Eşinin anne ve kardeşine aşırı düşkünlüğünden boşanan var mı?

Her ailenin dinamiği farklı. Ailemin tek evladiyim. Annemle neredeyse her gün konuşurum illa biseyler buluruz . Eski eşim ise annesiyle çok samimiyeti olmamış ayda yılda bir dışarı çıkmışlar ( ki bı kere dışarı çıkmış onda da takılıp düşüyor diye oğlu elini tutmuş, habire biz oğlumla el ele dışarı çıkardık diye anlatır abartarak yani) . Taa ki özel gündür v.b durumlarda aradım oğluna araması için vesile oldum sevgililik itibariyle o zamandan beri beklentiye girdi.

Ben arasam oğlu aramasa da kusmelere başladı. Ben de artık aradan çekildim ister arar ister aramaz diyerek . Sanki ben engel oluyormusum gibi bir intibaa oluşturdu kadın halbuki yapıcı olandim.

Şimdi siz oglunuzla samimisinizdir gayet ararsınız ; fakat bir samimiyet yokken eşiyle mutlu diye rakip görerek beni arasın, beni gezdirdin , herseyini bana anlatsın gelinden önce derseniz orası yaş.

Oğlum var 6 yaşında kız erkek arkadaşı ne olursa hayatın gerçeklerini anlatmaya çalışıyorum . Sırf onun istedigi olmadığı için naz niyaz yapıp aglayacaksa aglayabilir. Kendi evladimi bile pohpohlayamam .Valla ben sonunda kadar hemcinslerim tarafiyim istersen yuvasını kurup dunyanin ucuna gitsin mutluyda bitti.
Ay zaten ben kayınvalideleri de anlamıyorum. Yaşlanınca hiç gelin torun bilmem ne eğleyecek durumda olmak istemiyorum.
Gitsin ayrı şehirde mümkünse ayrı ülkede kendi hayatlarını kursunlar. Benim zaten hobilerim planlarım var. Yazlığımda arkadaşımla eşimle dostumla sohbetler, geziler hayal ediyorum. Öyle hayatsız bir yaşlı olmak niyetinde değilim 😁

Son düzenleme:
İyi haftasonları kk. Geçen hafta bir konu açmıştım sizleri dinledim ve memlekete 3 saat uzaklıkta olan şehire atandım. Ama o günden beri varolan problemler biraz dahada büyüdü. Öncelikle eşim buraya atandığım için kin kustu. Babası öldüğü için annesininde kocası olduğunu o evin ve annesinin büyün ihtiyaçlarını onun karşılaması gerektiğini bağırarak anlattı. Bende hamileyim bu süreçte en iyisi senin yanında olmamdı dedim. Babası zamanında annesinin saçını okşamamış,hep dövmüş ,gezdirmemiş gün yüzü göstermemiş bu yüzden benim bu hayattaki önceliğim annem diyor. Kendimden bile önde gelir diyor. Memlekete gidince eşim beni anneme bıraktıktan sonra hiç aramıyor gitme vaktine kadar. Ama bakıyorum annesini yemeğe çıkarıyor, hediyeler alıyor evinin alışverişini yapıyor beraber mutlu storyler atıyorlar.Mesela bu haftasonu geldik benim kuaför ve bazı yerlerde randevum vardı. Bana sen işlerini kendin hallet ben annemin işlerini hallederim anca dedi. Bende otobüse böyle karnın burnunda binmek istemediğimi söyledim oralı bile olmadı. Bu konuyu kayınvalide ile konuştum. Kocam varkende oğlum benim kocamdı. Tabiki bana bakıcak benim geçimimi sağlayacak bir tane annesi var dedi ve bu durumdan memnun oldu sende bir oğlan doğur inşallah dedi. Hafta içi eşim işe gidiyor akşam gelip tv izliyor uyuyakalıyor. Haftasonu he rhaftasonu istisnasız memlekete geliyoruz ve ayrı takılmaya başlıyoruz üstelik hamileyim ve çok bunaldım. Her haftasonu gitmeyelim biraz gezelim birbirimize vakit ayıralım diyorum annemi memnun etmem lazım diyip gidiyoruz. Evet neler tavsiye edersiniz?

Kocanın bakış açısı çok sapıkça. Anasına sahip çıkmak ister, anneme sahip çıkmalıyım der, alışverişin/faturasını halleder ama bunlar nedir böyle. Koca gibi görmek çok anormal.

Ay zaten ben kayınvalideleri de anlamıyorum. Yaşlanınca hiç gelin torun bilmem ne eğleyecek durumda olmak istemiyorum.
Gitsin ayrı şehirde mümkünse ayrı ülkede kendi hayatlarını kursunlar. Benim zaten hobilerim planlarım var. Yazlığımda arkadaşımla eşimle dostumda dostumla sohbetler, geziler hayal ediyorum. Öyle hayatsız bir yaşlı olmak niyetinde değilim 😁
Biz emekli olana kadar torunlar büyümüş olur zaten :işsiz:

İyi haftasonları kk. Geçen hafta bir konu açmıştım sizleri dinledim ve memlekete 3 saat uzaklıkta olan şehire atandım. Ama o günden beri varolan problemler biraz dahada büyüdü. Öncelikle eşim buraya atandığım için kin kustu. Babası öldüğü için annesininde kocası olduğunu o evin ve annesinin büyün ihtiyaçlarını onun karşılaması gerektiğini bağırarak anlattı. Bende hamileyim bu süreçte en iyisi senin yanında olmamdı dedim. Babası zamanında annesinin saçını okşamamış,hep dövmüş ,gezdirmemiş gün yüzü göstermemiş bu yüzden benim bu hayattaki önceliğim annem diyor. Kendimden bile önde gelir diyor. Memlekete gidince eşim beni anneme bıraktıktan sonra hiç aramıyor gitme vaktine kadar. Ama bakıyorum annesini yemeğe çıkarıyor, hediyeler alıyor evinin alışverişini yapıyor beraber mutlu storyler atıyorlar.Mesela bu haftasonu geldik benim kuaför ve bazı yerlerde randevum vardı. Bana sen işlerini kendin hallet ben annemin işlerini hallederim anca dedi. Bende otobüse böyle karnın burnunda binmek istemediğimi söyledim oralı bile olmadı. Bu konuyu kayınvalide ile konuştum. Kocam varkende oğlum benim kocamdı. Tabiki bana bakıcak benim geçimimi sağlayacak bir tane annesi var dedi ve bu durumdan memnun oldu sende bir oğlan doğur inşallah dedi. Hafta içi eşim işe gidiyor akşam gelip tv izliyor uyuyakalıyor. Haftasonu he rhaftasonu istisnasız memlekete geliyoruz ve ayrı takılmaya başlıyoruz üstelik hamileyim ve çok bunaldım. Her haftasonu gitmeyelim biraz gezelim birbirimize vakit ayıralım diyorum annemi memnun etmem lazım diyip gidiyoruz. Evet neler tavsiye edersiniz?
Oğlum benim kocam ne demek bu nasıl bı cümle aşırı saçma..sana bu saatte sonra şunu diyebilirim boşan ve hayatını kur kendine bebeğine bak bunlar sana lohusalık döneminde depresyon yasatirlar ve inan ömür boyu unutulmuyor zararın neresinden dönersen kârdır

Başlığı okuyunca istemsiz tebessüm ettim; sadece BDV'de bile boşanmaların sebebi %90 erkek ve erkek ailesi 🥲

Biz emekli olana kadar torunlar büyümüş olur zaten :işsiz:
Ay o kadar da erken evlenmez herhalde yaa🙁
Biz 30da evlendik, onların zamanında da öyle olur. E hemen koştura koştura çocuk da yapmasınlar bir kaç yıl gezsinler tozsunlar biraz. En erken 30 sene sonra gelir bize torun. Ben de o zaman 68 yaşındayım. Bana bulaşmazlar herjalde o yaştan sonra 😂😂

Ben burada ayrı bir konu açtım. Bana çok kötü şeyler yazdı erkek anneleri hakaret ettiler. Benimle dalga geçti sitenin koğuş ağası gibi davranan erkek anneleri. Konuyu kapatmasını rica ettim site yöneticisinden.

Tekrar buraya yazdım çünkü konu sahibine belki inanmazsınız abartıyor dememeniz için .
Bir de konu sahibi yalnız değil benim iş hayatımda da çalışma arkadaşlarımın arasında oğullarına saplantılı düşkün kadınlar var.

Eski eşim ve tüm sülalesi telefonumda engelli. Ancak eski eşim farklı telefon numaralarından pişmanlık dolu mesajlar atıyor. Hattımı değiştireceğim.

Baba-kız arasında böyle bir bağımlılık yok. Ana-oğul arasında var ve bu bizim coğrafyamıza özgü.

Rus, Alman, isveçli, Bulgar annelerle konuştum. Hepsi bu durumu mide bulandırıcı ensestlik olarak adlandırdı. Zaten Türk erkekleri ciddi anlamda sıkıntılı diyorlar.

Türk kayınvalidesi yüzünden boşanan Litvanyalı ve İsviçreli iki kadın tanıyorum. Çalıştığım firma dolayısıyla. İkisi de benimkine benzer şeyler yaşamışlar.

Türk kadınlarının kocaları kendileri ile ilgilenmediği için oğullarını kocalarının yerine koyuyorlar.

İngiltere'de eğitim görmüş psikiyatrist doktorum da aynı şeyi söyledi. Türk kadını oğluyla evli ve eğitim, sosyal statü, çevre bunu asla değiştirmiyor.

Bana inanmayan kişilere dava dilekçelerimi v.s ekran görüntüsü gönderebilirim ama buradan herkese açık şekilde değil.
Neden linç edildiniz bilmiyorum ama tahminim bu genellemeleriniz yüzündendir. Ülkedeki milyonlarca erkeğe sorunlu diyemezsiniz. Litvanyalı arkadaşınız tüm türk erkeklerini deneyimlemedi herhalde. Kötü bir deneyim yaşamışsınız ama tüm erkek annelerine saplantılı iması yapmanız doğru değil. Nasıl ki para karşılığı birliktelik yaşayan binlerce kadın olması hepimizi hayat kadını yapmıyorsa anne-evlat ilişkisi sorunlu adamlar olması da tüm erkekleri problemli yapmıyor.

LIncleyecek ne varmis allah allah ya..

Sizin yasadiklariniz cok zor ama kendinizi toplayin ilac kullaniyorum demistiniz..yani degmez 2 tane kafadan sakat icin...daha gencsiniz yani onunuze bakin hayat kisa...2 tane kafadan sakat bunlari yasatti diye hayata kusmeyin, herkes boyle degil..erkek cocuklarini sevin herkes oyle yetistirilmiyor inanin...
Çünkü yaşadığı tek deneyimden memleketteki tüm anne-oğul ilişkilerini genelliyor.

Çünkü yaşadığı tek deneyimden memleketteki tüm anne-oğul ilişkilerini genelliyor.
Sadece anne oğul ilişkisi olsa neyse. Tüm oğlan çocuklarına canavar dedi. Tüm oğlan çocuklarından nefret ettiğini söyledi. Daha pek çok böyle saplantılı genelleme.
Kimse masum bir çocuğa cinsiyeti nedeniyle nefret saçamaz.
Ha kızları diri diri gömenler ha oğlanları ruhsuz duygusuz ayı gibi tasvir edenler. Aynı çirkinlik

Ne kadar oldu bosanali? Sizin adınıza çok üzüldüm ben

1 yıldan fazla oldu 1.5 yıl diyelim. Boşandığım için hiç pişman değilim. Beni sevmeyen istemeyen oğluna sırılsıklam aşık bir adam ile evlendiğim için tarifsiz pişmanım. Neden kendimi sevdirmek için paraladım ? Neden sustum neden paspas ettim kendimi neden beni istemeye geldiklerinde kovmadık onları ? Neden ben ?

Sadece anne oğul ilişkisi olsa neyse. Tüm oğlan çocuklarına canavar dedi. Tüm oğlan çocuklarından nefret ettiğini söyledi. Daha pek çok böyle saplantılı genelleme.
Ha kızları diri diri gömenler ha oğlanları ruhsuz duygusuz ayı gibi tasvir edenler. Aynı çirkinlik

Onun nefret sacma olayi her şeye, herkese var.
Kedim cok hastaydi, bir gece kedimin rahatsizligiyla ilgili yorum atmistim kahkahali emoji atmisti. 🙄 Kucuck hayvanin aci cekmesinden ne zevk aliyorsa...
Calismayan kadinlara da serefsiz, akilsiz, asalak vb hakaretler ediyor.
Erkek cocuklarindan nefret ediyor.

Sonra da dönüp beni niye iyi adamlar bulmuyor diye sorguluyor buralarda.
Neden acaba

Aynen. Resmen tersten cahiliye devrine girdik. Geçmişte kız evlat değersizken şimdi bunu erkek evlada yapmaya çalışıyorlar. Aslında nefret ettikleri zihniyeti taşıyorlar ama farkında değiller. O üyenin sonraki mesajlarını da okudum, erkeklere ciddi bir nefret geliştirmiş. Başka konularda yazdıklarından durumunu anladım zaten. Burada yazmak istemiyorum ama diğer konulardaki birkaç mesaja bakarsanız siz de görürsünüz.

Onun nefret sacma olayi her şeye, herkese var.
Kedim cok hastaydi, bir gece kedimin rahatsizligiyla ilgili yorum atmistim kahkahali emoji atmisti.
Calismayan kadinlara da serefsiz, akilsiz, asalak vb hakaretler ediyor.
Erkek cocuklarindan nefret ediyor.

Sonra da dönüp beni niye iyi adamlar bulmuyor diye sorguluyor buralarda.
Neden acaba
Kadın erkek herkesten nefret eden bir insan zaten kendine de aynı şefkati göstermez. Uzun vadede bu nefretle yaşayan bir insanın iyi bir hayat yaşayacağını da sanmam.
Umarım kızım olsun diye anne olmaya kalkmaz da bir çocuğun da hayatını yakmaz. Normal biri değil ne yazık ki. Yaşadıkları evet ağır ama o zaman düzenli yardım almalı. Belli ki ihtiyacı var yazık

Aynen. Resmen tersten cahiliye devrine girdik. Geçmişte kız evlat değersizken şimdi bunu erkek evlada yapmaya çalışıyorlar. Aslında nefret ettikleri zihniyeti taşıyorlar ama farkında değiller. O üyenin sonraki mesajlarını da okudum, erkeklere ciddi bir nefret geliştirmiş. Başka konularda yazdıklarından durumunu anladım zaten. Burada yazmak istemiyorum ama diğer konulardaki birkaç mesaja bakarsanız siz de görürsünüz.
Çalışmayan kadına da şerefsiz demiş.
Komple her şeyden nefret ediyor belli ki.
Bu nefretle yaşamak…
Umarım kimseye zarar vermeden sorunu çözmeye yönelir

Bu adamı kadın böyle yapmış,doldurmuş kesinlikle hasta, erkek anneleri bazen dozajı kaçırıyor ve ilgiden hoşnut olup ses çıkarmıyorlar, yanlış olduğunu bilse bile bencillik yapıyorlar. Benim de bir abim var ve annemle bana çok düşkün ama biz uzak duruyoruz hatta büyük bir evde beraber yaşayalım planları yapıyordu, beni markete yollarken kıskanıyordu, annem geç gelince yapma bak bende geç gelirim meraktan ölürsün diyordu falan. Ben evlendim ara sıra uzun izin dönemi olunca falan geliyor anca "ki onda bile anne sende gel beraber olalım diyor. annem de abimin yanına gitmiyor kendi başka şehirde çalışıyor yine de sevgimizi gösteririz özel günleri unutmayız vb. Abim çok iyi biridir şakacı sevimlidir. Ama aileye düşkün olma sebebi babam, annemle boşanınca abimi arayıp"daha ortaokulda" annen nerde biliyormusun sen?, arkasını kolla, kardeşine dikkat et, sen o evin erkeğisin diye dolduruyordu. Ama bu düşkünlüğü yine ailesi olarak biz kestik. 4 yıl lise zamanı aynı okuldaydık mesela ama 1 kere anca gitmişimdir yanına, evde çok sıkı fıkı ama dışarda konuşmam özel hayatını sormayız planlarını yatırımlarını vb. Sadece iyimisin iş nasıldı? Günlük konuşma yeterlidir bize. Babamla yaşadıkları sonrası böyle olduğunun farkındayız biz, demekki böyle olmaları için dolduruluyorlar zaten bilinçli yada bilinçsiz. O anne kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın olsaydı eşiniz sürekli pişmanlık duyup ilgilenmek zorunda kalmazdı. Kayın valideniz tam bir ezik çocuğunun parasını yiyor ilgisini istiyor. Torunu umrunda değil.

Ay o kadar da erken evlenmez herhalde yaa🙁
Biz 30da evlendik, onların zamanında da öyle olur. E hemen koştura koştura çocuk da yapmasınlar bir kaç yıl gezsinler tozsunlar biraz. En erken 30 sene sonra gelir bize torun. Ben de o zaman 68 yaşındayım. Bana bulaşmazlar herjalde o yaştan sonra 😂😂
En erkeni düşünelim. 30 unda baba olursa bizimki takriben 23 sene var. Tam emeklilik senem oluyor. Ama bana da bulaşmasınlar lütfen. Hatta gelinin memleketine gitsinler :KK70:

Kadın erkek herkesten nefret eden bir insan zaten kendine de aynı şefkati göstermez. Uzun vadede bu nefretle yaşayan bir insanın iyi bir hayat yaşayacağını da sanmam.
Umarım kızım olsun diye anne olmaya kalkmaz da bir çocuğun da hayatını yakmaz. Normal biri değil ne yazık ki. Yaşadıkları evet ağır ama o zaman düzenli yardım almalı. Belli ki ihtiyacı var yazık

Agirsa da durmasaymiş o kadar süre, kimse zorla evli tutmuyor ya.
Hayvana varana kadar nefret etmeye ben anlam veremiyorum artik, sadece yasadiklariyla alakali oldugunu sanmiyorum.

Hayvana varana kadar nefret etmeye ben anlam veremiyorum artik, sadece yasadiklariyla alakali oldugunu sanmiyorum.
Normal bir insan değil gerçekten.
Cinsiyetçiliğin her türüne karşıyım ben.
Erkek annesi kız annesi ayrımına da kızıyorum. Yok o daha zor bu daha zor diye saçma bir kıyas var bu aralar.
Çocuk çocuktur. Evlat evlattır. Doğurduğun çocuk ne olursa olsun sevmek zorundasın. Kalkıp da bunun üzerinden kırıcı yorumlar yazmaya gerek yok.
Burada birisi erkek çocuk şahane, kızların hepsi çok bela ıy hiç sevmem dese herkes linç eder. Ama oğlanlardan nefret ediyorum. Hepsi kaba saba duygusuz, ayı gibi evde beslenmez dedikleri zaman ses çıkmıyor. Sonra o çocuklar büyüyünce ama iyi insanlar olmasını bekliyorlar. Siz cinsiyetçilik yapıp erkekleri böyle saçma argümanlarla ayı gibi tasvir ederek aslında gelecekteki kuşağa zarar veriyorsunuz.
Kendi adıma ben feminist bir oğlan çocuğu yetiştirme gayretindeyim. Oğlum duygusal ve kibar bir çocuk. Bir kadın burada beni ve oğlumu genellediğinde öfke duyuyorum bu nedenle:

Eski eşin resmen annem bilmesin dost hayatı yaşayalım demiş, bariz ruh hastası bunlar , Allah kurtarmış seni ...

Evet dost hayatı yaşamayı teklif etti bana.
Şok oldum. İmam nikahımız kalsın dedi. Annemi ikna edemiyorum, o beni çok seviyor, sen aklımdan çıkmıyorsun, dedi.

Defol git hayatımdan kendi kızkardeşine yapılsa nasıl olurdu dedim.

Babam, dayılarım, amcalarım, kuzenlerim, erkek kardeşim herbiri kayınvalidemi ve eski eşimi aradılar ve bir daha beni rahatsız ederlerse sizi mahvederiz dediler.

Eski eşim evin babası rolüne büründürülmüş kayınvalidem tarafından çünkü kayınpederim hiçbir zaman yanlarında olmamış.

Bizim aile ilişkilerimizde hergün günde 3 kez mıc mıc konuşmak görüşmek kabile hayatı gibi üst üste yaşamak yok

Ne anne tarafımda ne baba tarafımda böyle tuhaflıklar görmedim ben

Annesi vefat ettiğinde yapayalnız kalacak
Ben senden başkasını istemiyorum seni hep bekleyeceğim dedi

Çok beklersin dedim. Sana inat evleneceğim dedim.

Valla anası vefat etmiş ya da aşırı yaşlı yatalak anası olan dışında evlenmem

Ailecek maddi manevi tükendik

Hakim bile 3 kez kayınvalidemi tersledi sus dedi.

Ben eski kayınvalidemin çok uzun ömürlü olmasını diliyorum. Mümkünse 90-95 i görsün. Kayınvalidem hayatta oldukça eski eşim inanılmaz mutsuz ve ben yürekten eski eşimin evlenmesini diliyorum. İnşallah evlenir eski eşim.

Hayvanlardan nefret ettiğimi kim söyledi ? 3 kedi annesiyim.

Ben sizi evde boş oturup tüm gün sitede millete laf yetiştirip asalak gibi koca parası yemiyorum.

Benim elimde mesleğim var. Bir erkeğin karşısında sizin gibi eğilen eziklerden değilim. Alın terimle çalışıyorum. Kul olmaktansa dul olmayı tercih ederim.

X