Maske Tarifleri Evde hazrladmz bakmlar

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
kızlar ben de peelingimi evde kendim yapıyorum.bir yemek kaşığı mısır ununa süt karıştırıyorum.sütün miktarını siz ayarlarsnız maske yüzünüzden akmayacak şekilde koyulaşana kadar karıştırın ve yüzünüze sürün 10 dk kadar bekleyin,kurumaya yakın hafif şekilde ovarak maskeyi yüzünüzden çıkartın kesinlikle suyla yıkamayın yüzünüzü ,maske artıkları yüzünüzde kalsın peçeteyle alablirsiniz kalanları.daha sonra maden suyu ile yüzünüzü yıkayın biraz yakıyor soda yüzünüzü ama tertemiz oluyor.yüzünüzü havluyla kurulamayın maden suyu yüzünüzde kurusun.haftada 1 uygulayablirsiniz.benim uyguladığım bişey tavsiye ediyorum

Cilt tipiniz ne peki?

Belki önceki sayfalarda arkadaşlar yayınlamıştır hepsini inceleme fırsatım olmadığı için yazıyorum.

Kil + Gül Suyu + Çay Ağacı Yağı + Limon Yağı

1 Yemek kaşığı beyaz kil

1 Çay kağışı limon yağı

1 Çay kaşığı çay ağacı yağı

1 Çay kağışı Gülsuyu

Bir kapta karıştırıp yüzünüze sürüyorsunuz. Ürünlerin hepsini aktarda bulmanız mümkün. Haftada 2 defa kullanılması öneriliyor. Ben düzenli kullandığımda daha iyi sonuç alıyorum. Gerçi ilk kullanımda faydasını gzle görebiliyorsunuz. İyi sonuç için düzenli kullanmak önemli.

Umarım sizlere de faydası olur...:KK34:

Kesinlikle kil öneririm. Kili alıp eritiyorsunuz ve yüzünüze sürüyorsunuz. Ardından kuruyana kadar bekleyin. Bu yarım saati geçebiliyor. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Üzerine tonik ve nemlendirici sürün. Haftada iki gün yapın. Sonrasında pırıl pırıl parlayan, sivilcesiz, siyah noktasız ipek gibi bir cilt...

Yüz için nemlendirici maske
Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

* Siyah noktaların sonu geliyor
Malzemeler: limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

* Sivilceler için karnı bahar
Malzemeler: Karnı bahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı: Sekiz adet karnı bahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnı bahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir yada iki kez.

* Kırışıklara karşı maske
Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

* Yağlı ciltler için
Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre on-on beş günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Canim bu paylasimin icin tesekkur ederim ihtiyacim vardi :)

Kesinlikle kil öneririm. Kili alıp eritiyorsunuz ve yüzünüze sürüyorsunuz. Ardından kuruyana kadar bekleyin. Bu yarım saati geçebiliyor. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Üzerine tonik ve nemlendirici sürün. Haftada iki gün yapın. Sonrasında pırıl pırıl parlayan, sivilcesiz, siyah noktasız ipek gibi bir cilt...

yeşil kil mi beyaz mı bide kilin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız

bugün yüzüme süzme yoğurtla karbonat karışımını sürdüm. Bir saat beklettim. Önce ılık sonra soğuk suyla yıkadım .Gerçekten CİLDİM PARLADI

en güzeli bal ve yoğurt cildi hem yumuşatıyor hem de temizliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde zeytinyağla dövulmuş zancefili kariştirib 1 hafta sonra kuru cildim için kullanıyorum.

bir parça kili (taş şeklinde alıp ufak parçalara bölerek kullanıyorum) gül suyuyla eritiyorum bir damla yüz kremi koyuyorum bekletiyorum krem haline gelince yüzüme sürüyorum genelde banyodan sonra sürüyorum daha etkili oluyor.15 dk beklettikten sonra ılık suyla yıkıyorum ve uyumadan önce de yüzümü argan yağı ile nemlendiriyorum çok uzun süredir yapıyorum bu maskeyi düzenli olarak kullandığım tek maske bu çok memnunum tavsiye edebilirim.

tavsiyeleriniz güzel denemek lazım... bende maya maskesini öneririm. yarım paket bira mayası,birkaç damla limon suyu,2-3 damla zeyinyağı,1 tatlı kasıgına yakın ılık su. bu karısımı yüzünüze sürün (karısımın kıvamı yüzünüzden akmayacak sekilde olcak,cokta koyu olmayacak) kurumasını bekleyin. ovalayarak cıkarın.ılık suyla durulayın :) farkı anında görceksiniz...tertemiz bakımlı canlı bi cilt, porselen gibi :)

maya ,kil ve asprin maskesi favorilerim... 3üde etkili... yalnız ben bütün maskelerden önce elma sirkesi-su karışımlı 10 dakika buhar banyosu yapıyorum yüzüme..gözenekler açılırsa maskenin etkisi 2 kat azla olur.

yaş mayanın yarısını ve bi miktar mısır ununu ısıttığım bi tatlı kaşığı suyla ve bi kaç damla limon suyuyla krem kıvamına getiriyorum. kuruyunca ovalayarak çıkarıp ılık suyla duruluorum

yeşil toz kil , 1-2 damla zeytinyağı,limon suyu ve krem... çok koyu olursa bikaç damla ılık su.. sürüp kuruduktan sonra aynı işlemi yapıyorum

4-5 asprini bi kaç damla ılık suyla eziyorum.. bi tatlı kaşığı balla karıştırıp ovarak yüzüm sürüyorum ..20 dk sonra yine tekrar ovarak ılık suyla duruluyorum... bu gerçekten rahatlatıyor

içtiğiniz kahvenin sonunda telvesini atmayın yüzünüzde biraz ovun ve yıkayın peeling etkisi yapıyormuş

maya ,kil ve asprin maskesi favorilerim... 3üde etkili... yalnız ben bütün maskelerden önce elma sirkesi-su karışımlı 10 dakika buhar banyosu yapıyorum yüzüme..gözenekler açılırsa maskenin etkisi 2 kat azla olur.

yaş mayanın yarısını ve bi miktar mısır ununu ısıttığım bi tatlı kaşığı suyla ve bi kaç damla limon suyuyla krem kıvamına getiriyorum. kuruyunca ovalayarak çıkarıp ılık suyla duruluorum

yeşil toz kil , 1-2 damla zeytinyağı,limon suyu ve krem... çok koyu olursa bikaç damla ılık su.. sürüp kuruduktan sonra aynı işlemi yapıyorum

4-5 asprini bi kaç damla ılık suyla eziyorum.. bi tatlı kaşığı balla karıştırıp ovarak yüzüm sürüyorum ..20 dk sonra yine tekrar ovarak ılık suyla duruluyorum... bu gerçekten rahatlatıyor

canım kil maskesini ne kadar sürede bir yapıyosun

kıslar bende yumurta kabuklarını ıyıce temızledıkten sonra kurutuyorum onları dövuyorum un hallıne getırıyorum yuzume goz kararı yogurtla karıstırıp suruyorum yada bı kac gun dövdugum kabukları lımonlu suda bekletıyorum oyle suruyorum ..sızden cıllt gozeneklerıne ıyı gelen bısey varsa soylermısnız ayrıca yumurta kabuklarını yemek cok faydalıymıs kemıklerı ıcın ıyıymıs ..malum bayanlarda kemık erımesı cok olan bısey 3 ay denemenızı tavsıye ederım dogal kalsıyummus kırıkta cıkıktada ıyı gelıyomus uzun sure yenmesı

Kızlar bende geçen sene hep cildime kayısı çekirdeği yağı ve buğday yağı sürüyodum ilk başlarda güzel yaptı her gece sürüyodum ama sonra sivilcelerim arttı ondan sonra bıraktım.bal limon karışımını uyguladığımda gayet iyi olmuştu yoğurt limonuda denedim oda gayet iyi yaptı bnm cildimi ama yağlardan bida sürmedim sivilcelerimi arttırdığı için..

yağ sürdüğümde yüzümde sivilce yapıyo, yoğurt bal vs sürünce bekletiyorum ama sonrasında defalarca yüzümü yıkıyorum biraz pirpirikliyim galiba.en iyisi tonik olarak gülsuyu ya da maden suyu en rahat onu kullanabiliyorum

X