Estetikle güzelleşmek altyapı gerektirirmi?

Teşekkür ederim 🥰aslında filtre kullanmamın sebebi telefonum çok bulanık cekiyor netleştirmek için remini kullanıyorum telefonum berbat teşekkür ederim.
Aslında özel paikiyatristede gidiyorum ama bu aralar gidemiyorum özel psikiyatristim önceki yaşadığım şehirde kaldı belki de yeni bir doktorada gidebilirim.
Filtreyi çok abartan insanda değilim yani orijinal halimle yine aynı neredeyse...Ama bilmiyorum kendimi bildim bileli özgüvenli olamıyorum ilkokuldan beri bu durum böyle.
Bana da fotoğrafini gonderirmisin?

Merak ettim bir fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Burada birisine attım fotoğrafı beğendi ama bana yinede guzel oldugum inandirici gelmiyor.
Güzellik algısına uyduğumu düşünmüyorum tüm erkekler renkli gözlü uzun boylu kızları beğeniyor.
Sonuc yine yalnızlık...
Çevremde nekadar renkli gözlü uzun boylu ki varsa hepsinin folu isteyeni oluyor benimle ne sevgili olmak isteyen var nede dunurcu geliyor yıllardır.

Ben hatırlıyorum galiba sizi sarışın ya da kumral hoş bir bayandınız.Ben beğenmiştim.Güzellik göreceli bir kavram.Tabi ki , estetik ile ufak tefek değişiklikler yapılabilir istenirse.Biraz takıntı haline gelmiş galiba.

24 yaşındayım üniversite okuyorum çizgi film ve animasyon okuyorum.

Üniversitenin açılmadan garsonluk felan yaptım ama mümkün değil benim estetik masrafım çok diye bıraktım birde üniversite açıldığında zaten çalışmaya vaktim olmayacaktı ödevler dersler felan derken.Bende kendimi alanım da geliştireyim diye sürekli çizim yapıyorum birde senaryo yazıyorum Allah'ın izni ile yurtdışındaki festivallere göndereceğim senaryoyu umarım iyi yanıt alırım birde okuduğum bölüm önü açık bölüm çok büyük film şirketlerinde çalışma şansım var ister ekip olarak ister frelence.
Bu bölümü kazanmak benim için çok büyük bir nimet oldu kazanacağım aklımın ucundan geçmiyordu.
Neyse konu şu ki;
Estetikle ortalama altı bir insan iken ortalama üstü bir güzelliğe kavuşabilirmiyim yoksa daha mı beter olurum diye korkuyorum.
Anňemin bir bacağı tutmuyor mesela değnek ile yürüyor ama güzel kadınmış ben benzeye benzeye babama benzemişim.Çocukken hep zorbalık görürdüm akranlarımdan ama nebileyim belkide büyüyünce dış görünüşe okadarda bakmazlar derdim içimden.Ama malesef dış görünüş her yaşta önemliymiş bunu anladım.
Erkekler her zaman güzelliğe önem veriyor.
Ben zaten bu yaşta evlenme taraftarı bir insan değilim.İdealist bir insanım başarı odaklı hedef odaklı bir insanım ama insan aşık olunmak beğenilmek istiyor bir yerden sonra...En çirkin erkek bile Max kankası olarak görüyordu beni.Hani derler ya kadınlar paraya bakıyor boya posa bakıyor diyen erkekler durum eşit aslında ortamda en güzel bulduğu kadına bakıyor onlarda.

Birazda estetik yaptirmaktan korkma sebebim ...Telefonda yüzümle oynadım ilk defa daha kötü göründü burnunu küçük yaptığımda yanağıma bişektomi uyguladığımda dudağımı iri yaptigimda daha korkunç oldum.

Yüzüme ne gerekiyor diye sorduğumda bunları yapacağız sana dedi ve emin değilim korkuyorum.

Bu güzel olmama olayına bir çare varmıdır bildiğiniz iyi bir estetik cerrahı varmı?

yÜzüne sadece burun dolgusu yaptırıp, saçlarına havalı bir model renk yaptırırsan bu işi çözersin.

Hayır hiç bir yerini ellettirme . Çok güzel bir kızsın Şu an herkes mr spark gibi ortalıkta geziniyor .çene hattın ayrıca çok güzel .Bence psikolojik destek al ve kendi güzelliğini anla

Yani inanılır gibi değil. 24 yaşındasınız henüz. Hani o yaşlardan geçmesem tamam diyeceğim. Resminizi arkadaşlar görmüş yorumlarından anladığım kadarıyla gayet güzelsiniz. Burun estetiğini anlarım hadi, göz kapağı ameliyatı nedir? Bu yaşta ne kadar bir sarkma olacak göz kapaklarınızda? Doktora da ne diyeyim! Daha canlı ve genç bir görünüm katar demiş. Zaten çok gençsiniz.. Gençlikten kasıt 10 yaş görünüm mü olmuş?

Burada birisine attım fotoğrafı beğendi ama bana yinede guzel oldugum inandirici gelmiyor.
Güzellik algısına uyduğumu düşünmüyorum tüm erkekler renkli gözlü uzun boylu kızları beğeniyor.
Sonuc yine yalnızlık...
Çevremde nekadar renkli gözlü uzun boylu ki varsa hepsinin folu isteyeni oluyor benimle ne sevgili olmak isteyen var nede dunurcu geliyor yıllardır.
Fotoğraf gönderir misin cidden merak ettim

Bence güzelsiniz ama kendiniz fark etmiyorsunuz. Fotoğraf atarsanız bir şeyler derim, ama erkeklerde manken aramıyor yani çok takma kafana. Sana denk gelmemiş sadece

Valla daha çok para kazanmak için de gazlıyorlar insanı sadece strateji bu bir burun estetiği bile baya değişiklik yaratıyor yüzde biranda tüm yüz yapma bence. Psikoloğa gittin mi mesela hadi tüm yüzü yaptırdın bu sefer başka yerleri takacaksın?
Yuvarlak yüz de çok güzel insan yanak yağlarından ne ister ya yaşlanınca çöküyomuş resmen.

X