Premature Bebekler Evhamlı Anne ... Lütfen Yardım !!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

nurcihan60

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2017
89
11
35
Merhabalar erkek bebeğim var bir hafta önce 4 ay aşılarımızı olduk D vit ek olarak bide 8250 geldiği için 8 damla demir verdiler sadece emdiği için yavaş yavaş yeni tatlara şeftali armut yoğurt verebilirsin dediler gelişim olarak artık yavaş yavaş dönmeye başladı oyuncaklara hafiften uzanıyor tuttuğunu direk ağzına götürüyor bide elleri sürekli ağzında babası sakallarıyla gıdıklarsa gülüyo ama normalde çok gülen ses çıkaran bir bebek değil sağı solu acayip inceliyor yatmayı sevmiyor sürekli kucakta oyun halısında biraz oyuncaklara uzanıp sıkılınca alın beni der gibi çırpınıyor camdan balkondan arabaları takip ediyo nesne takibi var tv hiç açmıyoruz evde uyuyana kadar dediğim gibi sadece ses çıkaran agulayan bir bebek değil sizce nasıl acaba denetimli tecrübeli siz annelerden yardım istiyorum

Her bebek bir olmaz ki.gayet normal saydiklariniz.benim 3.cocugumda oyle suan.yasina girmek uzere oncesinde cok agulayan bir bebek degildir.donem donem bazen cok ciglik atar bazende agu vs sesler cikarirdi.ama gun icinde cok ciddi resmi bir bebektik.bu saydiklariniz cok normal endiselenmenizi gerektirecek hic bir problemi yok.

İnşallah dediğiniz gibidir arkadaşlar babasının gıdıklaması haricinde sesli gülmemesi çok ses çıkarmaması sağı solu çok incelemesi seslere pür dikkat kesilmesi balkondan arabaları sonuna kadar izlemesi evhamlandırdı beni

Bütün yazdıklarım normal bebek gelişimi mi yani ilk bebeğim olduğu için her hareketine anlam yüklemeye çalışıyorum ve çok korkuyorum

Bnmde ilk bebegim,ayni seleri yapiorz..tamamen o korkular gecmick.bn ztn normaldede ewhamliim ama bebektn snr super otesi oldum.bazn kndimi sakinlestiriorm diormki Allah saglik versin yeterki premature olmakla ilgili hic bise yok.Bakiosn adam cocugu sokakta yatirio topuz gbi..yani ne bakim ne hafta ben sdece elimden gelenin en iisini yapimde pisman olmim yksa herse Allahtan

Benim bu evhamın bebeğim büyümeden konuşmadan geçmiycek sanırım Allahım herkesin bebeğine sağlık sıhhat versin kimseyi evladı ile sınamasın her dk tek duam bu

Benim oğlunda öyle 6. Aya ilk girdiğinde bababababa demeye başlamıştı ama tee ne zamandır deniyor sadece dudaklarını büzüp ses çıkarmaya çalışıyor 7 ayından almaya başladı nıe babababa demiyor çok uzuyor bu beni

İnşallah dediğiniz gibidir arkadaşlar babasının gıdıklaması haricinde sesli gülmemesi çok ses çıkarmaması sağı solu çok incelemesi seslere pür dikkat kesilmesi balkondan arabaları sonuna kadar izlemesi evhamlandırdı beni
Yazdıklarınız neredeyse birebir benim endişelerim. Ama normal diyorlar Bizde de izleme çok fazla :) şimdi nasıl bebeğiniz?

Arkadaşlar benim oğlum 5,5 aylık yakından göz teması kuramıyorum bir türlü emerken de pek bakmıyor ancak yattığı yerden bakıyor takip ediyor . Kısa kısa bakıp bakıp çekiyor gözlerini çoğu zaman ben sohbet ederken dinlemesi mi gerekir kafam çok karıştı sizin bevekleriniz nasıl

X