eski ben gibi çıtı pıtı olsam ne olurdu..

Kendim için hazırladığım bir listem vardı... en fazla iki hafta yapabildim..
Eve gelince salata yapıyordum.. yanında bir bardak su peynir. ve yulaf kepeğinden krep... sonrada yarım saat bacak hareketleri yapıyordum. tekme hareketleri yapıyordum. hint dansçılarını taklit ediyordum..
ama şu yorugunluğu tembelliği atabilsem başarabilsem..

su içmediğim için ve tuvalete çok fazla gittiğim için böbreğimin tekinde kis çıktı.. doktor tuvalete gitmememi söyledi çünkü gitmessem alışabilirmisim birazda psikolojikmiş.

Yürüyüş yapmak istiyorum... eve geç döndüğüm için imkanım olmuyor. bende arada sırada holde koşuyorum. hint müziği açıp dans etmeye çalışıyorum. tabi yarım saat sonra youlduğum için bırakıyorum oda fayda etmiyor.
anladım o zaman çok içersen gitsende sıkıntı olmıycak
su böbrekler için çok yararlı canım iç içmelisin
30 dk dans etsende yeter
kıvrımlı bi hatun olursun

Kendim için hazırladığım bir listem vardı... en fazla iki hafta yapabildim..
Eve gelince salata yapıyordum.. yanında bir bardak su peynir. ve yulaf kepeğinden krep... sonrada yarım saat bacak hareketleri yapıyordum. tekme hareketleri yapıyordum. hint dansçılarını taklit ediyordum..
ama şu yorugunluğu tembelliği atabilsem başarabilsem..
bi süre yediklerine dikkat et
sporuda illa yapcam diye düşünme 1 gün yap 1 gün bırak bence

Bence siz kilo verebilirsiniz.. Ama nasıl? Birincisi metabolizmanız çok hızlı çalışıyormuş, bu sizin için artı bir değer.. Günlük beslenme rutininizi düzenlerseniz, karbonhidrattan ve abur cuburdan uzak durursanız.. Hızlı kilo verirsiniz.. İkincisi ise su.. Biliyorsunuz, vücudumuzun 4/3 sudan oluşuyor.. Su bedenimiz için çok çok gerekli. Günde en az 2 litre su içmelisiniz.. Üçüncüsü ise, spor.. Haftada 3 gün 40 dakika spor yapsanız dahi sizin için kar olacaktır..
Tabi size bu tavsiyelerde bulunuyorum ama ben dahi maalesef uygulayamıyorum :KK43:(( . Sizinle aynı boydayız. Bende 60,5 kiloyum.. Şöyle 8 kilo versem çok iyi olacak.. Bende kış dönemin de 5 kilo aldım ve maalesef metabolizmam çok yavaş çalışıyor.. Umarım yaza kadar istediğimiz kiloları verebiliriz..

bi süre yediklerine dikkat et
sporuda illa yapcam diye düşünme 1 gün yap 1 gün bırak bence

evet hergün yapınca çok fazla yoruluyorum.. iş yerindede ayağa kalkmama fırsat olmuyor. ama bir ara aklıma geldime tuvalete gittiğimde arada bacak hareketi çalışsam diye :KK70:

Bence siz kilo verebilirsiniz.. Ama nasıl? Birincisi metabolizmanız çok hızlı çalışıyormuş, bu sizin için artı bir değer.. Günlük beslenme rutininizi düzenlerseniz, karbonhidrattan ve abur cuburdan uzak durursanız.. Hızlı kilo verirsiniz.. İkincisi ise su.. Biliyorsunuz, vücudumuzun 4/3 sudan oluşuyor.. Su bedenimiz için çok çok gerekli. Günde en az 2 litre su içmelisiniz.. Üçüncüsü ise, spor.. Haftada 3 gün 40 dakika spor yapsanız dahi sizin için kar olacaktır..
Tabi size bu tavsiyelerde bulunuyorum ama ben dahi maalesef uygulayamıyorum :KK43:(( . Sizinle aynı boydayız. Bende 60,5 kiloyum.. Şöyle 8 kilo versem çok iyi olacak.. Bende kış dönemin de 5 kilo aldım ve maalesef metabolizmam çok yavaş çalışıyor.. Umarım yaza kadar istediğimiz kiloları verebiliriz..

60 olsam iyi çok fazla zayıf olunca kemiklerim çıkıyordu. Ben ramazanda 72 kilodan 62 ye düşmüştüm gece yemek yediğim halde. ama nasıl oldu anlamadım.

evet hergün yapınca çok fazla yoruluyorum.. iş yerindede ayağa kalkmama fırsat olmuyor. ama bir ara aklıma geldime tuvalete gittiğimde arada bacak hareketi çalışsam diye :KK70:
allah sana sağlam metobolizma vermiş desene
isteesen önünde bişey duramaz
kendini sıkıp 10 saniye tut bırak aklına geldikçe
yeşil çay iç bol bol
sen istediğini yaparsın bence
bu senin diyet günlüğün olsun bence :KK25:

Soğan suyu dediler ama saoğanı sevmiyorum cesaret edemiyorum birtürlü.. maydonoz yiyorum sürekli ama olmuyor.. ilaçta fayda etmiyor.. bazen bir hırs geliyor.. bir hafta kadar çikolatayı bırakıyorum evde 1 saatte olsa spor yapmaya çalışıyorum sonra yorgun oluyorum tekrardan başa dönüyorum :KK43:
bencede soğan kürünü denemelisin ben yaptım işe yarıyor canım

allah sana sağlam metobolizma vermiş desene
isteesen önünde bişey duramaz
kendini sıkıp 10 saniye tut bırak aklına geldikçe
yeşil çay iç bol bol
sen istediğini yaparsın bence
bu senin diyet günlüğün olsun bence :KK25:
:KK70: yeşil çay denedim ama içilecek gibi değildi.. evet oturduğum yerden hareket edebilirim..

:KK70: yeşil çay denedim ama içilecek gibi değildi.. evet oturduğum yerden hareket edebilirim..
bende sen gibiiçilecek gibi değil derdim
ama aktardan açık aldım
diğer paketlilerle hiç alakası yok canım
zeytin yaprağıda katıyorum içine bence öyle yap sen
bendede göbek var hala sanki kaslarımı skıp bırakıyorum bende

Bence su içme ve böbrek sorununuz kilonuzdan önemli

Su içince herkesin tuvaleti gelir; bir bardak içersiniz gelir; gider yaparsınız; bir daha içersiniz; hemen yeniden gelmez; gelirse bunda sıkıntı vardır.

Günde 2-3 litre su içenler gün içinde de çok tuvalete gidiyorlar; bunda bir gariplik yok; vücut böyle çalışıyor.

Asıl su içmezseniz böbrekleriniz hastalanır. Çay, bitki çayı, kahve, kola, ayran ne içiyorsunuz siz peki?

Sıvı alımı olmadan vücut yaşayamaz; en sağlıklısı da su; onun dışında su içemiyorsanız; şekersiz ıhlamur vs içerseniz yavaş yavaş sıvı alımına alışırsınız bence ya da ayran, süt vs.

Beslenmenizde tarifinize göre protein eksik; şeker fazla; bunu dengelemelisiniz hareket de ediyorsunuz anlattığınız kadarı ile işe giderken ancak o kadar yürünür bence aksi halde çok yorulur ve terlersiniz

Su içip geç saatlerde bir şeyler yemeyi azaltırsanız başarırsınız

Bir de katı listeleri bırakın; bugün bozdum yarın da diyet yapmayım demeyin; her şeyden yiyin canınız çekerse ama bir çatal ucu ile alın; ya da onu yerseniz diğerinden kısın; alternatifli beslenin bugün engelleyemedi iseniz kendinizi yarın engellersiniz eyvah bozuldu bırakayım hatasına düşmeyin. Diyet bu hemen bozulmaz

Hadi kolay gelsin

2 sene önce gayet fit ve zayıfken mastera başka şehre gittim ve yoğun dersler, stajlar, tez yazımı esnasında tam 18 kilo aldım. hala da veremedim. okul bitti işe girdim aslında tam sırası kiloları atmak için.yeni nişanladım, nişan elbisesi giyecek olmam bile motive etmedi. 6-7 ay sonra gelinlik giyeceğim. ama hala evde pinekliyorum. eski fotolarıma bakıp duruyorum, resmen bambaşka bir insanmışım. çok daha genç gösteriyormuşum, duruşum, bakışlarım bile daha özgüvenliymiş. daha neşeliymişim. ben de çikolata bağımlısı gibiyim, her gün yemesem eksiklik hissediyorum.

6 ay içinde zayıflamak istiyorum...
70-72 kilo 168 boy...yaş 27

Bundan 3 sene önce 48-52 arasında gidip geliyordum.. İşe girdikten sonra 3 senede kilo almaya başladım. en fazla 62 ye çıkmıştım..
2 yıldan beri adet düzensizliğim başladı... 2-3 ayda anca olabiliyordum doktora gittim kis çıktı ilaç verdi düzeldi tekrardan tekrarladı yine gittim yine aynısı oldu yine ilaç kullandım tekrar gittim bana zayıflaman lazım dedi. Yani ben Kilolarımı hasta olamadığım için aldım... ve hala olamıyorum... İlaç içiyorum ama fayda etmiyor.. İşyerinde bütün gün masa başındayım bu daha çok kilo almamı sağladı.. Akşam eve 8 de döndüğüm için spor salonuna gitmemde imkansız gibi birşey...(oturduğumuz yer akşamları ıssız o yüzden eve geç dönmeye korkuyorum) çünkü evdede ek iş yapıyorum... bilgisayar başından kitap tasarlıyorum... eve gelincede bilgisayar başındayım...Belkide en büyük etken çikolata cips yemem.. ama zayıfken şimdikinden çok fazla yiyiyordum... neyse bir süre sonra cipsten midem bulanmaya başladı artık cips yiyemez oldum ama ben tatlısız duramıyorum.. Tatlı yerine meyve yemeye karar verdim ama olmuyor... öyle bağımlısı olmuşumki şu çikolatanın yemesem sanki başım dönüyor gibi... Metobolizmam çok hızlı... hiçbir sıkıntı yok... Öyle çok aşırı yemek yiyen biri değilim işyerinde sabahları hiçbirşey yemiyorum öğlende bir çorba. eve gidince bazen salata bazen 1 tabak yemek ve hemen ardından çikolata.. 1 bardaktan fazla su içemiyorum...su içmeye kalksam gece tuvalete gitmekten uyuyamıyorum.. ve bu yüzden çok fazla tuvalete gitmemden dolayı böbreğimdede yer edindiler şu kistler :KK70: (tabi zararları yokmuş doktor amca söyledi)

Neden böyle uzun uzun yazdım gerçekten bilmiyorum ama bu durumumdan artık çok sıkıldım.. Üst kısmımın zayıf alt kısmımın şişman olmasından... otobüste bile otururken rahatsız oluyorum.. Adamların nasıl oturduğunu hepimiz biliyoruz. eve cama yapışık halde gidiyorum. yanıma biri oturana kadar ne olur bayan binsin diye dua ettiğim bile oluyor :KK70: Sanki herkes benim kalçalarıma bakıyormuş gibi hissediyorum...

etek giymek istiyorum ama bacaklarım kalın diye utanıyorum.. Kız gibi giyinmek istiyorum artık.. ama uzun bluzlar ve palt giymek dışında hiçbirşey giyemiyorum...

Kız gibi olmak istiyorum artık... Küçülüklükten beri erkek çocugu gibi sokaklarda oynadım... Zayıfkende palt giyerdim şimdide giyiyorum... artık değişmek istiyorum....Sevdiğim adamım karşısına değişmiş olarak çıkmak istiyorum...

Yine bugünki gibi karar veriyorum.. Çikolataya son!!!! spora devam...

ve salı günü oluyor hep diğer pazartesiye erteleniyor yine herşey...

Sadece değişmek istiyorum... Ve ilk iş olarak zayıflamak...

aynı problemi yaşıyoruz sizinle :KK43: benim de kendimi bildim bileli düzensizdi adetlerim, ilk başlarda hiç umursamadım 3 ayı geçince doktora gittim ve o sürede 4-5 kilo almıştım, polikistik over olduğum ortaya çıktı, buna bağlı olarak vücutta glikoz direnci oluşuyormuş, ve zamanla şeker hastalığına sebebiyet veriyormuş. kilo almalar hep ondan :KK43: ben de doğum kontrol hapı kullandım, ama şişmeye devam ettim, yanında kan şekerini düzenleyici bir ilaç kullanıyordum ama o da ilk 2 ay işe yaradı sonrasında ayaklarım bile kocaman şişmeye başladı, ilacımı değiştirdim, doğum kontrol hapını bıraktım (diane 35, ve yazz kullanmıştım), kan şekerini düzenleyici bi vitamine başladım solgar'ın. o da 1-2 ay işe yaradı ama sonra tekrar bozuldu. ben de her şeyi bıraktım, şu an hiçbir şey kullanmıyorum, ve düzensiz, kilolarımı da veremiyorum :KK43: bahsettiğim süre 9 ay gibi bir süre ve ben bu sürede 53 kilodan 62 ye çıktım, şimdi 60 ım ve hiç memnun değilim. soğan kürü ben de her yerde görüyorum hiç denemedim, cesaret edemedim. herkes kilo vermenin en etkili çözüm olduğunu söylüyor ama bu öyle bir kısır döngü ki, kilo veremiyorsun çünkü adet olmuyorsun, adet olmuyorsun çünkü kilo veremiyorsun... umarım zayıflarız ve sağlıklı bir hayatımız olur. kolaylıklar ve sabır diliyorum.

2 sene önce gayet fit ve zayıfken mastera başka şehre gittim ve yoğun dersler, stajlar, tez yazımı esnasında tam 18 kilo aldım. hala da veremedim. okul bitti işe girdim aslında tam sırası kiloları atmak için.yeni nişanladım, nişan elbisesi giyecek olmam bile motive etmedi. 6-7 ay sonra gelinlik giyeceğim. ama hala evde pinekliyorum. eski fotolarıma bakıp duruyorum, resmen bambaşka bir insanmışım. çok daha genç gösteriyormuşum, duruşum, bakışlarım bile daha özgüvenliymiş. daha neşeliymişim. ben de çikolata bağımlısı gibiyim, her gün yemesem eksiklik hissediyorum.
bende öyle eksik hissediyorum kendimi ve sanki enerjim yokmuş gibi.. eski resimlerime bakıyorum bende o kiloda kalsaydım keşke.

60 olsam iyi çok fazla zayıf olunca kemiklerim çıkıyordu. Ben ramazanda 72 kilodan 62 ye düşmüştüm gece yemek yediğim halde. ama nasıl oldu anlamadım.
10 kilo çok fazla bir kilo değil.. 4-5 ayda verilebilecek kilo. Gerçekten de enteresan ramazan da 10 kilo vermek.. Artık ramazan yaz ayına denk geldiği için, havalar çok sıcak oluyor.. Havaların etkisi var mıdır? bilemeyeceğim.. Ben sizi azimli gördüm.. Biraz çaba harcarsanız verirsiniz kiloları..

günde 4L su içiyorum size yanı başımdaki 1,5L su şişesi ile selam ederim.
Bence siz bahane bulmaya çok odaklanmışsınız ancak bahane kalori yakmıyor
Sizin kadar su içmekten korkanı görmemiştim doğrusu

X