Ev Planı

cizim_4.jpg

bence çok kötü bir etüd yapılmış. Üzerinde durulması gereken çok fazla şey var.:kahve:

üç cepheli bir dubleks ev planı çizseydin bana da fikir olurdu
yakında böyle bir plana ihtiyacımız olacak da.....

pardon krocum 2 oda 1 salon ve amerikan usulü mutfak yerimseniben aslında kullanışlı ama şööle 1 çocuklu aileler için harika bir yazlık olura.s.

ama banada acil bi proje lazım şöööle 2,5 katlı müstakil bişi yerimseniben

Banyo kısımda ufak bir detay hatırlatmak isterim.
lavabo küvetin hemen yanında olmuş. Tuvalet ise duşakabin teknessinin yanında.
Kullanışı bakımından biraz ters yerlerde duruyor sanırım.
Bir kullanıcı olarak düşürünrsek sanırım daha verimli bir konumda olabilir.

bencede cok kötü...zaten acik mutfak kadar kullanissiz bir sey yok...annemin kislik evi bu tarz, loft tippi ...sürekli temiz olmasi gerikiyor...birisi geldimi yemek yerken davet etmen gerekli...misafiri tüm zorlamalariniza karsi oturtamassaniz her lokma agziniza dizilir ...cocuklu insanlara asla tavsiye etmem...birde yemek pisirince bütün koku heryere siniyor ...

Loft tarzi havali ama ...sadece müzmin bekar erkekler icin...yani bu evde balik kizartmayi unutun...hassas bir burnununz ve pahalli ipekli ingiliz duvarkagitlariniz varsa...balkonlarda balik kizartmaya kalkarsiniz...komsularda evi yakiyorsunuz diye itfayiyeyi cagirabilir :eek:

birde iki banyo yerine tek büyük bir banyo daha havali olur kocaman jakuzisi olacak (iki tuvalete ne gerek var ...bu evde yasayanlar bagirsaklarinla veya idrartorbalarinda bir sorunlarimi var??)...onun yerine ikitaraftan girilen bir giyinme odasi daha makbul ...hatta madem loft tarzi bir plan...gömme küvetler yatak odalarinin icine yerlestirilibilinir şakkıdı

hmm birde öyle gecelikle veya rahat ev kiyafetinle sere serpe her zaman uzanip koltukta tv seyredemesiniz ...evin anahtari olan herkeze zili calmalarini tembihlemeniz gerekir... evde biri olsada olmasa...yani :eek:rezil olam ihtimali cok yüksek ...

meraba.benım kızım unıversıte sınavına gırdı ve ıcmımarlık bolumunu ıstıyor mulakat sınavı ıle ılgılı bılgı verebılırmısınız

bnce gayet güzel ve modern harika bnde böle bi ev istrm.anlayamıorm ev fazla nüfuslu deilse o kdr odaya ne grek var ayrıca mutfakla oturma odasının bir oluşu çok güzel olmuş kullanışlı.şimdilrde böyle evler revaçda zatii...:KK70:

bence odaların bırıne banyo koyup dıger banyoyu hole acılan yapardım ve mutfakla salon arasına kesın kapı duvar orerdım.amerıkan mutfak tarzı bana gore degıl sahsen.evın kapısından gırer gırmez bır salon,mutfak ve dıger odalara acılan kapılar cokta kullanıslı olmamıs.

proje çok basit onu çizmek kesit görünüş vs mimarisini oluştumak en fazla 3 saatimi alır ama şirinmiş yinede...:):) elinize sağlık yinede

bi mimar olarak yorum yapmak istedim..proje böylede güzel..ama kullanım alanı büyük deil onun için iki banyoya gerek yok bence..iki yatak odası için ayrı ayrı iki merdiven yerine mutfagı bi duvara bitiştiririm L şeklinde yaparım mutfagı hem daha görsel olur,eve giriş kapısının ordan merdivenle odalara çıkarımm ince bir hol yapar ,bu hole yatak odaların ve banyonun kapılarını acarım..

2 yıl önce konu imiş ya ....mirmirmirmir

Ben de yeni zannetim bi an kro ya yardımcı olacaktım.... kaydirigubbakcemile5

Çokta anladım ya ...:roflol:

hakket ya iki yıl önceki msjış.gece gece okuyunca görmedim tabi tarihi:)

X