Ev hanımı olmak kötü bir şey mi...😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkekler ile aynı ortamda Hz Aile ya da diğer anneler fiili olarak çalıştı mı? "ey peygamber hanımları perde arkasından konuşun" ayeti kime indi? Değil ortalıkta çalışmaları görünmeleri. Ayetler sadece onlara mı!

Kadın doğum uzmanına gidince erkek doktora gidin olur mu kadın doktorun fıtratına uygun değil o yaptığı iş :KK70:

Kadın doğum uzmanına gidince erkek doktora gidin olur mu kadın doktorun fıtratına uygun değil o yaptığı iş :KK70:
Helal daire demiş hshsh. E orda erkek doktorlar da var. Söylediklerine göre haram daire oluyor. İşlerine gelen helal daire işlerine gelmeyen haram daire. Beyin cayır cayır maşallah. 😁🧿

İstisnalar vardır ben zorunlu olanları hariç tuttum konuya da yazdım. Var olan istisnalar tebrikler ama bununla övünüp kibre gidenler kendini birşey sananlar çok. Kimseye de hakaret etmedim üzerine alınan kendi sorunu. Düşüncelerimi özgürce söyleyemiyorsan yorumun anlamı ne? Ben en prestijli mesleği olan ama ağzı gözü kuşağı evde yaptığı işe kendini vermeyip saati dolduranlar çok biliyorum.
Ya kusura bakmayın da çalışmadan çalışan kadınlar hakkında aklı evde, işte vakit dolduruyor demeseniz mi acaba? Ayrıca çalışmak için maddi olarak para kazanmak zorunda olması gerekmiyor kimsenin. Zaten bunu bilseydiniz bütün yorumlarınız bambaşka olurdu.
Neyse, hakaret etmedim diyorsunuz ama çalışıp kendi ayakları üstünde durmak isteyenler dini hassasiyeti olmayanlar demiştiniz. Yok evlerinde düzen yok, mutfaklarında yemek yok. Bütün çalışan kadınlara laf söyleyip kendileri alındılar demeniz de garip.

Siz ne kadar anlayışsızsınız ya ben istisnalar ve helal dairede çalışmak dışındayı söyledim zaten. Okuyup anlayan beyin yok malesef.
E doktorlar da erkek hastalara bakıyor erkek doktorların arasında çalışıyorlar. İşinize gelen helal işinize gelmeyen haram maşallah. 😁🧿 Sizin beyin bayağı parlakmış

Ya kusura bakmayın da çalışmadan çalışan kadınlar hakkında aklı evde, işte vakit dolduruyor demeseniz mi acaba? Ayrıca çalışmak için maddi olarak para kazanmak zorunda olması gerekmiyor kimsenin. Zaten bunu bilseydiniz bütün yorumlarınız bambaşka olurdu.
Neyse, hakaret etmedim diyorsunuz ama çalışıp kendi ayakları üstünde durmak isteyenler dini hassasiyeti olmayanlar demiştiniz. Yok evlerinde düzen yok, mutfaklarında yemek yok. Bütün çalışan kadınlara laf söyleyip kendileri alındılar demeniz de garip.
Ayrıca kocasına donunu bile sepete attıramayanların benim evimi çöp ev çocuklarımı da aç bilaç sanmalarından da ayrı gına geldi. Benim koca yemek yapabiliyor, donunu da kaldırabiliyor, çocuk bakma anlayışı 1 saat parkta oynatmak değil. Ohhh.

Aradaki yorumlari okumaya vaktim olmadi, yazan olduysa tekrar olacak ama calismak illa para kazanmak demek degildir. Universiteyi birinci bitirmis birinin bu evcimen hayatla yetinmesi pek mumkun degil. Neden bir yuksek lisans doktora surecine girmediniz hamile kalmadan once? Illa atanip ogretmen egitmen vs olmaniz gerekmiyor. Makale yaziyorum demenizi teknik anlamda almiyorum ama potansiyeliniz varsa bu ulkenin zeka seviyesi yuksek caliskan ilahiyatcilara ihtiyaci cok. Bence lisansustu egitim dusunun hem cocugunuz icin korelmemis de olursunuz. Ev hanimligi bana gore de elestirilecek bir sey degil ama korelmek elestirilecek bir sey. Kendinizi temizlige yemege vurursaniz cocugunuz buyudugunde ondan cok geri kalabilirsiniz. Siz de ilerleyin ki cocugunuz buyudugunde ona katacaklariniz cok daha renkli olsun.

Kızlar günlerdir canımı sıkan bir şey var burayı uzun zamandır takip ediyorum, sizinle dertleşebilmek için yeni üye oldum düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Ben İlahiyat mezunuyum. Üniversiteden mezun olduğum sene evlendim 3 kere sınava girdim ama içimde atanmak ve çalışmak isteği olmadığı için hep kılpayı kaybettim. Okul ve üniversite hayatında çok başarılı biriydim üniversiteyi birincilikle kazandım birincilikle mezun oldum. Ama konu atanmaya gelince yapmak istemedim, şu an hamileyim evde olmak evimle eşimle bebeğimle ilgilenmek, evde kendimi geliştirmek, sınav kaygım olmadan kitap okumak, makale yazmak, araştırma yapmak beni daha çok mutlu ediyor. Atanmak çalışmak hiç istemiyorum istesem yaparım ama çalışsam kazandığım para bana mutluluk getirmeyecek bu yüzden çalışmama kararı aldım 😔eşimde bu kararımdan çok memnun o konuda sıkıntım yok ama çevrem, arkadaşlarım bana işe yaramazın tekiymişim bilgisizmişim gibi bakıyor normal sohbet arasında sen zaten atanmadın evdesin diyerek laf çarpıyolar, akrabalarım o kadar okudun atanamadın ev hanımı oldun gözüyle bakıyorlar bu durum artık canımı sıkmaya başladı 🥺 ben bu yolu seçtiysem ve kendi yolumda mutluysam kendimi hala evde de olsa geliştirmeye devam ediyorsam neden saygı duymuyorlar ev hanımı olmak çok kötü bir şeymiş gibi davranıyolar çok üzülüyorum artık kendimi gerçekten işe yaramaz biri gibi hissetmeye başladım kızlar sizcede öyle mi 😔😔
Bi arkadaşım da bana öyle davranıyordu hergün işinden şikayet ediyordu bu iş beni mahvetti falan diye kötülüyordu hiçbişeye yetişemediğinden bahsedip duruyordu bu sebeple telefonda konuşamazdık hatta birbirimize ses kaydı atardık ama ben bi konuda zorlandığımı söylesem bana senim zaten boş vaktin çok hep evdesin koca parası yiyorsun gib laflar ediyordu kendimi çok ama çok kötü hissediyordum bir iki derken baktım hep beni küçük görüyor başka sebeplerde de vardı sürekli gereksiz eleştirirdi en son çok sinir olduğum birşey yaptı bende ses kayıdıyla anlaşamıyoruz müsait olduğunda değerli vaktini ayır ara konuşalım diyip ses kaydıyla iletişimi kesmek istediğimi söyledim bu ona göre kazık oldu kazık attın bana dedi sırf müsait olunca ara dedim diye 😀 bu şekilde de konuşmamız sonlandı birdaha konuşmadık ayrı ev hanımının sorumluluğu hiç bitmez emin olun sizi kıskanıyordur onu diyenler ve egosunu tatmin ekmek için kendi mutsuzluklarını size bulaştırmaya çalışıyorlar bazen uzaklaşmak en güzeli o arkadaşımla konuşmadığım gündem beri hiç pişmanlık duymadım aksine daha mutluyum 🫠

oğlumu doyasıya yanında kalarak büyütebilmeyi çok isterdim. bir yanım böyle diyor. bir yanım da çalıştığında her şey daha güzel olur belki diye kendimi teselli ediyorum. bu sorunun tek bir cevabı yok.

Ki
Ciddi konuşmayıp dalga geçenlerle mi? Nerde nasıl davranacağını da bilir.
Dalga geçmemiş ki. Gerçekten merak etmiş. Ki zaten merak edene yollayabilirim teklifi sizden geldi. Hadi diyelim bizler hepimiz kötü maslamanız, şartları yerine getirmiyoruz. Ama siz kendiniz öyle tarif etmediğiniz için vereceğiniz sözü de tutarsınız diye düşündük. Ama burda diğer yazdığınız tüm herşey gibi tırt çıktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X