlıyor? Kat kat kazak giyip mi oturuyosunuz evde?
Sabahları 20 derece evde değiliz diye akşam da 21 derece. 700 gelince bile kavga etti neden arttiriyon 700 gelmiş 500 flan gelmesi lazımdı diye. Bende dedim bende bu evde yaşıyorum üşüyünce artiramicam mi dedim sustu. Ama ben artiriyom o düşürüyor 😃

Memur olmasının yanında burada çok güzel yorum yapanlar oldu. Eşim hep kendi ayakları üstünde duran biriydi aileden bi destek görmedik biz. Kendi de öğrenciyken bile hep kendi çalışıp kazanmış okumuş. Dugunumuzu kendisi yaptı ilk evlendigimizde eşyaları kendi aldı ailem de yardım etti ama kendi ailesi bsey yapmadı düğün takilarimi kendisi yaptı. Senelerce hep biriktirmiş biriktirmek onun için sabah kahvaltısı akşam yemeği gibi bsey yani. E bütün birikim ev araba alınca döküldü ortaya hepsine bende ortak oldum tabi. Ayrılma noktasına gelmiştik biz bir dönem o zman şu bilinç oldu ya ben kaç senedir çalışıyorum her şeye ortak oldu kadın da ben biriktirdim yarısını alıp gidecek diye düşündü iste bu yüzden de hesaplarını ayırdı ve ne yaptığını söylemiyor yine bisey olur aramızda ayrılık ya olursa ya yine birikimime ortak olursa diyor
Valla dediğim gibi ben eşinizde bir anormallik görmedim arkadaşım. Eşiniz cimri de değil. Dar gelirli bir memur. Gürül gürül para harcayamaz,kendi anne babamdan biliyorum. Bakın sizin anlattıklarınız da normal şeyler. Başka dertleriniz varsa eşinizle alakalı onlara odaklanın bence.

Sabahları 20 derece evde değiliz diye akşam da 21 derece. 700 gelince bile kavga etti neden arttiriyon 700 gelmiş 500 flan gelmesi lazımdı diye. Bende dedim bende bu evde yaşıyorum üşüyünce artiramicam mi dedim sustu. Ama ben artiriyom o düşürüyor 😃
Evde yokken 20-21 dercee olmasi normal ama evdeyken gercekten cok dusuk degil mi 21 derece? Ben 24-25 derecenin altinda cok üşüyorum 😂 hele sabahları asla yataktan cikamam. Siz caktirmadan arttirmaya devam edin 😂

Evde yokken 20-21 dercee olmasi normal ama evdeyken gercekten cok dusuk degil mi 21 derece? Ben 24-25 derecenin altinda cok üşüyorum 😂 hele sabahları asla yataktan cikamam. Siz caktirmadan arttirmaya devam edin 😂
Ben daha 22 yaptığını bile görmedim 21.4 yaparım gelince hemen 21 yapar. Sabah gözünü açar açmaz gider bi düşürür😃

Erkekler üşümüyor. Benim eşim de ilk evlendiğimizde hep kısmaya çalışırdı ev sıcak boşuna yanmasın kalorifer diye. Söyleye söyleye alıştırdım 😂 şimdi petekleri kökleyip şortla oturuyor 😂😂😂

Ben daha 22 yaptığını bile görmedim 21.4 yaparım gelince hemen 21 yapar. Sabah gözünü açar açmaz gider bi düşürür😃
Yanlış zamanda açıyorsunuz sanki. Uyku zamanı, özellikle çocuk da varsa ortam sıcaklığı 19-20 derece olmalı en fazla. Akşam gelince 22-23 civarı yapar gece yatarken 20’ye düşürürseniz faturanız aşağı yukarı aynı seviyede gelecektir.

Eski evimde bireysel kombi ve saat ayarlı termostat kullanıyordum. Akşam 5’te 23 derecede çalışmaya başlıyor 11’de 20’ye geçip duruyordu. Şu an oturduğumuz ev merkezi sistem, petekleri 4’e alıyorum işten gelince, havanın durumuna göre evin ısısı 24-25 derece oluyor. Yatarken 1’e düşürüyorum tamamen kapanıyor. Bu ay 730 lira ödedim ki tüm kışın en yüksek faturasıydı.

8 senelik evliyim 5 yaşında bi kızımız var. 2 sene önce ev aldık işte öncesinde de bunun için para biriktirmiştik zaten 2 senedir de kalan eksikleri tamamlıyoruz yavaş yavaş kenara para da atıyoruz zaten mesela geçen sene bisey almadık yapmadık eşim de cimridir yani kenarda en az 100 bin parası vardır şuan öyle soylim size diğer yaptıklarımız da ay ay bu ay şunu yapalım bu ay diğerini sıkmadim yani kesinlikle yada ben öyle hissediyorum belki de
8 senede bütün eşyaları değiştirdiniz mi?

Dogalgazin 700tl gelmesi esinizin cimriligini teyitler nitelikte bence. Bundan 2 sene once, eski evimde 700tl geliyodu ve ev kucucuktu. Kac dereceye ayarlıyor? Kat kat kazak giyip mi oturuyosunuz evde?
O evden eve degisiyor ya.Bizim ev 2+1.100 m2 kucuk bir ev gerci.480 geldi ve 24 saat hic kapanmaz bizde dogalgaz malum cocuklar var evde.

Konu sahibi ,gider paylasimlariniz bizimkine yakin.Gerci benim yüküm daha bile fazla size gore ,benimki sizde olsa bayilirdiniz heralde😀 tüm faturalar,aidat(1300lira)cocuklarin tamamlayici sigorta parasi (2000),kresin aidat-1400- ve kulup parasi bu ay 4000(bagimsiz anaokulu),is donusu yalnizken eve yaptigim alisveris,kabarik kredi karti,yeni kurutma mak aldik benim karttan gectik...Esim de evin kredisi 2400 lira,cocuklarin servis parasi 2500 ve kredi kartı ne geliyorsa,pazar ve kasap, onda.gerisini yatirim icin borsada degerlendiriyor.Bizde farkli olarak istedigim an haberli habersiz maas kartini alip evin tum ihtiyaclarini her seyi aliyorum.
Sizin rahatsiz oldugunuz ki bence haklisiniz benim param,bana karisma demesi,kendin al demesi.Bazen ekstra masraflar cikar gerekli ya da gereksiz ve karsidan bu laflari duysam uzulurdum ben de ne yalan soyleyeyim cok kirilirdim.O kirginlik zamanla esime karsi kurulmaya dönüşürdü hatta.Her yaptigi,soyledigi batardi eminim.Hediye konusunda bir sey diyemeyecegim cunku bizde de o hediye olayi yok,istiyorsan alalimdir o.Bu da her evliligin dinamigi iste.
Sizin yapacaginiz bir sey yok gibi duruyor madem bosanma dusunmuyorsunuz.Kavga dovus baska bir masrafi itelemeye calisin en amiyane tabirle :) Ama o birikime dikkat edin yine de napiyor birikim birikim diye bir bakin bakalim.

O evden eve degisiyor ya.Bizim ev 2+1.100 m2 kucuk bir ev gerci.480 geldi ve 24 saat hic kapanmaz bizde dogalgaz malum cocuklar var evde.

Konu sahibi ,gider paylasimlariniz bizimkine yakin.Gerci benim yüküm daha bile fazla size gore ,benimki sizde olsa bayilirdiniz heralde😀 tüm faturalar,aidat(1300lira)cocuklarin tamamlayici sigorta parasi (2000),kresin aidat-1400- ve kulup parasi bu ay 4000(bagimsiz anaokulu),is donusu yalnizken eve yaptigim alisveris,kabarik kredi karti,yeni kurutma mak aldik benim karttan gectik...Esim de evin kredisi 2400 lira,cocuklarin servis parasi 2500 ve kredi kartı ne geliyorsa,pazar ve kasap, onda.gerisini yatirim icin borsada degerlendiriyor.Bizde farkli olarak istedigim an haberli habersiz maas kartini alip evin tum ihtiyaclarini her seyi aliyorum.
Sizin rahatsiz oldugunuz ki bence haklisiniz benim param,bana karisma demesi,kendin al demesi.Bazen ekstra masraflar cikar gerekli ya da gereksiz ve karsidan bu laflari duysam uzulurdum ben de ne yalan soyleyeyim cok kirilirdim.O kirginlik zamanla esime karsi kurulmaya dönüşürdü hatta.Her yaptigi,soyledigi batardi eminim.Hediye konusunda bir sey diyemeyecegim cunku bizde de o hediye olayi yok,istiyorsan alalimdir o.Bu da her evliligin dinamigi iste.
Sizin yapacaginiz bir sey yok gibi duruyor madem bosanma dusunmuyorsunuz.Kavga dovus baska bir masrafi itelemeye calisin en amiyane tabirle :) Ama o birikime dikkat edin yine de napiyor birikim birikim diye bir bakin bakalim.

Ay masallah diyeyim. Simdiki evim jeotermalli. 4 haneli geliyor fatura 😂

Bende gereksiz şeyler almıyorum ki zaten bana da bir dudukluye o kadar para vermek saçma gelmişti almadım. Airfryer aldım onun taksiti bitti robot aldım onu ödüyorum balkon yaptırdık yani bende butcemi aşan yada her gördüğüm şeyi almadım. Gidip o kadar para verip bi dyson almadım yani eve ihtiyaç ne var koltuk takımı yatak odası çocuk büyüdü çocuk odası. Aldığım şeyi de öyle dur 2 sene geçti degistireyim demiyorum. Mekan gezme tozma bizde yok denecek kadar az zaten bi gidersek ayda bir iki yemeğe çıkarız o kadar yani. Bazıları beni öyle bir anladı ki sanki evde her şey var durmadan eşya alıyorum ama öyle bsey yok yani.
Evet ilk yazdığınızdan öyle anlisiliyor. Benim annem mesela biraz öyle. Hep böyle değildi aslında..yilllarca çalıştı. Bizi okuttuğu dönemler kendine birşey almadı. Ama şu an mesela aylık 100 bin ver yüz bini de eşyaya harcayacak gibi. Kendine harcasin tatile gitsin gezmeye gitsin. Ama eşyalardan çifter çifter sahip olmak musriflik bence. Babam da ondan korktuğu için ve durdurmak için daha cimri bir adama dönüştü gibi. Mesela burda çoğu kişi evlilikte ayrı bütçe olmaz demiş. Onların da bütçesi birdi. Ama sürekli kavga çıkıyordu. Ben de babama onun maaşına karışma istediği gibi harcasin hevesini alsın diye tavsiyede bulundum. Zaten emekli maaşı var sadece annemin.. babam kendi emekli maaşı ve diğer gelirleriyle evi gecindiriyor. Artani ile birikim yaparsa yapıyor annemin haberi olmuyor bile.
Ben evlilikte daha tutumlu olanın bütçeyi yönetmesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa hiçbir birikim olmaz. Gelecekte de sıkıntı oluyor. Tamam bir eviniz var şu an ama bir eviniz daha olsa emeklilik döneminde rahat edersiniz..veya çocukların masrafı ilerde daha artacak. Dersane dönemleri vs. O geçti diyelim.universite dönemleri çok masraflı olacak. Kenara atmak ve yatırımı da es geçmemek lazım.
Bizim evde de çok kazanan ve tutumlu olan benim. Bu ara ben de eşya almaya düştüm gibi. Benim aldığım şeyler de çocuk odası, hayatımı daha kolaylaştırmak için hali (çünkü Shaggy halim vardı) gibi şeyler. Benim maaşım da fena değil ama herşey pahalı dikkat etmeyince ucu ucuna yetişiyor. Ben şu an yatırımlık kadar artiramiyorum ama biriktirdiğimi döviz yapıyorum yazın çünkü yurtdışına çıkmak istiyorum. Şimdiden biriktirmezsem yazın çıkamam mesela. Eşya ihtiyacım hala devam ediyor. Almaya kalksan neler alınır. 14 yıldır çoğu eşya aynı eşya. İstesem salon halıları da değişebilir gayet.
Eşinizin temizlikle ilgili baskısını sonradan gördüm. Genel olarak maddi tutumu için cimri diyemem ama eş olarak sıkıntılı bir eş. Dört başı mamur ev işi istiyorsa evi siz gecindirmeye katkı saglamayin. Temizlik vs konularında destek alın kendi maasinizla.

Fenomenler bile artik birbirine giriyor.Gece uyku tutmadi.instagramda gezineyim dedim.Youtube da yayin yapan magazin programi basligi dikkatimi cekti.Meric keskinle Derya Balta takiplesmeyi birakmis,arkadasliklarini bitirmisler Sebebi mericin astronomik paralar alip tanittigi ,kitalararasi dolastirdigi yastigini Derya balta kullanip begenmemis 😄Hic te bahsedildigi gibi degil demis.Disleri tamamen porselen influencer diş beyazlaticiyi pazarliyor.Eskiden evlere gelirlerdi.Benim jenarasyon hatirlar.Sulu yikamali supurge tanitirlardi.Canlarini ortaya koymuscasina overlerdi urunlerini.Bunlardaki de artik o hesap 😁

Konu sahibi size de birazdan iki cift yorumum olacak.diger yoruma yazarim.
Buket diye bir kadın vardı ya. Esprili kadın diye bir ara takip ediyordum. Hepsi o kadar sahteki. Kızının basının altına nevresimsiz marka görünecek şekilde yastık koyuyor sonra yastigimi sormussunuz :))) ben etkilenmiyorum ama etkilenen çok kişi vardır. Benzetme çok yerinde olmuş

Bence ikinizde aile değilsiniz.evlenmeden önce herşeyi aliyo demişsiniz demekki artık ev ekonomisini geleceğinizi düşünüyor.mesela ev araba yoksa onlar için biriktiriyor olabilir haklı olarak.size fincan takımı almış illa altın almasına gerek yok bu cimrilik değil.iki tarafta masrafları birbirine odettirme ama kendi parasını biriktirme peşinde bu evlilik olmuyor.bizde eşimle öğretmeniz hesaplar ayrı ben aylık harçlık alırım sonra eşime veririm ortak hesabimizda biriktirir geleceğimiz için.ne masraf olursa ordan yaparız evlilik ortakliktir

Bence ikinizde aile değilsiniz.evlenmeden önce herşeyi aliyo demişsiniz demekki artık ev ekonomisini geleceğinizi düşünüyor.mesela ev araba yoksa onlar için biriktiriyor olabilir haklı olarak.size fincan takımı almış illa altın almasına gerek yok bu cimrilik değil.iki tarafta masrafları birbirine odettirme ama kendi parasını biriktirme peşinde bu evlilik olmuyor.bizde eşimle öğretmeniz hesaplar ayrı ben aylık harçlık alırım sonra eşime veririm ortak hesabimizda biriktirir geleceğimiz için.ne masraf olursa ordan yaparız evlilik ortakliktir
Evet öyle bizde kim kime ne ittirebilirseye döndü iş. Başta ben bana karışmasın öderim her şeyi diyordum baktım olmuyor aldığım ne kadardı zaten ev alışverişi sana ait demeye başladım o da cebinden fazla para çıktıkça sesi iyice yükselmeye başladı öyle yani. Biraz önce dışarı çıkacak mısın evin eksikleri var diyorum. Cikmicam diyor mesela evin eksiklerini alıyor diyorum ama canı isterse alır bazen bekler almaz sonra canı isterse alır istemezse de almaz ben alırım. Ne ihtiyaç ne yapacaksın kırk soru sorar. Yufka al börek yapım diyorum ne böreği ne yufkasi. Yani bisey al demek de sorun. Et al derim mesela şimdi bu dursun der bir iki hafta sonra alır. Onun herseyi benim gözüme batıyor benimki de ona sanırım ki birbirimize bazen düşman gibi davranıyoruz. Sürekli kavga ediyoruz. Bazen iyi oluyoruz sıkıntı yok. Ama bi kavga küslük başladı mı bir iki hafta her konuda kavga her konuda tartışma bende o kadar yoruldum ki bu durumdan ne yapsam diyorum artık bunaldım

Gözünüz biraz eşinizin maaşında ve o maaşı sizin istediğiniz gibi kullanılmasını istiyor gibisiniz

Evet öyle bizde kim kime ne ittirebilirseye döndü iş. Başta ben bana karışmasın öderim her şeyi diyordum baktım olmuyor aldığım ne kadardı zaten ev alışverişi sana ait demeye başladım o da cebinden fazla para çıktıkça sesi iyice yükselmeye başladı öyle yani. Biraz önce dışarı çıkacak mısın evin eksikleri var diyorum. Cikmicam diyor mesela evin eksiklerini alıyor diyorum ama canı isterse alır bazen bekler almaz sonra canı isterse alır istemezse de almaz ben alırım. Ne ihtiyaç ne yapacaksın kırk soru sorar. Yufka al börek yapım diyorum ne böreği ne yufkasi. Yani bisey al demek de sorun. Et al derim mesela şimdi bu dursun der bir iki hafta sonra alır. Onun herseyi benim gözüme batıyor benimki de ona sanırım ki birbirimize bazen düşman gibi davranıyoruz. Sürekli kavga ediyoruz. Bazen iyi oluyoruz sıkıntı yok. Ama bi kavga küslük başladı mı bir iki hafta her konuda kavga her konuda tartışma bende o kadar yoruldum ki bu durumdan ne yapsam diyorum artık bunaldım
Bir kilo et bir yufkanın bile lafını mı yapıyor ne yiyip içiyorusunuz ki
Yakında gıdasızlıktan hastalıklar başlar sizde

Senin gibi altın bileklik virt zırt bekleyen kadınlardan nefret ederim .hıc utanmiyorsunda söylerken kardeşim altınını kendin alsana adamla evlendiniz diye tapusu benim istediğimi yaptırırım kafasında siniz,Allah bilir altın almayınca sevismiyorsunda sen hani şu istediği olmayinca basım agriyorculardansin 😂 kocan olacak alaman usulü davranan öküze gelince senin param benim param yapan adamdan ne koca olur ne ev arkadaşı ne yol arkadasi.iki yanlış insanin bir araya gelip evlenme hatası yapma durumu.
Umarım çocuk yoktur siz uremeyin kardeşim hattta sen altindan spiral taktir kardeşim asla üreme ama yeterki

X