Eşimin tavrı

Ailesi ne derse onu yapan bir eş babalık nasıl yapıyor merak ettim. Çocuklarınıza hiç iyi örnek olmuyorsunuz. Devamlı tedirgin gergin bir ev ortamında yaşıyorlar. Eşiniz kendi ailesinden çekiniyor, babanızdan çok korkuyor ve siz de babama söylerim diye tehdit ediyorsunuz. Bu nasıl bir evlilik, eş-hayat arkadaşı olmak? Kusura bakmayın açık yazacağım, ben böyle kocaya saygı duymam sevemem de. Kıt kanaat geçinelim ama bana ve çocuklarıma ailemize saygı duysun, gerektiği yerde korusun kollasın kimseye ezdirmesin.

Ailem zengin yazdınız, niye kiralık ev arıyorsunuz? Yok mu size verebilecekleri bir ev? Evliliklerin bitme nedenleri diye başlık açılsa ilk sıraya bu girer, aile apartmanında oturmak. Zengin derken kendilerine göre durumları iyi demek istediyseniz o halde kiralık eve çıkacaksınız. Herkesin evi yok, kirada yaşayan çoğu kişi de aynı riskleri yaşıyor ama kimsenin dırdırını ağız kokusunu baskısını çekmiyorlar.
Biz eşimle çok iyi anlaşan bir çifttik hep ortak karar alır benden habersiz iş yapmazdı şu son senede burdan ev aldık yakın oturduk hayatım alt üst oldu . Çekemiyorlar eşim bana danışıyor diye . Dün kayınvalidemin mahkeme suratını görseniz hemen boşan dersiniz 🙈 ama son noktaya geldim işte

Nedense hep gelinler suyuna gitmek zorunda, her türlü manipülasyon yaparlar sonra da gelinlerin adı çıkar ama kimse biz buna naaptık demez 😒
Hep ezilen hep saygı duymak zorunda kalan gelinler olsun istiyorlar . Ama ben öyle olmadığım için eşimin üzerinden beni yola getirmek istiyorlar

Çok sıkıntıymış yakın oturmak bunu varya her geçen gün dahada anladım ,her şeye karışıyorlar resmen evimin yönetimini bile ele geçirmişler . Eşimle aram iyi her dediğimi yapıyor diye şu son zamanda kudurdular . Taşınmak var aklımda alt yapı oluşturmam lazım . Ailede kiralık evi olan kim varsa sorup soruşturup öyle taşıncam . Başkasına güvenemem kiralık ev konusunda aniden çıkartır diye o yüzden tanıdık birinden kiraladımmı işimi garantiye alim.
Çok doğru söylüyorsun canım işini garantiye al öyle eşin inşallah senin dediğini yapar olumlu bakar taşınma kararına sen dur bu sefer müsaade etemzsen karismalarina ne sorunlar çıkar bende öyle oldu artık bir yerinizi mesafenizi bilin dedimm karistjrtmadim çok değiştin dediler ama artık gına geliyodu inşallah mutlu olursun eşinde sana evine bağlanır 2.kisilere bakmaz

İnşallah herşey güzel olsun sizin için 🙏
İnşallah saolun 🥰 bugün sınır çizme vakti , eşimle konuştum bi kendine gelmesini sağladım . Sıra ailesinde bugün konuştuğumla biraz mesafeli olcam . Eşimle hayalimiz vardı onu gerçekleştircez 🥰 Benim için eşim ve çıcuklarım önemli onlar için yaşıyorsam onların rızkınıda yedirmem . Eşime dedim ya çocuklarımı alır giderim yada kendine gelirsin .Çünkü biliyor ki babam arkamda ve çocuklarıda hasret bırakır onlara . Biz aileysek sınırımızı çizmek zorundayız başkalarına göre yaşayamayız dedim. Eşşek değilse dediğimi aklının bi köşesine yazar .Sıkıntı artarsa el altından kiralık evlere bakcam işimi garantileyim

Çok doğru söylüyorsun canım işini garantiye al öyle eşin inşallah senin dediğini yapar olumlu bakar taşınma kararına sen dur bu sefer müsaade etemzsen karismalarina ne sorunlar çıkar bende öyle oldu artık bir yerinizi mesafenizi bilin dedimm karistjrtmadim çok değiştin dediler ama artık gına geliyodu inşallah mutlu olursun eşinde sana evine bağlanır 2.kisilere bakmaz
Canım çok değiştin bile dediler gözüm açıldı yaa , bana dedikleri şuydu seni dolduruyorlar akıl vermişler . Ben 30 yaşına gelmiş bir kadınım yahu benim aklım bana yeterken ne yapim milletin olmayan aklını . İdrak edemiyorlar kendi kararımı verdiğimi ,başkalarının lafıyla değiştiğimi sanıyorlar .Vallahi gınaa geldi

İnşallah saolun 🥰 bugün sınır çizme vakti , eşimle konuştum bi kendine gelmesini sağladım . Sıra ailesinde bugün konuştuğumla biraz mesafeli olcam . Eşimle hayalimiz vardı onu gerçekleştircez 🥰 Benim için eşim ve çıcuklarım önemli onlar için yaşıyorsam onların rızkınıda yedirmem . Eşime dedim ya çocuklarımı alır giderim yada kendine gelirsin .Çünkü biliyor ki babam arkamda ve çocuklarıda hasret bırakır onlara . Biz aileysek sınırımızı çizmek zorundayız başkalarına göre yaşayamayız dedim. Eşşek değilse dediğimi aklının bi köşesine yazar .Sıkıntı artarsa el altından kiralık evlere bakcam işimi garantileyim
Kesinlikle en doğrusunu yapmışsınız çok sevindim :) eşiniz de sizi kaybetmek istemiyor insan ortada bişey yokken huzursuzluk çıksın istemez ki. Belli eşiniz köşeye sıkışmış durumda onun aklını başına getirmenin tek yolu da bu. Siz dediğiniz gibi herşeyi düşünüp işinizi garantiye alın. Zaten eşiniz bazı şeyleri idrak ettiği zaman sizden yana olacaktır, bir yuva kolay kurulmuyor çünkü

Kesinlikle en doğrusunu yapmışsınız çok sevindim :) eşiniz de sizi kaybetmek istemiyor insan ortada bişey yokken huzursuzluk çıksın istemez ki. Belli eşiniz köşeye sıkışmış durumda onun aklını başına getirmenin tek yolu da bu. Siz dediğiniz gibi herşeyi düşünüp işinizi garantiye alın. Zaten eşiniz bazı şeyleri idrak ettiği zaman sizden yana olacaktır, bir yuva kolay kurulmuyor çünkü
Aynen yuva kolay kurulmuyor, eşimle sorunum yok şükür mutluyum sadece ailesindenden dolayı eşimle huzursuzum . Eşim köşeye sıkışmış inanın ben sert konuşmasam kendine gelemezdi. Artık bi silkelendiğine göre kendimize çeki düzen vercez sınır koycaz. Baktım ki sınır koyuyom huzursuzluk çıkıyor hemen ilk fırsatta taşıncam.

Aynen yuva kolay kurulmuyor, eşimle sorunum yok şükür mutluyum sadece ailesindenden dolayı eşimle huzursuzum . Eşim köşeye sıkışmış inanın ben sert konuşmasam kendine gelemezdi. Artık bi silkelendiğine göre kendimize çeki düzen vercez sınır koycaz. Baktım ki sınır koyuyom huzursuzluk çıkıyor hemen ilk fırsatta taşıncam.
Kesinlikle arada sevgi varsa herşeyi aşarsınız Allah'ın izniyle. Burda iş eşinize düşüyor artık siz elinizden geleni yapmışsınız.

O zaman artık her gün gitmeyin.
İlk sınırınızı çizin.
Evinizde oturun çocuklarınıza bakın.
Ben sınır koyuyom inanın ki gitmiyorum , kayınvalidem yalandan iki tatlı söz bi güler yüzle eşimi kandırıyo. Bi bakıyom eşim hemen o tarafa dönmüş ben şok 😱 ben gitmem dedimmi başlıyordu sen benim ailemi hiç sevmiyosun muhabbetine ,mecbur kalıyordum gidiyordum . Bide varya evimin işini bitirip o yorgunlukla gidip bide orda iş görüyordum

Kesinlikle arada sevgi varsa herşeyi aşarsınız Allah'ın izniyle. Burda iş eşinize düşüyor artık siz elinizden geleni yapmışsınız.
Aynen sevgi varsa aşılır inşallah bizde aşacaz . Sadece varya kayınvalidem hep eşime şunu aşılamış sizin aranızda saygı kalmamış diye ,bi kere tartıştığımızı duydu ve hep bunu söylemeye başladı . Halbuki saygısızlık değil eşimin gözünü açıyom diye oda ortaya bunu attı .

kayınvaliden eşini yani kendi oğlunu manipüle ediyor gibi geldi bana. eşin de keşke o kadar etkisinde kalmasa ancak aranızda güçlü bir sevgi varsa bunu aşacağınıza eminim.

Ben sınır koyuyom inanın ki gitmiyorum , kayınvalidem yalandan iki tatlı söz bi güler yüzle eşimi kandırıyo. Bi bakıyom eşim hemen o tarafa dönmüş ben şok 😱 ben gitmem dedimmi başlıyordu sen benim ailemi hiç sevmiyosun muhabbetine ,mecbur kalıyordum gidiyordum . Bide varya evimin işini bitirip o yorgunlukla gidip bide orda iş görüyordum
Eşiniz çocuk akıllı mı ?
Kanmasın. Kaynananız normal bir kaynana.
Sorun eşiniz. Kaynana değil. O dengeyi ayarlayacak olan eşiniz.

Sizin esinizde ben ek iş bile yapıyorum bu kadın napıyor fikri oluşmaya başlamış.Bu tarz erkeklere batiyor evde oturan kadın.Halbuki bayıla bayıla evleniyorlar cicim ayı bitincede maaş kartını verecek kadın lazım tabi ..En azından aile ile altlı üstlü oturdum demişsiniz keşke uzak olsaydınız evde aileninse aileme iyi davranıp işlerini görecek zaten napiyoki kafasında olabilir.Ailem zengin demissiniz konuda bir kere eve geri dönmüş sünüz.Sizin aileniz ev konusunda yardımcı olmazmi.Esinizin size saygısı olduğunu sanmiyorum .Önce saygıyı kurtarın bence.Tabi bu yorum benim fikrim konu sahibi yanılıyor olabilirim lütfen yanlış anlamayın.

Canım çok değiştin bile dediler gözüm açıldı yaa , bana dedikleri şuydu seni dolduruyorlar akıl vermişler . Ben 30 yaşına gelmiş bir kadınım yahu benim aklım bana yeterken ne yapim milletin olmayan aklını . İdrak edemiyorlar kendi kararımı verdiğimi ,başkalarının lafıyla değiştiğimi sanıyorlar .Vallahi gınaa geldi
V al a canım öyle derler onlar bu hale sokarlar bizi sonra sizi doldurmuşlar garip annelerimizin boynuna atarlar Allah sakınsin bizi vala küçükte değilsin canım ben on dokuz yaşındayım maslallh evimin herseyinizde dört dörtlük yapıyorum ağızları açık kalıyor sen de çocuklarına bak işini gücünü yap gitme anlasınlar seni mesafeni koru bak iyi olursun ozman

X