Nişan Evde nişan yapanlar var mı?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
ay kızlar 7 subatta evde nışanım olacak ve benım hiç bi hazırlıım yok
çok gergınım
aayyyy :KK43::tomato::tomato:

öncelikle hayırlı olsun morçilekhihoyyyt biz de evde yaptık.nişan pastası almıştık.2 tepsi börek söyledik dışardan.çok uygun oluyor fiyatı.uğraşmaya değmez.annem sadece dolma sardı kısır yaptı ve bol bol makarna salatası vardı.herkes böreklerle karnını doyurdu zaten.bol bol da içecek almıştık.damada yarım altın takmıştık.çok abartılı olmayan bi elbise giymiştim.erkek tarafı çokkkk kalabalık geldi ama yine de samimi güzel bi ortam oldu.yüzükler takıldı müzik çaldı dans etti herkes falan...8 gibi başlayıp 12 gibi bitti.ben arkadaşlarımıda çağırmıştım.eğlenceliydi yani.stres yapma canım ben o gece çok stresliydim titriyodum habire terliyodum.stresim yüzüme yansımış resimlerde çok kötü çıkmışım sanki mutsuz gibi senağlama

benimde sözüm evde oldu.baya kalabalıktık.kocaman bi pasta ytaptırdık üzerinde isimlerimizin tyazılı olduğu,pastaneye poğaça ve kuru pasta yaptırdık.aşkıma 2 bohça verdik birinde iğne oyalı havlu,ipek mendil,kemer,terlik,ayakabı ve süpriz koyduk (aşkım fanatik bursasporlu bizde ona atkı ve bere aldık bohçasına koyduk) diğer bohçada ise yine iğne oyalı havlu,pantolon,gömlek,kazak,çorap,mendil falan vardı.onlar gelirken benim bohçamı,kocaman yapma çiçek,çikolata getirdiler.isteme oldu,pasta kestik,takılar takılı.biz ona cumhuriyet altını taktık,kayınpederim bilezik,kayınvalidem yüzük,görümcem saat taktı.sonra dans ettik oynadık.siyah bi pantolon ile şifon bi üst giydim

belki yapanlar varır ama bilmeyenlere minik hatırlatma takı takılırsa kıyafetinizi delmemek için yüzüğünüzün kurdelesine taktırın biz öyle yaptık :asigim:

çok güzeldi bee kaydirigubbakcemile2

sanırım en iyisi dısardan kocaman bi pasta yaptırıp ufak tefek yıyeceklerle süslemek
sade bı elbıse
ve en önemlısı sakın olmakk
:)

mor çilekçim bizimde evde oldu çok mükemmel hazırlanmıştık. profilimde albüm var onun içinde ne giydiğimizi ve pastamı görebilirsin.
ayrıca nişan çiçeğimle nşan çikolatamda var... nikah resimlerimle aynı albümdeler...
istersen detayda verebilirim yaptığımız hazırlıklarla ilgili falan.

Son düzenleme:
morçiçek cim canım madem ankaradasın eger maddi olarak uyarsa sana nişan yapmak için mekan önrebilrim
çünkü bnimki evde olmuşdu hiç hoşuma gitmemişdi bende takım giydim şimdi bin piişmanım keske elbise falan giyseydim daha kadınsı olurdum
bizde nişan masrafları kız tarafına aittir ama gelinin kıyafetini erkek tarafı alır
tabi geline ve damada nişan bohçası verilir

slm mor çilek süpersin yaa benim nişanım da 8 şubatta evde ama konu açmak hiç aklıma gelmedi.
Biz bohça yapmıyoruz birbirimizin kıyafetlerini ayakkabılarını aldık o bana güzel bir elbise taşlı ayakkabı aldı bende ona kığılı dan bır nişan için takım aldım kampanya vardı damatlığıda aldım yalnız içinin yelek ve fularını düğün zamanı alcaz bizim evlilik tarihimiz hazıran ortası ama daha tarih almadık nişandan sonra tarih alcaz

bende evde yapcam nişanımı ama o kadar kalabalık servis zor olcaks anırım bir yer baktım dün salon 350 ytl salon hariç herşey bizden zaten pasta siparişini bugün veriyorum hacıbozanoğullarından 210 diye konuşmuştuk 2 hafta önce falan bakalım değişiklik yapcaklarmı pastamız bırlesen kalplar hacıbozan ın katalogunda var sıtesınde ismimizin baş harflarını yazdırmayı düşünüyorum onlar bana 2 bilezik takcaklarmış bende benim takmam gerekiyomu bilmiyordum onu araştırıyordum sanırım taksam iyi olcak tam altın takarız büyük olasılıkla düğündede saat servıs te pasta dışında su böreği dışardan sipariş (dilim börek merter evlere servis) kurabiye ben yapıcam (kk yemek bölümünden) amerikan salatası ,tabiiki zeytinyağlı dolma , patates salatası büyük bi olasılıkla liste bu

şimdi o 350 ytl lik küçük salonu tutarsam evde çok yorulma olmıcak tabii salonda kağıt tabaklar çatallar v.s olcak yalnız müzik olmucak sadece fon müziği olcak babamı kaybedeli 6 ay oluyo onun için müzik istemiyorum

aaa tabii burcu özgenın nişan tepsisine benzeyen ama daha pratık (kurdele işi bilmediğimden ) bir tepsi hazırlıyorum

işte bölee fotoğraf çektirmeye gidicez resim eklicem buraya

slm mor çilek süpersin yaa benim nişanım da 8 şubatta evde ama konu açmak hiç aklıma gelmedi.
Biz bohça yapmıyoruz birbirimizin kıyafetlerini ayakkabılarını aldık o bana güzel bir elbise taşlı ayakkabı aldı bende ona kığılı dan bır nişan için takım aldım kampanya vardı damatlığıda aldım yalnız içinin yelek ve fularını düğün zamanı alcaz bizim evlilik tarihimiz hazıran ortası ama daha tarih almadık nişandan sonra tarih alcaz

bende evde yapcam nişanımı ama o kadar kalabalık servis zor olcaks anırım bir yer baktım dün salon 350 ytl salon hariç herşey bizden zaten pasta siparişini bugün veriyorum hacıbozanoğullarından 210 diye konuşmuştuk 2 hafta önce falan bakalım değişiklik yapcaklarmı pastamız bırlesen kalplar hacıbozan ın katalogunda var sıtesınde ismimizin baş harflarını yazdırmayı düşünüyorum onlar bana 2 bilezik takcaklarmış bende benim takmam gerekiyomu bilmiyordum onu araştırıyordum sanırım taksam iyi olcak tam altın takarız büyük olasılıkla düğündede saat servıs te pasta dışında su böreği dışardan sipariş (dilim börek merter evlere servis) kurabiye ben yapıcam (kk yemek bölümünden) amerikan salatası ,tabiiki zeytinyağlı dolma , patates salatası büyük bi olasılıkla liste bu

şimdi o 350 ytl lik küçük salonu tutarsam evde çok yorulma olmıcak tabii salonda kağıt tabaklar çatallar v.s olcak yalnız müzik olmucak sadece fon müziği olcak babamı kaybedeli 6 ay oluyo onun için müzik istemiyorum

aaa tabii burcu özgenın nişan tepsisine benzeyen ama daha pratık (kurdele işi bilmediğimden ) bir tepsi hazırlıyorum

ay canım yaaaa demek başardın bir tepsi hazırlamaııı :1hug: inan çok sevindim senin adına kuzucuğummm.... Şeniz
dışarda yapmaya karar verdiniz demek. tabi daha az yorucu olabilir. ama bizim mecburdu çünkü isteme söz nişan hepsi bir arada oldu başka şehirden geldikleri için :roflol: gidip salonda da kız isteme onlara karşı ayıp olur diye böyle yaptık. sana uzun uzun anlatmıştım baktım bizim topikte bulamadım sayfasını yaptığımız şeylerin.bir dahada hepsini yazmak yemedi doğrusu :roflol:
heycanla bekliyorum canım fotolarını.... :1hug:a.s.

bizimde nişanımız evde oldu eşimin akrabaları çok kalabalıklar yer tutmaya kalksak düğün salonu tutmamız gerekirdi hiç gerek yok dediler bizde evde yaptık 50 kişi falan vardı belki daha fazla ama keyifliydi dedemden iki kez istemiş kayınpederim beni ama ben maalesef mutfakta olduğumdan halamlar annem falan hiç birimiz duyamadık ne aceleleri varsa biz gelmeden istemişler :))) pastamızı da Özsüt'te yaptırmıştık süperdi zaten o kadar çok beğendikki düğün pastamızı da orada yaptırdık :))
Eğer aile içinde sade bi törenle kutlayacaksınız ev ideal ama daha eğlenceli ve kalabalık bi tören istiyosanız ev pek uygun olmayacaktır. Bu iş için uygun cafeler falan var uygun fiyatlı olanlara bakılabilir benim fikrim :KK66:

ay canım yaaaa demek başardın bir tepsi hazırlamaııı :1hug: inan çok sevindim senin adına kuzucuğummm.... Şeniz
dışarda yapmaya karar verdiniz demek. tabi daha az yorucu olabilir. ama bizim mecburdu çünkü isteme söz nişan hepsi bir arada oldu başka şehirden geldikleri için :roflol: gidip salonda da kız isteme onlara karşı ayıp olur diye böyle yaptık. sana uzun uzun anlatmıştım baktım bizim topikte bulamadım sayfasını yaptığımız şeylerin.bir dahada hepsini yazmak yemedi doğrusu :roflol:
heycanla bekliyorum canım fotolarını.... :1hug:a.s.

çok teşekkür ederim ederim canım senın evde yaptığın nişan bana birçok şeyde fikir verdiki özellikle tepsi olayı herzaman değişik olmayı insanları şaşırtmayı sevdim tepsi de bizim çevremizde yapılmamaış birşeydi hemde çeyizimde mutfağımı hem süslicek hem de kullanılcak bir şey olcak gerçekten çok zor bu işler ki dahasadece nişan yapıyoruz

salon u tutmadım daha aklımda bi kaç şey var salonu biraz daha gösterişli bişeyler yapmam gerek birde sadece fon müziği olcak acaba insanlar sıkılırmı evle aynı şey olcak ama insanları sıkış pıkış oturtup evinde darmadağın olması sıkıyor canımı ki servis sıkıntısı daha zor olcak bilmiyorum siz bana fikir verin napim tutalımmı salonu abimle konustum ben gıdıp bı bakıcam dedi annemle konuşamadım daha

nişan yaklaştıkça daha da stresli oluyorum bunu yazarken bile gözlerim doluyo acayip bişey oldum yaa Allah hepimize yardım etsin
Babamın yanımda olamaması daha da çok yakıyor canımı bunu daha önce söylediklerinde pek işlemiyordu ama gerçekten babanıza sımsıkı sarırlıp ona sevdiğinizi kesinlikle söyleyinn ben onu çok erken kaybettim 54 yaşındaydı daha Allah sevdiklerime uzun ömür versin inşallah

ay kızlar 7 subatta evde nışanım olacak ve benım hiç bi hazırlıım yok
çok gergınım
aayyyy :KK43::tomato::tomato:

cnm benımd enişan söz bi arada evde oldu
50 kışı vardı pasta felan kestik
onlar bana gorumceler felan takı taktı öle yani güzeldi

çok teşekkür ederim ederim canım senın evde yaptığın nişan bana birçok şeyde fikir verdiki özellikle tepsi olayı herzaman değişik olmayı insanları şaşırtmayı sevdim tepsi de bizim çevremizde yapılmamaış birşeydi hemde çeyizimde mutfağımı hem süslicek hem de kullanılcak bir şey olcak gerçekten çok zor bu işler ki dahasadece nişan yapıyoruz

salon u tutmadım daha aklımda bi kaç şey var salonu biraz daha gösterişli bişeyler yapmam gerek birde sadece fon müziği olcak acaba insanlar sıkılırmı evle aynı şey olcak ama insanları sıkış pıkış oturtup evinde darmadağın olması sıkıyor canımı ki servis sıkıntısı daha zor olcak bilmiyorum siz bana fikir verin napim tutalımmı salonu abimle konustum ben gıdıp bı bakıcam dedi annemle konuşamadım daha

nişan yaklaştıkça daha da stresli oluyorum bunu yazarken bile gözlerim doluyo acayip bişey oldum yaa Allah hepimize yardım etsin
Babamın yanımda olamaması daha da çok yakıyor canımı bunu daha önce söylediklerinde pek işlemiyordu ama gerçekten babanıza sımsıkı sarırlıp ona sevdiğinizi kesinlikle söyleyinn ben onu çok erken kaybettim 54 yaşındaydı daha Allah sevdiklerime uzun ömür versin inşallah

hiiii canım yazdıklarını okuyunca içim titredi resmen :teselli: yavrum benim yaaa :teselli:
anım seni çok iyi anlıyorum bizim nişanı evde yapmamızın bir diğer sebebide aşkıma saygımızdandı. çünkü annesini 1 sene önce yitirmişti belki çalgılı çengili bir şey istemezler diyed düşünmüştük nitekimde giderken teşekkür ettiler bize. o yüzden bir kanat şekilde uçmanın ne kadar zor olduğunu birerebir aşkımdan gördüğüm için seni çok iyi anlıyorum...
ama aşkım hep annem çok mutlu olmamı isterdi diyip kendini durumu zindan etmemeye çalıştı. dediğim gibi tatlım bizim şartlarımız bir çok yönden bunu gerektirdi. ama sizin yada diğer arkadaşlarımın nasıldır bilmem.
bir kere kesinlikle kendinize servis nasıl olacak ev dağılacak diye dert etmeyin. gerçi biz evde 3 bayanız bana hiç bir şey yaptırtmadılar. çok seri bir şekilde annem teyzem ve yengem servisleri hazırladı kız kardeşimle en samimi arkadaşımda dağıttılar hiç bir aksilik olmadı. her şey planlıydı zaten. zaten bir çok detayı ikramları daha evvelde anlatmıştım zaten tatlım biliyorsun. o konuda sıkıntın olmasın yani. ki erkek tarafından yardıma ihtiyac varmı diye gelen teklifleri bile geri çevirdik her şey o kadar sistematikti hayatım. evde yapmak korkutmasın seni. :teselli: ama diyorsan ki dışarda yapayım o zamanda sadece fon müziği az kalmaz mı hayatım :sm_confused: ben en çok dışarki mekanlarda böyle insanlar arasında soğukluk,kopukluk,iletişimsizlik ne bileyim sıkıntı olacak diye korkaım. ev ortamı bunu braz önledi çünkü ev sahibi konuk lişkisi daha ön plnda oldu bizde. bilmyorum tatlım yaa gönlüne göre olur inşallah balımm :1hug:

hiiii canım yazdıklarını okuyunca içim titredi resmen :teselli: yavrum benim yaaa :teselli:
anım seni çok iyi anlıyorum bizim nişanı evde yapmamızın bir diğer sebebide aşkıma saygımızdandı. çünkü annesini 1 sene önce yitirmişti belki çalgılı çengili bir şey istemezler diyed düşünmüştük nitekimde giderken teşekkür ettiler bize. o yüzden bir kanat şekilde uçmanın ne kadar zor olduğunu birerebir aşkımdan gördüğüm için seni çok iyi anlıyorum...
ama aşkım hep annem çok mutlu olmamı isterdi diyip kendini durumu zindan etmemeye çalıştı. dediğim gibi tatlım bizim şartlarımız bir çok yönden bunu gerektirdi. ama sizin yada diğer arkadaşlarımın nasıldır bilmem.
bir kere kesinlikle kendinize servis nasıl olacak ev dağılacak diye dert etmeyin. gerçi biz evde 3 bayanız bana hiç bir şey yaptırtmadılar. çok seri bir şekilde annem teyzem ve yengem servisleri hazırladı kız kardeşimle en samimi arkadaşımda dağıttılar hiç bir aksilik olmadı. her şey planlıydı zaten. zaten bir çok detayı ikramları daha evvelde anlatmıştım zaten tatlım biliyorsun. o konuda sıkıntın olmasın yani. ki erkek tarafından yardıma ihtiyac varmı diye gelen teklifleri bile geri çevirdik her şey o kadar sistematikti hayatım. evde yapmak korkutmasın seni. :teselli: ama diyorsan ki dışarda yapayım o zamanda sadece fon müziği az kalmaz mı hayatım :sm_confused: ben en çok dışarki mekanlarda böyle insanlar arasında soğukluk,kopukluk,iletişimsizlik ne bileyim sıkıntı olacak diye korkaım. ev ortamı bunu braz önledi çünkü ev sahibi konuk lişkisi daha ön plnda oldu bizde. bilmyorum tatlım yaa gönlüne göre olur inşallah balımm :1hug:

Nişanlına Allah sabır versin yerlerinde huzurlu olurlar inşallah
fikirlerimiz uyuyor bende ortamın samimi olmamasından korkuyorum yinede evde yapmak en güzeli sanırım tabii çağıramadığımız bir çok kişide kırılcak ama yapcak bir şey yok kına gecesinde telafi ederim artık salonda gereksiz fazla yer kaplayan herşeyi ortadan kaldırcam yapcaz artık bişeyler napalım inşallah sonu güzel olur ve hayat boyu mutlu sağlıklı huzurlu sevgi dolu bir yuvam olsun hepimizin olsun

Nişanlına Allah sabır versin yerlerinde huzurlu olurlar inşallah
fikirlerimiz uyuyor bende ortamın samimi olmamasından korkuyorum yinede evde yapmak en güzeli sanırım tabii çağıramadığımız bir çok kişide kırılcak ama yapcak bir şey yok kına gecesinde telafi ederim artık salonda gereksiz fazla yer kaplayan herşeyi ortadan kaldırcam yapcaz artık bişeyler napalım inşallah sonu güzel olur ve hayat boyu mutlu sağlıklı huzurlu sevgi dolu bir yuvam olsun hepimizin olsun

canım ben senin içinde olduğun bir şeyin kötü olabileceğini düşünmüyorum :1hug:
bizde kırılacak insanlara sadece birinci derece akrabaların olacağını eve sığılmayacağını söyledik. toplmda 50 kişiydik zaten. o zaman hiç kırılan falan olmadı. ama her aile farklıdır biliyorsun. şimdi kalkar oğlan tarafı illa 60 kişi çağırıcaz der densizlik ederlerse bilmem. bizde iki tarafta uyumluydu. bu tarz şeylerde karşılıklı güven anlayış çok önemli...
inşallah bu güzel dualarında kabul olur tatlım :1hug:

canım ben senin içinde olduğun bir şeyin kötü olabileceğini düşünmüyorum :1hug:
bizde kırılacak insanlara sadece birinci derece akrabaların olacağını eve sığılmayacağını söyledik. toplmda 50 kişiydik zaten. o zaman hiç kırılan falan olmadı. ama her aile farklıdır biliyorsun. şimdi kalkar oğlan tarafı illa 60 kişi çağırıcaz der densizlik ederlerse bilmem. bizde iki tarafta uyumluydu. bu tarz şeylerde karşılıklı güven anlayış çok önemli...
inşallah bu güzel dualarında kabul olur tatlım :1hug:

yok canım karşı tarafta anlayışlı sağolsunlar bakalım inş herşey güzel geçer :Saruboceq:

ya benım aılem ankarada dııl
o yuzden ankarada olamayacak bı de isteyecekler ya evde olsun istiyorum o yuzden
burcuözge fotoşarına baktım canım çok güzzel olmuş senınkı ınşallah hep böle devam eder ama tepsi yi kaçırmışım galıba
benı ıstemeye uzaktan gelıcekler o yuzden hepsi bi seferde aradan cıksın ıstıyorum.işten de izin almam zor. o yuzzden bi seferde hepsi olacak.

ay kızlar saolun valla süper fikirler verdınız bana
ama hala bohca verıp vermeme konusunda sıkınttılıyım.acaba nışandan sonra bizimkıler onları ziyarete geldıklerınde getirseler daha iyi olmaz mı kı ya.
ne koymalı kı ıcıne onu da tam bılemedım ama
:)

ay bizim de nıkah hazıran sonu gibi olsun ıstıyıruz ama nışandan sonra bellı olacak..
ayy ınşallah ıkımızın kı de süper gecer
amin:)kaydirigubbakcemile5

31 ocakta hem sözüm hem nişanım bir oldu evde kalabalıktı 100 kişi felan 3 katlı bir pastayaptırdım kuru pasta içecekler felan müzik konusuda arkadaşlarım vardı müzik işi yapan çatı katına sistemi kurduk sarkılar türküler kurtlarımızı döktük sadece sakin bir şekilde düşün aksilik olmasın açısından evdede olabiliyor yani

Nişan bohçasında yaptıklarımız,

Aşkıma

- Deri kemer+terlik+cüzdan
- Pijama takımı
- Eşofman takımı
- Pantalon
- Gömlek
- Kravat
- Çorap
- İç çamaşırı
- Havlu
- Kurdela işi bohça
- Traş takımı (losyonu, kremi, jeli vs.)
- Traş takım çantası
- Parfüm
- Deodorant
- Jöle
- Şampuan
- Saç Kremi
- Saç şekillendirici
- El Kremi
- Gülsuyu
- Diş fırçası+macunu
- Tarak
- Tırnak makası
- Seccade
- Tespih

Bana,

- Çanta
- Terlik
- Saten gecelik takımı
- Eşofman takımı
- Pijama takımı
- İç çamaşırı
- Çorap
- Bilimum makyaj malzemesi
- Makyaj çantası kilitli
- Parfüm
- Deodorant
- Diş fırçası+macunu
- Tarak
- Saç fırçası
- Törpü
- Tirnak makası
- Şampuan
- Saç Kremi
- Saç şekillendirici
- Makyaj toniği
- Temizleme sütü
- Havlu
- Seccade
- Tespih

Bunları valiz de götürdük. Karşılıklı nişan elbiselerimizi ve ayakkabılarımızı aldık. Valla hatırladığım kadarıyla aldıklarımızı yazdım. Belki bir fikir olur.

Ha bi de nişandan sonraki ilk bayram erkek tarafı kızın bayramlığını alır.

cnm benımde sözüm evde olmuştu ki biz sözde 40 kişiye sırf kahve vermıstık düşün artıq ısteme+söz bir olmustu..tıklım tıkısık bır söz aksamıydı sadece yüzükler takıldı.
pasta kola dagıttık..söz bohçası getırmıslerdı bızde söz bohcası yapmıstık..
söz böle olunca evde nısanı yapmak ıstemedık..
nişanda bı dernek tutuldu orkestra getırdık bırde meyvasuyu kek dagıtıldı..
vee super gectı ahh ahhh nişandan sonrada gezmeye gıttık taksımı dolasmıstık ahhhh:asigim:

cnmm ınsallah senın nişanında guzel gecer sana tavsıyem kendını sıkma hersey ınankı cok gusel olucak aman ölemı olur bölemı olur deyıp kendını strese sokma..

X