Eşimin kilo takıntısı psikolojimi bozuyor.

Eşiniz sadece kiloya takıntılı değil ki. Aynı zamanda gözü dışarıda. Kiloyu sevmeyen insanlar olabilir. Benim babamda kilo alınmasına çok karşıdır. Sağlık kaygısı fazlaca. Kola içerken bizi görse hemen kaldırın şunu içmeyin der, sağlığınızı bozmayın der. Abim biraz kilo alsa hemen oğlum spora git gençsin yazık vücuduna der. Kilo takıntısı böyle olur. Eşiniz kendisine yakışacak (!) birini istiyor kendince. Kendisini fazla beğeniyor demek ki.

Sallamak başka yapmak başka hanımefendi.Dostlar alış verişte görsün misali boş poşet taşımaktan farkı yok adamın yaptığı şeyin.. Aslinda kendini ispat çabası kendine güven duymadığını gösterir de bunlar bayağı detaylı size nasıl izah edilir bilemedim
Erkek abazalıkları üzerine doktora yapmışsınız maşallah

Erkeklerin başka kadınlara alıcı gözle bakması öyle normalleştirilmiş ki, bunun hesabını sormak bile avamlaşma olarak kafada normalleştirilmeye çalışılıyor. Sadece aldatıp aldatmadığı mevzu oluyor bu durumda sanırım. Eşimin başka bir arkadaşıyla kadın muhabetti yapması bana saygı duymadığını gösterdiği gibi aynı zamanda arkadaş çevresinde de itibarımı zedelediği anlamına gelir. İtibar zedelemek hukuksa olarak bile suçken bunu görmezden gelmem beklenemez. Üstüne bir de hiçbir şeyden haberi olmayan bir kadın hakkında yorum falan yapıyorlar, canlı kanlı, bu olaydaki tek aktivitesi uçakta tesadüfen birinin yanına oturmuş olmak olan bir kadın üstelik. Hanım olmak dayatması güçsüzlükten gelen bir dayatmadır, "biraz hanım ol, hanım olan insan şu hareketi yapmaz, şöyle konuşmaz" benim için bu bilip bilmezlikten gelme hali aptal yerine konmak ve bunu kocayı elden kaçırmamak için içselleştirmek anlamına geliyor. Ama konu sahibi siz hesap sormayın bence, çünkü bu ilişkiyi noktalayabilme gücünüz varmış gibi gelmedi bana.

Ben kücük seylere anlık büyük üzüntüler yasayıp sonra çok takmam genelde yapan kendine yapar diye ne de olsa önüme çıkıyor.. biraz garanticiyim son ana kadar beklerim
Kocanızın yanındaki kızı akıcı gözüyle süzüp gözüyle taciz etmesi küçük bir şey evet. Minicik

Akşam 8 çayı öğün değil. Veremediğiniz kilo en çok geç saatte yediklerinizle oluyor. Kayısı hurma masum görünüyor ama çok şekerliler. Antep fıstığı üstelik tuzlu kavrulmuşsa, isterse o saate kadar hiç yememiş olun. Tek başına yeter kilo almaya. 48 yaşındayım ve ömrüm genç kızlığımdan beri kilo al ver diyet yap boz tekrar başla döngüsüyle geçti. Benim de metabolizmam çok yavaş (1.400)

35 yaşından sonra kilo vermek daha zor hele hamilelikten sonra. Hemen verenlere bakmayın vücutları hızlı yağ yakanlar şanslılar, bizim gibiler zor kilo veriyor. Bizim evde akşam 5 ten sonra bir şey yenmez. Çocuklar okuldan 4- 4,5 gibi geliyorlar ve o zaman yemek yiyoruz. Onlar da ergenlik dönemindeler ve böyle alıştılar. Akşam acıkan da salatalık havuç vs yer.

Saat 2 de kahve yanında çikolata mesela kaç gram, tablet çikolata mı yoksa gofret vs tarzı mı? Kakao oranı yüksek %70 %80 vs çikolata yiyin bari. Ben de su içmeyenlerdendim ama suyu tatlandırıyorum. Tarçın çubuğu limon kabuğu zencefil kekik biberiye çeşit çeşit su oluyor dolapta. Şimdi kış soğuk içemem derseniz içine biraz sıcak su ekleyin. Bütün gün evdeyseniz de zor kilo verirsiniz.
Bunları ben de biliyorum demek istediğim herkesin yediğini yiyip kilo alıyor almam ha tabiki bunu bilip ona göre şeyler yemem lazım o derece iradem yok maalesef yani üzüldüğümde yanlış beslenme yaşıyorum genelde diğer günler daha iyi

Erkeklerin başka kadınlara alıcı gözle bakması öyle normalleştirilmiş ki, bunun hesabını sormak bile avamlaşma olarak kafada normalleştirilmeye çalışılıyor. Sadece aldatıp aldatmadığı mevzu oluyor bu durumda sanırım. Eşimin başka bir arkadaşıyla kadın muhabetti yapması bana saygı duymadığını gösterdiği gibi aynı zamanda arkadaş çevresinde de itibarımı zedelediği anlamına gelir. İtibar zedelemek hukuksa olarak bile suçken bunu görmezden gelmem beklenemez. Üstüne bir de hiçbir şeyden haberi olmayan bir kadın hakkında yorum falan yapıyorlar, canlı kanlı, bu olaydaki tek aktivitesi uçakta tesadüfen birinin yanına oturmuş olmak olan bir kadın üstelik. Hanım olmak dayatması güçsüzlükten gelen bir dayatmadır, "biraz hanım ol, hanım olan insan şu hareketi yapmaz, şöyle konuşmaz" benim için bu bilip bilmezlikten gelme hali aptal yerine konmak ve bunu kocayı elden kaçırmamak için içselleştirmek anlamına geliyor. Ama konu sahibi siz hesap sormayın bence, çünkü bu ilişkiyi noktalayabilme gücünüz varmış gibi gelmedi bana.
Çok ilginç gerçekten eşiyle uçaktaki kişinin fiziği güzel dediği için boşanan var mı? Yani zihnimize kelepçe vurulmadı sonuçta birine güzel yada cirkin demek güven sarsacak bir sorun olabilir ama ayrılmayk gerektirir mi bence yaşadığınızda siz karar verin. İtibar zedelemek konusuna katılıyorum.

Kocanızın yanındaki kızı akıcı gözüyle süzüp gözüyle taciz etmesi küçük bir şey evet. Minicik
Siz erkeklerin geyik muhabbetine hiç tanık olmadınız demek ki yeri geliyor kadınlar arasında bile tapılan bir şey ki öyle çok da süzmeye gerek yok siz yaşarsanız hemen boşanırsınız ne diyim

Çok ilginç gerçekten eşiyle uçaktaki kişinin fiziği güzel dediği için boşanan var mı? Yani zihnimize kelepçe vurulmadı sonuçta birine güzel yada cirkin demek güven sarsacak bir sorun olabilir ama ayrılmayk gerektirir mi bence yaşadığınızda siz karar verin. İtibar zedelemek konusuna katılıyorum.
Başıma geleceğini sanmıyorum, çünkü erkek muhabbeti yapan ve bunun üzerinden itibar kazandığını sanan biriyle evleneceğimi ya da evli olduğumu sanmıyorum. Bunlar yetiştiğiniz kültürle ilgili oğlum var 22 yaşında o da erkek muhabbetini hiç sevmez ve özellikle bu tarz şeylerin geçtiği ortamlarla alakasını kesiyor.Eğer birgün eşimin bu şekilde konuştuğunu görürsem emin olun ona gram saygım kalmaz. Saygı duymadığım biriyle de evliliğime devam etmem. Ben de eşimi herhangi bir ortamda şu çok yakışıklı, şunun gideri var, yanımda oturan adam tam benim kalemim gibi cümlelerle çevreye rencide etmem.

Konu sahibi aldatılmışsın, ama kilo verme baskısından göremiyorsun sanırım, dikkatli baksan aldatıldığını göreceksin

Yahu senin eşin dediğin şahıs nasıl uçaktaki kadın hakkında mesajlaşabilir arkadaşıyla 🤬Yok fiziği güzel yok şöyle kadının her yerine bakmışlar pis sapıklar 🤬

Nefret ediyorum evli abazanların bu bakışlarından bi bekar kadın olarak 🤬

Bu ne genişlik sendeki.

Yahu şu kocaları aman elimizde tutucaz diye mezhebiniz Konya ovasına dönüyor.

Az gurur az haysiyet lütfen P perdeninardindakiler
Bekarken ben de senin gibiydim anlıyorum seni

Eşinizin arkadaşı uçaktaki kadını nasıl gördü de "senin kalemin değil" dedi ki?
Eşiniz kadınların gizli fotoğraflarını çekip arkadaşlarına gönderen bir sapık demek ki.
Ama siz bu kısmı hiç umursamamışsınız, bunu yapan biri, eş falan olamaz. Siz hâlâ bu psikolojide nasıl çocuk doğururum derdine düşüyorsunuz. Beni de ihmal etmiyor demişsiniz bir yerde.
Ne diyeyim, değer yargıları herkeste farklı oluyor anlaşılan.
Aynı uçaktaydılar iş arkadası

Bunları ben de biliyorum demek istediğim herkesin yediğini yiyip kilo alıyor almam ha tabiki bunu bilip ona göre şeyler yemem lazım o derece iradem yok maalesef yani üzüldüğümde yanlış beslenme yaşıyorum genelde diğer günler daha iyi
Kola cips abur cubur yazdınız, ben de diyorum ki satın alıp eve getirince kesinlikle yeniyor bunlar. Elinizin altındayken irade çok zor biliyorum. Ben de zamanında çok mücadele ettim ki kısa değilim, 1.75 boy ve 68-72 arası gidip gelen bir kilom var. 35 yaşı geçince hele doğum yapmışsan kilo vermek çok daha zor.

Üzüldüğümde yanlış besleniyorum diyorsunuz, üzüntünüzün kaynağı kocanız mı? Yani o mesajdan sonra nasıl yüzünüze bakıyor hayret. Başkasının söylediğiyle kendinizi mutsuz etmeyin güçten düşmeyin. O terbiyesiz kocanıza bir iki defa imada bulunsanız çöküverir. Ya senin alnın mı kırıştı veya sanki saçın azalmaya başladı, akşamları biraz yürü göbekleniyor gibisin vs. deyin. Erkekler dış görünüşleriyle ilgili eleştirilerde bizden daha fazla etkileniyorlar.

Merhaba,

Bu akşam üye olup hiç tanımadıgım insanlara içimi açmak istedim . Ben mi abartıyorum gibi düşündüm . Eşim kiloya cok takıntılı biri hem kendinde hem cevresine karşı . Kola içsem bana tiksinir gibi bakar. Ne şans ki ben de duygusal yiyiciyim. Mesela stresli zamanlarda cips yiyorum. Yemege düşkünlüğüm yok ama abur cubura var. Tanıştıgımızda 54 kiloydum boyum 160 , aldım 65e kadar cıktım o zaman bekardık bir şey demiyordu da başka sorunlardan ayrılmıştık 57 kiloya düşmüştüm 2 ayda öyle üzüntü falan değil o dönem kafama koymuştum.. Sonra tekrar çalışma hayatı ve evlilik sonrası verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 69 kilo oldum buna ben de üzülüyorum tiroidim sorunlu o yüzden metabolizmam çalışmıyor. Mesela çocuk konusu oluyor dediği şey" şu hani bebek için de br takım hazırlıklar lazım" (kilo ver iması) biri doğum yaptı gördü onu çok kilo almış hemen bana soruyor böyle mi oluyo kaç ayda verecek gibi tam bir rahatsız onun yuzunden artık hiç veremiyorum bu konuda onu da zıt aldım ya yok yani veresim de gelmiyor . Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum. Bana karşı da çok ilgili boş bıramıyo ki böyle içimde yasıyım bişeyleri hemen sorar nye yüzün düşük nye moralin bozuk dye. Nasıl davranmalıyım sizce..
hamilelikte kilo problemi olamayacak mi peki? siz hamile kalir kalmaz aldatacak potansiyel var sanki bu adamda. zaten bi baskasina alici gozle bakaln biri bana gore aldatmis sayilir. hamilelikte alinir, dogumdan sonra verilir vrya tekrar alinir, bir can tasiyoruz butun hormonlar alt ust oluyor. helr ki emzirme doneminde deli dehset bir istah oluyor (bende oyle mesela) yine kilo aliniyor. surekli esinizin ne dusunduguyle yasarsaniz hem psikolojiniz bozulur, hrm de her daim kilo probleminiz olur.

Yok artık bu ne rahatlık ya yanımdaki kız güzel bana olur mu falan..
Yanındaki kızın bundan haberi var mı acaba?
Bu erkekler kendini ne zannediyor e siz bu mesajlar karşısında ne tepki verdiniz?
Kocam da kocam modundan çıksanız mı..
Bunun hamileliği doğumu lohusalığı derken bu adamın sizi aldatmama olasılığı fikrimce yok..
Ama tabii karar sizin..

Uçakta arkadaşı ile yazışmaları çok çirkin. Bilmiyorum ben soğurdum ve bozulurdum sanırım. Güzel kadın görünce her erkek bakar tamam ama böyle bir muhabbette döndürmez. Kiloya kadar bu daha büyük sorun sanki.

Benim babamı anlatmanız hiç hoş değil :KK70: benim de babam böyle, sürekli kilo ver ödem atıcı kullan saçını boyat kestirme modunda. "İlaç kullanıyorum baba, ilacın yan etkisi bu. Evladım ilaç kullansa son düşüneceğim şey kilosu olurdu" dediğimde de "Çok hayati bir ilaç kullanmıyorsun o yüzden önemli değil" dedi.
Şimdi beni göremiyor :KK66: ne ekerse onu biçer hiç üzülmüyorum :KK66:
Ayrıca o kadın sana olmaz falan çok leş hareketler. Çocuk falan yapmayın boşayın, adamın gözü dışarıda.

Kilo konusunda takıntılısın farkında mısın dediğimde biz ailecek böyleyiz kilo sevmeyiz diyor. Çok üzüldüm şuan düşününce bilmiyorum sevglyken 1 yıl ayrı oldugumuz dönem arkadaşları sürekli birilerini ayarlamaya calıstıgı halde bu görüşmemiş kendi anlatmadı. Kendi anlatsa tam tersi gibi anlatır. bu konustugu arkadasını hiç sevmyorum zaten birisi yazmış ya erkekler birbirini gazlamayı sever diye tam öyle biri , peki sizce bu mesajı okudugmu söylemeli miyim
Benim için ve pek çok kişi için boşanma nedeni hala daha söyleyeyim mi söylemeyeyim mi derdindesin. Arkadaşi senin kalemin değil demiş. Demek ki daha evvel de neler konuşuldu neler yaşandı adam sadık değil net

İnatla anlamıyorsunuz anlamak mi istemiyorsunuz. Bu igrenc muhabbet ilk kez yapılmadı yani demek ki daha niceleri döndü siz birini yakalama imkanı buldunuz. Senin kalemin değil demekte ilk kez size sadakatsizlik yapmadığını delalet. Herşeyi geç arkadaşları sizin evde uyuyan aldatılan biri olarak görüyor bu bile boşanma nedeni. Aldatiliyorsunuz muhtemel ama ayrılmamak için ayak siteme görüyorum. Gurur gerçekten önemli azizim

X