eşinizden gizli para-altın yatırımınız var mı?

eşinizden gizli para-altn yatırımınız var mı?

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .

DonukPudra

asparagas!
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
25.898
28.128
merhaba hanımlar :KK3: sorum şu ; herkese fikirlerinizi merak ediyorum.

eşinizden gizli kenarda kuytuda paranız ,altınınız var mı ya da bankada hesabınız? evli olmayanlar da fikirlerinizi merak ediyorum bu doğru birsey midir?

evlilik arifesindeyim annem hep derdi simdi de söylüyor : evlenince koy bir kenara dursun ne olur ne olmaz. güvencedir o diye. ben de gizli saklı iş yapmak istemediğimi belirttim. o konuda haklısın ama dursun kenarda der hep. eşin bilirse bir şekilde birsey alcak oldugunuzda direkt onu kullanmak ister, nasılsa var diye de rahat davranır diyor.
haklı mıdır?

özellikle evli arkadaslar yaptıklarınızı hem de görüslerinizi merak ediyorum :KK31:

Son düzenleme:
annem saklar..
ve saklamazsa babam bilirse bi ihtiyaç olduğunda hemen aklına gelir..
çok doğru söylemiş..

benim henüz yok ama bende öyle yapacağım :KK52:

Benim gizli param ya da hesabım yok.. Kendi maaşım kendi hesabımda ve ihtiyaç oldukça evimiz için çekiyorum..

Ablamların vardır ama ne kadar gizli tartışılır :KK53: eniştem ihtiyacı olunca hemen ablamdan ister mesela.. Adam paranın kimde olduğunu demek ki :KK1:

Benim veya eşimin gizli hesabı yok.
Hatta 2 tane maaş kartı var, ama benim kullanmama gerek kalmadan bitiyo zaten :KK53:
Dönem dönem insanlar sıkışabilir, evdeki hesap çarşıya uymayabilir.
Bazı dönemlerde de çok çok rahat geçinip, kenara para bile atılabilir.

Bu konu hakkında şu kanaatteyim:
İnsan eşine güveniyorsa, parayı haybiye çarçur etmeyeceğini biliyorsa gizli saklı olmasına gerek yok.
Ancak bazı eşler var ki, hanımına para vermiyor. E hanım da doğal olarak çarşıdaki 5 liralık bişeyi 10 liraya aldım deyip, 5 lirayı kenara atıyor. Benim halam hep böyle yaparmış mesela. Eniştem cimri olduğu olduğu için ondan kesermiş. O da bu yönteme başvurmuş. Kendi açısından haklı bence. Eşi ondan parayı esirgemeseydi böyle bir yola koyulmazdı o da hoş.

Ama benim eşim için durum söz konusu değil.
O yüzden ondan gizli, kenara para koymayı düşünmedim hiç.

Benim gizli param ya da hesabım yok.. Kendi maaşım kendi hesabımda ve ihtiyaç oldukça evimiz için çekiyorum..

Ablamların vardır ama ne kadar gizli tartışılır :KK53: eniştem ihtiyacı olunca hemen ablamdan ister mesela.. Adam paranın kimde olduğunu demek ki :KK1:

onların ortak hesap demek ki :KK1:

ya ben de hem ortak hesabımız olsun istiyorum . bazen annemin dediği de mantıklı gelmiyor değil hani :26:

Benim veya eşimin gizli hesabı yok.
Hatta 2 tane maaş kartı var, ama benim kullanmama gerek kalmadan bitiyo zaten :KK53:
Dönem dönem insanlar sıkışabilir, evdeki hesap çarşıya uymayabilir.
Bazı dönemlerde de çok çok rahat geçinip, kenara para bile atılabilir.

Bu konu hakkında şu kanaatteyim:
İnsan eşine güveniyorsa, parayı haybiye çarçur etmeyeceğini biliyorsa gizli saklı olmasına gerek yok.
Ancak bazı eşler var ki, hanımına para vermiyor. E hanım da doğal olarak çarşıdaki 5 liralık bişeyi 10 liraya aldım deyip, 5 lirayı kenara atıyor. Benim halam hep böyle yaparmış mesela. Eniştem cimri olduğu olduğu için ondan kesermiş. O da bu yönteme başvurmuş. Kendi açısından haklı bence. Eşi ondan parayı esirgemeseydi böyle bir yola koyulmazdı o da hoş.

Ama benim eşim için durum söz konusu değil.
O yüzden ondan gizli, kenara para koymayı düşünmedim hiç.

evet dediğinde haklısın. :KK31::KK31:

bakıyorum annem kendi parasını kazanan insan hala da öyle ama yine kenarda parası durur. :KK1: birsey olursa kefen param olur ya da size bu der :KK34:

Şimdi ortak hesap meselesini de hiç anlamam.

Ben çalışmıyorum, eşim içinse kurumu hangi banka ile anlaşırsa hesap ordan açılıyor.
Şimdi hesap onun adına ama, ben de kullanabiliyorum yani.

Ortak hesaba gerek yok bence.
Tabi koca cimri değilse.

Koca cimriyse eğer, ve gerektiği halde para vermiyosa gizli hesap açılmalı.
Ben açardım şahsen.
Ama allahtan gerek yok:KK1:

ben en iyisi bir evleneyim de göreyim :KK1::KK1: suana dek nişanlımın cimriligini vs görmedim. izlenimlerim bu yönde

ikimiz de calısıyor olacagız. bakalım :KK48:

bu arada tebrik ederim bebeğini sağlıklı bir sekilde dünyaya getirmek nasip olsun:KK16::nazar:

ben en iyisi bir evleneyim de göreyim :KK1::KK1: suana dek nişanlımın cimriligini vs görmedim. izlenimlerim bu yönde

ikimiz de calısıyor olacagız. bakalım :KK48:

bu arada tebrik ederim bebeğini sağlıklı bir sekilde dünyaya getirmek nasip olsun:KK16::nazar:

Hadi bakalım
inşallah cimri çıkmaz ve gizli saklı iş yapmak zorunda kalmazsın :KK1:
Teşekkür ederim, artık darısı sana :KK1:

Hadi bakalım
inşallah cimri çıkmaz ve gizli saklı iş yapmak zorunda kalmazsın :KK1:
Teşekkür ederim, artık darısı sana :KK1:

gizli saklı iş yapma taraftarı değilim. sevmem de ve bir gün mutlaka ortaya cıkacagına inanırım :KK31:

bir de kücüklügümden beri kumbarada para biriktirip ay sonu altın ya da önemli seylerde kullanırım. evlenince nişanlım da yapmaya devam edeceğiz.:KK16::KK16:

amin maxicim :nazar::nazar::nazar:

Bizde 2013'te evlilik kervanına katılacağız inşallah.
Şimdiden paramızı beraber harcarız. Hatta ben çok harcıyorum diye maaş kartımı veriyorum ona,zaten aynı şirketteyiz.
İhtiyacım olunca ondan alıyorum para :KK14:
Ama bikaç haftadır bozukluklardan biriktiriyorum şirketteki çekmecemde.
İyi ki de yapıyorum bunu çünkü sıkıştığımız anlar oldu bikaç gündür ordan harcadık ve öğrenince iyi ki yapmışsın ve evimimizde de olsun bu huyun dedi :KK23:

gizli saklı iş yapma taraftarı değilim. sevmem de ve bir gün mutlaka ortaya cıkacagına inanırım :KK31:

bir de kücüklügümden beri kumbarada para biriktirip ay sonu altın ya da önemli seylerde kullanırım. evlenince nişanlım da yapmaya devam edeceğiz.:KK16::KK16:

amin maxicim :nazar::nazar::nazar:

Onu biz de yapıyoruz canım
kumbaramız var
tüm bozuklukları atarız
hatta ben bazen 10 20 görürsem etrafta atıyorum hemen

sonra da lazım olursa alıyorum hahahaa:KK53::KK53:

yaa benim eşim pek elimi cebime attırmıyor..
bende istiyorum ki ortak koyalım ortaya..

sonra karar verdim madem istemiyor.bende maaşıma altın alacağım..ev alırkende oraya eklerim..

"erkeğin iki tabağı varsa birini kıracaksın" diye bir söz duydum burda geçen :KK1:

yani elinde çok para olursa etrafına harcarmış, yada boş harcarmış..

o yüzden böylesi daha iyiymiş :KK53:

Bizde 2013'te evlilik kervanına katılacağız inşallah.
Şimdiden paramızı beraber harcarız. Hatta ben çok harcıyorum diye maaş kartımı veriyorum ona,zaten aynı şirketteyiz.
İhtiyacım olunca ondan alıyorum para :KK14:
Ama bikaç haftadır bozukluklardan biriktiriyorum şirketteki çekmecemde.
İyi ki de yapıyorum bunu çünkü sıkıştığımız anlar oldu bikaç gündür ordan harcadık ve öğrenince iyi ki yapmışsın ve evimimizde de olsun bu huyun dedi :KK23:

canım bence hiçte iyibişey yapmamışsın

nedenmiı?
yıllar geçiyor eşin o karttan para çekmeye çok alışıyor ve bigün sen herhngi bişey için kartını istediğinde al kartını kartına kalmadım

veya;

senin benimmi var bengeçindiriyorum işte deyip kartını istediğin için suçlu duruma düşeceksin.

şimdi hiç benim canım o yapmaz falan deme, kimseye güvenme evlenmeden öncede daha senın bıle olmayan bı adama tum paranı verme.

hatta evlendıkten sonra bırıkımlerını yıne yap ama hep kenarda paran olsun çünkü, hayat bu neyın ne olacağı asla bellı olmaz.kımseye köru körune guvenme.

yaa benim eşim pek elimi cebime attırmıyor..
bende istiyorum ki ortak koyalım ortaya..

sonra karar verdim madem istemiyor.bende maaşıma altın alacağım..ev alırkende oraya eklerim..

"erkeğin iki tabağı varsa birini kıracaksın" diye bir söz duydum burda geçen :KK1:

yani elinde çok para olursa etrafına harcarmış, yada boş harcarmış..

o yüzden böylesi daha iyiymiş :KK53:

hatta gunicen sen söylemştin bu sözü değil miii :KK52:

canım bence hiçte iyibişey yapmamışsın

nedenmiı?
yıllar geçiyor eşin o karttan para çekmeye çok alışıyor ve bigün sen herhngi bişey için kartını istediğinde al kartını kartına kalmadım

veya;

senin benimmi var bengeçindiriyorum işte deyip kartını istediğin için suçlu duruma düşeceksin.

şimdi hiç benim canım o yapmaz falan deme, kimseye güvenme evlenmeden öncede daha senın bıle olmayan bı adama tum paranı verme.

hatta evlendıkten sonra bırıkımlerını yıne yap ama hep kenarda paran olsun çünkü, hayat bu neyın ne olacağı asla bellı olmaz.kımseye köru körune guvenme.

O karta o paraları aktaran kişi benim şirkette. Hiçte bi halt yapamaz ben maaşları yatırmazsam :KK51:
Ayrıca ben kendim versemde o benden habersiz ya da gizli çekmiyor bir kuruşu bile.
Size göre yanlış ama benim doğrum bu.
Yeterli birikimi de yaptım ben zaten. Onun çekeceği 2-3 kuruşla da ölmem değil mi? :KK19:

merhaba hanımlar :KK3: sorum şu ; herkese fikirlerinizi merak ediyorum.

eşinizden gizli kenarda kuytuda paranız ,altınınız var mı ya da bankada hesabınız? evli olmayanlar da fikirlerinizi merak ediyorum bu doğru birsey midir?

evlilik arifesindeyim annem hep derdi simdi de söylüyor : evlenince koy bir kenara dursun ne olur ne olmaz. güvencedir o diye. ben de gizli saklı iş yapmak istemediğimi belirttim. o konuda haklısın ama dursun kenarda der hep. eşin bilirse bir şekilde birsey alcak oldugunuzda direkt onu kullanmak ister, nasılsa var diye de rahat davranır diyor.
haklı mıdır?

özellikle evli arkadaslar yaptıklarınızı hem de görüslerinizi merak ediyorum :KK31:

annene katılıyorum canım :))

benim hesaplarım ayrıdır ama eşime ben öldüğümde nerelerden mal varlıığımı araştırabileceğini her zaman söylerim :KK34:
beni para pul konusunda sıkmaz, paramı istemez zamanında bu konuda gereken mesafeyi koydum
ve de her evlililğin yapısı birbirinden farklıdır
tıpkı her kapının anahtarının farklı olduğu gibi ...:KK34:

annene katılıyorum canım :))

benim hesaplarım ayrıdır ama eşime ben öldüğümde nerelerden mal varlıığımı araştırabileceğini her zaman söylerim :KK34:
beni para pul konusunda sıkmaz, paramı istemez zamanında bu konuda gereken mesafeyi koydum
ve de her evlililğin yapısı birbirinden farklıdır
tıpkı her kapının anahtarının farklı olduğu gibi ...:KK34:

teşekkür ederim farmasi :KK16::KK16::KK16:

X