Evinizdeki odaların şeklini değiştirir misiniz?

Didem semerci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
465
427
Arkadaşlar merhaba,
Ben evimdeki odaların şeklini, eşyaların yerlerini zaman zaman,bazen mevsimsel olarak değiştiriyorum.Sanki bir anda evin havası değişiyor,daha farklı görünüyor oda bana,hatta biraz abartıp zaman zaman ışıklarını da değiştiririm.mesela beyaz ışık taktıysam sarı ışığı olan odayla değiş tokuş yaparım, bugün banyoya şeffaf kabaklı avizesine sarı ışık taktım birden beni çocukluğuma götürdü.
Bir tek ben yapmıyorum eminim bu tarz şeyler,sizle de paylaşmak hatta farklı düzenleme yapanlarda da fikir alışverişinde bulunmak istedim.
Mesela birinden duymuştum hani Feng sui duymuşsunuzdur; eşyaların yerlerinin evin enerjisine olan katkısı.
Yatak odasında yatak yani ayağımızı uzattığımiz kısım kapıya bakarsa o odada negatif enerji oluşurmus.ne kadar doğru bilmiyorum ama bunu duyduğumdan beri dikkat ederim.
Son olarak pandemi dönemiyle misafir çağırma işleri de rafa kalkınca baya özgür takıldım,salon küçük ben de çocuklara falan yer açılsın diye tekli koltuklarimdan birini yatak odama taşıdım,diğerlerini koca bir L koltuk olacak şekilde dizdim iyi oldu.
Koltuk altlarına kaçan oyuncaklardan da baya bıktıgim için acaba şark odasındaki gibi ama karışık desen değil düz renklerden oluşan yer minderli oda takımi mi alsam dedim.fiyat araştırmasına girince duraksadim baya fiyat çıkardılar.uygun fiyat bulsam koltukları satıp onlardan alirim,sert ve kalın süngerli olanlar çok güzel, öyle ince minder düşünmeyin.
Odalardaki eşyaların yer değişiminden girip, düzenlemeden çıktım.
Sizlerin de düşüncelerini bekliyorum.✨

Psikolojik bence bende eşya yerlerini çok değiştiririm şöyle ki temizlik yaptıktan sonra ev daha aydınlık görünür bana yada çarşafı değiştirsem bile ışık oda şekli farklılaşır sanki ama tamamiyle bizim pozitif motivemizden bu :))))

X