Eşimle araba sorunu

Başlık araba sevdası olsaymış keşke. Daha 1 buçuk senedir evlisiniz kocam bana araba alsının peşine düşmenizi ben yanlış buldum. Satmasaydınız madem kendi arabanız varmış. Ayda kazanılan 15 bin ile arabanızın bakımını, kaskosunu, benzinini nasıl karşılayacaksınız? Bence siz takıntı haline getirmişsiniz bu araba işini. Yorumlarda dışarı çıkmam, alışveriş yapmam demişsiniz sırf araba alınması için ama gezmeyecekseniz araba niye alınıyor? Kapının önünde durmasının ne faydası var size? Eşinizin kazancı da günümüz koşullarda çok bir meblağ değil ki. Bir de bebek diyorsunuz. Hem bebek hem araba nasıl altından kalkacaksınız? Gerçekçi gelmedi bana düşünceleriniz.
Zaten altınlarım ve maaşlarımdan artırdığım hatrı sayılır bir param var kenarda, ondan sadece destek olup biraz ekleyip o paraya göre araba bulmasını istedim ben..

Ben kendi çeyizim için sattım işsiz kaldım o dönem tv mutfak robotu halı vs almıştım
Kusura bakmayın ama sizin zerre aklınız yok! 1 sene gec evlenirim ceyizimi yaparım. Ne bu arkadan atlı kovalıyor gibi? Her ay ayrı bi takside girer 1 sene sıkısır geçerdin. İnsanlar mevcuttaki arabasınu kredi cekip borclanır daha iyisine kosar düdüklü tencere robot süpürge icin araba satan bi akıl ürünü hayatımda duymadım. Robot süpürgeye binersin artık araba olarak. Ben daha evlenmeden yarın bi gün evlendiğimde kendi isim haric ticarette yapıyorum. O ticaretten bi toplu para gelir suan ki arabamı daha iyisini alırım yada daha iyi bi ev alırım diye hic bi mal varlıgımı kendi üzerime dahi yapmıyorum. Bak bunu evlenmeden yarınları hesap ediyorum. Ama 5 yas cocuguna sorsan ancak sizin yaptıgınızı yapar. Ayrıca araba almanın ev kadını olmakla/ evde olmamakla hic bş alakası yok. Herkesin ihtiyacıdır araba. Herkesin kendine göee sosyalliği var

İkinci evliliğiymiş eşinizin ilk duğunde sizinkimde takmamişlardır muhtemelen
Yemin ederim 200er 300er lira taktılar aile ilişkileri çok zayıf şoklara düştük ailemle, bizimkilerde yarımlar bilezikler getirdi sadece anne babası 2 bilezik taktı o da ayıp olur o kadarı diyedir, takının tamamı benim ailemindi. Onların taktığı nakitleri kendisine verdim tatil masrafı yaptı zaten
k

X