Eski nişanlımla evlenirsek düzelir mi her şey

Ben de az değilim, ona sorsak onun hatalarının sebeplisi benim,
bana sorsanız ben zaman içinde ona benzedim.
Aslında bu cümle bile birbirimize iyi gelmedigimizi gösteriyor.
Son çare aramıştım her şeyin düzelmesi için, yokmuş.

Acımasız yorumlar üzüyordu ama teşekkür etmek istiyorum durum demek o kadar vahim ki ben anlamakta ısrar edersem bu şekilde yuzume vurulur.
Barışma isteğini reddettim.

Adam ya hastalıklı bi ruh haline sahip ya da size karşı her konu da 0 değer.
Buradaki bekar üyelere de örnek olsun nişanda sana bişey takmam diyen adamdan o an kaçacaksınız.
Bakın anasına herşeyi anlatan bir adam asla değişmez. Devamlı anlatır.

Zaten sizi annenize şikayet eden deli diyen bir adamla işiniz olmasın.

Siz de hem yapacağınızı yapmışsınız. Yüz göz olunmuş.
Daha da ne barışması.

Buradaki bekar üyelere de örnek olsun nişanda sana bişey takmam diyen adamdan o an kaçacaksınız.

Daha da ne barışması.
Onun dediği gibi gerçekten onu tetiklemiş olabileceğimi düşünüyorum anlamaya çalışıyorum.
Ama yine de anlayamıyorum.
Sonuçta aynı şeyi ben de yapabilirdim ama yapmadım, şikayet etmedim. Kimseye bir şey anlatmadım. Aksine hep onu savundum savunmam gerektiğinde.

Daha şimdiden böyle olması gözümü çok korkuttu, o yüzden pişmanlığına inanamıyorum

Onun dediği gibi gerçekten onu tetiklemiş olabileceğimi düşünüyorum anlamaya çalışıyorum.
Ama yine de anlayamıyorum.
Sonuçta aynı şeyi ben de yapabilirdim ama yapmadım, şikayet etmedim. Kimseye bir şey anlatmadım. Aksine hep onu savundum savunmam gerektiğinde.

Daha şimdiden böyle olması gözümü çok korkuttu, o yüzden pişmanlığına inanamıyorum

İstediğin kadar tetikle olmaz der arkasını döner gider, seninkin de karakterde yok.
0 karakter, 0 özel hayat gizliliği.
Annenizi arayıp sizin için deli diye bir adamdan kocamı olur.

Ama sen şimdi evlenirsin koca bulamayacağım zannedersin / son şans dersin / tetikledim o da haklı dersin/ içindeki hırsı sevgi zanbedersin , evlenip 2 ay sonra açacağın boşanıyorum konunda şaşırtmaz beni…

Bu kadarını okumak yetti bana
Siz bu adanla nişanlandınız yetmedi evlenmek mi istiyorsunuz
Anaaa kız sen bayağı okumuşsun. Ben kırık mevzularinda bıraktım.

Adam kızda ne namus bırakmış nede akıl.

Sonunu okumadım ama başlıktan da anlaşılacağı gibi yeniden barışıp evlilik istiyor ama neden ? Neden bir insan bunu kendisine yapar ki? 😔

Nasıl seviyorum hala mesela şu yüzden, evlilik teklifini istanbulda teknede yapmıştı. Oraya giderken biraz uzak bı konuma (20dk yürüme)park ettirip yürüyüş yapalım istemiştim. Hem git hem gel ayaklarıma topuklu vurmaya başladı diye hemen taksiye bindirmisti.
Bunun gibi kiyamamalar, üzerime düşmelerden dolayı.
Ve onun çoğu zor anında yanında olmak, onun dilini bir tek ben anlıyor olmamdan dolayı
Onun dilini sen anlamıyorsun sadece onun kaprisini, sinirini, iğrençliklerini sadece sen çekiyorsun. Oda bu durumdan memnun olduğu için istediği herşeyi yapıyor sana.

Bir adam küçük bir incelik yapınca hemen tav olma ya. Bunu zaten yapmak zorunda, seviyorsa yani. Seni seviyorsa seni kazanmak istiyorsa seni mutlu etmek istiyorsa çabalar. Sen onun bütün iğrençlerin alttan alıyorsun ya bu da bir çabalamak. Adam seni sevmiyor ya seni kaybetmek istemiyor çünkü sen onun için bir Jokersin adamın her dediğini he diyorsun.

Şöyle örnek veriyim kocam bana durduk yere çok güzelsin dediğinde çok mutlu oluyorum. ama adam buna güzel diyorum bu mutlu oluyor bunun için yeter demiyor bana çiçek alıyor benim bu nasıl mutlu edeceğini düşünüyor, ben de öyle. Asıl incelik bu.

Ama yani kavga ediyoruz kavga edince adam benim eski sevgilimden bahsetmiyor ki ya da adama küfür etmiyor ki. Kavga ediyoruz ama adam beni bile bile damarıma basmıyor yani ben de basıyorum. Bunları sana yazıyorum normal ilişkinin ne olduğunu anla senin ilişkin normal değil.

Yapma kendine bunu vallaha ya sinirleniyorum böyle kızları görünce.

Onun dilini sen anlamıyorsun sadece onun kaprisini, sinirini, iğrençliklerini sadece sen çekiyorsun. Oda bu durumdan memnun olduğu için istediği herşeyi yapıyor sana.

Bir adam küçük bir incelik yapınca hemen tav olma ya. Bunu zaten yapmak zorunda, seviyorsa yani. Seni seviyorsa seni kazanmak istiyorsa seni mutlu etmek istiyorsa çabalar. Sen onun bütün iğrençlerin alttan alıyorsun ya bu da bir çabalamak. Adam seni sevmiyor ya seni kaybetmek istemiyor çünkü sen onun için bir Jokersin adamın her dediğini he diyorsun.

Şöyle örnek veriyim kocam bana durduk yere çok güzelsin dediğinde çok mutlu oluyorum. ama adam buna güzel diyorum bu mutlu oluyor bunun için yeter demiyor bana çiçek alıyor benim bu nasıl mutlu edeceğini düşünüyor, ben de öyle. Asıl incelik bu.

Ama yani kavga ediyoruz kavga edince adam benim eski sevgilimden bahsetmiyor ki ya da adama küfür etmiyor ki. Kavga ediyoruz ama adam beni bile bile damarıma basmıyor yani ben de basıyorum. Bunları sana yazıyorum normal ilişkinin ne olduğunu anla senin ilişkin normal değil.

Yapma kendine bunu vallaha ya sinirleniyorum böyle kızları görünce.
Çok teşekkür ederim böyle açıklayıcı konuştuğunuzda daha iyi anlıyorum

Daha da ne barışması.
Onun pişmanlığını ifade ederken söylediklerini düşünüyorum da özellikle size sormak istedim,
Anneme şikayet etmeyi benimle konuşsunlar ona anlatamadığım derdim varsa yardımcı olsunlar diyeymiş hani ona karşı o kadar takıntılı olmamın sebebini çözsünler diye yardım istemekmiş amacı.

Kendi annesine söylemesi ise mesela annesi ona oğlum tirenimsu buna mı karışıyor dediğinde karışmaz mi anne şu şu konuya da çalışan buna da karışır. Şeklinde ağzından kaçırmış.

Kendi rahatsızlık duyduğu şeyleri ben üzülmeyim diye susmuş hepsi birikmiş, ben söylerken de onu üzmemek için görmezden gelmemi beklemiş. Ama konuşmadığı için birikmiş patlamış pişmanmış, keşke benim gibi konussaymis.

Rahatsızlık olduğu konulardan bahsetti açıklama yaptım ama savunma olarak algıladı. Mesela eniştem bana ismimin sonuna çık eki eklemesine ofkelenmis ona göre değilmiş bir daha o şekilde hitap ettiğini duyarsa onu camdan atarmis. Ben de aet niyetle söylemediğini kardeş gibi gördüğü için öyle söylediğini söyledim, bana savunma dedi. Bı kere bana haklısın de dedi. E camdan aşağı atarım diyosun bu şiddet dedim, beni tanımıyor musun sinirle öyle söylediğimi bilmiyor musun. Öyle bı şey yapmayacağımı biliyorsun o yüzden bana haklısın de , su serpecegine benzin dökme bana dedi.

Bunlar haklı sebepler mi?ben hak vermedim. Kabul edemedim. İnanmadığım için ben ona haksızlık mı yapıyorum samimi olarak soruyorum.

Sadece eskort konusuna kadar okudum. İkiniz de herhangi biriyle ilişki yaşamak için tehlikeli kişilersiniz. Adamın kusurları belli. Siz de annesiyle olan ilişkisine dahi karışmışsınız. Nasıl ailelerde büyüdünüz de saçma konularda birbirinize sapkın yakıştırmalar yapabildiniz? Düşmanınıza yapabileceğiniz hareketleri aşkınızdan öldüğünüzü iddia ettiğiniz ilişkinizde yapmışsınız. İkiniz de terapiste gidin. Ortak ilişkiye uygun olacak hale gelmeniz birkaç yılınızı alır diye düşünüyorum. İkiniz hakkında umutlu değilim.

Sadece eskort konusuna kadar okudum. İkiniz de herhangi biriyle ilişki yaşamak için tehlikeli kişilersiniz. Adamın kusurları belli. Siz de annesiyle olan ilişkisine dahi karışmışsınız. Nasıl ailelerde büyüdünüz de saçma konularda birbirinize sapkın yakıştırmalar yapabildiniz? Düşmanınıza yapabileceğiniz hareketleri aşkınızdan öldüğünüzü iddia ettiğiniz ilişkinizde yapmışsınız. İkiniz de terapiste gidin. Ortak ilişkiye uygun olacak hale gelmeniz birkaç yılınızı alır diye düşünüyorum. İkiniz hakkında umutlu değilim.
Ayrı ayrı gidiyoruz terapiye.
Ve şuan ayrıyız.
Ama annesiyle olan ilişkisinde bana anlattığı ile gözümle gördüğüm farklı olduğu için kaldıramadım, ben onun söylediğine inanmıştım

Ayrı ayrı gidiyoruz terapiye.
Ve şuan ayrıyız.
Ama annesiyle olan ilişkisinde bana anlattığı ile gözümle gördüğüm farklı olduğu için kaldıramadım, ben onun söylediğine inanmıştım
Anne kuzusu gibi gördüyseniz size uygun biri olmadığını anlayıp ayrılırsınız. Ama siz kıskanmışsınız kurallar koymaya çalışmışsınız. Sağlıklı bir zihnin eylemi değil bunlar.

İki yorum önce, pişmanlıkla geldiğinde söylediklerinden bahsettim. Sizce açıklamasında haklı mı
Saçma sapan açıklamalar. Elle tutulur yani yok emin olun.
Yani zaten size yapmadığını bırakmamış ama ben biraz daha ortadan yorum yapacam.

Hayatınıza aldığınız kişiyle uyuşamıyorsunuz, karşı taraf sorunlar çıkarıyor. Ancak ayrılınca bu sorunları çıkardığını anlıyor, siz yanındayken neden anlamıyordu da ayrıldıktan sonra gelip bu şekilde açıklama yapmaya çalışıyor? Yani hep böyle mi olacak bu durum? Saçma sapan şeyler yapacak siz ayrılınca düzelmeye çalışacak, siz ayrılınca açıklama yapacak. Sürekli bu döngüde mi olmak istersiniz? Ki sizin adamın davranışları da normal değil, aklı başında evlenilecek biri değil yani adam

Anne kuzusu gibi gördüyseniz size uygun biri olmadığını anlayıp ayrılırsınız. Ama siz kıskanmışsınız kurallar koymaya çalışmışsınız. Sağlıklı bir zihnin eylemi değil bunlar.
Sevdiğim için aşkımdan ayrılamamıştım, gördüğüm şeyleri değiştirmeye çalıştım haklısınız sanırım buna da onun bana aslında öyle değil demelerinden cesaret aldım.
Teşekkür ederim hatamı söylediğiniz için,objektif olamıyorum

Ilk 5 madde olmayacagindan emin olmak icin yeterli
7den sonrasini okumadim yok siz saygisizmissiniz da nisanli ve kv aileyi arayip sikayet ediyor ohooo bu aile daha ergenlige bile girememis 5 yasinda kalmislar
Siz cocuk degilsiniz ki sikayet edilesiniz
Size siz oldugunuz icin saygi duymayan ve ailesine bu kisi benim sevdiğim, mustakbel eşim diye net tavir sergilemeyen adamlardan degil es nisanli, sevgili bile olunmaz

Saçma sapan açıklamalar. Elle tutulur yani yok emin olun.
Yani zaten size yapmadığını bırakmamış ama ben biraz daha ortadan yorum yapacam.

Hayatınıza aldığınız kişiyle uyuşamıyorsunuz, karşı taraf sorunlar çıkarıyor. Ancak ayrılınca bu sorunları çıkardığını anlıyor, siz yanındayken neden anlamıyordu da ayrıldıktan sonra gelip bu şekilde açıklama yapmaya çalışıyor? Yani hep böyle mi olacak bu durum? Saçma sapan şeyler yapacak siz ayrılınca düzelmeye çalışacak, siz ayrılınca açıklama yapacak. Sürekli bu döngüde mi olmak istersiniz? Ki sizin adamın davranışları da normal değil, aklı başında evlenilecek biri değil yani adam
Asla sadece ayrılınca fark etsin istemiyorum.
Bana takintilisin dediği için onu ben tetikleyip bu hale getirdim mi diye kendimi çok sorguladım
Ama benim yüzümden olmuş olsa da bu denli çılgın tepki vermezdi en azından diye düşündüm.
Teşekkür ederim. Uyuşmadigimizin çok farkındayım ama maalesef canım yanıyor

X