Nişan Evde nişan yapanlar var mı?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Güzelim bizde nişanımızı evde yaptık.... Zaman öyle kısıtlıydı ki pazar akşamı isteme oldu ve orda hemen cumartesi günü olsun diye karar verildi (abimler uzakta oturduğu için onların izni bitmeden olsun dedni) daha önce hiç planlamamıştık... Önümüzde 6 gün vardı ve bu arada nişanlımın bir işi olduğu için perşembe akşamına kadar şehir dışındaydı.... herşeyi cuma cumartesi günü hallettik... Hiç bir şeyimizde eksik değildi.... Çok kalabalık bir nişan olmadı.... Nişan pastası ve kuru pasta aldık nişanlımda çikolata ve çiçek geitrdi.... Bohça filan hazırlamadık.... Samimi bir ortamda yüzükler takıldı pasta yendi derken gece bitivermişti ben birşey anlayamadım:)

benımkı de böle bişi olacak sanırım
nışan ctesi ben cuma izinlıyım sadece
ınşallah benımkı de senınkı gibiolur
amin:)

mrb.benim nişanım 24 ocakda oldu.basıma gelenlerı hiç anlatmayım çok kötü seyler yasadım ama sonu cok guzeldı.nişanlım samsunda ben düzcede yasıyorum.kendı aılem ızmıtde yasıyor,mesafe uzak olunca bır hafta sonunu ısteme-söz ve nişan olarak ayırdık ve tarıh koyuldu.sonra cuma nişanlımlar gelecek carsamba ızmıtde olmayacagına hoş olmayan bır sebepten dolayı karar verıldı ve düzceye döndük.tabı ben aglamaktan helak oldum.duzcedekı ev mısafır agırlamaya hıc musaıt degıl.temızlık bıle yapmamısız hersey ızmıtde olacak dıye.ne yapıcaz ne edecez derken sagolsun dayımın kızı duzcede oturdugumuz yerde alabalık çiftliği vardı,oarayı ayarladık ve dısarıda yaptık.herkesten allah razı olsun 2 gunde temızlık yemek ıcmek hersey dahıl herseyı akrabalarım ve arkadaslarım sayesınde atlatabıldım. ben onceden organızasyonu yapmıstım.hersey boyle sık olacaktı.sagolsun alabalık tesısındekıler de cok yardımcı oldular.cok kalablıkdı.foto eklemeyı becerebılsem ekleyebılsem sızde gormus olurdunuz.sonra oraya arkadaslarım herkes bıseyler hazırlayıp getırdıler pastayı sıparıs verdık,hazır meyve suyu falan hepsı haloldu.evde ıyıkı yapmamısız kesınlıkle sıgmazdık cok kalabalıkdı ve ben o kalabalıgın o curcunanın eveı gırmesını ıstememıstım cok ıyı oldu dısarıda olması.tabı gunduz ve erken gelen mısafırlerımıze evde yemek verdık.

Canım bizde 30 Ocak'da evde söz nişan karışımı bişey yaptık:) Yüzüklerimiz haricinde 2 bilezik bana takıldı. Biz de aşkıma saat taktık. Zaten takı merasimi olmadı. Şükür atlattım:) Darısı senin başına

Canım bizde 30 Ocak'da evde söz nişan karışımı bişey yaptık:) Yüzüklerimiz haricinde 2 bilezik bana takıldı. Biz de aşkıma saat taktık. Zaten takı merasimi olmadı. Şükür atlattım:) Darısı senin başına

güzel kızım müzik varmıydı ve ikramlarınız neydi.benim kızımında yakında söz nişan bir arada bir olayı var evde sade bir tören istiyor mutluluklar dilerim canım....

bende nişanlıyım tebrikler nişanlılık çok güzel benim evlenmeme 3 ay kaldı darısı bizden geçti bekarların başına ayrıca benim nişanımda çok güzeldi küçük bir kokteyl havasında küçük bir lokalde ahh ahh o gün aklıma gelince yeniden nişanlanmak geliyo içimden

benimm nişanımm evde oldu son anda bu fikir çıktıgından ve bende son anda haberdar oldugumdan sok yasadım:1shok:

nişanlımın sectiği cok zarif bir abiye giydim. kuaförde saclarım ve makyajım yapıldı.orada giyindim eve geldim.
biz gelene kadar anneciğim misafir agırlar gişbi yemek yapmıs:roflol: fastfood tarzı acıkan mutfaga gidip yemegini yedi.
pasta kestik yüzükler takıldıktan sonra.fakat hazırlıksız oldugumuz için bir müzüğümüz bilem yoktu. defalarca bizim sarkımız caldı ama:dance: ablamın jesti

damada bişey takmadık.ben çok üzülmüştüm.hani bana bişiler takıldı ama ona bişi takmadık.kimsede takmadı.sanki onun nişanı değilmiş gibi:çok üzgünüm:

ama sonradan gördüm kii genelde damada bişiy takılmıyormus. bikaç kişi künye yaptırılır yada saat takılır dedi ama künye de bana hoş gelmedi.takmaz çünkü. iyiki nişandan önce duymadımbunada ayrı bi stres yaparmısım:bbo:

Bideeee sürekli elektriklerr gidip geldiiiiiiiiiii

Son düzenleme:
morcilek biz nişandan bi kaç hafta önce aileleri tanıştırdık bir kaç kez ev oturmasına gidildi gelindi
geçen sene ocak ayında da hem beni isteme hemde nişanımızı yaptık
o günki hazırlıklar tabi koşturmaca sabah kuaföre gidildi hazırlanıldı fotoğrafçıya gidildi oradan beni eve bırakmıştı eşim gitti kendi ailesini akrabalarını toparladı getirdi.
evde oldu bizim nişanımız elli kişiden daha kalabalıktı sanıyorum eşimin amcaları dayıları halaları vardı benim anneanne babaanne dedeler dayılarım teyzelerim ve halalarım vardı
evet pastayı biz yaptırdık ama nişanla ilgili diğer masrafları eşim yaptı
takı merasimi olmasını istemedik ama gelenler dayı hala amca teyze dede olunca illa ki bişiler takıldı
kayınpederim beni dedemden iki kez istemiş ama ben mutfakta olduğumdan hiç birini duyamadım maalesef alkış kıyamet olduğunda anladım ki istemişler :)
yüzüklerimizi yine dedem taktı kurdelamızıda dedem kesti
eğlenceli ve heyecanlı geçti.

X