Eşimin öfke patlamaları

last3636

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
136
55
33
Merhaba kızlar eşimle bugün dışarı çıktık. Bir süre önce işleri bozuldu ve üzerine milyonlar para dayısının oğlu tarafından dolandırıldık. Aslında sadece biz değil nerdeyse tüm sülaleden böyle yüksek paralar alıp dolandırdı. Paraları nası alacağız diye telefon konuşmaları yaparken yolda küfürler hakaretler cama çıkıp bakan yoldan gelen geçen herkes bize bakıyordu. Sus dedikçe konuştu. Alışveriş yapacaktım. Ayakkabım ayağımı sıktı zaten ihtiyacım da var dedim bir tane alalım sana ceza dedi madem onu giydin alamazsın. Dolap ayakkabı dolu dedi( ayakkabılarım var ama hem kışlık hem de eski) yeni kapandığım için de tarzım da değişti. Giyimime de pek uyan ayakkabılar değil. Neyse alayım diye tutturmadım. Saracak yer arıyor ya. Önümden yürüdü beni arkada bıraktı durdu durdu yine yanıma geldi. Ama ağzı hiç durmuyor. Namussuz dedi sizden karı değil sevgili bile olmaz falan. Bir sürü ona benzer sözler sus dedikçe devam etti. Herkes bize bakıyordu. Eve döndüm hiçbir şey almadan. Bir süre sonra başladı mesajlar atmaya. Beni doktora götür bana destek ol ben iyi değilim.çok özür dilerim git 5,10 bin ver istediğin ayakkabıyı al biliyorsun ki esirgemem. Çok sinirliyim. İyi durumda değilim ondan patladım falan. Bu ilk değil dedim. Bana zarar veriyorsun dedim. Senin yüzünden hasta okagağım diye korkuyorum. İnan ki yeter artık dedim. Ayrılmak mı istiyorsun ? Eğer sana zarar veriyorsam bilmeden zulm ediyorsam bırakırım seni dedi. Bende kabul edince çark etti bir anda. Kötü bir kelime asla kullanmadım. Ama bu durumu da kabul edemediğimi dile getirdim. Bu sefer söyle ne yapim kendimi bir yerden atayım sende kurtul benden benim gibi bir adamdan dedi. Ya bugün o sokağın ortasında yırtıla yırtıla bağırmak istedim dedim bağırmak istedim avazım çıktığı kadar. Önce tüm akrabalarına saydırdı annesine bile eğer onları koruyorsan git annenin evine falan dedi bunları söyleyip 1 saat sonra nası pişman oluyor arkadaşlar bu adam hasta. Bu nasıl olacak? Ben dayanamıyorum. 😔

Babama çok benziyor babam başka şeye sinirlenir zavallı annemden bizden çıkarırdı acısını. Annemin gidecek yeri yoktu mecbur boşanmadan devam etmek zorunda kaldı. Ama sizin eşiniz en azından hatasının farkındaymış hatayı kabul etmeyen adam asla düzelemez. Profesyonel yardım alsın ve gerçekten pişman olduğuna emin olana kadar da kendisine tepkinizi koyun kaybetme korkusunu yaşasın. Eğer devam ederse boşanacağınızı hissettirin ona. Böyle bir evliliği çekmek zorunda değilsiniz. Değişmezse ve annem gibi gidecek yeri olmayan bir gariban değilseniz boşanın derim

Öfke patlamalari yaşayan çoğu kişi bunu eşine rahatça yapabiliyorken dışarda patronuna ,komşusuna ,akrabasına yapmıyor . Dolayısıyla insan bu öfke patlamaların bir bana mı hayirdir diye soruyor.siz de bir düşünün bakalım tek size mi böyle herkese mi
Herkese karşı aynı

Babama çok benziyor babam başka şeye sinirlenir zavallı annemden bizden çıkarırdı acısını. Annemin gidecek yeri yoktu mecbur boşanmadan devam etmek zorunda kaldı. Ama sizin eşiniz en azından hatasının farkındaymış hatayı kabul etmeyen adam asla düzelemez. Profesyonel yardım alsın ve gerçekten pişman olduğuna emin olana kadar da kendisine tepkinizi koyun kaybetme korkusunu yaşasın. Eğer devam ederse boşanacağınızı hissettirin ona. Böyle bir evliliği çekmek zorunda değilsiniz. Değişmezse ve annem gibi gidecek yeri olmayan bir gariban değilseniz boşanın derim
İnanın kaldıramıyorum artık onunla bir adım bile dışarı çıkmak istemiyorum. Hadi gidip gezelim dediği zaman tüylerim diken diken oluyor bana bugün mesaj yazatken bir de diyor sinirlenirim ama biliyorsun sana asla vurmam benden korkma ama dedim sen şiddeti sadece fiziksel sanıyorsun. Ama sen benim kişisel alanıma saygı duymuyorsun ve kişiliğime saldırıda bulunuyorsun. Mahremimi dışarıya taşırdın bugün ve namussuz derken insanların benim açımdan ne düşünebileceğini nası hesap etmedin? Sen böyle bir adam mısın diye

İnanın kaldıramıyorum artık onunla bir adım bile dışarı çıkmak istemiyorum. Hadi gidip gezelim dediği zaman tüylerim diken diken oluyor bana bugün mesaj yazatken bir de diyor sinirlenirim ama biliyorsun sana asla vurmam benden korkma ama dedim sen şiddeti sadece fiziksel sanıyorsun. Ama sen benim kişisel alanıma saygı duymuyorsun ve kişiliğime saldırıda bulunuyorsun. Mahremimi dışarıya taşırdın bugün ve namussuz derken insanların benim açımdan ne düşünebileceğini nası hesap etmedin? Sen böyle bir adam mısın diye
Ne zamandır evlisiniz? Evlendiğinizden beri mi böyle?

Ne zamandır evlisiniz? Evlendiğinizden beri mi böyle?
2 sene oldu. İlk zamanlar böyle değildi. En azından bana karşı. Evliliğimin 4. Ayından başladı ufaktan sonra devam etti. Bir süre bazen çok iyi olsa da bir süre sonra yine yapıyor yapacağını

Eşinizin acilen psikiyatr su una randevu alması gerek. İlaçsız asla düzelmez. Siz onun stres topu değilsiniz. Eğer tedaviyi red ediyorsa bosanin, 1 tane daha yok sizden.
Kendisi söylüyor ama iş ciddiye binince umursamıyor. Zaten iyi değildi. Bu maddi olay dolandırılma falan hepten kötü oldu. Kişisel bakımını falan bile saldı. Deli gibi bişey oldu. Bir anda canavara dönüşüyor. Bir anda sevecen bir kedi gibi oluyor. Bende ne yapacağımı şaşırıyorum. Ama çok biriktim. Bir gün dışarıda daha kötü şeyler olacak diye korkuyorum. Bir gün susmayıp karşılık vereceğim çünkü. Bende insanım. Ona üzüldükçe acıdıkça üzerime geliyor. Bugün bile ayrılık konusunu ona ben söylemedim bak durumum kötü oldu beni bırakıyor der diye düşünür. Kafasında farklı şeyler oluşur. Ve kendini daha kötü hisseder diye. Kendisi söyledi ben kabul edince de ters tepti

Çekmeyin. Giden yıllar geri gelmiyor.
Evde anamızın babamızın of demesini çekemezken elin oğlunun her kahrını çekiyoruz.
Çok kızıyorum vallahi.
Yanlış anlamayın, yıllarca çektim ben.
Ama neden yani.. neden ?
İnsan sevdiğini incitmeye kıyamaz.
Kimsenin stres topu değiliz.

Çekmeyin. Giden yıllar geri gelmiyor.
Evde anamızın babamızın of demesini çekemezken elin oğlunun her kahrını çekiyoruz.
Çok kızıyorum vallahi.
Yanlış anlamayın, yıllarca çektim ben.
Ama neden yani.. neden ?
İnsan sevdiğini incitmeye kıyamaz.
Kimsenin stres topu değiliz.
Haklısınız. Zaten tedaviyi red ederse devam ettirmeyi düşünmüyorum. Bekar şekilde hayatım çok zor olacak ama hiç değilse huzurum olur diye düşünüyorum.

Merhaba kızlar eşimle bugün dışarı çıktık. Bir süre önce işleri bozuldu ve üzerine milyonlar para dayısının oğlu tarafından dolandırıldık. Aslında sadece biz değil nerdeyse tüm sülaleden böyle yüksek paralar alıp dolandırdı. Paraları nası alacağız diye telefon konuşmaları yaparken yolda küfürler hakaretler cama çıkıp bakan yoldan gelen geçen herkes bize bakıyordu. Sus dedikçe konuştu. Alışveriş yapacaktım. Ayakkabım ayağımı sıktı zaten ihtiyacım da var dedim bir tane alalım sana ceza dedi madem onu giydin alamazsın. Dolap ayakkabı dolu dedi( ayakkabılarım var ama hem kışlık hem de eski) yeni kapandığım için de tarzım da değişti. Giyimime de pek uyan ayakkabılar değil. Neyse alayım diye tutturmadım. Saracak yer arıyor ya. Önümden yürüdü beni arkada bıraktı durdu durdu yine yanıma geldi. Ama ağzı hiç durmuyor. Namussuz dedi sizden karı değil sevgili bile olmaz falan. Bir sürü ona benzer sözler sus dedikçe devam etti. Herkes bize bakıyordu. Eve döndüm hiçbir şey almadan. Bir süre sonra başladı mesajlar atmaya. Beni doktora götür bana destek ol ben iyi değilim.çok özür dilerim git 5,10 bin ver istediğin ayakkabıyı al biliyorsun ki esirgemem. Çok sinirliyim. İyi durumda değilim ondan patladım falan. Bu ilk değil dedim. Bana zarar veriyorsun dedim. Senin yüzünden hasta okagağım diye korkuyorum. İnan ki yeter artık dedim. Ayrılmak mı istiyorsun ? Eğer sana zarar veriyorsam bilmeden zulm ediyorsam bırakırım seni dedi. Bende kabul edince çark etti bir anda. Kötü bir kelime asla kullanmadım. Ama bu durumu da kabul edemediğimi dile getirdim. Bu sefer söyle ne yapim kendimi bir yerden atayım sende kurtul benden benim gibi bir adamdan dedi. Ya bugün o sokağın ortasında yırtıla yırtıla bağırmak istedim dedim bağırmak istedim avazım çıktığı kadar. Önce tüm akrabalarına saydırdı annesine bile eğer onları koruyorsan git annenin evine falan dedi bunları söyleyip 1 saat sonra nası pişman oluyor arkadaşlar bu adam hasta. Bu nasıl olacak? Ben dayanamıyorum.
Merhaba kızlar eşimle bugün dışarı çıktık. Bir süre önce işleri bozuldu ve üzerine milyonlar para dayısının oğlu tarafından dolandırıldık. Aslında sadece biz değil nerdeyse tüm sülaleden böyle yüksek paralar alıp dolandırdı. Paraları nası alacağız diye telefon konuşmaları yaparken yolda küfürler hakaretler cama çıkıp bakan yoldan gelen geçen herkes bize bakıyordu. Sus dedikçe konuştu. Alışveriş yapacaktım. Ayakkabım ayağımı sıktı zaten ihtiyacım da var dedim bir tane alalım sana ceza dedi madem onu giydin alamazsın. Dolap ayakkabı dolu dedi( ayakkabılarım var ama hem kışlık hem de eski) yeni kapandığım için de tarzım da değişti. Giyimime de pek uyan ayakkabılar değil. Neyse alayım diye tutturmadım. Saracak yer arıyor ya. Önümden yürüdü beni arkada bıraktı durdu durdu yine yanıma geldi. Ama ağzı hiç durmuyor. Namussuz dedi sizden karı değil sevgili bile olmaz falan. Bir sürü ona benzer sözler sus dedikçe devam etti. Herkes bize bakıyordu. Eve döndüm hiçbir şey almadan. Bir süre sonra başladı mesajlar atmaya. Beni doktora götür bana destek ol ben iyi değilim.çok özür dilerim git 5,10 bin ver istediğin ayakkabıyı al biliyorsun ki esirgemem. Çok sinirliyim. İyi durumda değilim ondan patladım falan. Bu ilk değil dedim. Bana zarar veriyorsun dedim. Senin yüzünden hasta okagağım diye korkuyorum. İnan ki yeter artık dedim. Ayrılmak mı istiyorsun ? Eğer sana zarar veriyorsam bilmeden zulm ediyorsam bırakırım seni dedi. Bende kabul edince çark etti bir anda. Kötü bir kelime asla kullanmadım. Ama bu durumu da kabul edemediğimi dile getirdim. Bu sefer söyle ne yapim kendimi bir yerden atayım sende kurtul benden benim gibi bir adamdan dedi. Ya bugün o sokağın ortasında yırtıla yırtıla bağırmak istedim dedim bağırmak istedim avazım çıktığı kadar. Önce tüm akrabalarına saydırdı annesine bile eğer onları koruyorsan git annenin evine falan dedi bunları söyleyip 1 saat sonra nası pişman oluyor arkadaşlar bu adam hasta. Bu nasıl olacak? Ben dayanamıyorum. 😔

Öfke problemi çok kötü heleki dışarda. İlk evlendiğimde benim eşimde yapıyordu küfür içerikli konuşmalar , müdahale ediyordum bakıyordum bana yükselecek hiç istifimi bozmuyordum umursamıyordum ve yanından uzaklaşıyordum çünkü kendi moralimi bozmak istemiyordum . Ama zamanla uyara uyara ve birlikte bişeyler yapmamaya başladım bu süreç içerisinde anlafı sanırım daha dikkatli davranır benimki biraz nabza göre şerbet ,sizin eşinizinki biraz tutarsızlık gibi . Sizin tavrınızı net koymanız gerekiyor yoksa önünü alamazsınız ve küfür artık normal olarak hayatınızın bir parçası olur , Buda huzursuzluktan kavgadan başka birşey getirmez

Durumun farkında psıkojık destek alsın

Öfke patlamalari yaşayan çoğu kişi bunu eşine rahatça yapabiliyorken dışarda patronuna ,komşusuna ,akrabasına yapmıyor . Dolayısıyla insan bu öfke patlamaların bir bana mı hayirdir diye soruyor.siz de bir düşünün bakalım tek size mi böyle herkese mi
Kesinlikle bu karısına vuranlar anı sinirle babasına ablasina vuramiyor demi demekki kendini tutmak isteyince tutuyor insan

Birlikte gitmek için doktordan randevu alın, yumuşak bir dille ikna edin, benim de desteğe ihtiyacım var diye kendinizi de katın gerçekten zor zamanlar geçiriyor olabilir. Desteğinize rağmen düzelmek için adım atmaz ve sinirini sizden çıkarmaya devam ederse de ne hali varsa görsün boşanma davası açın

Destek alması şart piskologa gitsin.

Bu erkekleri anlamak gerçekten çok zor ellerine iki kuruş para geçince hemen kendi işimi kuracam kendi işimin patronu olacam ben emir altında yaşayamam der parayı ailesine b. ktan çevresine yedirir ama kazık yiyip dımdızlak kalınca karısına sarar ona öfke kusar. Hiç istifinizi bile bozmayın bırakın kendi düştüğü çukurda kendi debelensin dursun. Tedavi olup adam gibi davranacaksa hayatınıza devam edersiniz yok olmayacaksa salın ipini gitsin kimsenin kölesi değilsiniz evet anneyiz evet eşiz ama bizde bir defa dünyaya geliyoruz

X