Evi temiz tutamıyorum

olamazmiolabilir

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
395
713
36
Yalnız yaşıyorum 37 yaşındayım memurum ve mesela arkadaslarimin evine gittiğimde o düzen o temizlik filan bana inanılmaz geliyor ya. Tamam çoğu düzenli temizlikçi alıyor ama ben tek yaşadığım için aslında gerek yok bence ben kendim de derli toplu ve temiz tutabilirim ama yapamıyorum yapmak da istemiyorum ev işi hiç. Aslında konu açma sebebim bana bir yol gösterilmesk değil, birkaçınız "aynen ben de öyleyim" dese kafaya takmayı bırakacağım. Mesela örnek vereyim, eve öyle hiç girilmeyecek bir durum yok, lavabolar tuvalet filan temizdir temiz tutarım ama mutfak dolaplarımda parmak izleri, biyerlerde yağ bulaşmış kalmış filan onlar var mesela aspiratörde. Veya yere çay tozu dökülmüş onu hemen supurmemisim öyle duruyo günlerdir filan. İki tane de fazla odam var depo gibi yaptım ama artık depoyu da geçti baya her şey üst üste o odalarda. Kullandığım odaları öyle bok götürüyor gibi bir durum yok ama pırıl pırıl da değil hiçbir yer. Nolur "ben de öyleyim" deyin ya :KK43:

Benim de böyle ama evim küçük, taşınacağımız için eşyalarımızı azaltamadık bu yüzden dağınık duruyor.

Fikir istememişsiniz ama duramadım söyleyeceğim 🤣 robot süpürge alın, bir de sleepy temizlik mendillerinden edinin. Gördüğünüz yeri geçerken mendille siliverin

Ben de aynen öyleyim kanka sorun yok. Evim stüdyo, tek büyük bir oda 70m2 civarı. Tek başıma yaşıyorum ama öyle derleyip toplama işlerine pek girmem, her haftasonu temizlikçi gelir o temizler derler toplar haftaortasında evi yine b.k götürür :halay: temiz olduğu surece dağınık olabilir bence sıkıntı yok.

Bende öyleyim napayım iki çocuk, iş derken her şeye yetişemiyorum, eve gelen herhangi bir yardımcım yok istemiyorum çünkü onlar gelmeden evi toplamam lazım e dağınıklık toplandıktan sonra bi süpürüp bi silmesi iş gelmiyor bana. Parça parça temizlik yapıyorum cuma akşamı buzdolabını mutfağın bazı dolaplarını boşalttım temizleyip yerleştirdim ondan önceki akşam davlumbazı sildim. Böyle böyle iki aya dip temel temizlik bitiririm diye umuyorum 😀

Benim de evim dağınık ama ben rahatsız oluyorum bi gün bi odayı yapıyım diğer gün diğer odayı diyorum ama birini yaparken biri dağılıyor , çok çabuk yoruluyorum

Yalnız yaşıyorum 37 yaşındayım memurum ve mesela arkadaslarimin evine gittiğimde o düzen o temizlik filan bana inanılmaz geliyor ya. Tamam çoğu düzenli temizlikçi alıyor ama ben tek yaşadığım için aslında gerek yok bence ben kendim de derli toplu ve temiz tutabilirim ama yapamıyorum yapmak da istemiyorum ev işi hiç. Aslında konu açma sebebim bana bir yol gösterilmesk değil, birkaçınız "aynen ben de öyleyim" dese kafaya takmayı bırakacağım. Mesela örnek vereyim, eve öyle hiç girilmeyecek bir durum yok, lavabolar tuvalet filan temizdir temiz tutarım ama mutfak dolaplarımda parmak izleri, biyerlerde yağ bulaşmış kalmış filan onlar var mesela aspiratörde. Veya yere çay tozu dökülmüş onu hemen supurmemisim öyle duruyo günlerdir filan. İki tane de fazla odam var depo gibi yaptım ama artık depoyu da geçti baya her şey üst üste o odalarda. Kullandığım odaları öyle bok götürüyor gibi bir durum yok ama pırıl pırıl da değil hiçbir yer. Nolur "ben de öyleyim" deyin ya :KK43:
kız bende öyleyim dert ettiğin şeye bak :))
çalışıyorum birde evi mı temizlicem arada süpürge tutuyorum ama toz almak dünyanın en zor işi gibi geliyor bende herşeyi sleppy mendilleriyle siliyorum. çok derin temizlik yapmam yani :)

Konuyu okuyunca benim de içim rahatladı yalnız olmadığım için 😂 Ben de öyleyim ama ben sürekli bir şeyler yaptığım halde yine de o düzen olmuyor, çünkü 2 çocuğum var benim. Onları da sokağa bırakmayacağım için saldım artık ev düzenini. O depo odalardan bir tane de bende var, iyiki de var 😂

kız bende öyleyim dert ettiğin şeye bak :))
çalışıyorum birde evi mı temizlicem arada süpürge tutuyorum ama toz almak dünyanın en zor işi gibi geliyor bende herşeyi sleppy mendilleriyle siliyorum. çok derin temizlik yapmam yani :)
Ya mesela sıvı yağları koyduğum dolaba baktım demin, kenarlardan yağ sızmış şişelerden ve dolabın zeminindeki o kısımlar yapış yapış kalmış filan offfff yani sanıyorum ki başka kimsenin evinde böyle rezalet bir görüntü yoktur. En azından ben görmüyorum kimsede ya herkesin evi ne kadar temiz

Ya mesela sıvı yağları koyduğum dolaba baktım demin, kenarlardan yağ sızmış şişelerden ve dolabın zeminindeki o kısımlar yapış yapış kalmış filan offfff yani sanıyorum ki başka kimsenin evinde böyle rezalet bir görüntü yoktur. En azından ben görmüyorum kimsede ya herkesin evi ne kadar temiz
Misafir gelmeden önce temizliyorlardır 😂 kendimi öyle avutuyorum 😂

Konuyu okuyunca benim de içim rahatladı yalnız olmadığım için 😂 Ben de öyleyim ama ben sürekli bir şeyler yaptığım halde yine de o düzen olmuyor, çünkü 2 çocuğum var benim. Onları da sokağa bırakmayacağım için saldım artık ev düzenini. O depo odalardan bir tane de bende var, iyiki de var 😂
İşte bende çoluk çocuk da yok ya benim evim böyle temizlikten hiç ışıl ışıl olmuyor ama herkesin evi öyle sanki :KK43:(

Ya geçen elimde bb krem kalmış fark etmeden perdeye hafifçe bulastirmistim filan öyle duruyo ya mesela lekeli şu an, ne bileyim yani hiç gelmiyor içimden makineye atmak filan. Öyle beyazlıktan insanın gözünü alan perdelerim yok. En son cam ne zaman sildim hatırlamıyorum bile filan :KK43:((

Ay umarım cidden öyledir. Misafir filan gelcek olduğunda çok strese giriyorum ya eve kimseyi kabul etmek istemiyorum. Evimin dekorasyonu filan çok tatlı, biraz o kurtarıyor gibi bence görüntüyü. Yani gelenler aaa ne hoş eşyalar yapmışsın filan diyo ama dolapların içini görseler bir de 😳

Hangimizin evi müze gibi ki,yaşanılan ev dağılıyor haliyle ama pislik başka bir şey.Şartsız şurtsuz yapılan temizlikte temizlik değil.Mutfağım tertemiz olmalı,öbür türlü ev yerinden oynasa umurum olmaz😬.
Offff yani salonda yerde boş Trendyol poşetleri filan var kitaplar üst üste yığın gibi olmuş filan. Ben sadece kitap okuyup boş boş tvye bakmak istiyorum ya temizlik yapmak yasaklansın

Depo odalarım da düzenli değil ki resmen dağınıklığı gözümün önünden yok etmek için kullanmaya başladım artık o odaları

Belirli dönem insan böyle olabiliyor 🥲

Doğum izninde her yer temiz dip köşe temizlik yapmalıyım diye harap ediyordum kendimi 🥺

Şimdi ölmeyecek kadar temizlik yapmaya, çocuklar dağıtmadığı sürece derli toplu olmaya çalışıyorum 🤭 bazen görmemezlikten geliyorum. Benden kıymetli değil yaa. Önceden ben delirirken eşim deliriyor düşünün 😂😂

Çay örneğini verdiğiniz için oradan örnek vereceğim; döküldüğü an silin 😅 bende o an yapıyorum mesela yoksa kalıyor 🤭

X