Eşimle kavgalıyız. 10 gündür benden uzak duruyor.

Herkese merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Fakat eşim arkadaşları konusunda çok hassas. Yaklaşık 9-10 gün önce bana emrivaki yaparak bir arkadaşının eşiyle beraber bize geleceğini söyledi. Ben de onları istemediğimi fakat yine de kendisi istediği için daha müsait bir zamanda ağırlayabileceğimizi söyledim. Fakat eşim planı iptal etmedi. Onlar geleceği vakit ben evden çıktım. Onlar da 1 saat oturup gitmişler. Sorun şu ki benim sürekli çocuk gibi şakalaşan, sırnaşan eşim o gün başka birine döndü. Kavga ediyorduk ama 2-3 gün sürüyordu. Bana dokunmadan duramıyordu. 10 gündür bana dokunmuyor. Mecbur olmadıkça konuşmuyor. Arkadaş gibiyiz. Yaklaşıyorum. Seni istiyorum diyorum. Fazlaca istekli biriyim. Bu eşimin de hoşuna giderdi. Fakat şu an her yolu denememe rağmen karşılık alamıyorum. Kendimi berbat hissediyorum. Ne yapmam lazım?
GÜNCELLEME: Arkadaşlar sitede yeni olduğum için olayları yumuşatarak anlattım. Evden ben gitmedim. Eşim git deyince çıktım. 10 gündür kendisi hiç konuşmadığı için psikolojik olarak kendimi kötü hissettim ve konuşmaya çalıştım. Kırdı döktü. Yani kısa ve öz anlatayım derken yanlış anlaşıldı durum.
Evliliğiniz çok yeni ve 7 ay için biraz fazla olumsuzluk yaşamışsınız.Ne yazayım düşünüyorum.Çok kısa süre önce ark geliyor demek elbette hiç doğru değil.Hele ki bunu yapmamasını söylediğiniz halde yapmaya devam etmesi de çok yanlış.
Siz aslında eşe bir ders vermek istemişsiniz misafiri kabul etmek istemediğinizi söylemişsiniz o da çık git kabul etmiyorsan demiş.Öncelikle bakın bu çok yanlış bir şey.Eşinizin bunu yapmaması lazım.Eş ne olursa olsun evden kovulmaz.
Sakince onunla oturtup konuşun.Derdinizin misafir olmadığını ama misafirin yarım saat önce emrivaki olarak kabul edilmesinin sizin açınızdan doğru olmadığını anlatın.Ev hazır olmaz ikram olmaz ve beni zor durumda bırakır bu durumlar deseniz yine de bu eş anlamıyor mu bunu.
Seni anlıyorum arkadaşlarını davet etmek istiyorsun ama lütfen sen de beni anla.Bende evime gelene hazır olmak misafirimi iyi ağırlamak isterim diyeceksiniz.
Burada yalnız farklı bir durum olduğunu düşünüyorum.Burada mesele kısa süre öncesi gelmeleri değil.Gelen ailede erkeğin alkol alması.Bu sizi neden rahatsız etti.Alkol alırız arkadaşlar geldiğinde mesela bizim için normal.Sizin için sorun nedir,alkol tamamen mi istenmeyen birşey .Yoksa sadece bu aile için mi.Alkol alındığında aşırıya giden bir durum mu oldu da tepkilisiniz.Dediğim gibi bu konu misafir gelme gitme konusu değil ve sizin bunu eşinizle çözmeniz gerekir.Yoksa daha çok kovulur gider gelirsiniz.
Son olarak kesin dille şunu göstermelisiniz eşe.Bu son evimden kovduğun olsun.Bir daha tekrarlarsan dönüşü olmaz ona göre diyeceksiniz.

Böyle saygısız bir eşi varken napsın ki? Fazla istekli biriyim diyorsun yaklaşmak istemen bile kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere. Cinsellikle kalp mi onarılıyor? Kalbini kazanmaya çalışsana yerden göğe kadar haklı. Ben olsam baya süründürürdüm. Net.
Sen sevmiyor olsan da hayatta en sevdiğin kişinin arkadaşları alttan alabilirdin. Atla deve değil misafir ağırlamak gelip günlerce kalmıyorlar ya. Yemediler evinizi.

Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz evden giderek. Hadi misafir bekar bir misafir olsa neyse, eşi ile gelmiş ve siz yoksunuz. Eşiniz de çok zor duruma düşmüştür, misafirler de kendini çok kötü hissetmiştir.

Bekar insan öcü mü? Gelen erkek kız arkadaşı ile gelecekse normal.

Bekar insan öcü mü? Gelen erkek kız arkadaşı ile gelecekse normal.
Ne alaka öcülükle? Benim eşimin arkadaşı geliyor, pes oynuyorlar yanlarında oturduğum da oluyor sıkıldığım için annemlere geçtiğim de. Eşi en azından bu şekilde kıvırabilirdi diye söyledim. Ayrıca ister sevgilisi olsun ister olmasın eve gelmesinde zaten sıkıntı yok

Herkese merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Fakat eşim arkadaşları konusunda çok hassas. Yaklaşık 9-10 gün önce bana emrivaki yaparak bir arkadaşının eşiyle beraber bize geleceğini söyledi. Ben de onları istemediğimi fakat yine de kendisi istediği için daha müsait bir zamanda ağırlayabileceğimizi söyledim. Fakat eşim planı iptal etmedi. Onlar geleceği vakit ben evden çıktım. Onlar da 1 saat oturup gitmişler. Sorun şu ki benim sürekli çocuk gibi şakalaşan, sırnaşan eşim o gün başka birine döndü. Kavga ediyorduk ama 2-3 gün sürüyordu. Bana dokunmadan duramıyordu. 10 gündür bana dokunmuyor. Mecbur olmadıkça konuşmuyor. Arkadaş gibiyiz. Yaklaşıyorum. Seni istiyorum diyorum. Fazlaca istekli biriyim. Bu eşimin de hoşuna giderdi. Fakat şu an her yolu denememe rağmen karşılık alamıyorum. Kendimi berbat hissediyorum. Ne yapmam lazım?
GÜNCELLEME: Arkadaşlar sitede yeni olduğum için olayları yumuşatarak anlattım. Evden ben gitmedim. Eşim git deyince çıktım. 10 gündür kendisi hiç konuşmadığı için psikolojik olarak kendimi kötü hissettim ve konuşmaya çalıştım. Kırdı döktü. Yani kısa ve öz anlatayım derken yanlış anlaşıldı durum.
Çok ayıp etmişsiniz

Saygısızlık yapmışsınız. Eşiniz çok zor durumda kalmıştır siz gittiğinizde. Verdiği tepkiler gayet yerinde
Ya herkes kadına yüklenmişte hödük kocasına laf eden yok.Neden karısı istemediği halde inatla misafir çağırıyor kadın başka zaman alalım dediğinde okeyleseydi ozaman.Ayrıca bu sevebpten kadını evden kovmak nedir ergen olan kişi kocası.

Ya herkes kadına yüklenmişte hödük kocasına laf eden yok.Neden karısı istemediği halde inatla misafir çağırıyor kadın başka zaman alalım dediğinde okeyleseydi ozaman.Ayrıca bu sevebpten kadını evden kovmak nedir ergen olan kişi kocası.
Ablacım farkındaysan olayı net anlatmaya utanmış ve yarım yamalak anlattığı olayı tam anlamıyla şimdi yazmış. Ben şimdi gördüm ve şuan diyorum ki bu eş*k herifin ne demeye gönlünü almaya çalıştın madem kovdu seni evden? Kilidi değiştir o giremesin eve. Olay misafir değil adamın tavrı ve gelen misafirin içiyor ve de kocasını da kötü alışkanlıklara itiyor olması. O zaman tabiki de kimse hak vermez. Ama yazdığı yazı başta çok farklıydı hanımefendinin. Bu yüzden tepki aldı.

Kk çok ilginç bir yer ya.
Şimdi eşim ben istemediğim halde eve misafir çağırmış, yorgunum misafir ağırlamak istemiyorum diye konu açsam; dışarı çık, annene git, geldiklerinde ikram yapma kocan yapsın diye tonla akıl verecek kadınlar konu sahibini ayıplamışlar. :KK70:
Nedir bu işin oluru? Sürekli gönlü olsun diye istemediğimiz şeyleri mi yapacağız? Adam misafiri istiyorsa ben de istemiyorum, ne olacak peki?

Kk çok ilginç bir yer ya.
Şimdi eşim ben istemediğim halde eve misafir çağırmış, yorgunum misafir ağırlamak istemiyorum diye konu açsam; dışarı çık, annene git, geldiklerinde ikram yapma kocan yapsın diye tonla akıl verecek kadınlar konu sahibini ayıplamışlar. :KK70:
Nedir bu işin oluru? Sürekli gönlü olsun diye istemediğimiz şeyleri mi yapacağız? Adam misafiri istiyorsa ben de istemiyorum, ne olacak peki?
Artık çoğu konuda ben de öyle hissetmeye başladım. Bir yerde a diyen diğer yerde b diyor🙄

Ablacım farkındaysan olayı net anlatmaya utanmış ve yarım yamalak anlattığı olayı tam anlamıyla şimdi yazmış. Ben şimdi gördüm ve şuan diyorum ki bu eş*k herifin ne demeye gönlünü almaya çalıştın madem kovdu seni evden? Kilidi değiştir o giremesin eve. Olay misafir değil adamın tavrı ve gelen misafirin içiyor ve de kocasını da kötü alışkanlıklara itiyor olması. O zaman tabiki de kimse hak vermez. Ama yazdığı yazı başta çok farklıydı hanımefendinin. Bu yüzden tepki aldı.

Ay ne haklı yorum, müneccim miyiz kardeşim düzgünce yaz konuyu detaylandır sadece ana konuyu okuyup yorum yazan insan var ki öyle yaptım, işsiz gibi tüm yorumları okumamız gerektiğini düşünen bir kesim var.

Artık çoğu konuda ben de öyle hissetmeye başladım. Bir yerde a diyen diğer yerde b diyor🙄
Ne yapsan ne desen suç. Haşmetli erkekşahları gücendirmek zinhar yasak! :KK70:
Paşamızın gönlü olsun diye istemediğim misafiri ağırlamak zorundaymışım, bak bak. El cevap evlilik böyle bir şey. Hadi ya, yapmaaaa. Evlilik bir tarafın istediklerine boyun eğmek mi?
Ay neyse sinirlenmeyeceğim, bana ne.

Ne yapsan ne desen suç. Haşmetli erkekşahları gücendirmek zinhar yasak! :KK70:
Paşamızın gönlü olsun diye istemediğim misafiri ağırlamak zorundaymışım, bak bak. El cevap evlilik böyle bir şey. Hadi ya, yapmaaaa. Evlilik bir tarafın istediklerine boyun eğmek mi?
Ay neyse sinirlenmeyeceğim, bana ne.
Ya bi de misafire allah muamelesi yapılıyor. Misafir gelecek 1 saat idare et, sevmesen de idare et, eşin istiyor idare et, misafire öyle yapılır mı çok ayıp. Ayıpsa kadına yapılan ayıp. Herkes çat kapı sevmek zorunda değil, herkesin evi, ruh durumu müsait olmak zorunda değil, herkesle de evde görüşülecek diye bir şey yok ki yani. Cafeler restaurantlar var, iki tarafın da sevdiği biri değilse dışarıda görüşülebilir. Adamın da evi diye güzelleme yapılırken e kadının da evi yani.

Ya bi de misafire allah muamelesi yapılıyor. Misafir gelecek 1 saat idare et, sevmesen de idare et, eşin istiyor idare et, misafire öyle yapılır mı çok ayıp. Ayıpsa kadına yapılan ayıp. Herkes çat kapı sevmek zorunda değil, herkesin evi, ruh durumu müsait olmak zorunda değil, herkesle de evde görüşülecek diye bir şey yok ki yani. Cafeler restaurantlar var, iki tarafın da sevdiği biri değilse dışarıda görüşülebilir. Adamın da evi diye güzelleme yapılırken e kadının da evi yani.
Misafir gelince ağırlayacak bensem kararı ben veririm.
Ha benim kocam her işi bana yıkan biri olamaz, orası ayrı. Ama yüzde doksanı ev işini kadına yıkıyor, bu da bir gerçek.

Buradaki evli hanımlar inanın ki eş ailesindeki ve arkadaş çevresindeki herkese bayılmıyorlar. İnsanları sevmeyebilirsiniz, fakat size karşı bariz saygısızlık etmemişlerse, ki eşli gelmiş sanırım arkadaşı, çok büyük ayıp etmişsiniz. İnsanlar eşiyle geliyor, evin hanımı ortada yok; olacak iş değil.

Aslında eşimle karşılaştıracak olursak ben ona göre daha iyi iletişim kuruyorum, konuşuyorum. Ama o her konuda benim dediğim olsun, olmayacaksa çık git kafasında. Beni gözden çıkarmış besbelli. En ufak kavgada bile git der. Sonra sinirle söyledim der. Küfür eder, susayım diye ağzıma basar sonra bunları bana sen yaptırdın, sen sussaydın olmazdı der. Kıyafetlerime karışır. Ama biz 4 sene sevgili olduk ben hep böyleydim derim. Bundan sonra benim dediğim olacak beğenmiyorsan eşyalarını al, git der. Adam konuşmak istemiyor. Gitmem daha kolay olacak diye düşünüyor. Ailem sabret düzelir diyor.
Ay boşa gitsin. Boşanmaya cesaret edemiyorsanız bir psikoloğa gidin. En azından manipülasyonlarına kanmamayı öğrenirsiniz

Buradaki evli hanımlar inanın ki eş ailesindeki ve arkadaş çevresindeki herkese bayılmıyorlar. İnsanları sevmeyebilirsiniz, fakat size karşı bariz saygısızlık etmemişlerse, ki eşli gelmiş sanırım arkadaşı, çok büyük ayıp etmişsiniz. İnsanlar eşiyle geliyor, evin hanımı ortada yok; olacak iş değil.
Güncelleme yapmıştım. Okursanız sevinirim.

X