Eşimin ev ile ilgilenmemesi

Sizinki biraz hayaller , hayatlar olmuş 🙄
Sanırım biraz kalınca rahat yaşarım , çalışmayayım diye düşündünüz ama işler istediğiniz gibi gitmedi . Eşime destek olayim diye istem çıkmak böyle bir dönemde çok mantıklı gelmedi . Sanırım eşiniz bunu fark ettiği için harcamak istemiyor . Önceden nasıldı evin ihtiyacını karşılıyor muydu ? Be sizin yerinizde olsam ise girerdim , bir kuruş eve harcamadan bir kaç ay gözlemlerdim . Düzelmezse kapının önüne koyardim . Eskidendi erkekler de “karim evinin hanımı “olsun kafası . Suan da hepsi sinekten yağ çıkaracak kadar cimri 😀😀

Siz konuyu anlamamakla beraber sevindiniz de galiba olanlara😂
Konu gayet açık. İnsanlara yazdığınız bazı cevaplardan belli ne zihniyette olduğunuz. Haklı olduğunuz taraflar elbet var. Ama miras konusunda tamamen haksızsınız. Sizin samimiyetinize inanmıyorum. Bir daha yorum yazmazsanız sevinirim. Esenliklerz

Konu gayet açık. İnsanlara yazdığınız bazı cevaplardan belli ne zihniyette olduğunuz. Haklı olduğunuz taraflar elbet var. Ama miras konusunda tamamen haksızsınız. Sizin samimiyetinize inanmıyorum. Bir daha yorum yazmazsanız sevinirim. Esenliklerz
Tesekkür ederim konu benim başlığımdı sizin fikirlerinize ihtiyacım yok cevap vermezseniz sevinirim iyi günler

Geri gidip bakmam lazim, ama gördügüm cevaplarimda o izlenimi almadim. Herkese hersey rahat yapiliyorken, kendi evinden neden kisiyor derdinde..mesele yani mirasin tamamini biz yiyelim degil..isinden cikmis olabilir ellerine para gecince. Kendisi daha önce evi idare etmis..ben orda problem görmüyorum.
Kadının haklı olduğu taraflar tabii var. Ama miras konusunda hayır . Ben ikna olamadım.

Boşanmayı kaç kere düşündüm, büyük kavgalar küfürler dahil edildi saygı sevgi hak getire, ama istemiyor hiçbir şekilde , yine dönüp eve geliyor. resmen evde benle yaşamak istiyor ama eve de faydası dokunsun istemiyor. Neden dediğimde sadece susuyor

O para babamındı ve tüm ailenin hakkıydı tabiki yapacağım diyip beni susturuyor ben de şaşırdım kaldım
Resmen evde benimle yaşamak istiyor diyorsunuz ya, kesinlikle istediğini düşünmüyorum. Büyük ve ani kayıplar sonrası insanlar yine bir değişikliği kaldıramaz. Yani sizden boşanmak istememesinin sebebi bu olabilir. Değişiklik istemiyor. Niye alıyorsun demeniz zaten yanlış ki, bana niye almıyorsun demeniz gerek. Param yok bir bahane. Market alışverişiyle, muslukla, ayakkabı dolabıyla araba bir mi ya. Net bir davranışta bulunmazsanız eğer bu artarak devam edecek.

Belli bir süre izin alarak eşimin ve ailesinin yanında olmaya calıstım ama kayınbabamı 1. Derece akraba olarak kabul etmediler ve 3 günden fazla izin vermediler ben de çıkmak zorunda kaldım özel sektör takdir edersiniz ki
Ne kadar izin verilecek diye düşünüyordunuz ? Kamu çalışanıyım bizde de 7 gün . Geçen gün arkadaşımız gencecik
Babasını kaybetti bir hafta sonra geldi derslerine girdi .

Adam tabii ki de eve bakmak zorunda. Ama payına kalan miras neyse onunla. Ayrıca kadınların kendilerini bu durumları düşürmesi beni çileden çıkartıyor.

Kadınların kendilerin hangi duruma sokuyor bilemicem. Artık eşinize de güvenmeyeceksek ne diye evleniyoruz. Yaşlılıkta, hastalıkta ne olacak ileride?

Ne kadar izin verilecek diye düşünüyordunuz ? Kamu çalışanıyım bizde de 7 gün . Geçen gün arkadaşımız gencecik
Babasını kaybetti bir hafta sonra geldi derslerine girdi .
Daha önce basıma hiç ölümle ilgili bir olay gelmediği için bilmiyordum belki idare ederler diye düşündüm.
Ani bir kayıp yaşadığımız için de o şok 3 günde atlatılacak gibi değildi o yüzden çıktım işten

Bu erkekler niye böyle apt.lca davranıyor ya. Babası ölmüş Allah rahmet eylesin çok zor ama bu demek değil ki çekirdek aileni at kök aileni tepene çıkar.
Düzelir mi bilmem ama iş bakmaya başlayın ve korunun

Daha önce basıma hiç ölümle ilgili bir olay gelmediği için bilmiyordum belki idare ederler diye düşündüm.
Ani bir kayıp yaşadığımız için de o şok 3 günde atlatılacak gibi değildi o yüzden çıktım işten

Ilk cevabimda yazdigim gibi esiniz su anda kendini "ailenin başı/erkegi" rolünde görüyor ve onlari sahipleniyor. Burda temel sorun sizi "aileden" görmemesi. Yoksa ayni digerlerini düsündügü kadar sizin evi de düsünürdü. Sanki daha cok "kendi basinin caresine baksin" kafasinda.

‘Bunu dile getirdiğimde o kalan para babamın parasıydı tabiki kardeşlerime harcayacağım kimin parasını kimden sakınacağım diyip beni susturuyor’

‘O para babamındı ve tüm ailenin hakkıydı tabiki yapacağım diyip beni susturuyor ben de şaşırdım kaldım’

‘O parayı tamamen bölüşmediler . Ortak iş kurdular kardeşiyle. Biri zaten küçük. Ablasına da hak verilmediği için annesi gönül koydu ona da işte ev araba bilimum şeyler alındı’

Yukarıdaki tüm cevaplar konu sahibesine ait. Bu yorumlardan onun mirastan kalan paranın bölüştürülmesi ile ilgili duyduğu hoşnutsuzluğunu anlamak hiçte zor değil. Asla ikna olmamam böyle bir zihniyete. Asla. Kimse kusura bakmasın.
Arkadaşım bu iki birey evlenmiş ve eş olmuşlar. İlk önce kendi ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Copy paste yaptığınız yerlerde bile ben bi art niyet göremedim. Kadının derdi belli, evin ihtiyaçlarını görmüyor. Benim eşim bile evde yapılması gereken bir iş olup yapmadığında sinir oluyorum ki konu sahibinin de imkan var yapmıyor adam. Bozuk musluk, geç ödenen elektrik faturaları bunlar insanı fazla derecede strese sokan şeyler. Diğer yorumuzda yazan beni kimse ikna edemez yorumunuza karşı da kimse sizi ikna etmek zorunda değil neye inanmak istiyorsanız ona inanın. Ama olmayan bir şeyi farklı yerlere çekip manipüle etmeyin lütfen. Kadın kadının düşmanı sözü de tam yerinde oldu sizin yorumlarınız.

Ilk cevabimda yazdigim gibi esiniz su anda kendini "ailenin başı/erkegi" rolünde görüyor ve onlari sahipleniyor. Burda temel sorun sizi "aileden" görmemesi. Yoksa ayni digerlerini düsündügü kadar sizin evi de düsünürdü. Sanki daha cok "kendi basinin caresine baksin" kafasinda.
Evet gercekten de cok dogru. Ama neden böyle olmuş olabilir bir ölüm tüm bunlara sebep olur mu aklım almıyor.. o sancılı süreci üzüntüleri onlarla birlikte ben de yaşadım. Tabiki eşi çocugu kadar üzülemem ama ben de yakinen etkilendim. Bilmiyorum bana cok tuhaf geliyor ne diyebilirim…

Evet gercekten de cok dogru. Ama neden böyle olmuş olabilir bir ölüm tüm bunlara sebep olur mu aklım almıyor.. o sancılı süreci üzüntüleri onlarla birlikte ben de yaşadım. Tabiki eşi çocugu kadar üzülemem ama ben de yakinen etkilendim. Bilmiyorum bana cok tuhaf geliyor ne diyebilirim…
Kendi aılenızle aranız nasıl iyi mi ciddi bir restin zamana gelmıs🤔🤨

Ben duruma esinizin tarafindan bakmak istiyorum (yaptigi yalnis ama nedenleri var). Biz erken babami kaybettik ve annem babam vefat ettiginde psikolojik olarak cöktü. Bütün sorumlulugu biz üstlendik, hem annem hemde kücük kardeslerim icin. Bunun farkina bile varmadan yapiyorsunuz. Birden kendinizi bütün aile icin sorumlu hissediyorsunuz. Esiniz de ayni durumda. Birden tüm ailesini düsünüyor, cünkü kendisi su anda "evin erkegi" rolünde ailesinin evinde. Simdi hemen bosa demek kolay. Esiniz bu durumun farkina varmali. Kimse ailesine sahip cikmasin, destek olmasin demiyor. Ama bunun icin kendi evini ve size karsi olan sorumlulugu atamaz. Atmak niyetindeyse bu konusulur ve yollar ayrilir..ama sizde farkindasiniz esinizin de niyetinde bu yok. Bence bir evlilik danismanina bir bas vurun. Kendiniz icin ise dönmeye düsünün. Basiniz sagolsun
Teşekkür ederim . Sizin de başınız sagolsun.. peki birebir aynı olmasa da yaşamışsınız erken kaybı. Bu sorunun nasıl üstesinden geldiniz ?

Resmen evde benimle yaşamak istiyor diyorsunuz ya, kesinlikle istediğini düşünmüyorum. Büyük ve ani kayıplar sonrası insanlar yine bir değişikliği kaldıramaz. Yani sizden boşanmak istememesinin sebebi bu olabilir. Değişiklik istemiyor. Niye alıyorsun demeniz zaten yanlış ki, bana niye almıyorsun demeniz gerek. Param yok bir bahane. Market alışverişiyle, muslukla, ayakkabı dolabıyla araba bir mi ya. Net bir davranışta bulunmazsanız eğer bu artarak devam edecek.
Gercekten haklı olabilirsiniz belki değişiklik istemiyor, belki annesiyle yaşayıp duygularını ona yansıtmak istemiyor… her şey olabilir

Kadınların kendilerin hangi duruma sokuyor bilemicem. Artık eşinize de güvenmeyeceksek ne diye evleniyoruz. Yaşlılıkta, hastalıkta ne olacak ileride?
Ekonomik özgürlüğü olmadığı için, kendi ayaklarının üstünde duramadığı için iğrenç evliliklere katlanmak zorunda olan kadınları unutmayın derim size.

Teşekkür ederim . Sizin de başınız sagolsun.. peki birebir aynı olmasa da yaşamışsınız erken kaybı. Bu sorunun nasıl üstesinden geldiniz ?

Allah razi olsun sagolun. Bizim bunun üstesinden gelip kendi hayatlarimiza odaklanmamiz cok zaman aldi. Ben babamin vefatin sonra profesyonel destek almadigima pisman oldum. Cünkü evlat olarak aslinda üzülmeye, acimi yasamaya firsat olmadi bile. Hep bastirdim. Hemen yapilacaklara ve sorunlara (maddi manevi) odaklandim. Otomatik olarak bir "survival mode" a geciyorsunuz. Ailenize, heleki anneniz icin daha cok korkuyorsunuz, cünkü aniden nasil birini kaybettigini yasamis oluyorsunuz. Esiniz de su anda bu durumda. O kendi ailesini ona "muhtac" olarak görüyor. Bundan sonra herseyi o düsünecek. Sizin eviniz onun gözünde en kücük sorun su anda. Hatta o kadar kücük ki ilgilenmiyor tamamen. Ve inanin bir ani kayip tüm bunlara sebep olabiliyor. Esiniz bu konuda hakli demiyorum, dengeyi kurabilmek önemli, ama o da su anda eminim başı kesilmis tavuk modunda. Bence bunu cözmek icin profesyonel destek almalisiniz sürecin fazla uzamamasin icin. Beklentilerinizi ve isteklerinizi birbirinize kavga etmeden ve suclamadan söyleyebilmelisiniz. Kavga ederek bir yere varamazsiniz..ben sizi hakli buluyorum, ama eminim esinizin kafasi da bu aralar hic iyi degil. Artik tek kendi hayatini yasamiyor, bütün ailesinin hayatlarini yasamaya calisacak ve bu cok yipratici. Kendisi icin de

Allah razi olsun sagolun. Bizim bunun üstesinden gelip kendi hayatlarimiza odaklanmamiz cok zaman aldi. Ben babamin vefatin sonra profesyonel destek almadigima pisman oldum. Cünkü evlat olarak aslinda üzülmeye, acimi yasamaya firsat olmadi bile. Hep bastirdim. Hemen yapilacaklara ve sorunlara (maddi manevi) odaklandim. Otomatik olarak bir "survival mode" a geciyorsunuz. Ailenize, heleki anneniz icin daha cok korkuyorsunuz, cünkü aniden nasil birini kaybettigini yasamis oluyorsunuz. Esiniz de su anda bu durumda. O kendi ailesini ona "muhtac" olarak görüyor. Bundan sonra herseyi o düsünecek. Sizin eviniz onun gözünde en kücük sorun su anda. Hatta o kadar kücük ki ilgilenmiyor tamamen. Ve inanin bir ani kayip tüm bunlara sebep olabiliyor. Esiniz bu konuda hakli demiyorum, dengeyi kurabilmek önemli, ama o da su anda eminim başı kesilmis tavuk modunda. Bence bunu cözmek icin profesyonel destek almalisiniz sürecin fazla uzamamasin icin. Beklentilerinizi ve isteklerinizi birbirinize kavga etmeden ve suclamadan söyleyebilmelisiniz. Kavga ederek bir yere varamazsiniz..ben sizi hakli buluyorum, ama eminim esinizin kafasi da bu aralar hic iyi degil. Artik tek kendi hayatini yasamiyor, bütün ailesinin hayatlarini yasamaya calisacak ve bu cok yipratici. Kendisi icin de
Kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. Keşke bütün bunlar olmasaydı demekten başka cümle çıkmıyor ağzımdan . Ölüme çare yok. Yaşayan kadar onu anlamaya çalışana da zormuş bunu anladım. Destek olmak ya da kendi çapında olmaya çalışmak zormuş. İçimden hep ona hak veriyorum belki böyle davranmasını biyere kadar kabul edebilirim sindirebilirim ama hayatın da devam ettiğini anlaması lazım. Büyük meblağ kaldı dememi yanlış anlamış insanlar. Ben onu ya belki adamın parası yok sende bir şeyler istiyorsun ama denmesin diye belirtme ihtiyacı hissettim. En azından maddiyatlarını düşünmek zorunda değiller babası gitti ama arkasında onlara destek olacak bir şey bıraktı. Sıfırdan da başlayabilirlerdi.. ben sadece bu paraya karşı bu kadar korumacı davranmasını anlamıyorum. Resmen eve beş krş girerse kendisini zararda hissedecek..

X