Maske Tarifleri Evde hazrladmz bakmlar

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
kıslar bende yumurta kabuklarını ıyıce temızledıkten sonra kurutuyorum onları dövuyorum un hallıne getırıyorum yuzume goz kararı yogurtla karıstırıp suruyorum yada bı kac gun dövdugum kabukları lımonlu suda bekletıyorum oyle suruyorum ..sızden cıllt gozeneklerıne ıyı gelen bısey varsa soylermısnız ayrıca yumurta kabuklarını yemek cok faydalıymıs kemıklerı ıcın ıyıymıs ..malum bayanlarda kemık erımesı cok olan bısey 3 ay denemenızı tavsıye ederım dogal kalsıyummus kırıkta cıkıktada ıyı gelıyomus uzun sure yenmesı

yumurta kabuğu herhalde yiyeceğim en son şeydir off kimin midesi alır bunu:KK53::KK53::KK53::KK53:

kızlar bu ara PERVİN BULGAK ürünlerine ve maskelerine kafayı takmış durumdaydım allık ruj tarifi verdi yaptım kullanıyorum çok memnunum birde rimel istiyorum kendinden :) az önce tüy azaltıcı krem aldım inşallah işe yarar dah önce bioder ,tala uygulandım hiç işe yaramadı lazer epilasyon yaptırmak istiyorum tedaviden dolayı olmuyor kollarımdan çok rahatsızım eşim diyorki sen doğur ben seni komple lazere sokacam hatta gidip ben randevu alacam diyor :))))) eşimin kollunda kıl yok ya :KK43:(( bana bak orman maki maki

kızlar bu ara PERVİN BULGAK ürünlerine ve maskelerine kafayı takmış durumdaydım allık ruj tarifi verdi yaptım kullanıyorum çok memnunum birde rimel istiyorum kendinden :) az önce tüy azaltıcı krem aldım inşallah işe yarar dah önce bioder ,tala uygulandım hiç işe yaramadı lazer epilasyon yaptırmak istiyorum tedaviden dolayı olmuyor kollarımdan çok rahatsızım eşim diyorki sen doğur ben seni komple lazere sokacam hatta gidip ben randevu alacam diyor :))))) eşimin kollunda kıl yok ya :KK43:(( bana bak orman maki maki

ruj tarifini merak ettim canım..bende de var bir ruj tarifi ama henüz denemedim..senin ki nasıl şu gıda boyası filan konuluyor içine o tür birşey mi canım?

valla arkadaslar ben de önceden ne okusam cildime uygular merakla sonucunu beklerdm ama o şu bu derken cildim de hiç sivilce cıkmazdı sivilceler basladı... hepsini bi kenara itiiiiiiin ben gül suyunu kesfettim ama tamamen doğal olacak ... rosense die i marka var her gün onu makyajımı temizledkten sonra sürüyorm cildim pamuk gibi harika cok memnunum valla baska da bisey kullanmaya niyetm yok tavsiye ederm ...

rüya umarımgörürsün sorumu bazı yerlerde gül suyu her cilde iyi gelmez gibi şeyler duydum senin cildin nasıl benim karma. yağlıya daha dönük. kullanabillir miyim acaba

zararı olurmuki?

tatlım hangi tüy azaltıcıyı aldın tavsiye üzerine mi aldın ve sonuç nasıl kullandın mı?

Benim evde yaptığım bakımlar pirinç suyu yapıyorum cildim daha aydınlık beyaz olsun diye, patatesi göz altıma koyuyorum morluklar gidiyor böylelikle,salatalığı rendeleyip maske şeklinde yüzüme sürüyorum..

ya benim cildimde ton bozukluğu var bazen kırmızılıklar oluyor böyle granit gibi olsun isityorum çok kötü ya utanınca hemen kızarıyorum her duygum dışarıdan anlaşılmasın istiyorum iyi gelbilecek karışım bilen varmı

benim evde yaptığım bakımlar pirinç suyu yapıyorum cildim daha aydınlık beyaz olsun diye, patatesi göz altıma koyuyorum morluklar gidiyor böylelikle,salatalığı rendeleyip maske şeklinde yüzüme sürüyorum..

merhaba pervin bulgakın ürününü aldım , kullandım ve çok m olduemnun kaldım , genelde tavsiyelere uymamm dener kendim görürüm :) şuan gebelik olduğu için bıraktım ama çok güzeldi

hatta bazen indirim sitelerine geliyor orda daha uygun gecen mar.... Gelmişti

Az önce televizyonda Şems Arslan diye birinin maya maskesini izledim, bir seyirciye uyguladılar, 5 dakika da bile değişiklik oldu.. ki normalde 20 25 dk uygulamak gerekiyormuş. Ayda 1 kere yapılmalıymış.

yapılışını akratıyorum :
Önce sulandırılmış limon suyu ile yüzünüzü silin ve kurulayın.Yarım çay bardağı suda bir poşet yaş mayayı ezin,Krem haline gelinceye kadar karıştırın(Tahta kaşıkla).Yogun bir kıvam alınca yüzünüze ve boyun bölgenize sürün.Göz altlarına ve göz kapaklarına da sürebilirisiniz.Bu maske kıllanma riski olan yada kılllı ciltler hariç tüm cilt tiplerine uygundur.B2,B6, mağnezyum,fosfor açısından zengindir.Gazlı bir bezi burun bölgenize gelen yeri keserek yüzünüzü kaptın.Sıcak suyun içine bir havluyu batırıp sıkın ve yüzünüze koyun ve 5 dakika bekletin.Bunu 5 defa tekraralayın. (Toplam 25 dk ) Son olarak yünüzü yıkayın.Ve elinize buz alarak buzla tüm yüzünüzü muzla masaj yaıpın.Daha sonra saf zeytinyağı yada susam yağı ile dairesel hareketlerle masaj yaparak tüm yüzünüze yağı yedirin.

cildi gençleştirmek, lekeleri yok etmek, sivilceler, izler.. hepsi için geçerliymiş.
Birazdan yapıp deneyeceğim.

Az önce televizyonda Şems Arslan diye birinin maya maskesini izledim, bir seyirciye uyguladılar, 5 dakika da bile değişiklik oldu.. ki normalde 20 25 dk uygulamak gerekiyormuş. Ayda 1 kere yapılmalıymış.

yapılışını akratıyorum :
Önce sulandırılmış limon suyu ile yüzünüzü silin ve kurulayın.Yarım çay bardağı suda bir poşet yaş mayayı ezin,Krem haline gelinceye kadar karıştırın(Tahta kaşıkla).Yogun bir kıvam alınca yüzünüze ve boyun bölgenize sürün.Göz altlarına ve göz kapaklarına da sürebilirisiniz.Bu maske kıllanma riski olan yada kılllı ciltler hariç tüm cilt tiplerine uygundur.B2,B6, mağnezyum,fosfor açısından zengindir.Gazlı bir bezi burun bölgenize gelen yeri keserek yüzünüzü kaptın.Sıcak suyun içine bir havluyu batırıp sıkın ve yüzünüze koyun ve 5 dakika bekletin.Bunu 5 defa tekraralayın. (Toplam 25 dk ) Son olarak yünüzü yıkayın.Ve elinize buz alarak buzla tüm yüzünüzü muzla masaj yaıpın.Daha sonra saf zeytinyağı yada susam yağı ile dairesel hareketlerle masaj yaparak tüm yüzünüze yağı yedirin.

cildi gençleştirmek, lekeleri yok etmek, sivilceler, izler.. hepsi için geçerliymiş.

evinizde hazır gazlı bez varmı ?

Yukarıda yazdığım maskeyi denedim, benim mayam biraz sulu oldu, kıvamı tam tutmamış. ama yine de inanılmaz bir rahatlama ve aydınlanma var. ilk yapışta bile cilt rengim daha bir açıldı, berraklaştı sanki.
haftaiçi daha düzgün kıvamda bir mayayla yapacağım. mayanın krem gibi olması lazımmış

[font=tımesnevroman] Ben git aktardan al sevmiyorum adı üzerinde evde hazırlanan tarifler olsun isterim daha güzel daha hesaplı;Birkaç tarifimi sizlerle paylaşmak isterim*
Dudak peelingi olarak:1 çay kaşığı türk kahvesi(içtikten sonraki telvesinide alabilirsiniz dipte kalanlardan)
ve 1 çay kaşığı zeytinyağını fincanda karıştırdıkdan sonra dudaklarıma masaj yaparak böylece ölü deriyi kurumuş olan soyulmaları yok ediyorum ardından ılık suyla yada gül suyuyla dudaklarımı siliyorum ve burts'bees doğal özlü dudak koruyucumu sürüyorum,deneyin kızlar harika hissediyorsunuz yumuşacık.
Aynı şekilde toz şeker ve bal karıştırarak da peelinginizi yapabilirsiniz ben kahveyi tercih ediyorum.
Gözlerimin yorgun olduğu zamanlar ve gerginleşmesini istediğim zamanlar içtiğim sade şekersiz bir nescafemin dibinde kalandan serçe parmağımla alıp göz altlarıma masaj yaparak sürüyorum kurudukdan sonraki hali çok rahatlatıyor beni ki gözlerim çok hassastır benim ama gergin ve buz gibi olması hoş bir his.
Yüz peelingi olarak ise evde varsa eğer kivi meyvesi,kabuklarını soyup iç kısmını yüzümün heryerinde gezdiriyorum yavaşça çizilme ihtimaline karşı birazda bekletiyorum suyu iyi geliyor karma cilt tipime çünkü yumuşacık oluyor ılık suyla yıkadıkdan sonra.
[/font]

kızlar bu kahve ve maya cıdden olagan ustu bırsey sadece maya kullanıyordum sımdı ıkısını karstrıp bıde ıcıne muz ezdım ve surdum yalnız acaıp kasıntıdı yuzumdeyken ama yıkadıktan sora cddım hem yumusak hem aydınlık hemde asrı gerılmıs hıssetm :KK70: hasas bır cılde sahıbım ama herhngi bir sorun olmadı bende .

Kızlar 1 haftadır bugday yağını kullanıyorum cildime cok iyi geldi benim cildim karma üstelik sivilce izlerimide yavaş yavaş gecirdigini görüyorum yalnız kullanmak isteyenlere tavsiyem ben pamuga döküp ıslatıyorum direk sürmüyorum ve akşam yatarken kullanmanızı tavsiye ederim

Ben de bir programda bu tip yağların cilde kullanılırken zeytinyağıyla beraber kullanılması gerektiğini duymuştum.Pervin Bulgak söylemişti. Direkt yüze sürülmez zeytinyağı ile seyreltilmesi gerekirmiş kullanacak olan arkadaşlar bu şekilde kullanırsa belki etkisini daha iyi gösterir.

Ben haftada bir kez basit olarak 1 tatlı kaşığı bebe pudrasıyla 1 tatlı kaşığı limon suyunu krem kıvamına gelene kadar karıştırıp göz çevrem hariç maske halinde yüzüme sürüyorum. Haliyle biraz yanma hissi oluyor ama yelpazeyle falan yelleyerek giderebilirsiniz. 5 ila 10 dakika arası bekletip ılık suyla ardından da soğuk suyla durulayıp en son da dove sabunla yıkıyorum yüzümü ve çabuk emilebilen bi nemlendirici sürüyorum. Burnumdaki siyah noktalar kayboldu, sivilcelerde adet günüm geldiğinde çıkıyor yalnızca. Ama tabi bunun yanında bol su içiyorum ve her akşam yüzüme maydonoz suyu toniği yapıyorum. Umarım işinize yarar paylaşmak istedim :) :nazar:

yapılışını akratıyorum :

merhaba, bilgi için çok teşekkürler. masajı buz ile mi yapıyoruz? yoksa muz ile mi? başka birisi muzdan bahsetmiş bu yüzden kafam karıştı..

X