Dışarı çıkmam konusunda anlayışsız davranan eş

Karşılıklı olmaya başlar bu evlilik bilincine ve birliğine zarar verir, geç geleceksen binde bir olur. Gece takılmalarında ise partnerim hep yanımda olsun isterim ben opsiyonel görüşüm. Bu sefer o tavizi o kendinde görecek. 3-5 mi eve gelsin oda. 😂
Sahibi değiliz ama eşimizle karşılıklı sorumluluk duymalıyız diye düşünüyorum.
Evet haklısınız yani ben söylediğim zaman bu durumu bazen arkadaşlarıma onlar da diyor ki gündüz çık gel ne haberi olacak. Ama öyle olmuyor işte aniden işi çıksa eve gelse ? O zaman güvenini kaybetmiş olurum

Evet haklısınız yani ben söylediğim zaman bu durumu bazen arkadaşlarıma onlar da diyor ki gündüz çık gel ne haberi olacak. Ama öyle olmuyor işte aniden işi çıksa eve gelse ? O zaman güvenini kaybetmiş olurum

Hayır haberini verirsin aramaz seni evde, yeter ki iletişimsizlik olmasın. Güvenini kaybetmek neyde olur iletişimsizlik, yalan, herhangi birşeyi gizlemek vs vs. Her zaman dürüst ol. Her zaman her durumu konuş.

Kızlar meraba ben 1 yıllık evliyim. Eşim dışarı çıkacağım zaten huzursuzluk yaratıyor. Ya gitme diyor ya erken gel diyor ya ne işin var falan tarzında şeyler söylüyor sürekli. Yani tartışmadan çıktığım günlerin sayısı 10u geçmez şu zamana kadar. Aslında böyle birisi değildi sevgiliyken nişanlıyken falan hayatta bana karışmazdı gece arkadaşlarımda kalırdım gıkı çıkmazdı. Nedense evlendikten sonra bir değişti çıkacağım zaman hep sorun çıkarıyor. Çıkma otur falan diyor ama ben evde oturup ne yapacağım sürekli yani. Neden böyle değişti onu da anlamadım. Sizce çocuk olduktan sonra vs değişir mi yoksa bu hep böyle devam eder mi. Ben nasıl davranmalıyım ona karşı? Lütfen sadece öneri verin. Yargılamadan.
Çocuk olduktan sonra bahanesi daha büyük olur asla evden çıkamazsın
Çocuk seni istiyor sensiz ne yapacak bakamam der
Bir de hep bırakacak birini bulamazsınız
O yüzden çocuksuz hayatın tadını çıkartın çocuk olunca gezmeler uykular falanlar rüya oluyor
En son kendim tek başına bir yere gittiğimde kütüphane kafe tarzı bir yerde birkaç saat kitap okuyabildim
Hele eğlenceye çıkılan akşamları hepten unutun 🙏🏻

Bir de hep bırakacak birini bulamazsınız
O yüzden çocuksuz hayatın tadını çıkartın çocuk olunca gezmeler uykular falanlar rüya oluyor
En son kendim tek başına bir yere gittiğimde kütüphane kafe tarzı bir yerde birkaç saat kitap okuyabildim
Hele eğlenceye çıkılan akşamları hepten unutun 🙏🏻
Aslında çocuk olmasını da istiyorum yani anne olmak nasıl bir duygu tatmak yaşamak istiyorum rabbim daha kısmet etmedi tabiki vardır bir bildiği diyerek bekliyorum bende ama çocuktan sonra daha kötü olacaksa herşey bir durup düşünürüm

Hayır haberini verirsin aramaz seni evde, yeter ki iletişimsizlik olmasın. Güvenini kaybetmek neyde olur iletişimsizlik, yalan, herhangi birşeyi gizlemek vs vs. Her zaman dürüst ol. Her zaman her durumu konuş.
Her zaman dürüst olmaya çalışıyorum gerçekten de sevmediği bir kaç arkadaşım var aynı ortamda denk gelsek bile söylüyorum bak orda şu da vardı bu da vardı diye bilsin sonra bi yerden duyması daha kötü olur

Sizin çıkmanızdan çok eşinizin hiç çıkmaması sorun. Bir insanın nasıl çevresi arkadaşı hobisi vs olmaz? Ben olmadan hiç bir yere gitmiyor yazdınız. Arkadaşsız asosyal biriyse işiniz zor. İleride düzelir, çocuk olunca düzelir, evliliğe alışsın düzelir... Hayır düzelmiyorlar.

Tek çıkmanıza izin vermiyorsa birlikte dışarı çıkmaya ikna edin. Sizi sakındığı için tek çıkmanızı istemiyor olabilir ama sizin de bir özgürlük alanınız olmalı. Her ne olursa olsun gizli gizli dışarı da çıkmayın ama benim bir akrabam, eşinden habersiz bir yerde göründüğü için eşinden şiddet görmüştü ve eni sonu boşandılar. Şiddete hakkı yoktu ama izinsiz gittiği için bir güvensizlik yaratmış oldu neticede. Olayın ayrıntısını da merak edip sormadım açıkçası. Çok da uyumlu görünüyorlardı ve sosyallerdi de.
Eşinizle sakince konuşup evde sıkıldığınızı, arada bir dışarı çıkmak istediğinizi söyleyin. Orta yolu bulun inat gitmeyin. Rekabet olmasın yani ama sizi de sıkmasına izin vermeyin.

Sizce çocuk olduktan sonra vs değişir mi yoksa bu hep böyle devam eder mi.
e sizce?? devam eder tabii ki
Yok kendisi ben olmadan hiçbir yere çıkmıyor
bu da cok tuhaf. ne bu böyle asosyal mi eşiniz?
ayyynen de böyle der burnunuzu cıkaramazsınız.
ayrıca yetişkin çalışan kadınsınız, hazırlanın cıkarken haber verin yeterli, işteyken de mesaj falan atarsınız cıkıcam diye. izin ne münasebet?

Konu sahibi çalışmıyor.
e sizce?? devam eder tabii ki

bu da cok tuhaf. ne bu böyle asosyal mi eşiniz?

ayyynen de böyle der burnunuzu cıkaramazsınız.
ayrıca yetişkin çalışan kadınsınız, hazırlanın cıkarken haber verin yeterli, işteyken de mesaj falan atarsınız cıkıcam diye. izin ne münasebet?

Benim ki de başta sorun çıkartıyordu ama ben de abartiyordum sanırım gece 1 e kadar geciktigim oluyordu. Ama alisti da. Şimdi üç çocuğun da uyku vaktine yakin çıkıp 12 e doğru geldiğim oluyor ama ikna ediyorum sürekli. Çok öncesinden hazırlıyorum. Bir kaç şehir dışında yaşayan arkadaşım geldiğinde buluşacagimi bilir ses etmez başka arkadaşlarla cikacagimda da bir hafta öncesinden hazirlarim. Bak çağırıyorlar bana da iyi gelir filan diye diye bu kadar oldu işte :))
Ne kötü bir hayat aslında düşününce çok acı

Kızlar meraba ben 1 yıllık evliyim. Eşim dışarı çıkacağım zaten huzursuzluk yaratıyor. Ya gitme diyor ya erken gel diyor ya ne işin var falan tarzında şeyler söylüyor sürekli. Yani tartışmadan çıktığım günlerin sayısı 10u geçmez şu zamana kadar. Aslında böyle birisi değildi sevgiliyken nişanlıyken falan hayatta bana karışmazdı gece arkadaşlarımda kalırdım gıkı çıkmazdı. Nedense evlendikten sonra bir değişti çıkacağım zaman hep sorun çıkarıyor. Çıkma otur falan diyor ama ben evde oturup ne yapacağım sürekli yani. Neden böyle değişti onu da anlamadım. Sizce çocuk olduktan sonra vs değişir mi yoksa bu hep böyle devam eder mi. Ben nasıl davranmalıyım ona karşı? Lütfen sadece öneri verin. Yargılamadan.
Asla değişir diye çocuk yapma.aksine zaman geçtikçe daha da kötü oluyor bu tipler. Bu şekilde başlayıp zamanla “perdeleri açma “ aşamasına gelen bir ilişki gördüm. Boşanmayla sonuçlandı.

gündüz o işteyken dışarı çıktığınızda ev kaçar diye korkuyor zaar

X