eski ben gibi çıtı pıtı olsam ne olurdu..

ben 15 gün yapmıştım ve işe yaramıştı netten bi bak istersen orda detaylısır. Ahaha ilk fark eden kişisin :KK70:

Bakmam gerek.. Bir hafta 15 gün deneyeyim ozman.. Farkedilmicek gibi değiller ama .. logoları bile göz alıcı :KK70:

Muhtemelen pco'lusunuz. Kilo almanızın asıl sebebi bu. Öncelikle bunun için bişeyler yapın. Soğan suyu iyi bir seçenek, civan perçemi de öyle. Doğum kontrol hapınızı bırakmayın sakın,memnun değilseniz değiştirin.

Su içmemeniz, düzensiz beslenmeniz, spor yapmamanız hastalığınızı daha kötü duruma getirecek. Böbrek sorununuzun da temelinde su içmemek var. Böyle devam ederseniz hastalıklarınız daha da ilerleyecek, daha çok kilo alacaksınız. Ve pco'lu ve kilolu insanlar çocuk konusunda çok büyük sıkıntılar çeker. Önleminizi şimdiden almalısınız.

Size tavsiyem, acilen su içmeye başlayın. Sağlam birsabah kahvaltısı ve öğlen yemeği, hafif bir akşam yemeği yemeye kendinizi alıştırın. Çay, kahve, yeşil çay, asitli içecekler, meyve suları diüretiktir, yani vücudunuzdaki suyu da atar. Su içmeyip bunları içmek şimdi böbrek kistlerine yol açar yarın öbür gün böbrek yetmezliği denen illetle uğraşırsınız.

Muhtemelen pco'lusunuz. Kilo almanızın asıl sebebi bu. Öncelikle bunun için bilüşeyler yapın. Soğan suyu iyi bir seçenek, civan perçemi de öyle. Doğum kontrol hapınızı bırakmayın sakın,memnun değilseniz değiştirin.

Su içmemeniz, düzensiz beslenmeniz, spor yapmamanız hastalığınızı daha kötü duruma getirecek. Böbrek sorununuzun da temelinde su içmemek var. Böyledevam ederseniz hastalıklarınız daha da ilerleyecek, daha çok kilo alacaksınız. Ve pco'lu ve kilolu insanlar çocuk konusunda çok büyük sıkıntılar çeker. Önleminizi şimdiden almalısınız.

Size tavsiyem, acilen su içmeye başlayın. Sağlam birsabah kahvaltısı ve öğlen yemeği, hafif bir akşam yemeği yemeye kendinizi alıştırın. Çay, kahve, yeşil çay, asitli içecekler, meyve suları diüretiktir, yani vücudunuzdaki suyu da atar. Su içmeyip bu ları içmek şimdi böbrek kistlerine yol açar yarın öbür gün böbrek yetmezliği denen illetle uğraşırsınız.

gün içinde çay kola kahve gibi şeyler içmediğim halde tuvalete gidiyorum. Tek su değil onlarıda içemiyorum. Akşamları yatarken bir bardak su ve kahve içiyorum okadar. Evet suya birden değil de yavaş yavaş başlayacağım.. hergün biraz daha artırarak. Doğum kontrol hapı vermedi hiçbir doktor. sadece sökücü verdi. 1 aylık kullanım

Bakmam gerek.. Bir hafta 15 gün deneyeyim ozman.. Farkedilmicek gibi değiller ama .. logoları bile göz alıcı :KK70:
dene canım inşallah faydasını görürsün. Anneannemin dediğine göre onun eltisi kistlerden ötürü ameliyat olacakmış bunu yaptıktan sonra hepsini dökmüş. Tabi kişiden kişiye değişebilirde. Kesinlikle öyleler :KK14:

gün içinde çay kola kahve gibi şeyler içmediğim halde tuvalete gidiyorum. Tek su değil onlarıda içemiyorum. Akşamları yatarken bir bardak su ve kahve içiyorum okadar. Evet suya birden değil de yavaş yavaş başlayacağım.. hergün biraz daha artırarak.
Akşam içtiğin kahve gün içinde vücudundaki suyu atmana sebep oluyor çünkü. Günde 4-5 litre su içiyorum yaz kış. Kaç kez tuvalete gittiğimi sayamıyorum bile. Tuvalete gidicem diye su içilmez mi?

Güne 1 sb su içerek başla
Düzenli bir kahvaltı şart
Akşam öğününü erken ye ve hafif olsn
(Ben gün içi iyi yediğim için akşam öğünlerini atlıyorum, akşam ise tatlandırıcıyla çay/kahve)
Tatlı krizleri ve mide kazınmasını geçiştirmek için tarçınlı süt içenilirsin akşamları. Tokluk hissi veriyor.
Spor en önemli etken. Vücuttaki ödem ve yağ yakımını hızlandırmak açısından. Kolay gelsin..

Akşam içtiğin kahve gün içinde vücudundaki suyu atmana sebep oluyor çünkü. Günde 4-5 litre su içiyorum yaz kış. Kaç kez tuvalete gittiğimi sayamıyorum bile. Tuvalete gidicem diye su içilmez mi?

İçmesem bile gidiyorum... çok fazla su içtiğimde ise ağrı yapıyor. ama 4.5 litre sanırım zararlıymış en fazla 2 ve 3 litre arası diyorlardı bazı doktorlar. Birden değilde azar azar yükselteceğim.

AH AH cnm beni anlatmışsın sanki evlendiğimde 52 kiloydum boy 168 yaşım şuan 30 ve kilom 63 :KK43: kilom abartı değil ama doğumdan sonra kalan göbek kesinlikle abartı

AH AH cnm beni anlatmışsın sanki evlendiğimde 52 kiloydum boy 168 yaşım şuan 30 ve kilom 63 :KK43: kilom abartı değil ama doğumdan sonra kalan göbek kesinlikle abartı

kilon çok iyi.. zaten ideali 62 kilo.. 62 olsam şuan şükredeceğim.. :)

İçmesem bile gidiyorum... çok fazla su içtiğimde ise ağrı yapıyor. ama 4.5 litre sanırım zararlıymış en fazla 2 ve 3 litre arası diyorlardı bazı doktorlar. Birden değilde azar azar yükselteceğim.
Benim metabolizmam böyle çalışıyor. Kendimi bildim bileli çok su içerim, zorlamıyorum yani kendimi su içmek için. Bir damacana suyun ömrü en fazla 3 gündür bizim evde. Yavaştan arttır bakalım.

Bende doğum kilolarımı verme konusunda karalıyım hafta sonu zumba dansına başladım hem eğlenceli hem de iyi kalori yaktırıyor doğum öncesi kilom 55'ti şu an 63 kiloyum 2 hafta da 3 kilo verdim form çayı ve granola sayesinde tavsiye ederim :KK66:

Spor yapman lazım, aslında sporu bir alışkanlık halne getirmesi lazım herkesin. Sadece zayıflamak için değil. Bu arada nasıl kilo alıyorsunuz ya. Bende kilo almak istiyorum, alamıyorum. :)

Spor yapman lazım, aslında sporu bir alışkanlık halne getirmesi lazım herkesin. Sadece zayıflamak için değil. Bu arada nasıl kilo alıyorsunuz ya. Bende kilo almak istiyorum, alamıyorum. :)

hahaha benden 23 lü yaşlarımda niye kilo alamıyorum diyordum ama sonradan kendiliğinden alınıyor :KK70:

Bana anlattiklariniz insülin direnci ve pkos gibi geldi, doktora gittim dediniz ama hormonlariniza ve insulin direnci olup olmadığına bakilmadi mı acaba?
Eğer öyleyse -ki bence mutlaka baktirin- insülin direnci aynı anlattığınız gibi tatlı yeme isteği yapar engel olamazsiniz kilo alırsınız kilo vermek istedikce daha çok yersiniz ve daha çok kilo alırsınız bu bir sarmal gibi böyle devam eder
Mutlaka doktor kontrolünde ilaclariyla birlikte kilo verin insulin direnciyle tek başınıza savasamazsiniz

Bana anlattiklariniz insülin direnci ve pkos gibi geldi, doktora gittim dediniz ama hormonlariniza ve insulin direnci olup olmadığına bakilmadi mı acaba?
Eğer öyleyse -ki bence mutlaka baktirin- insülin direnci aynı anlattığınız gibi tatlı yeme isteği yapar engel olamazsiniz kilo alırsınız kilo vermek istedikce daha çok yersiniz ve daha çok kilo alırsınız bu bir sarmal gibi böyle devam eder
Mutlaka doktor kontrolünde ilaclariyla birlikte kilo verin insulin direnciyle tek başınıza savasamazsiniz

Üç kere gittim hormonlarında birşey yok dediler. Test yaptılar sonra adet sökücü ilaç verdiler. İlk gittiğimde 5 cmlik kis vardı sonra kisler parçalanmış. ilaçla gider dedi adamlar.. İştahım öyle abur cubur yok. Bir tabak yemek bile yetiyor. ekmekte yemiyorum artık. Öyle baklava pişmaniye sütlaç pasta gibi tatlılarda yemiyorum sadece çikolata 1 paket yiyince midem bulanıyor zaten. Tek yediğim şu pirinç patlaklı pikolar var ya onlardan üç dört tane :KK70: bayaga fazla yiyorum.

Suyu bardak ile değil şişe ile içmeye çalışın.

Bardak ile içince ben içemiyorum örneğin ama yarım litrelik şişeyi dikip daha rahat içiyorum..

Üç kere gittim hormonlarında birşey yok dediler. Test yaptılar sonra adet sökücü ilaç verdiler. İlk gittiğimde 5 cmlik kis vardı sonra kisler parçalanmış. ilaçla gider dedi adamlar.. İştahım öyle abur cubur yok. Bir tabak yemek bile yetiyor. ekmekte yemiyorum artık. Öyle baklava pişmaniye sütlaç pasta gibi tatlılarda yemiyorum sadece çikolata 1 paket yiyince midem bulanıyor zaten. Tek yediğim şu pirinç patlaklı pikolar var ya onlardan üç dört tane :KK70: bayaga fazla yiyorum.
Peki insülin direnci? Ona baktirdiniz mi?
Insulin direnci bir müddet sonra hormonları bozuyor
Metformin bazlı ilaç (mesela benimki glifor) içiyorsunuz herkes tatlı yerken sizin canınız istemiyor nerden nereye diyorsunuz kendi kendinize
Insulin direncinize baktirin bence

kadın hastalıklarıyla ilgili hapların alayı kilo aldırıyor zaten 3 ay önce dış gebelik yaşadım ve bir sürü adet tutucu adet söktrücü ilaç kullandım ve sonucunda 8 kilo aldım. suan bende 64 kiloyum ve vermeye calışıyorum isveç diyeti diye bi diyete başladım ve 3 günde 2 kilo verdim sporda yapmıyorum bütün gün yatıyorum hatta. işe yarıyor gibi adetin için bişey söyleyemem ama bu diyeti dene istersen..

Peki insülin direnci? Ona baktirdiniz mi?
Insulin direnci bir müddet sonra hormonları bozuyor
Metformin bazlı ilaç (mesela benimki glifor) içiyorsunuz herkes tatlı yerken sizin canınız istemiyor nerden nereye diyorsunuz kendi kendinize
Insulin direncinize baktirin bence

yok ilk defa duydum.
Şuan ilaç kullanmıyorum.. Bi kaç kere gittim aynı ilacı verdiler. Hiç bir fayda etmediği için içmiyorum artık. bu ay gittiğimde onada bakayım.

X