Evlenme teklifinde istediğim yüzüğün alinmamasi

Hurrem Sultanin yuzugu yok mu? Topkapida varmiş diye biliyordum. Sarayi ziyaret ettim ama bazi bölümler kapaliydi ben ziyaret ettigimde bilmiyirum acik olsa birseyler gorebilir miydim 🙄 Gercek olmamasi beni üzebilir. 🤨
Diziyi ilk defa 2-3 sene önce izlemiştim galiba tam zamani da hatirlamiyorum. O yuzuğe de bayilmistim. Ayni yüzüğün minik versiyonlari Z*N magazasinda satiliyormuş hatta eşim bana almişti. Bi Kanuni Sultan değil tabi ama gönlünün Hürrem Sultaniymsim.😁

Ben kaç kere izledim sayısını bilmiyorum. Tarihi çok severim. Ya yüzükleri olmaz mı boy boy gerdanlık kolye vs yahu bikere eşi hem kral hem ülkenin en iyi kuyumcusu. Adamın mesleği bu aslında. Her padişahın mesleği vardı. Kendisi de takıp takıştırır babası bile alaya alırmış Kanuni Sultan Süleymanı. Hürrem Sultan'ın o ikonik damla yüzüğün tasarımı bir firmanınmış eski mısır çarşısında ünlü yer. Sonra yerine Altınbaş sanırım geçmiş bu eski yerle dizi ekibi davalık olmuştu.
Yani kısaca yüzükleri mücevherleri bolca var ama saklanıyor korunuyor tasvirleri ile benzetmeleri yapılmış sadece. Birde mektuplarında falan özel bulduğuna dair bir aksesuardan hiç bahsetmemiş Hürrem Sultan varsa da belli değil dizinin romantizm katması o sadece.
Amann o kadar takin var ama işte eşin sürekli sefer de Hürremcim hasretlik çekmiş sürekli turuncum narenciyem. 😂

Son düzenleme:
Konu maddiyat değil ben erkek arkadaşımdan hiç bir şey beklemedim teklif edecegni bile düşünmeden konusu geçince o zaman bana citlat haber ver paspal anımda gelmeyim dedim yeri geliyor işten geliyirm ben tamamen herşeyi kendisi istedi ayrıca ikimizinde sosyal medya hesapları yok arkadaslar ben ozelimi WhatsApp ta bile paylaşmıyorm yüzük konusuna gelince başta kendin seç dedi ben hangisine gücü yeterse onu alsın dedim ben anlamam gel birlikte beğenelim dedi dükkana girdiğimizde zaten yüzüklerin üzerinde fiyat bile yazmıyor birini beğendim sonra ben bunu beğendim ama makul olanı alalım dedim kendisi onu almak istedi orda başta deseydi ben zaten kabul ederdim bana teklif ettiği gün söyledi bunu bende kendimi kandırılmış gbi hissettim oyun oynanmış gbi biraz empati kurun
Peki daha pahalısını daha büyük taşlısını almış olsa yine kandırılmış oyun oynanmış gibi hissedecek miydiniz? Bana böyle dedi ama öyle yaptı diyecek miydiniz?

Başta pahalısını isteyen kızlar bence daha net ve dürüst. Gizlemiyor saklamıyor ben buyum ve bunu istiyorum diyorlar, karşı tarafın işine gelirse alır gelmezse almaz. Ama önceden, farketmez aşkım maddiyat önemli değil diyip küçük taş gelince kandırılmış gibi olmak asıl kandırmaca.

Ben kaç kere izledim sayısını bilmiyorum. Tarihi çok severim. Ya yüzükleri olmaz mı boy boy gerdanlık kolye vs yahu bikere eşi hem kral hem ülkenin en iyi kuyumcusu. Adamın mesleği bu aslında. Her padişahın mesleği vardı. Kendisi de takıp takıştırır babası bile alaya alırmış Kanuni Sultan Süleymanı. Hürrem Sultan'ın o ikonik damla yüzüğün tasarımı bir firmanınmış eski mısır çarşısında ünlü yer. Sonra yerine Altınbaş sanırım geçmiş bu eski yerle dizi ekibi davalık olmuştu.
Yani kısaca yüzükleri mücevherleri bolca var ama saklanıyor korunuyor tasvirleri ile benzetmeleri yapılmış sadece. Birde mektuplarında falan özel bulduğuna dair bir aksesuardan hiç bahsetmemiş Hürrem Sultan varsa da belli değil dizinin romantizm katması o sadece.
Amann o kadar takin var ama işte eşin sürekli sefer de Hürremcim hasretlik çekmiş sürekli turuncum narenciyem. 😂

Güzel romantizm katmişlar en azindan.
Diziyi yeniden izleyesim geliyor. 🤭😀

yorumlara katılmıyorum bu tektaş sonra alınacak bir şey değil ömürde bir defa olacak bir şey kaldı ki konu sahibini kandırması hiç hoş değil. böyle bir durumda bile kendini zorlamayan adamdan olmaz
Neden sonradan alınmasın? Evlilikten sonra doğumda, yıl dönümünde tek taşını yenileyen çok insan tanıdım. Konu sahibini takıldığı şeyin kandırılmak olmadığını anlamak için de alim olmaya gerek yok

Verilen cevapları okudum ve şok oldum. Yahu herkes bi mütevazilik hikayesi anlatmış. Konun cevabı bu değil zaten o ayrı. Ama yani siz çakma yüzükleri kabul edip burda alkış bekliyorsunuz diye konu sahibini neden aç gözlülükle suçluyorsunuz onu anlamadım. Tamam en her şeyi sineye çeken en herşeye olur veren sizsiniz. Ay birden afakanlar bastı cevaplardan iç döküş yaşadım.
Taşı pırlanta olmayan yüzük 'hakiki' olmuyor mu? 'Çakma' mi oluyor? Bunu istemeyen neden her şeyi sineye çeken ezik karakterli biri olsun? Siz de bunu tektasa yaratılan algı ayarında değer verdiğiniz, o alginin kölesi olduğunuz için değer veriyorsunuz. Aldığım araba, ev, kıyafet vs alabildiğimin en iyisi olabilir . Benim eşim doğumda ben olsam almayacağım bir araba hediyesi ole geldi asla neden o kadar para verdin demedim. Çünkü bir karşılığı var. Alırken de satarken de. Ama tektas alıp gelse (almaz böyle şeyler sevmediğimi bilir) çıkarılması için afrikada üç kuruşa çalışırken çocukların öldüğü, tek karı o çocukları çalıştıranlarin cebini doldurmak olan bir şeye dünya para verse bilincsizlik ve duyarsizligi için kızarim. Kapitalizmi beslediği için. Hiç bir şeyi sineye çekmem ancak satsam cam parasına (abartı değil gerçekten cam parasına) gidecek bir şeye de dünyanın parasını verecek kadar enayi değilim. O taşa o maddi değeri cebinizdeki paraya göz koyanlar vermiş zaten. Satarken de ancak başka bir pırlanta ile değiştirmenize izin verilir altın degil. Çünkü altının satarken maddi değeri vardır pırlantanin yok. Oturun bir tektas hikayesinin reklam kampanya tarihçesine bakın. Burdaki tek sorun parmakta duran vs asla maddi getirisi olmayacak bir şeye onbinlerce TL vermenin enayilik olduğunu görememek.ve kendisine verilen değeri de bunun uzerinden ölçmek. Pes

Son düzenleme:
yorumlara katılmıyorum bu tektaş sonra alınacak bir şey değil ömürde bir defa olacak bir şey kaldı ki konu sahibini kandırması hiç hoş değil. böyle bir durumda bile kendini zorlamayan adamdan olmaz
Bu yargilar çok sert ve net değil mi ? Sadece yüzukten yola çıkarak olup olmayacağını kestiremeyiz ki

Taşı pırlanta olmayan yüzük 'hakiki' olmuyor mu? 'Çakma' mi oluyor? Bunu istemeyen neden her şeyi sineye çeken ezik karakterli biri olsun? Siz de bunu tektasa yaratılan algı ayarında değer verdiğiniz, o alginin kölesi olduğunuz için değer veriyorsunuz. Aldığım araba, ev, kıyafet vs alabildiğimin en iyisi olabilir . Benim eşim doğumda ben olsam almayacağım bir araba hediyesi ole geldi asla neden o kadar para verdin demedim. Çünkü bir karşılığı var. Alırken de satarken de. Ama tektas alıp gelse (almaz böyle şeyler sevmediğimi bilir) çıkarılması için afrikada üç kuruşa çalışırken çocukların öldüğü, tek karı o çocukları çalıştıranlarin cebini doldurmak olan bir şeye dünya para verse bilincsizlik ve duyarsizligi için kızarim. Kapitalizmi beslediği için. Hiç bir şeyi sineye çekmem ancak satsam cam parasına (abartı değil gerçekten cam parasına) gidecek bir şeye de dünyanın parasını verecek kadar enayi değilim. O taşa o maddi değeri cebinizdeki paraya göz koyanlar vermiş zaten. Satarken de ancak başka bir pırlanta ile değiştirmenize izin verilir altın degil. Çünkü altının satarken maddi değeri vardır pırlantanin yok. Oturun bir tektas hikayesinin reklam kampanya tarihçesine bakın. Burdaki tek sorun parmakta duran vs asla maddi getirisi olmayacak bir şeye onbinlerce TL vermenin enayilik olduğunu görememek.ve kendisine verilen değeri de bunun uzerinden ölçmek. Pes
Aşırı katılıyorum tektaş vs istemedim eşimde zaten gidip almazdı :) ve çevremde baskıyı gördüm yuzuksuz nasıl evleniyorsun gibi gibi . Yuzukle cimrilik ölçen, değer ölçen o kadar çok kadın var ki . Sevgiliyken de çok bonkördu evlendik, maasimla ilgili soru bile sormaz , istemezsen çalışma modundadir. Tektasim istemedim diye bazı insanların gözünde ezigim . Çok yakın arkadaşım bile sen kendi değerini azaltiyorsun diye nutuk çekmişti demek ki kendi değerleri bir taş parçası

Benim bir tanıdığım vardı istemede pazarlık yapmıştı tektaş pırlanta olacak diye 😂yaa bir gördüm pindiricik 😂😂siz eşek gözü kadar olacak demezsiniz inşallah😂 yazık adama ayrılın yol yakınken

Aşırı katılıyorum tektaş vs istemedim eşimde zaten gidip almazdı :) ve çevremde baskıyı gördüm yuzuksuz nasıl evleniyorsun gibi gibi . Yuzukle cimrilik ölçen, değer ölçen o kadar çok kadın var ki . Sevgiliyken de çok bonkördu evlendik, maasimla ilgili soru bile sormaz , istemezsen çalışma modundadir. Tektasim istemedim diye bazı insanların gözünde ezigim . Çok yakın arkadaşım bile sen kendi değerini azaltiyorsun diye nutuk çekmişti demek ki kendi değerleri bir taş parçası
Ayni fikirdeyim ben de tektas sevmem insanlar onsuz olmaz tavirlarinda
Mesela evlenme teklifi de öyle
Olmazsa olmaz değil, önemli olan birbirine verdiğin değer o da parayla değil davranışları ölçülen bir sey
Konu sahibesi cok ufak bir konuyu dev haline getirmiş cok saglikli bir iliski gibi gelmedi bana
En azindan iletişimleri sorunlu denebilir

Eğitim şart.

Öyle diploma demiyorum kişinin kendi kendini eğitmesi şart. Bu maalesef çocukluktan bu yana ufkunu açmakla oluyor. Kitap okumak örneğin hayatta asıl onemli olan şeylerin neler olduğunu bize öğretir. Veya gözlem yapmak.

Birden pat diye büyürken olmuyor. Umarım konu sahibi kendisini geliştirir....

Millet beğeniyor, begeniliyor ardından sevip seviliyor üstüne evlilik teklifi alıp yüzüğü beğenmiyor biz de evde dizi izleyip eski Platonik aşık olduklarımızın instada doğan çocuklarına bakıp anasına mi benziyor babasına mi diye vakit geçirelim. Arada bir denk gelirse de aynı anda 3648483939 kişiyle yazisan bir flört bulup attığımız mesaja üç gün sonra cevap gelirse sevinelim. Vay bee bu topic kapatılabilir mi acaba ? Bir arkadaş üzülüyor da

25 sene sonra pirlanta yuzugum oldu.Cok da sey degil yani.Hayatimdan bir sey eksilmedi.Evlendigimizde de taki setini kullanilmis alacaktim kayinvalidem gitmis sagolsun oyle sey olur mu deyip guzel bir takim almisti. Gercekten bunlari. Onemi yok.Durustluge sira gelince orada biraz hakli olabilirsiniz ama uzatmanin bir anlami yok. evlenecekseniz onunuzde daha cok yol var.

Millet beğeniyor, begeniliyor ardından sevip seviliyor üstüne evlilik teklifi alıp yüzüğü beğenmiyor biz de evde dizi izleyip eski Platonik aşık olduklarımızın instada doğan çocuklarına bakıp anasına mi benziyor babasına mi diye vakit geçirelim. Arada bir denk gelirse de aynı anda 3648483939 kişiyle yazisan bir flört bulup attığımız mesaja üç gün sonra cevap gelirse sevinelim. Vay bee bu topic kapatılabilir mi acaba ? Bir arkadaş üzülüyor da
bunları cidden yaşamıyorsunuz inşallah

X