Eski Sevgiliyle Arkadaş kalmak..

Banada bi yorum yapın bee canlar....

Ben 3-4 sene önce ayrıldım bu bahsedeceğim arkadaştan:)

2 sene kadar beraberdik.Daha sonra ciddi günler dediğimiz evlilik konusunun gündeme geldiği bir dönemde ayrıldık.Ben güvenemedim ona.Evliliği yürütebilecek biri gibi gelmiyordu sanki.Mantık dedikleri şey...

Bitti 2 senenin ardından.Bizim ortak arkadaşlarımız olduğundan görüştük ayrıldıktan sonra ortamlarda.O ilk zamanlar adımlar atmaya barışmaya yeltendi ama ben öyle bi kararlıydım ki nuhh dedim başka bişi demedim:gitme:

Onun yanında aslan oluyorumdum ama yalnızken kedi gibi oturur yakınırdım onsuz günler nasılda zor geçerdi.Öyle böyle derken ayrıldığımızdan 1 sene sonra falan msn ekledi beni.Neden görüşmeyelim ki dedi.Kanlı bıcaklımıyız falan:) Ogün bugündür halen msn dedir.O nun bi sevgilisi var bazen bana anlatıyorda.Ama ben ona hiç anlatmadım.Ondan sonrada kayda değer biri olmadı zaten.Düşünün msn inde sevgilisinin adı yazıyor aylardır.Gerçekten çok tuhaff.Onun başkasını seveceğine halen inanmıyorum.Onu orda görmek bile güzel sanki.Ne benimle olsun istiyorum nede bensiz olsun istiyorum.Bazen beni şımartsınn,güzel laflar söylesinn elimi tuttuğu günleri hatırlayıp bana yazsın bile diyorum ama olmuyor iştee...Ara ara eski günleri ima ediyor bana işte sne böyleydin,bana böyle yapmıştın falan pc karşısında ağladığımı bilirim sözleri karşısında.:))

Bence arkadaş falan kalınmıyor ben yaptım bu hayatı siz yapmayın.Bittiyse bitirin.

Bi ilişki ve bende halen sonlanmayan şeyler var.6 sene 6 koca sene vee bir küçük ben :KK43:

Arkadaş kalınmıyor, olmuyor...O birilerini anlatırken senin için acıyor, bi zamanlar onunla güzel vakit geçirdiğin aklına geliyor, veya sevdiğin, ama onun aklında bi başkası..yüreğin acımaz mı..valla ben geniş ve rahat değilim bu konuda. Şu ana kadarki bütün sevgililerimde bütün bağlarımı kopardım, son ilişkimde böyle bi durum var, ben ısrarla onunla hiç bir şekilde görüşmek istemediğimi söylesemde, o illaha arkadaş kalalım benle bağlarını kopartma diyor, ama ben geniş değilim onun kadar mafoldumben

Canım konu geniş olmak falan değil.Başka bişi var bu işin içinde.Ama kişisine görede değişir.Sen düşün vee en mantıklısını yap sakın anlık kararlar verme,karar verdiysende kararından dönme.Sonra insanın canı daha bi feci yanıyor dediğin gibi yanmaz mı :)

Canım konu geniş olmak falan değil.Başka bişi var bu işin içinde.Ama kişisine görede değişir.Sen düşün vee en mantıklısını yap sakın anlık kararlar verme,karar verdiysende kararından dönme.Sonra insanın canı daha bi feci yanıyor dediğin gibi yanmaz mı :)

Benim bahsettiğim kişi baya geniş biri bu konuda, hayatında olan kadınları anlatıyor, sonrasında eee sende yokmu kız bişeyler diyor, ben onun gibi geniş olamam ya, bahsettiğim şey buydu. Benim içimi acıtıyor bu yaptıkları ve halen ısrarla seni hayatımdan çıkartamam diyor, ben buna şey diyorum, hem karnım doysun hem pastam dursun mantığı bilmiyorumkismile

Ben eski sevgilimle arkadaş kalabildim. Ama o sıradan, basit, tipik bir erkek değil. Birbirimize gerçekten değer veriyoruz. Aramızda kopmayan bir bağ var. Ve umuyorum ki her zaman iletişim kurduğum biri olarak kalır.Onu gerçekten çok özlüyorum konuşmayınca uzun bir süre. ıyi ki var. Beni başka türlü seviyor çünkü o.

Benim bahsettiğim kişi baya geniş biri bu konuda, hayatında olan kadınları anlatıyor, sonrasında eee sende yokmu kız bişeyler diyor, ben onun gibi geniş olamam ya, bahsettiğim şey buydu. Benim içimi acıtıyor bu yaptıkları ve halen ısrarla seni hayatımdan çıkartamam diyor, ben buna şey diyorum, hem karnım doysun hem pastam dursun mantığı bilmiyorumkismile

Canım sana karşı bi seviye belirlememiş sanki,lambur lumbur konuşuyor birde seni hayatından çıkaramadığını söylüyor.Onun gibi biri ile tabi ki arakadaş kalınmaz.

1 ay önce sevgilimden ayrıldım 8aydır cıkıyoduk ve beni sevdğine inanmıyordum artık ve bunu onada söyleyip ayrıldım. daha önceleri ayrılıklarda (sık sık ayrılıp barısanlardandık ) hep msnden faln olsun görüşmeye devam ediyorduk. ama bu sefer bir kac kez yazmama ragmen bi cvp vermio ve artık msnde de fazla görünmüyor. benim amacım geri d önüş değil istemiyorum ama arkdslıgınıda kaybetmek istemiyorum. sizce onun bu davranısları neden olabilir ? daha önceleri ben yazmadan o yazar konusrdu enazından cvp verirdi ben yazdıgımda :KK43: :çok üzgünüm: arkds kalmazmıyız ki ne yapmam lazım arkds kalmak için ???

bence eski sevgiliden arkadaş olmaz:eek:lmaz:

en iyisi slmı sabahı kesmek.. yoksa bir şekilde insanın aklına gelir eski yaşanılanlar... heleki yeni sevgiliden filan bahsetmeler çok cahilce geliyor bana nispet yapar gibi...bittiyse bitmiştirr zemuszemus

1 ay önce sevgilimden ayrıldım 8aydır cıkıyoduk ve beni sevdğine inanmıyordum artık ve bunu onada söyleyip ayrıldım. daha önceleri ayrılıklarda (sık sık ayrılıp barısanlardandık ) hep msnden faln olsun görüşmeye devam ediyorduk. ama bu sefer bir kac kez yazmama ragmen bi cvp vermio ve artık msnde de fazla görünmüyor. benim amacım geri d önüş değil istemiyorum ama arkdslıgınıda kaybetmek istemiyorum. sizce onun bu davranısları neden olabilir ? daha önceleri ben yazmadan o yazar konusrdu enazından cvp verirdi ben yazdıgımda :KK43: :çok üzgünüm: arkds kalmazmıyız ki ne yapmam lazım arkds kalmak için ???

benimde buna benzer bi hikayem var:) arkadaş kalmayı unut bi kere.. yapamazsın.. söylediği herşeyde bi anlam ararsın.. sürekli bi umut beslersin.. özlersin unutman zorlaşır.. bana kalırsa kapat tamamen o defteri..

Msn deydi bu gün 3 seneden sonra msn den bile sildim.Güya arkadaş kalmıştık ama olmadı olmuyor ve sildim...Pişmanmıyım değilmiyim ben neyim bilmiyorum bile...Sanki umutlarımıda aldı gitti..Zaten ayrıldık sevgiliside vardı ama hep ordaydı :) ARTIK ORDA DA YOK ...

Şimdi acaba bana ulaşmayı dener mi ?

Sildiğimi anlayınca ne yapar diye düşünüyorum :a015:

Benimde arkadaşlıktan sevgililiğe uzanan ama 2-3 ay gibi kısa süren bi ilişkim oldu... 1,5 yıldır arkadaştık ama hep peşimdeydi hissediyordum... Zaman geçtikçe bi deneyim dedim ama pişman oldum keşke hiççç denememiş olsaydım... O benim içi deli olan adam gitti yerine benden kaçan telefonlarıma cevap vermeyen biri geldi...Herhalde tipik elde edince önemi kalmadı diye düşündü yada bilmiyorum aklında ne vardı...
Şimdi mi hala görüşüyoruz tabii ilk zamanlar ben hiç takmadan yıkılmadım ayaktayım izlenimi verdim kii öyleydim... Görüşme talebi ondan gelmişti ilk buluşmamızda senin bana yaptığını ben sana yapmak istemedim dedim çünkü yaparsam senin gibi olurum dedim bozuldu tabii... Herşeye rağmen görüşüyoruz... Belki meslektaş olduğumuz için arkadaşlığı devam ettirdim bazı konularda destek alıyoruz birbirimizden yoksa görüşmezdim herhalde...

Benim de eski sevgililerim içinde arkadaş kaldığım tek Bi kişi var. hayatıma çok giren insan oldu ama sadece o arkadaşım olarak kaldı. çünkü biz zaten taa ortaokuldan arkadaştık yıllar sonra çıkmaya Başladık, sonra evlenme teklifi etti Ben Bitirdim ilişkimizi. sonra kopmadık arkadaşız dediysem de arada arar halimi hatrımı sorar. şimdi hayatında Bi kız olduğu için faceden ve msnden sildim. gerek yok artık. aramızda hiç Bişey kalmadı kalamazda ama gene de olmaz, kız arkadaşı öğrenirse kırılır haklı olarak. gereksiz Buluyorum Ben. yolda görürsün selamını verir geçersin ama öyle araşalım görüşelim konuşalım olmuyor, hayatımızdaki insanlara saygısızlık oluyor.

Öncelike şu konuya bir açıklık getirelim: Evet sizin bilinciniz onunla arkadaş kalmak istediğinizi söylediği için bırakmıyorsunuz onu ama şöyle bir şey de var ki aslında bilinç altınıza göre onu hala bırakmama sebebiniz ona karşı hala bir şeyler hissediyor olmanız ve onu gözünüzün önünden ayırmak istememeniz ve muhtemelen bilinç altınız bu konuda doğruyu söyleyen taraf. Şöyle bir şey de var ki yalnız evet belki sizin için şuan arkadaş kalmak daha kolay gözüküyor ama inanın bu olay zamanla eziyete dönecek. Onu MSN'de göreceksiniz saatlerce selam vermesini bekleyeceksiniz işinizi gücünüzü bırakıp, ilgi göstermesini isteyeceksiniz vs ve bunları yapmayınca kızacaksınız, sinirleneceksiniz kendinizce. Hayatınızda ne bir adım ileri ne de bir adım geri hareket edebildiğinizi farkedip onu hayatınızdan çıkarmak isteyeceksiniz ama bu da gittikçe daha zor olacak.

Karşınızdaki insan da anladığım kadarıyla sıkılmış bir öyle bir böyleden ve kesin kararını vermiş gibi duruyor. Bunun üzerine siz hala o kişinin peşinden koşturursanız hiçbir şey olmamış gibi bence bu sizi küçültmekten başka bir işe yaramaz.

Bence o kişiyi her şekilde hayatınızdan çıkarın. Evet bu cümle şuan çok canızı yakıyor muhtemelen ve en zor yol da budur ama inanın en mantıklızı ve uzun vadede en mutluluk sağlayabilecek olan da budur. Belli bir süreden sonra eğer o kiiyle arkadşa olmak isterseniz hisleriniz tamamen bittikten sonra bu da mümkün ki bence inanın o zaman geldiğinde böyle bir şeyi hiç istemeyeceksiniz bile.

Sert yorumlarım için kusura bakmayın... Mutluluklar... :)

Eğer hala sevgi varsa arkadaş kalabilmek zor.
Ben eski sevgilimle denedim, deniyorum ama o, ona yaptıklarımı affedeceğe benzemiyor hiç.
Ve bu da problem yaratıyor aramızda. Bu yüzden mesafeliyiz.
Eğer 2 tarfta da bir şeyler bitmişse olabilir ancak.
:nazar:

Mantıksız..
Sevgili olarak kaybetmeyi göze aldığınız bir kişiyi neden arkadaş olarak kaybetmek istemiyorsunuz...
Ne olursa olsun eski sevgiliden arkadaş olur mu? Bana göre olmaz.. Sadece eski bi tanıdık olur ... Ya da bi hiç olur.

aa siz hiç duymadınızmı
ayıdan post eski sevgiliden dost-arkadaş olmaz!!! :nazar:

kesinlikle eski sevgiliyle arkadaş kalmayın lütfen, ben sevggilimin eski sevgilisinden bu sebeple çok çektim çünkü...
bırakın herkez istedği gibi huzurlu yaşasın...
amacın ne bilmiorum???????????????

Benim de eski sevgililerim içinde arkadaş kaldığım tek Bi kişi var. hayatıma çok giren insan oldu ama sadece o arkadaşım olarak kaldı. çünkü biz zaten taa ortaokuldan arkadaştık yıllar sonra çıkmaya Başladık, sonra evlenme teklifi etti Ben Bitirdim ilişkimizi. sonra kopmadık arkadaşız dediysem de arada arar halimi hatrımı sorar. şimdi hayatında Bi kız olduğu için faceden ve msnden sildim. gerek yok artık. aramızda hiç Bişey kalmadı kalamazda ama gene de olmaz, kız arkadaşı öğrenirse kırılır haklı olarak. gereksiz Buluyorum Ben. yolda görürsün selamını verir geçersin ama öyle araşalım görüşelim konuşalım olmuyor, hayatımızdaki insanlara saygısızlık oluyor.

tebrik ediyorum çooooook haklısınkaydirigubbakcemile5

olmuyo
fazla beklenti icinde oluyo karsı taraf
amaan köküne kibrit suyu zaten sempatiksalakcinni

Eski sevgiliden dost olmayi basarabilen kisi vardir ki bu evrende?? Bu sanirim ancak hastalik,olum gibi ozel durumlarda olabilir, o kadar.....

X