Evlenince değişen kuzenim hakkında bir soru , ona ne kötülük yaptımda benden uzaklaştı sizce

Bence çok takılmayın, ona göre aranızdaki ilişkinin miadı dolmuş, onun için de kendiliğinden uzaklaşmış. ben herhangi bir kasıt kırılma vs olduğunu sanmiyorum.

Muhtemelen beni aramadı demesi de öncesinde ona sorulması, kendini o an o durumdan çıkarmak için böyle bişey demiş belki aradığınız anları bile hatırlamıyor çünkü onun kafasında eski yoğunluk, yakınlık yok o boşluklar başkalarıyla dolmuş. Belki eşi, belki ailesi, belki yeni çevresi vs. Ortada düşünülerek takınilmis bir tavir da yok sanki o taraf için daha çok kendiliğinden gelişmiş gibi bişey.

Bazı insanlar böyle, insanlarla ilişkileri üzerine düşünmezler, hayatlarinda üç beş kişiye yer vardır ve dönem dönem bu kişiler değişir diğerleri de unutulur.

Açık açık sorabilirsiniz. Herşeyi deyin ama. İçinizde birşey kalmasin.Baktınız kem kum ediyor. Ya da verdiği cevaplar sizi ikna etmedi, bir daha da aramazsiniz olur biter.
Bunu düşündüm.Ama eğer beni hayatında istemiyorsa açıkçası bir şey demenin mantıgı yok.Yetişkin insanlarız herkes yaptıgının farkında.O durumda aramaması beni baya kırdı. Burada bazıları anlamıyor.Kadını darlamayın diyor ama , ben ve ailem her zaman yanında olduk.Geçen hafta bir sorun olmuş annemi aradı derdini anlattı.Kadın ağladı üzüldüğü için yazık degil mi ? eğer beni hayatında istemiyorsa, benim sorunlarımı önemsemiyorsa, sadece destegi kendine beklemesi bencilce degil mi ?

Bence çok takılmayın, ona göre aranızdaki ilişkinin miadı dolmuş, onun için de kendiliğinden uzaklaşmış. ben herhangi bir kasıt kırılma vs olduğunu sanmiyorum.

Muhtemelen beni aramadı demesi de öncesinde ona sorulması, kendini o an o durumdan çıkarmak için böyle bişey demiş belki aradığınız anları bile hatırlamıyor çünkü onun kafasında eski yoğunluk, yakınlık yok o boşluklar başkalarıyla dolmuş. Belki eşi, belki ailesi, belki yeni çevresi vs. Ortada düşünülerek takınilmis bir tavir da yok sanki o taraf için daha çok kendiliğinden gelişmiş gibi bişey.

Bazı insanlar böyle, insanlarla ilişkileri üzerine düşünmezler, hayatlarinda üç beş kişiye yer vardır ve dönem dönem bu kişiler değişir diğerleri de unutulur.
Çok doğru bir yorum.Ailesi ile sadece görüşüyor arkadaşları ile de görüşmüyor.Buna saygı duyuyorum kırılsamda ama o zaman annemi arayıp dertlerini anlatıp kadını üzmesin annem üzülünce bende üzülüyorum.

Bazi insanlar kendi odaklidir kendisi mutluysa sizi unutur mutsuzsa dert anlatmak icin arar sonra bi de ustune size hayirsiz ithaminda bulunur
Ben de eskiden herkesi arar sorar iliskiler kopmasin derdim ama baktim sadece ben emek veriyorum biraktim
Simdi hayirsiz diyene eee sen de aramadin diyorum
Siz de oyle yapın ugrasmayin kafa yormayin bir sey derse eee sen de aramalarima geri donus yapsaydin dersiniz
Bu evlenince degismek degil, menfaatine göre hareket ettigini gostermis siz de görmüşsünüz olay bu

Çok doğru bir yorum.Ailesi ile sadece görüşüyor arkadaşları ile de görüşmüyor.Buna saygı duyuyorum kırılsamda ama o zaman annemi arayıp dertlerini anlatıp kadını üzmesin annem üzülünce bende üzülüyorum.
O noktada da mesafe koymayı annenizin tercih etmesi lazım sizlik bı durum yok. Belki annenizin böyle bir mesafe koyma ihtiyaci da yoktur. O da onların arasındaki konu. Anneniz memnun olmadığı durumlardan eminim kendisini kurtaracak yetiskinliktedir. Bu konuda sizin sorumluluk hissetmenize gerek yok diye düşünüyorum.

Başlığı okuyunca bir an kendi kuzenim zannettim.
Benimki de benden 8-9 yaş küçük. Küçüktür diyerek sineye çektiğim çok şey olmuştur ama en son bardağı taşıran bir damla olmuştu. Kendisi için önemsiz bir şeydi çünkü yapısı buydu zaten. Bu zamana kadar kırılmamış neden kırılıyor diyordur kendince.
Evlenince değişmek değil bu, farklı sorumluluklar ortaya çıkınca bazı gereksizlikleri de hayatınızdan çıkartıyorsunuz o kadar.

Acaba aileniz neden mesafe koymuyor diye sinirlenmiş olabilir misiniz? O onların tercihi. Siz de kendi tercihinizi uygulayın. Kimse size görüş diye baskı yapmamalı. Üç aşağı beş yukarı aynı meseleleri hepimiz yaşadık burada. Kimin bizden neden niçin soğuyup uzaklaştığı inanın hiç hiç önemli değil. Siz sonuca bakın.

Merhaba,
İnsan verdiği değeri alamayınca en çok kendine kızıyor, üzülüyor. Sizi çok iyi anlıyorum.
Ancak elinizden geleni zaten yapmışsınız. Vicdanınız rahatsa hiç düşünüp güzel canınızı sıkmayın.

Acaba aileniz neden mesafe koymuyor diye sinirlenmiş olabilir misiniz? O onların tercihi. Siz de kendi tercihinizi uygulayın. Kimse size görüş diye baskı yapmamalı. Üç aşağı beş yukarı aynı meseleleri hepimiz yaşadık burada. Kimin bizden neden niçin soğuyup uzaklaştığı inanın hiç hiç önemli değil. Siz sonuca bakın.
doğru söylüyorsunuz

Merhaba,
İnsan verdiği değeri alamayınca en çok kendine kızıyor, üzülüyor. Sizi çok iyi anlıyorum.
Ancak elinizden geleni zaten yapmışsınız. Vicdanınız rahatsa hiç düşünüp güzel canınızı sıkmayın.
Ben rahatım zaten , dediginiz gibi, emek vardı ortada ona üzülüyor insan
Başlığı okuyunca bir an kendi kuzenim zannettim.
Benimki de benden 8-9 yaş küçük. Küçüktür diyerek sineye çektiğim çok şey olmuştur ama en son bardağı taşıran bir damla olmuştu. Kendisi için önemsiz bir şeydi çünkü yapısı buydu zaten. Bu zamana kadar kırılmamış neden kırılıyor diyordur kendince.
Evlenince değişmek değil bu, farklı sorumluluklar ortaya çıkınca bazı gereksizlikleri de hayatınızdan çıkartıyorsunuz o kadar.
Sorumlulukları elbet vardır ama kendi işi düşünce yardım isteyip, hayati derecede önemli bir konu varken aramaması terbiyesizlik ve vefasızlık.Eşi ile arası kötü, umarım düzeltirler.Ama eşinden önce biz vardık hayatı yokuş aşağı giderken biz vardık.Amcam ilgilenmez yengem hele hiç ilgilenmez.Bir tek biz destek olurduk.Gereksizlik olarak adlandırmak yanlış.Madem gereksiz o zaman tamamen hayatından silsin bizi ben zaten sildim. Yok öyle hem hayatından silip hemde eşim işsiz kaldı hadi bir el atında iş bulun demek falan.
Eşimin işe ihtiyacı var diyip bize gelmesin mesela. Zaten sorun buda degil.Kendi kız kardeşi, yani diğer kuzenim geçenlerde annemle konuşurken oda aynı durumlardan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Annemler ona kıyamıyor.Elinde büyüdü diye.Amcam ilgisizdi.Biz anne babalık yaptık daha doğrusu annemler yaptı. Kendi ailesi ilgilenmez mesela, ne zaman bir şey olsa annemleri arar.Eğer aileden biri gibi davranmak istiyorsa, eşit olmalı.

Bazi insanlar kendi odaklidir kendisi mutluysa sizi unutur mutsuzsa dert anlatmak icin arar sonra bi de ustune size hayirsiz ithaminda bulunur
Ben de eskiden herkesi arar sorar iliskiler kopmasin derdim ama baktim sadece ben emek veriyorum biraktim
Simdi hayirsiz diyene eee sen de aramadin diyorum
Siz de oyle yapın ugrasmayin kafa yormayin bir sey derse eee sen de aramalarima geri donus yapsaydin dersiniz
Bu evlenince degismek degil, menfaatine göre hareket ettigini gostermis siz de görmüşsünüz olay bu
Bazıları ciddi ciddi kuzenimi haklı bulmaya çalışıyor.Bütün konuyu detaylıca okuduklarından süpheliyim. Yahu , bu kişi beni aramaz sormaz tamam eyvallah, ben çok kötü bir durum yaşarım, bakın el olsa arar sorar , aramaz ilgilenmez.Yüzüde tutuyor. Sonra arar, dertlerini anlatır.Eğer bizi hayatında istemiyorsa ki buda bencillik evlenene kadar biz ilgilendik işi bitince ilişkilerde mi bitiyor.. .Anne baba gibi oldu ona ailem. Hadi sildi bizi e arama o zaman hiç derdini anlatma.Yok eşim işsiz kaldı iş bulun.Yok şu konuda sorun var bilmem ne ..Üstelik eşi baya saygızdı bizimkilere babama öyle laflar soktu ki , kuzenimde aval aval bakıyordu , benim kocam olsa aileme laf soksa anında haddini bildiririm.Çocuk kuzenime bile kötü davranıyor.Birde , Annem mecbur mu dinlemeye. Oda farkında ama işte kıyamıyor. Ona da hak veriyorum elinde büyüdü.

Bu arada baya yorum yapıldı elimden geldigince yorum yapmaya calısıyorum, ilginiz için teşekkürler :)

Ben rahatım zaten , dediginiz gibi, emek vardı ortada ona üzülüyor insan

Sorumlulukları elbet vardır ama kendi işi düşünce yardım isteyip, hayati derecede önemli bir konu varken aramaması terbiyesizlik ve vefasızlık.Eşi ile arası kötü, umarım düzeltirler.Ama eşinden önce biz vardık hayatı yokuş aşağı giderken biz vardık.Amcam ilgilenmez yengem hele hiç ilgilenmez.Bir tek biz destek olurduk.Gereksizlik olarak adlandırmak yanlış.Madem gereksiz o zaman tamamen hayatından silsin bizi ben zaten sildim. Yok öyle hem hayatından silip hemde eşim işsiz kaldı hadi bir el atında iş bulun demek falan.
Eşimin işe ihtiyacı var diyip bize gelmesin mesela. Zaten sorun buda degil.Kendi kız kardeşi, yani diğer kuzenim geçenlerde annemle konuşurken oda aynı durumlardan rahatsız olduğunu dile getirdi.
Ben sizin konunuzdan bahsetmedim yalnız kendi gereksiz kuzenimden bahsediyorum. Benim dertlerimden haberleri olmaz, derdimi çözecek insanlar değillerdir zaten.
Sizin durumunuzda da kız kardeşiyle bile iletişimi kesilmiş ve sadece zor durumda arıyorsa cidden psikolojik yardıma ihtiyacı olabilir bilemedim.
Bir insanın uzaklaşmasının sebebi bensem, bilmeden kırdıysam toparlamak isterim onun dışında sebep de aramam. Bazı ilişkilerin bitmesi gerekiyor illa ki kötü bir şey üzerine değil. İnsanlar değişiyor, ilşkiler de değişir.

Ya siz iyi misiniz ? Hamileliği riskli degildi.Bu bir , ikincisi dünya onun etrafında dönmüyor. O her derdini , bize anlattı, yeri geldi annem ağlıyordu, kızmadım.Bu bencilce bir yaklaşım ki dedigim gibi hamileliği riskli olsa anlatmazdım. Ayrıca hamileyken eşi kalp krizi geçirdi o zaman onuda silsin ? Her şeyi geçtim, başı sıkışınca o da bizi aramasın o zaman ? Çok bencilce bir yaklaşım bir psikolog olarak kesinlikle yanlış buluyorum.Kendinizi hamile olunca prenses sanmaktan vazgeçin hayat bu her şey insanlar için.
Ya duyarsız insana ne desen boş illa riskli gebe olmak zorunda değil sen iyi misin ? Kardeşim gibi diyorsun hamile kadına travmatik öykünü anlatabiliyorsun sonra ben mi iyi olmayan oluyorum ? Dünya etrafınızda dönmüyor hanfendi

Yazan kişi kendini prenses sanan biri sanırım.Ben psikoloğum uzmanlığım çocuk alanı ve bu yazdıgı tamamen yanlış.Zaten riskli hamilelik olsaydı aramazdım bile.Gayet yolundaydı her şey ki hamileyken eşi kalp krizi geçirdi, o zaman eşinide silsin.Bu saçma ve mantıksız.Bazıları hamilileği alice harikalar diyarında geçirmek istiyor olabilir ama hayatta iyi şeyler kadar kötü durumlar da var ve , ilişkilerde manevi destek önemli.
Ya Allah aşkına bu ne şiddet bu celal narsist misiniz ?

Valla herhalde oyum ne bileyim 🤣🤣🤣 bu kadar gereksiz agresifliğe başka açıklama bulamadım
Ben agresfilik ilgili herhangi bir şey görmedim.Konuyu açan kişi detaylıca açıklamış.Ap açık ortada kız haklı.Çoğu kişi kıza hak vermiş.Ne kadar toksik insanlarsınız ya insanları tahrik edip kaostan zevk alıyorsunuz.
Valla herhalde oyum ne bileyim 🤣🤣🤣 bu kadar gereksiz agresifliğe başka açıklama bulamadım

X