Ev sahibi %50 kira yapmak istiyor

Marly123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
95
20
30
01.07.2024 e kadar olan sözleşme yenilemelerinde ev sahibi yüzde 25 ten fazla zam yapamaz diye biliyorum. Bu konuda bilginiz var mı? Daireyi tutarken boşaltma taahhütnamesi de imzalamştık. Ev sahibimiz gerçekten kötü bir insan. Sitede oturuyoruz ev sıfır. Evin sigortasını kiracılarına ödetmeye çalıştı. Sitedeki bazı kiracılar ses etmeden koyun gibi ödediler. Birkaç kişi tepki gösterince sigortayı ev sahibinin kendisi ödedi. Eve girdik gireli o kadar sorumsuzlar ki. Evin her şeyini ucuza yaptırmışlar. Banyo kabini su akıtıyordu biz hallettik. Pencereler hava kaçırıyordu, evin tavanı su akıtıyordu, binanın kapısı durmadan bozuluyor... ve hepsini zorla yaptırıyoruz. Yan duvarlar hala su geçiriyor. Bir temizlik şirketi ile anlaşmışlar berbat. Yangın merdivenleri kutu dolu. Asansör bozulduğunda kutulardan zor iniyorum aşağı. Ayrıca gebeyim korka korka iniyorum çünkü ayağımın bir şeye takılma ihtimali yüksek. Hiç temiz de değil site. (Site yanyana 3 tane binadan oluşuyor. 2 ortağı var. Diğer ev sahibi gerçekten iyi zamları yüzde 25 yapıyor ve ev sigortalarını kiracılara kakalamaya çalışmıyor. Ama bizimki öyle değil.) Bunlara rağmen kirayı yüzde 50 artırmak istiyor. Bu konuda neler yapabilirim? Nerelere başvurabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Işler öyle bir hal aldıkı üzülerek %50 zam a şükür edin diyebileceğim sadece .. %100 %150 ödeyenlerle doldu taştı buralar mahvoldu insanlar .. bu sigortayi kiraciya ödetmek de yeni moda heralde şimdi birçok kişiden duyar olduk kendi zarar verdiğiniz şeyleri tabiki yaptirirsiniz ama akıtan veya su alan yerleri tamir etmek de size düşmedi niye yaptırıyorsunuz ?

Işler öyle bir hal aldıkı üzülerek %50 zam a şükür edin diyebileceğim sadece .. %100 %150 ödeyenlerle doldu taştı buralar mahvoldu insanlar .. bu sigortayi kiraciya ödetmek de yeni moda heralde şimdi birçok kişiden duyar olduk kendi zarar verdiğiniz şeyleri tabiki yaptirirsiniz ama akıtan veya su alan yerleri tamir etmek de size düşmedi niye yaptırıyorsunuz ?
Benimki dört katına çıkardı yazın

Sadece banyoyu yaptık silikon alıp. Çünkü sürekli su akıtıyordu yerler sürekli ıslaktı. Diğer yerleri zorla ev sahibine yaptırdık.

Siz bu konuda haklarınızı araştırdınız mı? Yapabileceğiniz bir şey yok muydu?
Bekarım tek yaşıyorum ve ev sahibim çirkefin teki, oğlum bi cahillik yapar diye tehdit etti
Yasal olarak kimse beni koruyamaz bu durumdan maalesef

Daireyi tutarken boşaltma taahhütnamesi de imzalamştık.
bu sebepten sizi çıkarabilir sizi madem normalde memnun değilsiniz başka yere bakın

Daireyi tutarken boşaltma taahhütnamesi de imzalamştık.
bu sebepten sizi çıkarabilir sizi madem normalde memnun değilsiniz başka yere bakın
Bu evi bulana kadar canım çıktı. Bu evi bulana kadar kaç ev bulduysam ya eve bakmaya giderken tutuldu ya da eve gidiyorum sahibidene hep yanlış bilgiler girmişler. 120metre kare diyor ama 100 metre kare çıkıyor. Ters dublex buluyorum üst 2+1 alt kat 1+1 yazıyorlar. Gidiyorum tam tersi. Normal dublexe gidiyorum ev 2+1 yazmışlar üst katta ayrı bir oda ve banyo var gibi yazıyorlar ama gidiyorum üst katta oda moda yok. Merdivenlerden çıkıyorsun üste o görünen neyse o. Odalar büyük görünüyor gidiyorsun küçücük. İstanbulda yaşıyorum ve burada ev bulmak gerçekten zor. Ve geneli böyle sorumsuz dolandırıcı gibi. Burada iyi adil bir insana denk gelmek küçük bir ihtimal. Şuan da gebeyim ne ev arayabilirim ne de taşınabilirim. Ancak sitenin içindeki diğer ev sahibinin dairesinde boşalma olursa oraya geçmeyi düşünüyoruz.

Bu evi bulana kadar canım çıktı. Bu evi bulana kadar kaç ev bulduysam ya eve bakmaya giderken tutuldu ya da eve gidiyorum sahibidene hep yanlış bilgiler girmişler. 120metre kare diyor ama 100 metre kare çıkıyor. Ters dublex buluyorum üst 2+1 alt kat 1+1 yazıyorlar. Gidiyorum tam tersi. Normal dublexe gidiyorum ev 2+1 yazmışlar üst katta ayrı bir oda ve banyo var gibi yazıyorlar ama gidiyorum üst katta oda moda yok. Merdivenlerden çıkıyorsun üste o görünen neyse o. Odalar büyük görünüyor gidiyorsun küçücük. İstanbulda yaşıyorum ve burada ev bulmak gerçekten zor. Ve geneli böyle sorumsuz dolandırıcı gibi. Burada iyi adil bir insana denk gelmek küçük bir ihtimal. Şuan da gebeyim ne ev arayabilirim ne de taşınabilirim. Ancak sitenin içindeki diğer ev sahibinin dairesinde boşalma olursa oraya geçmeyi düşünüyoruz.
hayırlısı olsun evet biraz dolandırıcı çok fotograflar yanıltıcı o zaman orta yolu bulmanız yada bir avukata danışın isterseniz

X