Evlenince adet düzensizliği normal mi ?

esmerkiz09

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2023
39
4
27
Merhaba be temmuz ayında evlendim ilk 2 ay adet düzenimde sorun yoktu ama artık her ay gecikme oluyor geçen ay hastaneye gittim doktor mercimek kadar kistler var dedi adet söktürücü verdi kullanmadım ve regl oldum geçen ayda gecikti bu ayda 4-5 gecikmede korunuyoruz hamile olma ihtimalim yok diye düşünüyorum evlenince böyle bi durum yaşayan var mı normal mi bu durum ??

Merhaba be temmuz ayında evlendim ilk 2 ay adet düzenimde sorun yoktu ama artık her ay gecikme oluyor geçen ay hastaneye gittim doktor mercimek kadar kistler var dedi adet söktürücü verdi kullanmadım ve regl oldum geçen ayda gecikti bu ayda 4-5 gecikmede korunuyoruz hamile olma ihtimalim yok diye düşünüyorum evlenince böyle bi durum yaşayan var mı normal mi bu durum ??
Evlendiğim aydan itibaren 3-4 ay hep düzensiz regl oldum. Ve 2 doktor gezdim bı problem var diye ama 2 doktorunda dediği tek şey ilk ilişkiden sonra bu tarz düzensizlikler normal yorumu oldu. Benim ilk 3 gün pembe leke sonra regl ve sadece 2 gün kanama olarak geçti 3-4 ay. Günü de dengesizdi normalde 23 günde olurum 22-25-24 günde oldum ama sonra düzene girdi.

Evlendiğim aydan itibaren 3-4 ay hep düzensiz regl oldum. Ve 2 doktor gezdim bı problem var diye ama 2 doktorunda dediği tek şey ilk ilişkiden sonra bu tarz düzensizlikler normal yorumu oldu. Benim ilk 3 gün pembe leke sonra regl ve sadece 2 gün kanama olarak geçti 3-4 ay. Günü de dengesizdi normalde 23 günde olurum 22-25-24 günde oldum ama sonra düzene
Benim son 3 aydır böyle oluyor düzene girmesi için bişey yaptınız mı ?

Benim son 3 aydır böyle oluyor düzene girmesi için bişey yaptınız mı ?
Hiçbir şey yapmadım sadece düşünmeyi bıraktım bu ay düzene girer mi diye düşünmedim sonrasında düzene girdi zaten. Biraz düşünce işi olduğunu anladım ne zaman çok düşünsem stres yapsam daha da kötü oldu. ama yinede doktor kontrolüne gitmenizi öneririm kistler için.

Hiçbir şey yapmadım sadece düşünmeyi bıraktım bu ay düzene girer mi diye düşünmedim sonrasında düzene girdi zaten. Biraz düşünce işi olduğunu anladım ne zaman çok düşünsem stres yapsam daha da kötü oldu. ama yinede doktor kontrolüne gitmenizi öneririm kistler için.
İnsan düşünmeden edemiyor ki ilk fırsatta gitmeyi düşünüyorum zaten teşekkür ederim ☺️

İnsan düşünmeden edemiyor ki ilk fırsatta gitmeyi düşünüyorum zaten teşekkür ederim ☺️
Çok haklısın ama o süreçlere çeşitli aktiviteler planladim tahmini regl zamanlarıma tatil gezi arkadaş buluşmaları gibi çeşitli planlar yaptım ve olabildiğince başka şeylerle ilgilendiğim için çok düşünmeye zamanım olmadı. İnşallah en kısa sürede düzene girer 🙏

Çok haklısın ama o süreçlere çeşitli aktiviteler planladim tahmini regl zamanlarıma tatil gezi arkadaş buluşmaları gibi çeşitli planlar yaptım ve olabildiğince başka şeylerle ilgilendiğim için çok düşünmeye zamanım olmadı. İnşallah en kısa sürede düzene girer 🙏
İnşallah teşekkür ederim ben ev iş dışında çok bi zamanım olmuyor kasık ağrılarım oluyor son 2 gündür oldum mu olucam mı diye düşünüp duruyorum 🥹

X