Ev kurmak ne kadara mal olur sizce ?

gafım bitanem beee benimde olcakmı sözlendim nişan günü sayyıyom canım arkdşm dicemmi sana
gelcekmi o günler olcak mı beeee offfffff offffffffffff............

gafım bitanem beee benimde olcakmı sözlendim nişan günü sayyıyom canım arkdşm dicemmi sana
gelcekmi o günler olcak mı beeee offfffff offffffffffff............

iNŞALLAH CANIM BENİM KISMET BU İŞLER HİÇ BELLİ OLMAZ BİR ANDA HERŞEY ÇÖZÜLÜVERİR SEN BİLE ANLAMAZSAN GÜN SAYARIZ BURDA BERABER İNŞALLAAHHH DUALARIM SENİNLE ARKADAŞIM a.s.

iNŞALLAH CANIM BENİM KISMET BU İŞLER HİÇ BELLİ OLMAZ BİR ANDA HERŞEY ÇÖZÜLÜVERİR SEN BİLE ANLAMAZSAN GÜN SAYARIZ BURDA BERABER İNŞALLAAHHH DUALARIM SENİNLE ARKADAŞIM a.s.

kısmet canım yaa inşallah kaydirigubbakcemile5
demekki zamanı varr:1rolleyes:
belkide saymayız canım sen evlenirsin ben kalır tursu olurum:roflol:

kısmet canım yaa inşallah kaydirigubbakcemile5
demekki zamanı varr:1rolleyes:
belkide saymayız canım sen evlenirsin ben kalır tursu olurum:roflol:

Olmazsın kız evlenirsin babaannem hep derdi herkesin vardır kısmeti ya küçüktür büyüyecek ya uzaktır gelecek :roflol::roflol:

Olmazsın kız evlenirsin babaannem hep derdi herkesin vardır kısmeti ya küçüktür büyüyecek ya uzaktır gelecek :roflol::roflol:

hee kısss olmam evlenirim bide baktın senden önce gitmişim :roflol::roflol:
kısmet bu belli olmaz saati vaktini şaşmaz acılırsa kus yuvadan ucaryerimseniben

çok zormuş evelnemk biz herşeyi niaşnlımla 2 yıldır alıp kendimiz ödüyoruz
bulaşık*çamalır*buzdolabı*plazma*normall tv 7 milyar tuttu son taksidi dün ödedik
salon takımı 3.500 milyar
salon orta sehpa 250
zigon sehpa 140
mutfaktaki kullanılacak herşey .tabak.tencere ketıl tost ekmek kızartma meyva sıkacakları elk süpğrgesi yemek çatal bıçaklar kahve ve cezve takım ları çöp kovası ekmek sepeti bide bende herşey aynı oalacak takıntısı vardır çöp çöp kutusuna 150 milyon verdim mutfaktakilerle takım olsun diye ortalama 4 milyarı buldu
mobilyalı ütü masaı aldım 130 ytl
şimdilik aldıklarımız bunlar düğüne de 6 ay kaldı nasıl alcaz bilmiyorum diğerlerini

çok zormuş evelnemk biz herşeyi niaşnlımla 2 yıldır alıp kendimiz ödüyoruz
bulaşık*çamalır*buzdolabı*plazma*normall tv 7 milyar tuttu son taksidi dün ödedik
salon takımı 3.500 milyar
salon orta sehpa 250
zigon sehpa 140
mutfaktaki kullanılacak herşey .tabak.tencere ketıl tost ekmek kızartma meyva sıkacakları elk süpğrgesi yemek çatal bıçaklar kahve ve cezve takım ları çöp kovası ekmek sepeti bide bende herşey aynı oalacak takıntısı vardır çöp çöp kutusuna 150 milyon verdim mutfaktakilerle takım olsun diye ortalama 4 milyarı buldu
mobilyalı ütü masaı aldım 130 ytl
şimdilik aldıklarımız bunlar düğüne de 6 ay kaldı nasıl alcaz bilmiyorum diğerlerini

VALA BIZ DAHA GECEN GUN HESAPLADIK 35 MILYARI BULUYOR COK ZOR YA :1no2:

valla bizim sırf evin tadilatı rahat 15 bin ytl tutacak gibi görünüyorkafamçokkarıştı
zaten nişanlımla amacımız öncelikle en gerekli olanları halledip evi oturabilir hale getirerek evlenmek ve evlendikten sonra devam etmek.
beyaz eşyalarımı teyzem alacak Allahtan
mobilyayı hiç düşünmek bile istemiyom şu an:1ninca:

ben tv plazma almayacağım bitanemle öyle anlaştık. eh 2-3 binden sıyırdık salona vitrin gibi abuk subuk parçalar almayacağım. yarı yarıyada ondan sıyrılsak? oturma odası yok sadece salonda oturacağız. eh bir takım daha eksildi. bence eksilterek 10-15 bin dahamı az öderiz. çeyizde herşeyden birtane yeter. :KK70: müsrüfliğe gerek yok

Kizlar bizde Kasim´da mobilya ve beyaz esyalari aldik, ah evet birde perdeler..Fiyatlar altta:

Mobilya (köse koltuk takimi, vitrin, 6 sandalyeli yemek masasi, orta sehpa, yatak, gardolap, aynali komidin) = 8.500 YTL

Beyaz esya, Hepsi Bosch´tan (Buzdolabi, Camasir mak., Bulasik mak., Firinli Ocak) = yaklasik 5.000 YTL

Perdeler ve Stor (güneslik): yaklasik 1.500 YTL
Toplam: 13.500 YTL.

Bunlarin icinde benim mutfak icin getirecegim ceyiz esyasi filan yok yani...onlarin hesabina hic girmeyelim bence..aksi taktride kafayi oynatmak mümkün..:nazar:

Simdilik masraflar bunlar...! Devami sonra artik..:teytey:

ALLAH herkese kolaylik versin!!

Pardon kizlar, TOPLAM 15.000 YTL simdilik..! Hesap kitaptan kafa kalmadiki daha...:smiley-cool:

valla bizim sırf evin tadilatı rahat 15 bin ytl tutacak gibi görünüyorkafamçokkarıştı
zaten nişanlımla amacımız öncelikle en gerekli olanları halledip evi oturabilir hale getirerek evlenmek ve evlendikten sonra devam etmek.
beyaz eşyalarımı teyzem alacak Allahtan
mobilyayı hiç düşünmek bile istemiyom şu an:1ninca:

cnm benım bızde aynı dertten yakınıok bızım evın tadılatıda olcak ama hesaplı haraket edersek 15 bını bulmaz bız 10 bın gıder dıoruz cunku hem tanıdıga yaptırcaz bız..

bızım arcelıkbuzdolabı+(ankastre bulasık mak+fırın+ocak,davlumbaz)+7 kılo camasır mak hepsı grı +klıma hepsı 6650 TL tuttu..

şimdilik bu kadar bısıler aldık dugunumuze de 8 ay 25 gun kaldı..

suan oturma odası bakıoz kısmetse onuda alıcaz 2 bın TL vermeyı dusunuoruz

şöylekı oturma odasına 2 bın gıtse
cekyata 500 lıra dıyelım
yemek odası 1500 desek tabı sırf vıtrın vede yemek masası alıcaz
yatak odası 2 bın desek
tv unıtesı 1000 desek
dıger ıvır zıvır seylerımı alıyoruz perdeydı halıydı ben alıcam zaten yakında onları saymıorum
tadılatada 10 bın gıtse hesapladıgım zaman

17 bın TL yapıoo ve bu masraflar ıse en dusuk fıyatları baz aldıgım fıyatlar...

bız yandık arkadaslarrr....senağlama

nişanlımın ailesinin durumu çok iiyi olmadığı içn pek bişey yüklemedik onlara .erkek tarafı yatak odası salon takımı ve yemek odasını alıcak ayrıca takılar tabiki .diğer kalan bütün herşeyi biz alıcaz.yaklaşık 15 milyar sadece bizm giderimiz olucak yani .zaten karar verdk düğün paketi alcaz. en iyisi 5 milyardı zaten bizde onu begendikk .onu alıcaklarr.büyük ihtimal ikimizin gideri toplam 25 milyarı bulur.ama yinede çok fazla oldu gibime geldiii :KK43:(

Son düzenleme:
Bence burada kızın yani gelinin davranışıda çok önemli görüyorum etrafta çok fazla şey isteyen kızlar var. Evlendikten sonra bunun sıkıntısını yine çift beraber çekiyor bence aşırıya kaçmamak lazım. Mesela borçla alınan takı setinin hiç bir anlamı yok ve çok gereksiz bence. Evi çok eşyayla doldurmak değil amaç az borçla daha huzurlu yaşayacağınız bir ortam yaratmak. İnsanlar ne der fikrinden kurtulunca bir çok sorunda çözülmüş olur aslında değil mi?

Canım % 100 katılıyorum ve böyle BİZ mantığıyla düşünebilen insan hakikaten çok az...
elalem ne der diye yapılan sonra mutsuz başlayan bir evliliktense el ele verilip makul şartlarda kurulan bir yuvada mutlu olmayı terck ederimkaydirigubbakcemile5
Ben şahsen takı seti asla ve asla takmam takmayacağım şeyide aldırmam. Lüzumsuz... Ki satılırkende para kırılıyor. Bende bu mantıktayım arkadaşım a.s.

Ev kurmak kişinin kesesine göre değişir elbette.Ben de yeni evliyim.Hala ıvır zıvır almakla meşgulum.Pek yemek yapmadığım için mutfak eşyalarını es geçmiştim.Onları alıyorum yavaş yavaş ,acele alınca yanlış karar da verebiliyor insan.
Örneğin misafir için bir yemek takımı şart.Bernardo'dan 1.300'e yemek takımı aldım.Masa örtüsüydü,oydu ,buydu al ,al bitmiyor.Evim kaba taslak yerleştikten sonra dekorasyon için gerekli olan parçaları da aldım.En zevkli kısmı da bu olsa gerek.Tablolar,mumlar,kapı süsü,banyo halısı,banyo kaydırmazı,banyo seti,biblolar,abajurlar,masa örtüleri,çerçeveler...hepsine 2.500-3.00 gitti şimdiye kadar.Daha da bitmedi alacaklarım.:eek:
Beyaz eşyalar 6.00 tuttu .Arçelik'ten aldık.
LCD tv. 2.00 ,DVD 200 tl.
Salon takımı 17.00
Oturma odası 3.70 -köşe takımı
Yatak odası 4.50
Perdeler 4.50 tuttu.İçime sinmedi perdeler ,aceleye geldi çünkü...

Bunlar elle tutulan ,gözle görünenler.
Daha bir sürü şey.Bunlar aklıma geldi şu an.O kadar çok incik cincik var ki.Ufak tefek şeyler diye düşünüyorsunuz,ama onlar da fazla tutuyor.
En güzeli beyaz eşya,salon takımı vs. evin temelini oluşturan eşyaları öncelikle almak.Daha sonra aksesuarlar alınırsa uyumu sağlamak daha kolay oluyor. Nacizane benden evlenecek olanlara tavsiye...a.s.

Herkesin ihtiyaçları ve bütçesi farklıdır ama ben söyleyim bizim mobilyalarımız 13.000 TL tuttu beyaz eşyalar 5.000 TL halı ve perdeler 5.000 TL ki bunun yanında ev tutulunca alınacak ıvır zıvırlar var hadi onlarda 1.000 TL olsa daha benim çeyizime döktüğüm paracıkları söylemedim onlarda 5.000 olsa toplam 29.000 TL ki bu aşağı yukarı fiyat biz bunu yuvarlayalım YENİ BİR EV İÇİN EN AZ 30.000 TL AYIRMAK GEREKİR(düğün masrafını saymadım damatlık,gelinlik,altın,kuaför benneyaptımki ) ooo say say bitmez Allah fakir fukaranın yardımcısı olsun:1no2::1no2:

Canım % 100 katılıyorum ve böyle BİZ mantığıyla düşünebilen insan hakikaten çok az...
elalem ne der diye yapılan sonra mutsuz başlayan bir evliliktense el ele verilip makul şartlarda kurulan bir yuvada mutlu olmayı terck ederimkaydirigubbakcemile5
Ben şahsen takı seti asla ve asla takmam takmayacağım şeyide aldırmam. Lüzumsuz... Ki satılırkende para kırılıyor. Bende bu mantıktayım arkadaşım a.s.

bende aynı fıkırdeyım kı set olayını banada sordular ben ıstemem dedım onun yerıne şık bır takım alıcam daha uygun bısey sırf boynum bos kalmasın dıe laf eden etsın ben ıstemıorum..

bu arada cnm ne kadar gıttı dıosunya ev masrafları ıste bu kısıden kısıye degısıoo senın butcen ıyıdır bır salon takımına 6-7 bın verırsın atıyorum ama benım butcem ona el vermez gıderım 1,5 a bulurum salon takımı onun gıbı bısey yanı butcenı kendın belırlemen lazım senın..bız mesela şöyle belırledık hepsını sölıyım sana tabı bu fıyatlar aklımızda olan fıyatlar uc asagı bs yukarıda fazla gecmez

gelınlık 700-900 arası
düğün salonu 1500 (tuttuk kapora bıle verıldı)
damatlık gomlegı vss ıcınde 700-900 arası

salon takımı 1,5 - 2 arası
yemek takımı 1,5
yatak odası 2-2,5 arası
tv unıtesı 1000
cekyat (kucuk odaya) 500
halılar ne kadar tutar bılmıom o yuzden kafadan tahmın 600 desek

buna benzer bı lıste sende cıkarabılırsın meselaa

Herkesin ihtiyaçları ve bütçesi farklıdır ama ben söyleyim bizim mobilyalarımız 13.000 TL tuttu beyaz eşyalar 5.000 TL halı ve perdeler 5.000 TL ki bunun yanında ev tutulunca alınacak ıvır zıvırlar var hadi onlarda 1.000 TL olsa daha benim çeyizime döktüğüm paracıkları söylemedim onlarda 5.000 olsa toplam 29.000 TL ki bu aşağı yukarı fiyat biz bunu yuvarlayalım YENİ BİR EV İÇİN EN AZ 30.000 TL AYIRMAK GEREKİR(düğün masrafını saymadım damatlık,gelinlik,altın,kuaför benneyaptımki ) ooo say say bitmez Allah fakir fukaranın yardımcısı olsun:1no2::1no2:

amin amin cnmcım Allah fakırın fukaranın yardımcısı olsun..Allah bızımde yardımcımız olsun..
kı senın ceyızın 5 bın ıyı tutmusss valla bende dıodum 5 bın tutar ama ınankı geçıoo vallaa aldıklarımı bır bır sayarsam tabı unuttuklarım olabılır

arcelık fırınım+ocagım+bulasık makınam+davlumbazım bunlar toplamda 2200 tuttu ama ocakla davlumbazım parasnı askım ödedı 650 askım verdı 1550 ben verdım..
camasır makınam arcelık 7 kılo grı 1050 TL
mutfak takımı ve pıkenın sarılması 250 TL
uyku setım 100 eskıden annem almıs
battanıyem ne kadar bılmıom annem almıs
robotum arzum 110 TL
blender setı arzum 89 TL
yemek takımım,teflon tencere tk,celık tencere takımı,kahvaltı setı,çatak kasık takımı 1177 TL
bornoz takımım eskıden annem almıs ozdılegın
cay setım 46 parca 125 TL
sarjlı supurgem 55 TL
şarjlı gırgır 49 TL
ketil 89 TL
tost makınam 109 TL
gondol takımım bardak takımım aşkım getırdı
vıtrın takımım boncuklu 220 TL
yatak örtusu 165 TL normal gunluk

ya varya bu sayfa bole dolar ıcım sıkıldı ama ıvır zıvır gercekten baya seyım var hesaplasan sımdıden 7 bın felan gıtmıstır yaptırdıgım dantellerım patıklerım yazmalarım lıflerım de harıç yanı sunu soylıyım dahada bı cok eksıgım var eksıklerım de 3 bın tutar rahat tutar hemde yanı en azından bı 10 bın gıdıooo:1no2:

Son düzenleme:
hersey zamanla hallolur yaa dıkkatımı cektı bı arkadas yazmış orta halden bahsetmıs salon 4000 yatak odası 200 salon 500 gıbı bu orta hallı olamazkı :sm_confused:sımdı dugun paketlerı var bızde arkadasımla onlara bakıoruz onun sureklı tayını cıkacagı ıcın kendı evımmıze gecene kadar orta hallı bıseyler alalım lukse bosuna kacmayalım ıstedık altın ıstemezsen hmn evlenelım dıye saka yapıor :roflol:ama 30000 ler 40000ler bana cok abartılı geldı daha gecenlerde kuzenım evlendı hem de dugun oldu sadece enıste calışıor ve orta hallı sımdı yavas yavas oduyorlar kızlar gozunuzde buyutmeyınnn...kaydirigubbakcemile5

valla cnm halısın bu konuda bı salon takımına 4 bın verırsen orta halden cıkar benım kendı evım olcak ama yınede o kadar vermeyı dusunmuom 1,5 en fazla 2 bın dıe sınırladık arastırıp bulabılırız mesela şöle dusunuoruz bızım arkı var mobılyacı sız begenın dedı modelını ben yaparım 1,5 a dedı dusun bakalım hayırlsıı ama öle yapıcaz bıde baska bır arkının babasıda marangzcu tv unıtesı ve vıtrın ı baskasını 1000 e yapıomus bıze daha uygun yapıcanı soledı hadı bıde masa ıstesek 1,5-2 de ona say yanıı kaydirigubbakcemile5
valla herseyın pahalısına kacarsanız sız 50 bın bıle yetmez onu sölıyım artı bu takı setıne gelıcem ya hem kullanılmıoo hemde cok para dokuyoruz sonra bozduruncada degerının altına bozuluo ben onun yerıne bılezık ıstedım bana altı tane bılezık yapsınlar uclu burmalardan yeter dedım kııı bızım borcumuz olucagı ıcın seve seve borcada verebılırım o yuzden bılezıgı ısteyın ne kadar ıstersenız ama setı bence almayın yınede sız bılırsınız tabıkıdedelikafadulden

bence de fiyatlar zevkten zevke değişior..
Nevresim takımı, tecrere, tava, tabak çanak bardak, çatal bıçak kaşık kapkacak, yemek takımı vs. küçük ev aletleri bunların hepsi tamam çok şükür..bi bu masraflardan yırttık anlaşılanhihoyyyt

ama yatak odası,salon,oturma odası tv, perdeler, halılar...derken fazla açılmazsak 20.000 tl ile çıkarız gibi gelio banamirmirmirmir

düğünde yapmıcaz zaten biz..güzel bi nikah ve sonrasında bi yemek tamam:sm_cool:

X