Evlenme teklifinde istediğim yüzüğün alinmamasi

Verilen cevapları okudum ve şok oldum. Yahu herkes bi mütevazilik hikayesi anlatmış. Konun cevabı bu değil zaten o ayrı. Ama yani siz çakma yüzükleri kabul edip burda alkış bekliyorsunuz diye konu sahibini neden aç gözlülükle suçluyorsunuz onu anlamadım. Tamam en her şeyi sineye çeken en herşeye olur veren sizsiniz. Ay birden afakanlar bastı cevaplardan iç döküş yaşadım.
Neyin eziklik psikolojisi bu? Çakma yüzük ne yahu 😂 Zamanında altın yüzük taktığımızda oldu pırlanta da elmasta ne oldu kaf dağına mı ulaştık ne yani.Ayrıca bi yüzüğü ömür boyu kim takmış?

Kadın bunu ömrü boyunca parmağında takacak. Bir kere kullanıp atmalık bişey değil. Bunun çerez parası olup olmamasıyla alakası yok. Çerez parası diyen de sizsiniz benim öyle bi yazım da yok. Anlamadığınız adamın değer vermediği için bunu almaması. Ha söylerdi en başta param yok bütçem buna yetiyor ne dersin diye. Konu sahibinin de sıkıntı yapayacağını düşünmüyorum. Kadın kandırılmış.
Anlamayan sensin bi daha okumanı tavsiye ederim param yok demiş değer vermekle ne ilgisi var Ya da neyse ne Ya sizin gibi maddiyata paraya önem verenlere ne laf anlatıcam boşversene

Neyin eziklik psikolojisi bu? Çakma yüzük ne yahu 😂 Zamanında altın yüzük taktığımızda oldu pırlanta da elmasta ne oldu kaf dağına mı ulaştık ne yani.Ayrıca bi yüzüğü ömür boyu kim takmış
Eziklik derken? Kendi içselleştirdiğiniz duygularınız ortaya çıktı galiba yorumumda öyle bir detay yok. Geçmiş olsun.
Anlamayan sensin bi daha okumanı tavsiye ederim param yok demiş değer vermekle ne ilgisi var Ya da neyse ne Ya sizin gibi maddiyata paraya önem verenlere ne laf anlatıcam boşversene
Adam alırım diyip almamış başka bi yüzükle sürpriz yapıp sonradan param yok demiş. Bi daha oku bakim sen konu bu sefer hangi demogojik bişeyi çıkaracaksın. Paraya önem vermeyip ömür boyuda aynı yüzüğü takmıyorsun demek hmmm

Bana eşim evlenirken pırlanta olmayan bir tek taş ile evlenme teklif etti. İlk evlilik yıldönümünde de pırlanta bir tek taş aldi. 10 yılı geçtik hiç karatina merak edip bakmamışim. Hala daha da bilmiyorum.

Evlilik teklifinde o anın heyecanıyla farklı bir yüzük oldugunu anlamazdim bile. Zaten sevgiliniz de demiş kkmse bu yüzden kavga etmiyor diye. İnanın gerçekten kimse de etmiyordur. Sonradan hepsi oluyor zamanla.

Ben sizi çok hesapci buldum açıkçası

Eziklik derken? Kendi içselleştirdiğiniz duygularınız ortaya çıktı galiba yorumumda öyle bir detay yok. Geçmiş olsun.

Adam alırım diyip almamış başka bi yüzükle sürpriz yapıp sonradan param yok demiş. Bi daha oku bakim sen konu bu sefer hangi demogojik bişeyi çıkaracaksın. Paraya önem vermeyip ömür boyuda aynı yüzüğü takmıyorsun demek hmmm
Evet ilk teklif aldığım yüzük basit bi zirkonyum taşlı yüzüktü.Gidipte adamın boğazına çökmedim bana bunu mu aldın diye çünkü durumunun olmadığını yeni işe başladığını biliyordum.Kimse evlenirken aman evi de olsun arabasıda olsun arkasında birikmiş parası olsun diye bakmıyor.8 senelik evliyim elinden geldiğince her şeyi yaptı evimizide aldık keza arabamızı da.Ha bu arada saçma sapan beylik laflar kurduğunu düşünüp sevinme daha çok üzülürsün bu platformda aldığın negatif yorumlarda cabası insan birazcık yazılanlardan ibret alır ama nerdeeee

Evlilik teklifinde o anın heyecanıyla farklı bir yüzük oldugunu anlamazdim bile. Zaten sevgiliniz de demiş kkmse bu yüzden kavga etmiyor diye. İnanın gerçekten kimse de etmiyordur. Sonradan hepsi oluyor zamanla.

Ben sizi çok hesapci buldum açıkçası
aynen ben de teklif aldığımda hiç dikkat etmedim gerçek mi sahte mi diye. Benimki restaurantta teklif etti. Aşırı romantik bir ortamdı. 😍 Bir de kalabalık olunca ben çok heyecan yaptım 🙂 Bizi izleyenler de alkışladı. Başlık sahibi maddiyata önem verdiği sürece mutlu olamaz.

Evet ilk teklif aldığım yüzük basit bi zirkonyum taşlı yüzüktü.Gidipte adamın boğazına çökmedim bana bunu mu aldın diye çünkü durumunun olmadığını yeni işe başladığını biliyordum.Kimse evlenirken aman evi de olsun arabasıda olsun arkasında birikmiş parası olsun diye bakmıyor.8 senelik evliyim elinden geldiğince her şeyi yaptı evimizide aldık keza arabamızı da.Ha bu arada saçma sapan beylik laflar kurduğunu düşünüp sevinme daha çok üzülürsün bu platformda aldığın negatif yorumlarda cabası insan birazcık yazılanlardan ibret alır ama nerdeeee
Ablam aferin devam. Hayatım bu platformdan ibaret değil. Senin de olmasın. Ki konuyu ben açmadım. Negatifini dönüştür daha mutlu olursun umarım sevgiler.

Böyle kızlar el üstünde tutuluyor bu hiç şaşmadı benim gibi -eğer hayatında birisi olsa- yüzük bile seçmeyen zora sokmak istemeyen en ucuzu aldırmaya çalışanlar aldatılıp üzülüyor

Anaa ne ayıla bayıla sectıgım alyansı taktım

Ne de pırlantamı

Neyse bosver ıyı yapıyorsun
Genellikle boyle senı gibiler yaranıyor

Ablam aferin devam. Hayatım bu platformdan ibaret değil. Senin de olmasın. Ki konuyu ben açmadım. Negatifini dönüştür daha mutlu olursun umarım sevgiler.
Tamam ablasının gülü 😘 hayatı bu platformdan ibaret değil ama cevap vermedende edemiyor ablasının gülü evet

Konu maddiyat değil ben erkek arkadaşımdan hiç bir şey beklemedim teklif edecegni bile düşünmeden konusu geçince o zaman bana citlat haber ver paspal anımda gelmeyim dedim yeri geliyor işten geliyirm ben tamamen herşeyi kendisi istedi ayrıca ikimizinde sosyal medya hesapları yok arkadaslar ben ozelimi WhatsApp ta bile paylaşmıyorm yüzük konusuna gelince başta kendin seç dedi ben hangisine gücü yeterse onu alsın dedim ben anlamam gel birlikte beğenelim dedi dükkana girdiğimizde zaten yüzüklerin üzerinde fiyat bile yazmıyor birini beğendim sonra ben bunu beğendim ama makul olanı alalım dedim kendisi onu almak istedi orda başta deseydi ben zaten kabul ederdim bana teklif ettiği gün söyledi bunu bende kendimi kandırılmış gbi hissettim oyun oynanmış gbi biraz empati kurun
Çok doğru düşünmüşsün adamdan ayrıl bence. Başını yakma adamın

Artık tüm özel anlar, tiksinti verecek derecede başkalarının gözüne sokulmak gayretiyle yaşanıyor.

Evlilik teklifi ne kadar özel bir an!
Gel gör ki
Şekil şartına tabi artık. Yazık.
Yüzük. Pırlanta. Kamera kayıtları. Güya sürpriz enstantaneler. Sosyal medyadan ilan ediliş. Yes said. Hayaller kraliyet. Herkes premses.

Zorla olmuyor işte.

Beğensen ne beğenmesen ne

Erkeğe yüzüğü göster. Bunu alacaksın. Bana şöyle şöyle durumları hazır ederek teklif edeceksin. Ben de evet diyeceğim.

Sonra isteme söz nişan kına düğün. Kuaförü gelinliği, Sonra bir ömür paylaşılamayan çipsiz düğün takıları. Eşit kadın erkek hakları. Mehir mihir

Sonra aile apartmanı

Zorla olmuyor işte.

Aile olma çabaları. Anne babanı unutmalısın kuralcılığı

Hamile tripleri

Bebek doğduğunda yanımda kim kalacak kavgaları.

Prenses kraliçe olma yolunda deri değiştirirken aldatıldığını öğrenmesi.

Ya da emzirirken eşinin yan odada fornite oyması.

Bebek daha küçük babasız kalmasın diye boşanamaması

Prenses öğretmense tayin zor. Taşınma masrafı falan.

Tatil programları ana baba köyü mü ? Yok biz moderniz. insta friendsleri antalya fotosu bekler sanrıları

Görümcesi, eltisi, 5 yaşına kadar emziren kayınvalidesi, günde 3 kez arayan kayınpederi, ortak araba veya dükkan sahibi olunan
kayınlar, ex sevgililer , ex eşler, ex çocuklar

Tüp bebek girişimleri. Hamile kalamadığını herkesten saklama çabaları

Nişan evlilik tanışma doğumgünü sevgililer günü yılbaşı bayram seyran desen yılda en az 10 gün çiçek çikolata yemek kutlama hediye beklentileri

pugb den iddiaya oradan sanal kumara koşan yakışıklı kocanın hezeyanları

Hafta sonu kahvaltı resitalleri. Yumurtayı tüle sardım rafyayı getir herif. Babam ölsün bu pazar anana gidersem diye yeminler eden hello city pijamalı prensesleri haftaya da babana gideriz. Diye ikna eden aşk böcüğü kocaların hınzırlıkları

Çalışıyorum ev işi çocuklar yetişemiyorum diye ağlarken bir elinde telefon bir elinde kumanda donup kalan prensesin rimeli aktığında

Yan koltukta uyuklayan beyaz atlı prens farketmezse ne oluru çözmeye çalışmasın mı sosyologlar

Hanımefendi siz prenses değilseniz yani babanız kral değilse

Evlilik evcilik değil diye hatırlatmak isterim.

Önce kendinizi beğenin. Yüzük sonra.

Eşinizi beğenin önce yüzük sonra

Yolun başındasınız. Zorlamayın ayak kaplarınız eskimesin şimdiden.

( Bu bir boyutu. Bir de evliliği langırt oynamak zanneden öküz erkek boyutu da var ama her gün okuyoruz buralarda. )

Bir ömür mutluluklar dilerim.

..Kendini zora sokma bunu alalım ama aslında ben onu beğenmiştim dedikten sonra biraz değişik oluyor verdiğiniz tavır çünkü çok bariz belli söylem.ile hareketleriniz o kadar farklı ki siz ona doğru olsaydı diye kizip soğuk yapmadınız o onu almadi diye değil alamadı diye sizin bu tavriniz keşke 2 yıl önce sorsaydin sen bu yüzüğü alabilir misin diye sonra 2 yılı tamamlasaydin geçim şartlarından zorluklardan haberiniz varmı sizin hayat pembe değil bence biraz dünyayla gecek hayatla ilgilenin işte o zaman o yüzüğün hiç bir mutluluk getirmeyeceğini anlarsınız

X