Ev hanımı olmak kötü bir şey mi...😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iki üniversite okuduğunuzu da iddia ediyorsunuz ya kesinlikle inanmadım . Okurken sizde demek ki İslam hassasiyeti olmayan biriymişsiniz.
Müslüman bile olmayıp sonra dan hidayete erenler yok mu? Bilinçli bir Müslüman değilken sonradan bilinçleyip İslamı yaşayan yok mu? Yarası olanlar atmaca gibi saldırır. Hakikatlerş söyledim. İnanmamakta serbestsiniz ama isterseniz özelden diplomaları atayım 😂

Demeyin zaten ben yorumu konu sahibine yaptım. Herkesin kendi düşüncesi
Yorumunuz konu sahibine ise özelden yazsaydınız. Bu şekilde ortalığa yazıp tepki çekeceğinizi düşünmeniz gerekirdi. Ayrıca konu sahibi siteden ayrılalı çok oldu, anlamamış olmanız şaşırtıcı. Insanları kışkırtmak için yazdığınız çok açık.

Demeyin zaten ben yorumu konu sahibine yaptım. Herkesin kendi düşüncesi

Kendi dusunceleriniz ama bir dayanaklari yok. Rizik gelir bir sekilde demissiniz ama nasil? Bir sey yapmayan birinin rizki nasil garanti olacak? Cabaya bagli diye biliyorum ben.

Soonra "Boşanmak icin mi evleniyorsunuz?" Demişsiniz. Kimse bosanmak icin evlenmiyor ama boşanmak icin evlenmedim diyip bu ihtimali yok sayip devam etmek bir risk sonucta siz alirsiniz,baskasi almak istemez.

Müslüman bile olmayıp sonra dan hidayete erenler yok mu? Bilinçli bir Müslüman değilken sonradan bilinçleyip İslamı yaşayan yok mu? Yarası olanlar atmaca gibi saldırır. Hakikatlerş söyledim. İnanmamakta serbestsiniz ama isterseniz özelden diplomaları atayım 😂

Bana atabilirsiniz merak ediyorum ben :KK70:

Siz çok hakikate erememişsiniz maalesef . Hakikate ermiş insan başkasınin kalbini kirmaz. Atmaca gibi atlarım siz burda çalışan kadınların anneligini de sorgulayamazsiniz , inancını da sorgulayamazsiniz , evi pis çocuğuna sağlıksız yiyecek veriyor diyemezsiniz. Gerçekten bilinçli bir müslüman olan insan en başta gönül kırmaz , konuştuğu kelimeleri özenle seçer siz bence daha çok fırın ekmek yemesi gereken birisiniz. Ilim kendini bilmektir diye boşuna dememiş değil mi Yunus Emre .

Bence çalışmak hanım fıtratına bedenine aykırı birşey. Belli yerler belli ihtiyaçlar ve helal dairesinde çalışabilenler için sözüm yok. İlahiyat okumuş biti olarak bunları en iyi sizin bilmeniz gerekirdi. Hanımlarla ilgili ayeti kerimeler, hadisi şerifller..Anneliğin ne kadar kutsal ve önemli bir şey olduğu. Eşiniz memnun siz memnun kimin ne dediği niye önemli? Üstelik anne olacakmışsınız. Çocuk anne ilişkisi 6 yaşına kadar çok önemli bence. Herşey bu dönemde oturur. Üstelik mucize birşey hiçbirşey ini kaçırmak istemez insan. Bana göre normal annelik duygusu olan başkasına baktırmaya kıyamaz. Baktıranlarda bütün gün bakıcı izliyor kameradan yüreği ağzında. Aklı hep evde. Anneler baksa bir şikayet memnuniyetsizlik var burda okuyoruz. Yaşlı insanların dinleneceğim zaman çocuk bakmaları da doğru değil bence tahammül edemiyorlar genelde. Birşey başardık çalıştık kendi ayaklarımız üzerine duruyoruz diyenler İslami hassasiyeti olmayanlar bence. Aslında yazmazdım bu konuya ama siz ilahiyat okumuşken böyle düşünmeniz garip geldi yazayım dedim. Boşansan güvencen var mı ne demek? Boşanmak için mi evleniyorsun? Üstelik Allah rızkına kefilim diyor. Eş herşeyi karşılıyorsa üstelik memnunsa ne güzel işte. Ev hanımlığı sultanlık! Çalışanlar temizlikçi tutuyor yalap şalap çoğu üstelik düzen yok ev için yemek için. Birini biliyoruz hep dışarıda yerler neredeyse bir öğretmen maaş parası ayda yemeğe gider. Sağlık da gider böyle hep hazır gıda. Yorumlarda da var hiçbir şeye yetişemiyorum diye. Can sıkıntısından çalışanlar ayrı bir komik geliyor bana. Ev hanımları da gayet sosyalleşir ve üretir istediğini. Bende 2 üniversite okumuş biri olarak çalışmamayı tercih ettim ve mutluyum çok. Sabahın köründe kalkıp kışın arabadan kar küremiyorum donarak gitmiyorum. Akşam koştur eve dönmüyorum. Herşeyi keyfimce yapıyorum istediğim zaman uyanıyorum. Bundan güzeli mi var? Size laf söyleyenlere bu benim tercihim eksiklik değil üstelik üstünlük deyip anlatırsanız artıları, daha birşey diyemezler.
Her cümleye ayrı ayrı itiraz edebilirim.
Ama ben de şunu söylemek istiyorum. Siz sakın soğukta karda kendinizi yormayın. Evde 'Sultan' olun. İstediğiniz saatte kalkın falan.
Zavallı eşiniz de kar kış, sıcak soğuk demeden, stres mobing altında çalışsın. Es kaza iş değiştirmek istese, biraz dinlenmek istese dayanağı olmadığından yapamasın. Ev geçindirme derdi bi an yakasını bırakmasın.
Çocuğum oldu işe ara verdim. Sonra onu kreşe verdim ve işe döndüm. Çocuğum da çok mutlu ve sağlıklı bir çocuk. Bir çocuğu 6 yaşına kadar eteğinizden ayırmayın ve sonucu görün.
Şu an eşimin işi sebebiyle ülke değiştirdim tekrar ara verdim bir süre. Eşim zorlandığında olmuyorsa bırak, ülkemize dönelim bir süre ben hallederim herşeyi diyebilmek de bana mutluluk veriyor. Ha bu arada eşimin geliri de çok çok rahat bir şekilde bizi geçindiriyor Allaha şükürler olsun. Ama herşey para değil.

Ama 100 Tl ve market için gerekli para da gökten inmiyor. Çalışıp , kazanmak gerekiyor. Rızkını aricaksın, oturduğun yerden Allah kefil nasılsa demiceksin. Kafalarına göre yorumlayıp birde doğruymuş gibi anlatıyorlar ya ona kızıyorum. Yoksa çalışmış çalışmamış, kocasının getirdiği 3 kuruşa tamah etmiş, banane.
Şunu da diyeni görmüştüm " Sen işini kaybedince görüşürüz. " . İş kaybedenin sadece kadınlar olduğu gibi ilginç bir inanışa sahipti kendileri fjfjf, benim kocam 10 yılda 100 tane işyeri değiştirmiş bi insan, çok eve tıkılmaktan oluyor hep.

Kendi dusunceleriniz ama bir dayanaklari yok. Rizik gelir bir sekilde demissiniz ama nasil? Bir sey yapmayan birinin rizki nasil garanti olacak? Cabaya bagli diye biliyorum ben.

Soonra "Boşanmak icin mi evleniyorsunuz?" Demişsiniz. Kimse bosanmak icin evlenmiyor ama boşanmak icin evlenmedim diyip bu ihtimali yok sayip devam etmek bir risk sonucta siz alirsiniz,baskasi almak istemez.
Konu sahibine söyledim aslında hiç yazmazdım ama ilahiyat okumuş bazı şeyleri anlar diye yazdık. Upuzun yazarım ama değmez yorulmaya. Bu ihtimal var demek rızkın Allah tan geldiğine tam güvenip inanmamak demek. Elbette çalışana rızık gelir ama kadınlar için değil bu. Beni burdan anlayan çıkmaz o yüzden yorulmaya gerek yok

Her cümleye ayrı ayrı itiraz edebilirim.
Ama ben de şunu söylemek istiyorum. Siz sakın soğukta karda kendinizi yormayın. Evde 'Sultan' olun. İstediğiniz saatte kalkın falan.
Zavallı eşiniz de kar kış, sıcak soğuk demeden, stres mobing altında çalışsın. Es kaza iş değiştirmek istese, biraz dinlenmek istese dayanağı olmadığından yapamasın. Ev geçindirme derdi bi an yakasını bırakmasın.
Çocuğum oldu işe ara verdim. Sonra onu kreşe verdim ve işe döndüm. Çocuğum da çok mutlu ve sağlıklı bir çocuk. Bir çocuğu 6 yaşına kadar eteğinizden ayırmayın ve sonucu görün.
Şu an eşimin işi sebebiyle ülke değiştirdim tekrar ara verdim bir süre. Eşim zorlandığında olmuyorsa bırak, ülkemize dönelim bir süre ben hallederim herşeyi diyebilmek de bana mutluluk veriyor. Ha bu arada eşimin geliri de çok çok rahat bir şekilde bizi geçindiriyor Allaha şükürler olsun. Ama herşey para değil.
Allah a şükür başta eşim evde sultan olmamı istiyor. Allah şükür dediğiniz gibi değil işi gücü de 😊

Konu sahibine söyledim aslında hiç yazmazdım ama ilahiyat okumuş bazı şeyleri anlar diye yazdık. Upuzun yazarım ama değmez yorulmaya. Bu ihtimal var demek rızkın Allah tan geldiğine tam güvenip inanmamak demek. Elbette çalışana rızık gelir ama kadınlar için değil bu. Beni burdan anlayan çıkmaz o yüzden yorulmaya gerek yok

Çalışana rızık gelir ama kadınlar için değil mi bu :KK70: Allahım çıldırıyorum :KK70:

Bunlar erkeği üst insan olarak görmekten kaynaklanıyor, erkek akıllıdır, mantıklıdır, çalışkandır, her şeye yeter vs vs.. Yapamayan yeterince Müslüman değil deyip geçiverirler. Ben muhafazakar bir çevreden geldim. Fare görse kaçacak delik arayan adamlar var. Benim koca o fareyi yir. Seçme sebebim buydu evet. 🤣

Şunu da diyeni görmüştüm " Sen işini kaybedince görüşürüz. " . İş kaybedenin sadece kadınlar olduğu gibi ilginç bir inanışa sahipti kendileri fjfjf, benim kocam 10 yılda 100 tane işyeri değiştirmiş bi insan, çok eve tıkılmaktan oluyor hep.
İşi kayıp edince başka yokmuymuş?
Bi orasımı varmış?
Kafalar zehir gibi mübarek

Yorulmaya gerek yok değildir o bir düşünceyi nasıl savunacaginizi bilemediğiniz içindir . Savunduğunuz görüşle ilgili fikir verirken karşıt görüşü kötülemek çocukken yaptığımız şeylerdir . Büyüdükçe kendimizi daha iyi ifade etmeyi öğreniriz . Bir fikir sunarken nasil söylediğimiz önemli olur. Tabi nerede önemli olur toplum içinde çoksesli bir ortamda konuşurken . Yoksa tabi herkesin aynı dusundugu bir yerde yankı odasında yaşamak kolay olur.

Sizi burdan anlayan çıkmaz ennnnn takva sahibi sizsiniz çünkü. Çünkü kimse beş vakit namazını kılıp, orucuyla, tesettürüyle, her fırsatta sohbet dinleyerek, tefsir/kuran okuyarak çalışamaz.
Kusura bakmayın ama evinizde oturarak dindar olmak, takva sahibi olmak kolay. Kolaysa iş hayatına sosyal hayata katılın kendi değerlerinizle de görelim.

Siz çok hakikate erememişsiniz maalesef . Hakikate ermiş insan başkasınin kalbini kirmaz. Atmaca gibi atlarım siz burda çalışan kadınların anneligini de sorgulayamazsiniz , inancını da sorgulayamazsiniz , evi pis çocuğuna sağlıksız yiyecek veriyor diyemezsiniz. Gerçekten bilinçli bir müslüman olan insan en başta gönül kırmaz , konuştuğu kelimeleri özenle seçer siz bence daha çok fırın ekmek yemesi gereken birisiniz. Ilim kendini bilmektir diye boşuna dememiş değil mi Yunus Emre .
Bu dediğinizi en başta siz yapın. Siz kim oluyorsunuz diyerek mi kelimeleri seçip konuşuyorsunuz? Ben genel konuştum tecrübeyle de çoğu sabit gördüğüm gözlemlediğim. Üzerine alınan sizsiniz.

Çalışana rızık gelir ama kadınlara değil?? Siz iyimisiniz ya, Allah erkeklerin rızıkınamı kefillim demiş. Siz kimsinizde Allahın kelamını değiştirip kafanıza göre yorumluyorsunuz. Evet bencede daha fazla yormayın kendinizi. Malum sizin fıtratınıza uygun değil yazıp yorulmak. Zaten yapamiyorsunuzda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X