Eşimle araba sorunu

Yaramış mı, sıcaktan mı saçmalıyorum bilmiyorum ama memleket güzeldi ya. Kök ailemle ne kadan da mutluydum yer yatağımda 🤩
Anam karının 30 yıllık sünger yatağının konforu bu fahiş fiyatlı hazır yataklarda yok yemin ediyorum.
Efil efil esiyordu ah ah.
Burada balkona çıkmaya korkuyorum anormal sıcak. 24 saat klima açık.
Akdeniz Bölgesi yazın korkunç ya, hep sizi kışın doğalgaza fazla para ödemiyorsunuz diye hafiften kıskanıyordum ama yazın klima yüzünden epeyi elektrik faturası ödüyorsunuz siz de 😒

Akdeniz Bölgesi yazın korkunç ya, hep sizi kışın doğalgaza fazla para ödemiyorsunuz diye hafiften kıskanıyordum ama yazın klima yüzünden epeyi elektrik faturası ödüyorsunuz siz de 😒
Ya hayır işte o algı çok yanlış, kışın burası da çok soğuk oluyor.
Herkes böyle düşünüyor ama inan ben de Adana'ya ilk taşındığım sene o kadar üşümüştüm ki. İnsan Adana'da nasıl üşür yahu diye hayatı sorguladım kış boyunca. Her yer gibi burası da soğuk ve bize kar da yağmıyor. Haybeye soğuk çekiyoruz. Kar olsa en azından manzara olur, kartopu kardan adam falan aksiyon olur yani. Elektrik faturasına değinmek bile istemiyorum 😃

Ev hanımlarını neden kucumsuyorsunuz ? Maaşınız varmış alın kendi paranizla.Kardesine temelli para vermemiş adam borç vermiş.Cocuguna bırakacak falan üvey çocuğunuzla miras paylaşımı zorunuza gidiyorsa çocuksuz birini bulsaydiniz.
Ben kimseyi küçümsemedim çalışmayan hanımlar bile çevremde baskıyla aldırıyor ben katkı yapmama rağmen olmuyor demek istedim. Çocukla da hiç alakası yok ben kendim ödeyecektim sadece desteklemesini istedim kavga etmeyelim artık diye. Banada sokaktaki kadın muamelesi yapmayacak eğitim herhalde çocuğu kadar düşünmesi gerekecek yada ana babaya yardımı kesecek. Nedir bu saldırır tavrınız anlayamadım açıkçası neyse gece gece ugraşamaycagım başka yerde deşarj olun

Ben kimseyi küçümsemedim çalışmayan hanımlar bile çevremde baskıyla aldırıyor ben katkı yapmama rağmen olmuyor demek istedim. Çocukla da hiç alakası yok ben kendim ödeyecektim sadece desteklemesini istedim kavga etmeyelim artık diye. Banada sokaktaki kadın muamelesi yapmayacak eğitim herhalde çocuğu kadar düşünmesi gerekecek yada ana babaya yardımı kesecek. Nedir bu saldırır tavrınız anlayamadım açıkçası neyse gece gece ugraşamaycagım başka yerde deşarj olun
Ben demiştim ahahah😂😂

Konuyu anlatım biçiminiz para para, üstüme üstüme yap bir kadın canlandırıyor gözde ama içerik öyle değil.
Yanlış anlaşılacaksınız, daha çok yiyecekler sinirlenmeyin☺️

İyi geceler herkese bu saatte mi aklına geldi diyeceksiniz bu salak konu ama uyuyamadım. Baştan sona kısa özet geçeyim sıkmadan. 1,5 senelik evliyim eşim serbest meslek yapıyor iyi sayılacak bir kazancı var 30-35 bin civarı. Benimde maaşım 15 bin bazen primle artıyor. Eşimin kendisine ait bir arabası var ve şahsi kendi kullanıyor. Benimde evlenmeden önce arabam vardı ama eşya borcundan satmak zorunda kaldım. Şimdi işe giderken çok zorlanıyorum ve bebek düşünüyorum bi güvence göreceğim o arabayı. Eşim söylediğimden beri beni 8 aydır oyalıyor ve evlilik yıldönümümüzde alacağım deyip almadı kandırdı çok üzüldüm. Bekliyordum saf gibi ciddi ciddi inanmışım. Geçen büyük bi tartışmamız oldu bu sebepten ve boşanma konusu geçti. Babası arabasının tüm masraflarını bize yaptırıyor. Kız Kardeşide bi altı ay önce araba almak için borç aldı ve eşimden ve ben bunu sonradan öğrendim delirdim sövdüm saydım annemlere gittim. Önceki evliliğinden bir evladı var benimde aklıma gelen onamı gelecek yapmayı düşünüyor bana güvenmiyormu o yüzdenmi böyle yapıyor çok doldum artık ailesi yüzünden ve istemsiz saldırıyorum sözlü hep. Oda bende sondayız sizce ben abartıyormuyum. Ha bu arada peşinatıda biriktirmiştim üstüne ekleyecekti sadece:KK43: değersiz hissediyorum çevreme bi bakıyorum ev hanımları bile aldırıyor bense hiçbişey haketmiyorum diyorum. O benden bişey istese imkanım varsa mutlaka alırdım dünya malı bu kadar kıymetlimi..
Çok haklısın seni çok iyi anlıyorum. Hem eşek gbi çalışıyorsun.hem kocan millete para yediriyor vs...
Bencede yardımcı olsun ve arabayı al..Bilerek almak istemiyor olabilir erkekler çok fena..

Bende çalışıyorum bnmde ewde masraflar vs gidiyor kendimi enayi gbi hissediyorum artık...bnde araba almak istiyorum..dediğin gbi geliri olmayan bayanlar bile arabalı olurken biz enayi gibiyiz.

Elin kolun bağlı kalsın özgürce hareket etme diyede yardımcı olmak istemiyordur bide ekstra bi miktar borca gireceksen şimdi paranı rahatça sömürüyor borç odeyince somuremiyecek oyuzdende yardım etmiyor olabilir

İyi geceler herkese bu saatte mi aklına geldi diyeceksiniz bu salak konu ama uyuyamadım. Baştan sona kısa özet geçeyim sıkmadan. 1,5 senelik evliyim eşim serbest meslek yapıyor iyi sayılacak bir kazancı var 30-35 bin civarı. Benimde maaşım 15 bin bazen primle artıyor. Eşimin kendisine ait bir arabası var ve şahsi kendi kullanıyor. Benimde evlenmeden önce arabam vardı ama eşya borcundan satmak zorunda kaldım. Şimdi işe giderken çok zorlanıyorum ve bebek düşünüyorum bi güvence göreceğim o arabayı. Eşim söylediğimden beri beni 8 aydır oyalıyor ve evlilik yıldönümümüzde alacağım deyip almadı kandırdı çok üzüldüm. Bekliyordum saf gibi ciddi ciddi inanmışım. Geçen büyük bi tartışmamız oldu bu sebepten ve boşanma konusu geçti. Babası arabasının tüm masraflarını bize yaptırıyor. Kız Kardeşide bi altı ay önce araba almak için borç aldı ve eşimden ve ben bunu sonradan öğrendim delirdim sövdüm saydım annemlere gittim. Önceki evliliğinden bir evladı var benimde aklıma gelen onamı gelecek yapmayı düşünüyor bana güvenmiyormu o yüzdenmi böyle yapıyor çok doldum artık ailesi yüzünden ve istemsiz saldırıyorum sözlü hep. Oda bende sondayız sizce ben abartıyormuyum. Ha bu arada peşinatıda biriktirmiştim üstüne ekleyecekti sadece:KK43: değersiz hissediyorum çevreme bi bakıyorum ev hanımları bile aldırıyor bense hiçbişey haketmiyorum diyorum. O benden bişey istese imkanım varsa mutlaka alırdım dünya malı bu kadar kıymetlimi..
İlk çocuga güvence yapmıyorsa bile temkinli yaklaşıyordur.
Boşanma durumu olursa bişey bölemesin diye.
Keşke sende satmasaydın.
Kredi cekip evlenince öderdin. Erkekler hep böyle yapıyor ya

Bizim başkasına para verecek lüksümüz yok güvencemiz yok adam tamda bunu anlamıyor işte. Ben gelecek kaygısıyla yaşıyorum deli givi bebek istiyordum ama yapamıyorum meselemiz tamda bu
Hamile kalırsanız hata edersiniz. Araba mevzusuna gelene kadar başka sorunlarınız var. Adam çocuğuna nafaka ödemiyormuş. Yani her ay düzenli bir para ayırmıyor çocuk için. "İhtiyaçlarını karşılıyor" biraz genel bir cümle. Çocuk büyüyünce masrafı da büyüyecek ve hangisi ihtiyaç hangisi keyfi kendisi karar verecek. Şimdi yapmıyor olabilir ama ileride yapmaz anlamına gelmez. Kılık kıyafet yiyecek içecek sağlık harcamaları vs hepsine gereksiz deyip en ucuzuna kaçabilir. Annesi tatile götürmek ister gereksiz der mesela.

Diğer bir sorun da ailesinin sözünden çıkmaması, onlardan çekinmesi. Ben de istediğim halde bana yok deyip benden gizli kardeşine araba için para vermesi çok ciddi bir şey. Kim bilir başka neler verdi yaptı ya da bundan sonra yapacak? Çocuğu için çıkarıp verse ne iyi baba evladını koruyor kolluyor derim. Ama kardeşiyle bir olup beni enayi yerine koymasını ben affedemezdim. Sizi bir güzel kandırmış çünkü hala oyalıyor.

Arabanızı satarak hata etmişsiniz. Az eksikle de evlenilir veya eksik çoksa nikah ertelenir. Kardeşine verdiği parayı öğrenince ilk yapmanız gereken şey kredi çekip araba almakken yine adamı dinleyip kanıp susup oturmuşsunuz. Kendi parasını kazanan çalışan bir kadınsınız, neyinden çekiniyorsunuz yalancı güvenilmez kocanızın? Senin gelirin kardeşine gidiyorsa benim gelirim de araba kredisine gidecek desenize.

Ben eşimden gelin arabası yüzünden ayrıldım. Birkaç saatlik araba için.Siz eşinizin çocuğunu kardeşini kiskaniyorsunuz.Borc vermesi gayet doğal birşey yarın eşinde kardeşinden borç isteyebilir.Ugrasamicam falan derken kendinizi Dilan Polat sanıyorsunuz heralde.

Simdi sifirdan binilecek seviye bir araba minimum 700bin. Kredi tutar, faiz ve vadeleri zaten sikinti. Elinizde minimum 350 birikmisiniz yoksa cokk zor. İstanbul gibi yerde 45k hane geliriyle ikinci arabayi cekmeniz zor gorundu bana. Ama ailesine para basmasi konusunda haklisiniz bunun ustune mantikli bir sekilde gidin bence.

İlk çocuga güvence yapmıyorsa bile temkinli yaklaşıyordur.
Boşanma durumu olursa bişey bölemesin diye.
Keşke sende satmasaydın.
Kredi cekip evlenince öderdin. Erkekler hep böyle yapıyor ya
Köpek gibi pişmanım değmezmiş çöp almadan arsız gibi alamıyorum deseymişim hatta. O kadar küçük düşünmüşümki ne varki yerine konur diye. Konmuyormuş işte

Hamile kalırsanız hata edersiniz. Araba mevzusuna gelene kadar başka sorunlarınız var. Adam çocuğuna nafaka ödemiyormuş. Yani her ay düzenli bir para ayırmıyor çocuk için. "İhtiyaçlarını karşılıyor" biraz genel bir cümle. Çocuk büyüyünce masrafı da büyüyecek ve hangisi ihtiyaç hangisi keyfi kendisi karar verecek. Şimdi yapmıyor olabilir ama ileride yapmaz anlamına gelmez. Kılık kıyafet yiyecek içecek sağlık harcamaları vs hepsine gereksiz deyip en ucuzuna kaçabilir. Annesi tatile götürmek ister gereksiz der mesela.

Diğer bir sorun da ailesinin sözünden çıkmaması, onlardan çekinmesi. Ben de istediğim halde bana yok deyip benden gizli kardeşine araba için para vermesi çok ciddi bir şey. Kim bilir başka neler verdi yaptı ya da bundan sonra yapacak? Çocuğu için çıkarıp verse ne iyi baba evladını koruyor kolluyor derim. Ama kardeşiyle bir olup beni enayi yerine koymasını ben affedemezdim. Sizi bir güzel kandırmış çünkü hala oyalıyor.

Arabanızı satarak hata etmişsiniz. Az eksikle de evlenilir veya eksik çoksa nikah ertelenir. Kardeşine verdiği parayı öğrenince ilk yapmanız gereken şey kredi çekip araba almakken yine adamı dinleyip kanıp susup oturmuşsunuz. Kendi parasını kazanan çalışan bir kadınsınız, neyinden çekiniyorsunuz yalancı güvenilmez kocanızın? Senin gelirin kardeşine gidiyorsa benim gelirim de araba kredisine gidecek desenize.
Ben zaten öfkemden kalan maaşlarımı aileme harcayacağımı söyledim. Ama gerçekten ona sormayacagım parama göre bişey bulup alıcam araştırıp bişey ifade etmiyor fikri haklısınınız anca yalan söylüyor

Ben zaten öfkemden kalan maaşlarımı aileme harcayacağımı söyledim. Ama gerçekten ona sormayacagım parama göre bişey bulup alıcam araştırıp bişey ifade etmiyor fikri haklısınınız anca yalan söylüyor
Para pul araba dışında sizin evliliğinizde ciddi sorunlar var daha önemli sorunlar.
İletişimsizlik
Anlaşamama
İnat
Senin benim
gibi şeyler

Ben eşimden gelin arabası yüzünden ayrıldım. Birkaç saatlik araba için.Siz eşinizin çocuğunu kardeşini kiskaniyorsunuz.Borc vermesi gayet doğal birşey yarın eşinde kardeşinden borç isteyebilir.Ugrasamicam falan derken kendinizi Dilan Polat sanıyorsunuz herald yorum yapmayın biz
Ben eşimden gelin arabası yüzünden ayrıldım. Birkaç saatlik araba için.Siz eşinizin çocuğunu kardeşini kiskaniyorsunuz.Borc vermesi gayet doğal birşey yarın eşinde kardeşinden borç isteyebilir.Ugrasamicam falan derken kendinizi Dilan Polat sanıyorsunuz heralde.
Kimseyi kıskanmıyorum hanfendi siz olayı yanlış anlamışsınız yada okuduğunuzu yorumlarınızda birler katıcı yapıcı değil yapmayın konuma lütfen

30-35 bin İstanbul gibi biryerde çok iyi bir kazanc değil, çocuğun ihtiyaclarini da karşılıyor bu arada, bence araba lazımsa eşinizle sakincr konuşun nasıl alabiliriz planını yapın, bağırıp çağırarak olmaz,eğer lazım oluyorsa esinizdeki arabayı siz kullanin ne olacak ki...inan küçük bir ilçede çalışıyorum ben de 30 civarı kazaniyorum ama şuan kendi arabami alamıyorum

Başlık araba sevdası olsaymış keşke. Daha 1 buçuk senedir evlisiniz kocam bana araba alsının peşine düşmenizi ben yanlış buldum. Satmasaydınız madem kendi arabanız varmış. Ayda kazanılan 15 bin ile arabanızın bakımını, kaskosunu, benzinini nasıl karşılayacaksınız? Bence siz takıntı haline getirmişsiniz bu araba işini. Yorumlarda dışarı çıkmam, alışveriş yapmam demişsiniz sırf araba alınması için ama gezmeyecekseniz araba niye alınıyor? Kapının önünde durmasının ne faydası var size? Eşinizin kazancı da günümüz koşullarda çok bir meblağ değil ki. Bir de bebek diyorsunuz. Hem bebek hem araba nasıl altından kalkacaksınız? Gerçekçi gelmedi bana düşünceleriniz.

X