eşler arası yaş ve alınan eğitim farkı önemlimi

Yaşın belli bir formülü yok ama kesinlikle eğitim farkını çiftler kaldıramaz diyorum...Hele de kadının eğitim seviyesi erkekten yüksekse...

eğitim frkı kesnlkle çok çok önemli.. annemle babamdn bliorm annem üniverste babamsa lise terk.. her konuda bu durum öyle açığa çıkıoki

benim eşimle aramda 8 yaş var.. bu çok güzel çook avantajlı.. çok iyi anlaşıyoruz.. uzmanlara göre evlilklerde 3-12 yaş normalmiş. şuan 24 yaşımdayım o ise 32...
ben üniversite terkim.. 4. yılda bıraktım. 4 yılımı antalyada geçirdim. o ise liseyi dışardan bitirmiş.. ama kültürü oldukça geniş.. çoğu şeyi benden çok daha iyi bilir.
eğitim de yaşda çok önemli değil.. mühim olan kişinin kendini geliştirmesi uyum sağlaması..

bence anlaştıktn sonra hiç bişiyin önemi yok.amaa kız ünv bitirmiş adam ilkokul mezunuysa ozmn olmaz

Gerçekten bunu merak edenlerden biriyim...
Ben üniversite mezunuyum, bizimki lise ama kendini boş vermemiş, çalışıp para kazanmış hayatı öğrenmiş pek çok konuda benden daha ayrıntılı düşünür...
Bunu hissettiğim çok zaman olur emin olamıyorum...
Gene de sormak istiyorum açıkçası?

Yaş farkı, hangi yaşta evlendiğinize ve evlilikten neler beklediğinize göre değişir
Çok erken evlenip daha hiçbişey yaşamadıysanız
Yaşı ilerlemiş görmüş geçirmiş biriyle zor anlaşırsınız
Eğitime gelince Diploma cahilliği alır eşşeklik baki kalır
Eğer Kişiler kendini kültürel açıdan geliştirmiş komplekslerinden arınmışsa
Çok güzel anlaşabilir
Ama ortada kompleksler yada kültürel uçurum varsa o da zor olur

Yaş farkı, hangi yaşta evlendiğinize ve evlilikten neler beklediğinize göre değişir
Çok erken evlenip daha hiçbişey yaşamadıysanız
Yaşı ilerlemiş görmüş geçirmiş biriyle zor anlaşırsınız
Eğitime gelince Diploma cahilliği alır eşşeklik baki kalır
Eğer Kişiler kendini kültürel açıdan geliştirmiş komplekslerinden arınmışsa
Çok güzel anlaşabilir
Ama ortada kompleksler yada kültürel uçurum varsa o da zor olur

kesinlikle hangi yaşta evlendiğinize göre değişir. kendini geliştirme olayına gelince bence erkek kendini kolay kolay geliştiremiyor istisnalar tabiki olabir ama onlarda kadının kendinden daha eğitimli olmasını kaldıramıyorlar problem oluyor.yaş farkına gelince evet erkek büyük olmalı ama çok fazla değil 4-5 yaş yeterli eşler arasında jenerasyon farkı olmamalı birbirinin dilinden anlamalı tabi bu ailelerin değer yargılarının örf ve adetlerinin yakın olmasıyla ilgili...... yani bence en ideali bu ama tabi hayatta hiçbirşey 4*4lük olmuyor...:teytey:

yaş farkı hakkında yorum yapamam çünkü aramızda 6 gün var. ama ben üniversite eşim ilkokul mezunu . şimdiye kadar hiç aklıma gelmemiişti böyle bi konu Tabi eğitim değil de kültür farkı önemli. Kültür de eğitimle olmadığı için sanırım hiç aklımın ucundan geçmedi. açıkcası o değil de ben kendimi bazı kültürel konularda eksik buluyorum.Ama tabi gençlerin kesinlikle okumasından yanayım eşimin kendi işi olmasa iş bulmak bu devirde çok zor . okuyana da zor gerçi ama. ben tüm gençlere ısararla okumalarını tavsiye ediyorum

bence cok fazla onemlı yas belkı tolarens gecıle bılır aama egıtım sart aslında egıtım sart degılde kendını gelıstırmelıdır dıye dusunuyom..
belkı suan burayı okuyan hocam bana kızıcaktır ama bogazıcı unı.cok degerlı bı dostum gorev alıyo esıyle arasında 10 yas var ve benım bı dersıme geldı o sırada sınıf sessızdı oda bana kagıda bısıler yazıp bana verdı okudum esıyle sorunlarını yazmısdı gercekdende bazen bazı seylerın aynı sevıyede yada bellı sırada olması gerekıyo sonuc cok mutsuzluk oluyo..
en basıt ornegıgını dayım dan gordum ıstanbul leventte koca bı holdıngın sahıbı yakısıklı karızmatık bı kızı sevdı kız yayala bahcelıevler koyunden saka gıbı dedık almadık cıddıe ama evlendıler suan 3 cocukları var dayımın okadar sosyal cevresıne uyum saglıyamıyo esı ve hergun tartısmalar...gercekdende bazı seylerın denk olması gerekıyomus...

yaş değil bence ama eğitim çok önemli
ne kadar iyi anlaşsan da çok sorun oluyor
ve ben yapmam diyenler bile
eşlerini küçük düşürebiliyor
illaki böyle olacak diye bir durum yok
ama genelde de hep böyle oluyor

bende fark etmez sanırdım ama evlilikten sonra değişen şeyler oldu bende merak ediyorum acaba yaş ve eğitim farrkından mı yoksa kültür farkından mı diye. ben eşimden yarım yaş büyüğüm ama bilirsiniz kadınlar daha olgun olur. hep kurallara dikkat eden ben oluyorum yüksek sesle bağırıyor komşular duymasın diyorum, tv açıyor sesi çok olunca ben uyarıyorum, evin eksiğini falan ben karşılıyorum. borç çok eşimde ne kadar çok çalışırsa o kadar çok kazanıyor ama azimli çalışmıyor hergün çalışasım yok diye çıkıyor evden çalışmak istemiyor e ama ben işten izin alacak olsam ek ücretini keserler izin alma diyor. bunları yaş farkına bağlıyorum olgun olmamasına.(umudum askerlik asker tokadı yerse belki olgunlaşır:))
ikinci meselede eğitim ben üniversite okudum o da ailesinin yanında yüksekokul mezunu açıktanda 4 yıla tamamlıyacak inşallah bitirebilirse. bazen evde iktidar olmaya çalışıyor buna neden göremiyorum ikimizde çalışıyor eve para getiriyoruz hatta benim maaşımda işimde garanti. benle konuşurken kafanı kırarım seni gebertirim gibi çok kıro laflar kullanıyor bunlar çok sinir bozucu. evde kesinlikle kibar değil bana karşı hiç saygısının olduğunu düşünmüyorum. ailemin yanında beni kötülüyor yok yemek yapamıyor yok temiz değil. kendini ne kadar küçük duruma düşürdüğünün farkında değil.bir iş becerdiğini sanıyor ama herkes ayıplıyor farkında değil. güya o beni milletin içinde söylüyorya bir daha yapmazmışım utanıp. bunları cahilliğine bağlıyorum. ama şunu biliyorum okumakla adam olunmuyor. üniversite değil yüksek lisansta yapsa ne değişirdi bilemiyorum...

bende fark etmez sanırdım ama evlilikten sonra değişen şeyler oldu bende merak ediyorum acaba yaş ve eğitim farrkından mı yoksa kültür farkından mı diye. ben eşimden yarım yaş büyüğüm ama bilirsiniz kadınlar daha olgun olur. hep kurallara dikkat eden ben oluyorum yüksek sesle bağırıyor komşular duymasın diyorum, tv açıyor sesi çok olunca ben uyarıyorum, evin eksiğini falan ben karşılıyorum. borç çok eşimde ne kadar çok çalışırsa o kadar çok kazanıyor ama azimli çalışmıyor hergün çalışasım yok diye çıkıyor evden çalışmak istemiyor e ama ben işten izin alacak olsam ek ücretini keserler izin alma diyor. bunları yaş farkına bağlıyorum olgun olmamasına.(umudum askerlik asker tokadı yerse belki olgunlaşır:))
ikinci meselede eğitim ben üniversite okudum o da ailesinin yanında yüksekokul mezunu açıktanda 4 yıla tamamlıyacak inşallah bitirebilirse. bazen evde iktidar olmaya çalışıyor buna neden göremiyorum ikimizde çalışıyor eve para getiriyoruz hatta benim maaşımda işimde garanti. benle konuşurken kafanı kırarım seni gebertirim gibi çok kıro laflar kullanıyor bunlar çok sinir bozucu. evde kesinlikle kibar değil bana karşı hiç saygısının olduğunu düşünmüyorum. ailemin yanında beni kötülüyor yok yemek yapamıyor yok temiz değil. kendini ne kadar küçük duruma düşürdüğünün farkında değil.bir iş becerdiğini sanıyor ama herkes ayıplıyor farkında değil. güya o beni milletin içinde söylüyorya bir daha yapmazmışım utanıp. bunları cahilliğine bağlıyorum. ama şunu biliyorum okumakla adam olunmuyor. üniversite değil yüksek lisansta yapsa ne değişirdi bilemiyorum...

Canım kusura bakma ama eşin, benim eşimin babaannesine benziyor
O da herkesin içinde eşime laf ediyor
Utansın da yapmasın diyor
Dilerim herşey gönlünce olsun
Sevgiler

Canım kusura bakma ama eşin, benim eşimin babaannesine benziyor
O da herkesin içinde eşime laf ediyor
Utansın da yapmasın diyor
Dilerim herşey gönlünce olsun
Sevgiler

eşimde ailesinin yaptığını yapıyor. oysa babası ona aynısını yapıyor diye ne kadar da kızar utanırdı ama aynı cahilliği kendisi bana yapıyor. son zamanlarda çok fazla yıpranıyorum sahrud. bu akşam annesini çağırdı annesi gelecek tam küs olduğu vakit eminim canımı çıkaracaklar beraber. tabloyu şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. koltukta kaynanamla kocam yanyana uzanmış film izliyorlar ben tekli koltukta emre amade oturuyorum. ççoook kötü oldu bu çoook.

eşimde ailesinin yaptığını yapıyor. oysa babası ona aynısını yapıyor diye ne kadar da kızar utanırdı ama aynı cahilliği kendisi bana yapıyor. son zamanlarda çok fazla yıpranıyorum sahrud. bu akşam annesini çağırdı annesi gelecek tam küs olduğu vakit eminim canımı çıkaracaklar beraber. tabloyu şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. koltukta kaynanamla kocam yanyana uzanmış film izliyorlar ben tekli koltukta emre amade oturuyorum. ççoook kötü oldu bu çoook.

Bi kitap falan oku yada en güzeli mesleğini kullan kaydirigubbakcemile3
Yazılı kağıtlarını çıkar çocuklardan biri itiraz etti
Bakıp yarın bilgi vermek zorundayım de
Üfff nerden bulucam ben bu kağıdı diye de sızlan :kedi:
Çok meşgulmüş gibi görünsen işe yaramaz mı

Mesela bende çay makinesi var
Kendi ailem geldiğinde falan onu kullanıyorum
Mutfağa git gel derdi olmuyor
Ama eşimin ailesi gelince normal demlikte yapıyorum canım
Mutfağa gidip geldikçe nefes alıyorum :roflol:

eşim üniversite mezunu ben lise terk.(aöl okuyorum)
önemli olan insanın, kendi kendini yetiştirmesii.
bu aradaki eğitim farkını kapatıyor bence.

yaş farkına gelince eşim bende 8 yaş büyük.
allahım bin şükür çok mutluyuz.

Bi kitap falan oku yada en güzeli mesleğini kullan kaydirigubbakcemile3
Yazılı kağıtlarını çıkar çocuklardan biri itiraz etti
Bakıp yarın bilgi vermek zorundayım de
Üfff nerden bulucam ben bu kağıdı diye de sızlan :kedi:
Çok meşgulmüş gibi görünsen işe yaramaz mı

Mesela bende çay makinesi var
Kendi ailem geldiğinde falan onu kullanıyorum
Mutfağa git gel derdi olmuyor
Ama eşimin ailesi gelince normal demlikte yapıyorum canım
Mutfağa gidip geldikçe nefes alıyorum :roflol:

ay hiç güleceğim yoktu. şu çay makinesi ve demlik mevzu gerçekten çok hoş. bende demlikte yapıyo çok özeniyo gibi algıladım ilk ama tuttum nefes arası.
bak dediğin gibi yapabilirim onlardan mümkün mertebe uzak. ya aslında hani düğün zamanını unutunca çok zehir zembelek değil kaynana çok yormaz beni onun ağzına sakızı lafı veren benim düşüncesiz eşim. zaten ailesi gelince birşeyler oluyor kesinlikle elini kaldırıp bi iş yapmıyor, içeceği suya kadar herşeyi benden istiyor dağıtıyor.

ay hiç güleceğim yoktu. şu çay makinesi ve demlik mevzu gerçekten çok hoş. bende demlikte yapıyo çok özeniyo gibi algıladım ilk ama tuttum nefes arası.
bak dediğin gibi yapabilirim onlardan mümkün mertebe uzak. ya aslında hani düğün zamanını unutunca çok zehir zembelek değil kaynana çok yormaz beni onun ağzına sakızı lafı veren benim düşüncesiz eşim. zaten ailesi gelince birşeyler oluyor kesinlikle elini kaldırıp bi iş yapmıyor, içeceği suya kadar herşeyi benden istiyor dağıtıyor.

Eşim hayatım çay makinesini çıkarsana yorulma dicek oldu
Yok hayatım çay makinesinde çay haşlama gibi oluyor kaydirigubbakcemile2
Bizimkiler alışkın içiyorlar sizinkilere ben demlik çayı yapayım daha lezzetli dedim kaydirigubbakcemile3
Tabi eşim benim gözümün gıpraşmasından anlar ama
O da ailesini bildiği için hafiften gülümseyip geçti :kahve:

bence birbirini seven ama gerçekten kendinden önce karşısındakini düşünen insanlar arasında yaş ve eğitim yada parasızlık nebiliyim ailleler hiç ama hiç birşey giremiyor.kendimden örnek verebilirim.eşimle 10 yıllık evliyiz.çocuğumuz yok olmuyor ama benden ötürü olmuyor.ben üniversite mezunuyum eşim ilk okul ve eşim benden 6 yaş büyük.tanışığımızda kendine ait çok güzel bir iş yeri vardı ve çok iyi para kazanıyordu.bu arada eşim doğulu ben istanbulluyum ailemde (hani yedi göbekten istanbullu derler ya ben sülalemizde ilk ben doğulu biriyle evlendim)başta aileler karşı çıktı hem benimkiler onu istemedi hem onunkiler beni evlendik düğünümüze doğru dürüst gelen akraba olmadı evlendikten 3 ay sonra işler bozulmaya başladı.şu ana kadar defalarca iş yeri değişikliği yapmasına rağmen hep işler ters gitti. başta kayınvalidemler beni hiç istemediler ama o hep benim arkamda durdu.bende onun arkasında yeri geldi evde bir zeytin tanesini arar olduk ama hiç ona sevgim ve ilgim değişmedi.ilk yıllar ev işlerine hiç alışkın değildim. yemek yakardım.pantolonları değil çift çizgi nasıl bercerdiysem 5,6 çizgi olurdu oda güler geçerdi hiç bağırmak yada yüzüme vurmak görmedim öyle bişey.ama çok sevdim ve çok sevildim bunu biliyorum bu 10 sene zarfında benim ailem onu onun ailesi beni şimdi çok seviyorlar ve herkes kendi hatasından utandı.biz sevgimizle herşeyi aştık gerçekten isteyen herkes yapabilir inanın uzun oldu diye çoğu şeyin şöyle bir üstünden anlatım yani bence karşındakinin insanlığıyla alakalı bir şey bu eğitimle yada yaşla ilgisi olduğunu hiç sanmıyorum

bence birbirini seven ama gerçekten kendinden önce karşısındakini düşünen insanlar arasında yaş ve eğitim yada parasızlık nebiliyim ailleler hiç ama hiç birşey giremiyor.kendimden örnek verebilirim.eşimle 10 yıllık evliyiz.çocuğumuz yok olmuyor ama benden ötürü olmuyor.ben üniversite mezunuyum eşim ilk okul ve eşim benden 6 yaş büyük.tanışığımızda kendine ait çok güzel bir iş yeri vardı ve çok iyi para kazanıyordu.bu arada eşim doğulu ben istanbulluyum ailemde (hani yedi göbekten istanbullu derler ya ben sülalemizde ilk ben doğulu biriyle evlendim)başta aileler karşı çıktı hem benimkiler onu istemedi hem onunkiler beni evlendik düğünümüze doğru dürüst gelen akraba olmadı evlendikten 3 ay sonra işler bozulmaya başladı.şu ana kadar defalarca iş yeri değişikliği yapmasına rağmen hep işler ters gitti. başta kayınvalidemler beni hiç istemediler ama o hep benim arkamda durdu.bende onun arkasında yeri geldi evde bir zeytin tanesini arar olduk ama hiç ona sevgim ve ilgim değişmedi.ilk yıllar ev işlerine hiç alışkın değildim. yemek yakardım.pantolonları değil çift çizgi nasıl bercerdiysem 5,6 çizgi olurdu oda güler geçerdi hiç bağırmak yada yüzüme vurmak görmedim öyle bişey.ama çok sevdim ve çok sevildim bunu biliyorum bu 10 sene zarfında benim ailem onu onun ailesi beni şimdi çok seviyorlar ve herkes kendi hatasından utandı.biz sevgimizle herşeyi aştık gerçekten isteyen herkes yapabilir inanın uzun oldu diye çoğu şeyin şöyle bir üstünden anlatım yani bence karşındakinin insanlığıyla alakalı bir şey bu eğitimle yada yaşla ilgisi olduğunu hiç sanmıyorum

valla helal olsun ne güzel,
bende böyle başarılı zor ama güzel aşk hikayelerine demekki çok güvendim ne eğitim ne kültür ne mezhep ne yaş farkı gördü gözüm evlendim ama sonuç hüsran. yakında sevgimin bitmesinden korkuyorum. aileme karşı çok utanıyorum beni çok uyardılar yapma dediler çünkü!

valla helal olsun ne güzel,
bende böyle başarılı zor ama güzel aşk hikayelerine demekki çok güvendim ne eğitim ne kültür ne mezhep ne yaş farkı gördü gözüm evlendim ama sonuç hüsran. yakında sevgimin bitmesinden korkuyorum. aileme karşı çok utanıyorum beni çok uyardılar yapma dediler çünkü!

teşekkür ederim canım inşallah sende bütün sorunlarının üstesinden gelirsin.sen iyi ol,iyi davran eşine eşinin ailesine duyma onların dediklerini.çok canını sıkan bişey olduğu zaman eşine iyi bir anında gülerek şakaya vurarak söyle üstüne varma iyiliğinle utandır onları umarım herşey gönlünce olur

X