Yeni kiram 🙄

İşte o kural da geçici çıkartıldı kanunlara girdi hep böyle değil olduğundan kendimizi de düşünerek böyle yola gitmek en son seçenek. Bir arkadaşım İstanbulda yaptı bunun inatlaşmasını, şehrin içinde Güneşlide ucuza oturuyo 3500 gibi bir fiyata.750 lira için inatlaştı. Ev sahibi , bakan Temmuzda kalkıyor o kural serbest piyasaya dönüyoruz dediğinden beri ara ara arayıp “temmuzda görüşürüüüzz ya da size güle güleee” deyip kapatıyormuş. Arayol bulmak çok önemli.
Ara yolu bulduk biz de zaten.

Akıl, mantık ve vicdan sahibi biriymişsiniz demek ki. 👍🏼
% 300 hangi akla mantığa vicdana sığıyor ya anlamıyorum her yorumda normal burda bilmem ne kadar kiralar surda bilmem ne kadar normallestiren bizleriz memura % 90 zam kiraya % 300 zam nasıl oluyor bu kafayı yicem yeminle (bu arada kiracı degilim)

% 300 hangi akla mantığa vicdana sığıyor ya anlamıyorum her yorumda normal burda bilmem ne kadar kiralar surda bilmem ne kadar normallestiren bizleriz memura % 90 zam kiraya % 300 zam nasıl oluyor bu kafayı yicem yeminle (bu arada kiracı degilim)
Bir de memura yüzde 100 zam geldi dediğinde ama siz de yüzde 100 yapın 2600 olsun o zaman demek vardı da denmiyor işte

Bugün her şey üst üste geliyor.Normal apartmanda oturuyorum,bina 40 yıllık,muhit çok iyi ne ararsan var,bütün ihtiyaçlarımi burada karsilayabiliyorum.Kiram kiralar ucmadan hemen önce geçen Şubat'ta artarak 1300 olmuştu.Az önce ev sahibi vekili aradı 5000 dedi,o kadar da beklemiyordum dedim, ödeyemem dedim,memur maaşlarına yüzde yüz zam geldi dedi bir senede.Oyle böyle derken zorla 3500 e indik.Yuzde 25 in lafı bile geçmedi aramızda, lafını da etmezdim ama aradaki makas bir fazla olmadı mı sizce de ?
gayet makul bi fiyat bence..

%300 değil ki. Hanımefendi bana niye kızıyorsunuz? Ben de memurum ve kiracıyım. Küçük de olsa ev alma ihtimalim bile yok. Ev sahipleri de zengin değil. Bu ülkede her şeye iki üç katı zam gelirken insanların gelirinin %25 artması, devletin kendi yetersizliğini ev sahipleri üzerinden karşılamaya çalışması ne kadar uygun sizce? Niye bunun yükünü onlar sırtlanıyor, benim karşı olduğum kısım bu.

%300 değil ki. Hanımefendi bana niye kızıyorsunuz? Ben de memurum ve kiracıyım. Küçük de olsa ev alma ihtimalim bile yok. Ev sahipleri de zengin değil. Bu ülkede her şeye iki üç katı zam gelirken insanların gelirinin %25 artması, devletin kendi yetersizliğini ev sahipleri üzerinden karşılamaya çalışması ne kadar uygun sizce? Niye bunun yükünü onlar sırtlanıyor, benim karşı olduğum kısım bu.
Simdi devlet (adil olmasa da) diyor ki 1/4 kadar zam yapabilirsin.Mesela benim 1625 olması gerekirken 5000 istedi 3500 de kaldık.1625 nerede 3500 nerede..Aradaki fark 325 olması gerekirken 2200 TL..3500 neyse de 5000 çok ucuktu.Bunun suçlusu ben değilim,bana yüzde 90 zam,peynire yüzde 100 üzeri zam,zeytine bilmem ne kadar zam.1625 olan kanuni hakkımın sözünü dahi etmedim 3500 e mecburen ok dedim ama 5000 normal değil

Ben size kızmıyorum bende hesapladım tabi % 300 değil ama % 300 dedi konu sahibi sizde normal karsiladiniz ben tabi ki ev sahipleri % 25 yapsın demiyorum % 100 yapsın ev sahipleri zengil degilde kiracılar cok mu zengin ama hangi kiracı konusunu okusam oranlar % 300 _400 lerde herseye bu kadar zam gelirken memurun cebinden bu zamlar çıkmıyor mu ben normallestirilmesine kızıyorum

Simdi devlet (adil olmasa da) diyor ki 1/4 kadar zam yapabilirsin.Mesela benim 1625 olması gerekirken 5000 istedi 3500 de kaldık.1625 nerede 3500 nerede..Aradaki fark 325 olması gerekirken 2200 TL..3500 neyse de 5000 çok ucuktu.Bunun suçlusu ben değilim,bana yüzde 90 zam,peynire yüzde 100 üzeri zam,zeytine bilmem ne kadar zam.1625 olan kanuni hakkımın sözünü dahi etmedim 3500 e mecburen ok dedim ama 5000 normal değil

Kacirdiginiz bisey var. 4 yillik kiracisiniz, seneye kiraniz emsallerle ayni olacak. Bugun 3500tl yi kabul ederken bile rahatsiz oluyorsaniz seneye ne yapacaksiniz?

Kacirdiginiz bisey var. 4 yillik kiracisiniz, seneye kiraniz emsallerle ayni olacak. Bugun 3500tl yi kabul ederken bile rahatsiz oluyorsaniz seneye ne yapacaksiniz?
Seneye de 5000-6000 olur herhalde,yine emsali gibi olmsz ev sahibimde eski kiracı mantığı var

Yani yine yuksek bir meblag ödeyeceksiniz. Kendinizi psikolojik olarak hazirlayin demek istiyorum sadece
Piyasa 10 bin olurken benim kira 5000-6000 olursa bugünkü gibi çok hoşuma gitmese de kabullenirim tabiki,3500 olarak kalacak değil

Ben size kızmıyorum bende hesapladım tabi % 300 değil ama % 300 dedi konu sahibi sizde normal karsiladiniz ben tabi ki ev sahipleri % 25 yapsın demiyorum % 100 yapsın ev sahipleri zengil degilde kiracılar cok mu zengin ama hangi kiracı konusunu okusam oranlar % 300 _400 lerde herseye bu kadar zam gelirken memurun cebinden bu zamlar çıkmıyor mu ben normallestirilmesine kızıyorum
%300’den ziyade 3500 lira kirayı normal karşıladım ben şu dönemde. Ortam, şartlar belli. Normalleştirmemek için hepimiz çok direndik ama başka çaremiz yok.

Babamın1200 den 2000 oldu ama ankarada 3500 bence bulunmaz sincanda bile
İlk girene zaten bulunmaz onu ben de biliyorum.
Burada bir tanıdığım 900 olan kirayı 1600 e çıkarmış,1600 e ev mi olur ama işte yalnız yaşayan kadın ve eski olunca yapmış yapılıyor

X