Eski ev sahibini evden çıkartmak

Avukatım aradı. Baya da yüklenmiş sanırım kadın gerilmiş. Arayıp yarın çıkmıyorlar dedi, kirası neyse ödeyeyim demiş ancak kiray atarsa iyice salacağını düşünüyoruz. Ben o sinirle emlak bürosuna gittim, oradalardı biraz ağız dalaşı oldu aramızda. Bitebir aynı hikaye kadın baya zengin kızına ders germek için yapıyor yahu benim annemin suçu ne. avukat ihtar çekti bu arada kira istemedim çıkmasını istiyorum çünkü hesabıma para gelirse rahata erer. Ev bakıyorlarmış lafta fellik fellik beklemedeyiz
İçerdeki. Ev şahini olduğu için resmi süre yok. Avukatla ilerlediğim için biliyorum. İhtar ve boşaltma talebi de ilettik bugün

Emlakçıya güvenecek kadar iyi niyetlisiniz.
Asla Emlakçıya güvenmeyin.

Avukat ile çözün. Başka çözemezsiniz.

Benim akrabam bu sorunu yaşadı.
Ev sahibi içinde iken ev almak ve eski ev sahibini kiracı olarak oturtmak tam bi ne desem boş olur….

Akrabam evi sattı kadın çıkmadı evden, kavga ediyor. Gitmiş belediyeden evin satıldığını aklınca onaylamış, kan kustura kustura çıkmış.

İş güç bozulduğu için çoğu satıyor, çevrelerine söylemiyorlar. Hatta kiracı olduklarını kesinlikle söylemiyorlar.
Değişikler…

Bizimkiler de ultra zengin. Kızın ders vermek istemiş ama kızına seni yurtdışına göndereceğim ayağı yapmış anladığım kadarıyla. Kşracılı ev almadık bilerek, ev sahibi dediğin çıkar arkadaşlar annesinde evi satılık suan yani çıkardı satılsaydı hemen aklım almıyor. Avukat yükselmiş zaten arkadaşım olduğunu vurguluyorum 😂 avukatım dedikodu yapıyormuş gibi görünsün istemem

O zaman kiracili evlerin satışının olmaması lazım. Doğrusu nedir bilen varsa yazabilir mi

Türkiyede boş ev almak her zaman daha mantıklı malesef.

Doğrusu şudur kanunen. Mülk sahibi evi satıyorsa çok hızlı tahliye edilebilir olmalı. Yani kanun bir süre vermiyor ancak hızlı bir tahliye ve teslim var kanunda. Kiracılı ev ise bambaşka. Kira sözleşemsi bambaşka olay 1 ay olmadan ihtar çekilmesi lazım onda alınan evde oturulacağının ispatı falan ki onda da sanırım 6 ay tahliye süresi var eğer kira sözleşmesi yenilenme süresi gelmediyse. Benim evim mülk sahibi oturuyor kiracı değil, hızlıca boşaltması gerekiyor. 25 gün bir süre verdik zaten.

Diğer ülkeleri bilmem ama Türkiye'de emlakçılara güven olmaz :)
Parayı alana kadar da karşı taraf hep melektir. Ev boşaltma işleri bizim ülkede saçma sapan bir hal aldı Allah kolaylık versin. İhtar vs yasal süre derken canınız biraz sıkılabilir.

Şu cümleyi kurumsal bir ofis kuramaz.

Avukat olmadan çözüleceğe benzemiyor.
kurumsal ofis bile olsa ne ki?

emlakçı kapıya kamyonu dayayıp evi boşaltacak değil
yapabileceği hiçbir şey yok ki
kanunen de emlakcının bir işi yok tahliyeyle ilgili

ancak konuşur, konu sahibi de konuşmasını yutmuş

hatta kurumsal olmaması daha iyi olabilir gidip kapıya dayanıp tehdit ederdi bari :KK70:

Herkese selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce bir ev satın aldık anneme ve ben sürece destek olmak için TR yanına geldim. Satın alma işlerini vs ben yürüttüm. Yeni eşyalarını falan aldık derken sarın aldığımız evin sahibinin kızı evden 2 hafta iiinde en geç çıkacağını söylemesine rağmen hala evi boşaltmadı. En son hala ev bakıyorum istediğim gibi bir ev bulamadım, çıkamam vs dediği için emlakçıyla görüştüm o da halledeceğini 29 una kadar çıkaracağını söyledi. Çünkü emlakçının yanında hemen boşaltacakşarını söylediler ve emlakçı aile dostları (büyük bir emlak
ofisinden satın aldık bu arada) Bugün ayın 28’i. Aradaki emlakçıyı aradım, biraz bekletiyorum arayacağım seni dedi ve kapattık. Anlamadığım kadarıyla hala kız evden çıkmadı boşaltmaya çalışıyor. Çünkü evi satın aldığım kadın emlakçının aile dostuymuş kızı savsaklayınca mecbur emlakçıya gittim, o da annesiyle konuyu çözeceğini söyledi. Ama ayın 28 i ben ikeada sipariş vermek için hala haber bekliyorum ve inanılmaz sinirliyim. Çünkü ben o da zorda kalmasın diye Max. Sürede bekledim, sürekli bütün iyi niyetimle yazdım. Yüzyüze görüşelim dedim bana sevgilim gibi mesaj atıp görüldü atmaya falan başladı. Bu süreçte kızla perde ölçüsü alacağım va diye konuşup eve girmiştim; bütün gün evde oturmuş bir koli toplamamıştı sağolsun.

avukat yakın arkadaşlarım var, ihtar çekip savcılığa başvuracaklarını ve dava açıp süre için kira isteyebileceklerini ilettiler tabikide ama ben olay o noktaya gelmesin diye inatla çözmeye çalışıyorum çünkü amacım annemi keyifli bir şekilde eve yerleştirmek. Annem eski evini satmadığı içinde acil çıkması gerekmiyor ama ben bütün evi topladım, her şeyi kolide. Bize 27 sinde çıkacaklarınj söylelişlerdi. Süre yaklaştıkça baktım çıkmıyor ben emlakçıyı araya soktum haklı olduğumu 29 una kadar çözeceğini söyledi bana.

Şimdi ben ne yapayım hanımlar? Emlakçı çözüyorum abicim arayacağım diyip kapattı. Çözeceğini söylediği tarih yarın. Yani bu çözülür mü, benzerini Yaşayan oldu mu içinizde. İkeada oturmuş bekliyorum şaka gibi. Şeytan ver siparişi diyor ama içimde ya çıkarmazsa şüphesi var. Hadi kadın beni oyaladı desem, emlakçı dediğim gibi büyük bir emlak ofisi ve benim de iyi bir avukat arkadaş grubum olduğunu biliyor, (ben yurtdıışındayekn ilk görmeye arkadaşlarım anneme eşlik etmişti.) beni oyalamıyordur çözmeye çalışıyordur değil mi? Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı Allah aşkınıza 🥺
Ev bulamıyorsa biraz daha bekleyin derdim ama böyle gıcıklık yapıyorsa avukat arkadaşınıza devredin o gerekeni yapsın bazı insanlar iylikten anlamıyorlar

Biz ev alırken karşı tarafa bir ay süre vermiş belge imzalatmıştık. Siz de imzaladınız mı öyle bir şey?

Evi satin aldiktan sonra 30 gun icinde cekmezssniz ihtarinda bir anlami kalmiyor .sadece ilk 30 gün .biranonce ihtafi cekin yoksa cok zor .

Bizimkiler de ultra zengin. Kızın ders vermek istemiş ama kızına seni yurtdışına göndereceğim ayağı yapmış anladığım kadarıyla. Kşracılı ev almadık bilerek, ev sahibi dediğin çıkar arkadaşlar annesinde evi satılık suan yani çıkardı satılsaydı hemen aklım almıyor. Avukat yükselmiş zaten arkadaşım olduğunu vurguluyorum 😂 avukatım dedikodu yapıyormuş gibi görünsün istemem
Çok sinir bozucular süreci bize de anlattıkların da şaşırmıştık.

Bizde olay şöyle gelişmiş.
Evi aldıklarında evde oturmayacak, kiraya verecek iseniz biz kiracınız olalım diyor bizimkiler kabul ediyor.

Akrabamızın eşi ölüyor. Bunlar ana kız bi cacık becerecek insan değiller.
Evi de eşinin ortağı alıyor.

Arıyorlar, ev satıldı çıkın evden diyorlar.
Kadın önce inanmıyor, sonrasında inanılmaz kavga, bizimkiler gene arıyor çıkın diye kavga devam. Evi alan kişiyle birlikte arıyorlar.
Kadın belediyeye gidiyor, tapuyu sorgulatıyor.
Satıldığını kendince onayladıktan sonra yetmiyor süründüre süründüre çıkıyor evden.

Değişik psikolojileri var. İş bozuluyor para bitiyor, evleri elden gidiyor.
Ama o evi bırakmak istemiyorlar.
Sattılar parçalarını aldılar.
Yok kabullenmiyorlar.
Çevreye kesinlikle söylemiyorlar.

E bi de evde kiracı olarak devam ederlerse kesinlikle ev onların, direnme gereksiz tavırlar, konuşmalar, kavgalar.

Bizde ev aldığımızda gözümüz korktuğu için ne kiracı ne ev sahibi içinde bulunan ev almadık.

Sizinki ekstra sinir bozucu konuşmuyorda. Haklısınız.

Bu arada ev hayırlı olsun…

Son düzenleme:
Herkese selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce bir ev satın aldık anneme ve ben sürece destek olmak için TR yanına geldim. Satın alma işlerini vs ben yürüttüm. Yeni eşyalarını falan aldık derken sarın aldığımız evin sahibinin kızı evden 2 hafta iiinde en geç çıkacağını söylemesine rağmen hala evi boşaltmadı. En son hala ev bakıyorum istediğim gibi bir ev bulamadım, çıkamam vs dediği için emlakçıyla görüştüm o da halledeceğini 29 una kadar çıkaracağını söyledi. Çünkü emlakçının yanında hemen boşaltacakşarını söylediler ve emlakçı aile dostları (büyük bir emlak
ofisinden satın aldık bu arada) Bugün ayın 28’i. Aradaki emlakçıyı aradım, biraz bekletiyorum arayacağım seni dedi ve kapattık. Anlamadığım kadarıyla hala kız evden çıkmadı boşaltmaya çalışıyor. Çünkü evi satın aldığım kadın emlakçının aile dostuymuş kızı savsaklayınca mecbur emlakçıya gittim, o da annesiyle konuyu çözeceğini söyledi. Ama ayın 28 i ben ikeada sipariş vermek için hala haber bekliyorum ve inanılmaz sinirliyim. Çünkü ben o da zorda kalmasın diye Max. Sürede bekledim, sürekli bütün iyi niyetimle yazdım. Yüzyüze görüşelim dedim bana sevgilim gibi mesaj atıp görüldü atmaya falan başladı. Bu süreçte kızla perde ölçüsü alacağım va diye konuşup eve girmiştim; bütün gün evde oturmuş bir koli toplamamıştı sağolsun.

avukat yakın arkadaşlarım var, ihtar çekip savcılığa başvuracaklarını ve dava açıp süre için kira isteyebileceklerini ilettiler tabikide ama ben olay o noktaya gelmesin diye inatla çözmeye çalışıyorum çünkü amacım annemi keyifli bir şekilde eve yerleştirmek. Annem eski evini satmadığı içinde acil çıkması gerekmiyor ama ben bütün evi topladım, her şeyi kolide. Bize 27 sinde çıkacaklarınj söylelişlerdi. Süre yaklaştıkça baktım çıkmıyor ben emlakçıyı araya soktum haklı olduğumu 29 una kadar çözeceğini söyledi bana.

Şimdi ben ne yapayım hanımlar? Emlakçı çözüyorum abicim arayacağım diyip kapattı. Çözeceğini söylediği tarih yarın. Yani bu çözülür mü, benzerini Yaşayan oldu mu içinizde. İkeada oturmuş bekliyorum şaka gibi. Şeytan ver siparişi diyor ama içimde ya çıkarmazsa şüphesi var. Hadi kadın beni oyaladı desem, emlakçı dediğim gibi büyük bir emlak ofisi ve benim de iyi bir avukat arkadaş grubum olduğunu biliyor, (ben yurtdıışındayekn ilk görmeye arkadaşlarım anneme eşlik etmişti.) beni oyalamıyordur çözmeye çalışıyordur değil mi? Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı Allah aşkınıza 🥺

Ara polisi, evimi işgal ettiler de. Madem evden çıkmayacak, evi satmayacaklardı.

Bunlar kiracı değiller, sakın kiracı gibi para vermesinler, eğer kiracı gibi para verirlerse "biz evi kiraladık" diye yalan söylerler iş çok farklı yere gelir.

Annemin başına benzer birşey geldi.Tanıdık birinden satın aldık diye noterden taahhüt almadık.Adam annemi iki ay oyaladı .Noterden ihtar çektik onda da sallamadı.En son ne zaman ev bulursam o zaman çıkarım deyince annemde şalterler attı.Adam bu arada bulunduğumuz yerde çok bilinen bir esnaf.En son kendi camiasından büyük bir abisi ile konuşuldu olay ona aksettirilince adam ertesi gün evi temizletip paşa paşa çıktı.Yani ne gerek vardı böyle birşeye ama yapılacak yasal birşey de kalmamıştı.Kapıyı çilingirle açıp girsek biz suçlu olacaktık haneye tecavüzden.Klasik Türkiye gerçeğinde yasal yollarla yapamadığımızı hatırlı abilerle çözmek gerekti ne yazık ki 😕😕😕

Doğrusu şudur kanunen. Mülk sahibi evi satıyorsa çok hızlı tahliye edilebilir olmalı. Yani kanun bir süre vermiyor ancak hızlı bir tahliye ve teslim var kanunda. Kiracılı ev ise bambaşka. Kira sözleşemsi bambaşka olay 1 ay olmadan ihtar çekilmesi lazım onda alınan evde oturulacağının ispatı falan ki onda da sanırım 6 ay tahliye süresi var eğer kira sözleşmesi yenilenme süresi gelmediyse. Benim evim mülk sahibi oturuyor kiracı değil, hızlıca boşaltması gerekiyor. 25 gün bir süre verdik zaten.
kira olarak 100 bin falan isteseniz olmaz mi odemez nasilsa ay cok snir bozucu

Ev alan arkadaşlar sizlere de ders olsun milyonluk evler almadan önce bir avukata danışsanız başınız ağrımayacak. Bu hanımın şu an isterse avukat ordusu olsun mahkemelerde sürünecek mi ? Sürünecek .

Ev alan arkadaşlar sizlere de ders olsun milyonluk evler almadan önce bir avukata danışsanız başınız ağrımayacak. Bu hanımın şu an isterse avukat ordusu olsun mahkemelerde sürünecek mi ? Sürünecek .

Hanımefendi ev alırkende yanımızda avukat vardı. Çıkış için tahliye günü de belliydi. Noterden aldık biz evrak. Ancak tahliye etmiyor evden çıkmıyor mecburuz mahkeme yoluna. Ha çıkmıyorum demiyor ama hala çıkmıyor.

X