Eşimin kilo takıntısı psikolojimi bozuyor.

Oncelikle tsh degeriniz 1 seneden beri 5in uzerindeyse mutlaka doktor degistirin ve ilac yazdirin. Tsh degerinin yeme icmeyle hic ilgisi oldugunu dusunmuyorum. Anca mesela 14se 11e filan dusurur. Bazi doktorlar 7 10 uzerine cikmadikca ilac vermiyorlar ve bu hayat kalitesini yerlere dusuruyor. Benim 2 3 sene hep 5.25 vs cikmis hicbir doktor neden ust sinirin uzerinde dememis geldi bir gun bir test yaptirdim 17 ye cikmos bir anda. Ben o donem depresyona girdim saniyordum sinir kupuydum. Suanda 4 senedir duzenli ilac kullaniyorum. Kisisel tecrubem tshim 2.5 civarinda oldugunda en dinc en iyi donemlerim oluyor. Gebelik icin 2.5 alti isteniyor gebelige hazirlik donemi ile gebelik doneminde binu deneyimledim. Suan 4 civarinda cikti tahlilde ve cidden kilo verememe problemi doguruyor. Sizin tshiniz normal nodulunuz filan varsa onu bilemeyecegim. O zaman sizinki tiroitten degik duygusal yeme bozuklugu ve bunun da tedavisi var. Kendiniz icin tedavi olun cunku o kilo asama asama ilerliyor gordugunuz uzere. Acimasizliktan yazmiyorum kocayla ilgisi yok. Ayni sorun bende de var ve asilmaz dedigim esiklei bir ayda asiliyor.

Koca ile ilgili kisma gelirsek o mesajlasma benim icin bosanmaya giden yolun ilk adimi. Evli adam arkadasiyla baska kadin geyigi yapamaz ya bilmiyorum yani bu saatten sonra nasil guvenilir ki firsat bulsa degerlendirecek. Kimse erkekler boyle vs demesin bu basite alinacak bir sey degil bir erkegin baska kadina begeni gozuyle bakmasi. Bence bir sure gizlice takip edin hemen gordugunuzu ortaya dokmeyin. Bosanmayacaksaniz hic karistirmayin. Bosanma ihtimali doguracak seyleri var derseniz gizlice takip edip pusuda bekleyin ki sizdeki guvensizlifi sezmesin. Ya da yuzlesirseniz de uste cikmasina hazir olun cunku bu tip erkekler yuzsuzdur mesela sizi kilo almakla bile suclayabilir. Herseye hazirlikli olup gordugunuzu belli edin.

Ben de buna katılıyorum teyzem; eşin bile olsa aranda mesafe olacak o saygıyı korumalısın demişti. Söylersem asıl onu rahatlatırım gibi geldi. Ben duygularımı hemen belli ediyorum sadece sorun orda. Kilo konusunda ben de takıntılıyım aslında veremediğim için ve nedense hakkımda konusulanlar hep önüme cıkıyor bir kere de ablam doğumdan sonra kilosunu dert edinirken eşine mesaj atmış telefonu da bendeyken mesaj geliyor adımı görünce dikkatimi çekiyor; "ne alakası var aşkım "xxxe" (adımı yazmış) bak senden kilolu cok kötü gözüküyor" vs. yazmış bunu da okumuş oluyorum kimseye diyemedim ama çok ağlamıştım iyice travma oldu bende
Teyzem? :KK53:

Ben onu örnek olarak verdim sürekli böyle. Kardeşimin yediğine bile karışıyor mesela arayıp kontrol ediyor gün içinde ne yediğimi soruyor kafayı bozmuş durumda

Buna gelecek olursam 3 ayda bir kan veriyorum zaten ilaç vermedi doktor bazı besinler var onları yeme diyor byulgur mercimek kuru fasulye vb bunları da tamamen cıkaramıyor insan yani sağlıklı görünen yemek bana iyi gelmeyebiliyor. 3 ay spora gittim mesela 1 kilo vermez mi insan. Ama siz duygusal yemeye inanmadığınıza göre farklı pencerelerden bakıyoruz..
Uzuuuuun yıllardır tiroid hastasıyım. Yavaş çalışan tiroid, evet kontrol altında tutulmazsa kilo aldırıyor. Ama siz ilacınızı düzenli alıp, hergün yürüyüşe çıkıp ve üstüne akşam yemeklerini de erken yiyip sonrasında abur cubur (özellikle meyve) yemeyerek kilo verebilirsiniz.
Yıllar yılı dikkat etmeye çalışıyorum yediklerime. Az fazla kaçırsam rahatsız oluyorum. Kendimdeki o ağırlığı hissediyorum. O yüzden biz tiroid hastaları ömür boyu dikkat etmeliyiz

Merhaba,

Bu akşam üye olup hiç tanımadıgım insanlara içimi açmak istedim . Ben mi abartıyorum gibi düşündüm . Eşim kiloya cok takıntılı biri hem kendinde hem cevresine karşı . Kola içsem bana tiksinir gibi bakar. Ne şans ki ben de duygusal yiyiciyim. Mesela stresli zamanlarda cips yiyorum. Yemege düşkünlüğüm yok ama abur cubura var. Tanıştıgımızda 54 kiloydum boyum 160 , aldım 65e kadar cıktım o zaman bekardık bir şey demiyordu da başka sorunlardan ayrılmıştık 57 kiloya düşmüştüm 2 ayda öyle üzüntü falan değil o dönem kafama koymuştum.. Sonra tekrar çalışma hayatı ve evlilik sonrası verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 69 kilo oldum buna ben de üzülüyorum tiroidim sorunlu o yüzden metabolizmam çalışmıyor. Mesela çocuk konusu oluyor dediği şey" şu hani bebek için de br takım hazırlıklar lazım" (kilo ver iması) biri doğum yaptı gördü onu çok kilo almış hemen bana soruyor böyle mi oluyo kaç ayda verecek gibi tam bir rahatsız onun yuzunden artık hiç veremiyorum bu konuda onu da zıt aldım ya yok yani veresim de gelmiyor . Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum. Bana karşı da çok ilgili boş bıramıyo ki böyle içimde yasıyım bişeyleri hemen sorar nye yüzün düşük nye moralin bozuk dye. Nasıl davranmalıyım sizce..
Bu hikayede sorun kilo mu? Adam bariz elalemin kadınlarının fiziğini iğrenç ağzına dolayan ,sohbet malzemesi yapan sapık ruhlu birisi.

Ay arkadaşıyla mesajı görünce iyice sinir oldum adama. Kız bu adamlar size büyü falan mı yapıyor da şu mesajları gördükten sonra bile nasık davranmalıyım diye soruyosunuz buralarda. Bu kaçıncı oldu bu ara okuduğum
Sindiriyorlar zamanla.

Ben eslerin birbiri hakkindaki fiziksel beklentilerini haksiz bulamiyorum ya. Ben de esimin fazla kilosunun olmasini istemem. Ya da spora gidip, fit olmasaydi muhtemelen kriterlerime dahil olmazdi. Simdi evlendik diye birden kilo alirsa bozulurum ve soylerim de.

Ama arkadasiyla mesajlasmasini hic hos bulmadim, o konu saglam bir kavga sebebi.
+1

Saygısızlık yapanla alakalıdır hanımefendi yapılanla değil.. konudan bencede uzaklaşmalısınız çünkü burda insanlara eli belinde mahalle arası teyze edasıyla yorumlar yapıp gaza getirip evliliğinden eşinden yuvasından soğutmaktan tiksindirmekten öteye gitmiyorsunuz.Bizler hemcinsiz aynı taraftayız birbirimize destek olmak için buradayız.Bunu da hatırlamanızda fayda görüyorum
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Ortada muazzam bir evlilik varda biz mi göremiyoruz? Eşinden soğutmayalım diyorsunuz da "ERKEKLİK"ten başka kadınlar hakkında arkadaşıyla konuşması normal heralde. Hemcinsimin tarafını tuttuğumuz için zaten boşan diyoruz. Bugün kadın dedikodusu yapan yarın aldatırda. Olsun ya ama errkekkkk yha o.

Merhaba,

Bu akşam üye olup hiç tanımadıgım insanlara içimi açmak istedim . Ben mi abartıyorum gibi düşündüm . Eşim kiloya cok takıntılı biri hem kendinde hem cevresine karşı . Kola içsem bana tiksinir gibi bakar. Ne şans ki ben de duygusal yiyiciyim. Mesela stresli zamanlarda cips yiyorum. Yemege düşkünlüğüm yok ama abur cubura var. Tanıştıgımızda 54 kiloydum boyum 160 , aldım 65e kadar cıktım o zaman bekardık bir şey demiyordu da başka sorunlardan ayrılmıştık 57 kiloya düşmüştüm 2 ayda öyle üzüntü falan değil o dönem kafama koymuştum.. Sonra tekrar çalışma hayatı ve evlilik sonrası verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 69 kilo oldum buna ben de üzülüyorum tiroidim sorunlu o yüzden metabolizmam çalışmıyor. Mesela çocuk konusu oluyor dediği şey" şu hani bebek için de br takım hazırlıklar lazım" (kilo ver iması) biri doğum yaptı gördü onu çok kilo almış hemen bana soruyor böyle mi oluyo kaç ayda verecek gibi tam bir rahatsız onun yuzunden artık hiç veremiyorum bu konuda onu da zıt aldım ya yok yani veresim de gelmiyor . Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum. Bana karşı da çok ilgili boş bıramıyo ki böyle içimde yasıyım bişeyleri hemen sorar nye yüzün düşük nye moralin bozuk dye. Nasıl davranmalıyım sizce..
o mesaj kısmı olmasaydı daha insancıl yaklaşabilirdim. bence kesinlikle o arkadaşıyla görüştürme . tabi eşinin huyunu bilmiyorum . ben eşime desem en yakını olsa bile görüşmez . ama daha henüz öyle bir şey diyecek hiçbir şey olmadı ama olsaydı derdim. yanlış bir durum yaptığı bence . ayrıca insanlar kilo alır depresyona girebilir. bazen daha fazla yemek ister, yeme ihtiyacı da psikolojik bir şey bence. bende evlendikten sonra 10 kilo almıştım ama olabilir yeni düzen yeni hayat bir de rahatlık salmıştım. ama verdim. kiloo buuu alınır verilir. bence alıp karşına üzüldüğünü dile getirmelisin. çabaladığını da görsün bende madem eşin kilo konusunda çok katı bence veremesen dahi çabala.

Merhaba,

Haklı da demiyorum haksız da demiyorum. Sonuçta bizimde kriterlerimiz oluyor. Ama kocanızın mesajı hoş bulmadım arkadaşıyla bu tarz konuşmalara hayatta izin vermem bu benim karakterime ters.. Kilo konusuna gelirsek sana karşı dürüst olmalıydı, hakaret boyutuna varmadan..

Konu sahibi aldatılmışsın, ama kilo verme baskısından göremiyorsun sanırım, dikkatli baksan aldatıldığını göreceksin

Yahu senin eşin dediğin şahıs nasıl uçaktaki kadın hakkında mesajlaşabilir arkadaşıyla 🤬Yok fiziği güzel yok şöyle kadının her yerine bakmışlar pis sapıklar 🤬

Nefret ediyorum evli abazanların bu bakışlarından bi bekar kadın olarak 🤬

Bu ne genişlik sendeki.

Yahu şu kocaları aman elimizde tutucaz diye mezhebiniz Konya ovasına dönüyor.

Az gurur az haysiyet lütfen P perdeninardindakiler

Oyle asiri bir kilo almamissiniz ki, saglik sorunlari olabiliyor, burda cok kisa surede 20-30kilo alip veren uyeler var. Gercekten esiniz takintili sanirim, kolay gelsin. Ben boyle biriyle evli kalamazdim sanirim. Evliligin her hali var, bosuna iyi gunde kotu gunde demiyoruz, insanlar kilo alir, verir, yaslanir, depresyona girer, zaman zaman sagligini kaybeder, geri kazanir, surekli ayni kalmaz ki. Esim bir rahatsizlik gecirdi ve uzun sure yataktan pek kalkamadi, o donemde cok kilo aldi, iyilesince spora baslayip kilo verdi. Vermeseydi de sorun degildi benim icin.

Eşinizin arkadaşı uçaktaki kadını nasıl gördü de "senin kalemin değil" dedi ki?
Eşiniz kadınların gizli fotoğraflarını çekip arkadaşlarına gönderen bir sapık demek ki.
Ama siz bu kısmı hiç umursamamışsınız, bunu yapan biri, eş falan olamaz. Siz hâlâ bu psikolojide nasıl çocuk doğururum derdine düşüyorsunuz. Beni de ihmal etmiyor demişsiniz bir yerde.
Ne diyeyim, değer yargıları herkeste farklı oluyor anlaşılan.

X