Evlenmeden bır hatayla ailemin de istemediği eski sevgilimden Hamile kaldım kaçmış gibi yaparak evlendim dedim şiddet görüyorum akıl verir misiniz?

Babam turk babam da cok zalim. O nedenle asla turkle evlenmek istemedim. Esim italyan
Ben kimseden zalimlik görmedim.babam dünya tatlısı naif bir insandır.
Genelleme yapmak doğru değil ama ben babam gibi erkeklere rastlayamiyorum ve evet ben turk erkeklerinin büyük çoğunluğunu tutucu kıskanç ve ataerkil buluyorum.
Yabanci biriyle evlenmek istiyorum.
Şuanda bir amerikaliyla görüşüyorum.cok nazik ve hoş biri. Bu nedenle istemeden kıyas yapabiliyor insan.

Yani bunda akıl alacak ne var doğru olan, yapman gereken şeyler belli değil mi? Senin de doğmamış çocuğunun da hayatı tehlikede ne olmasi lazim çocuk düşene kadar dayak yemeye devam mi? Kendini düşünmüyorsan o bebegi düşünmek ZORUNDASIN. ben sadece o bebeğe üzülüyorum gerçekten yaşayacağı hayat bu mu?

Biraz uzun olacak ama en baştan hızlıca anlatmak istedim 2019 yılından beri hayatımda olan birisiydi ilk 3-4 ay herşey çok güzeldi anlasabiliyorduk sonra kavgalar tartışmalar ve ufaktan da siddet başladi arabaya bindirip geri inmeme izin vermemişti inmek istediğimde sacimdan tutup geri çekti yüzüme kaç kere vurdu 1 saat boyunca ben o araba da dayak yedim en son da elimden paramı telefonumu herşeyimi alıp beni gecenin bı yarısı sokak ortasında atmıştı, o zamanlarda da uyuşturucu kullanan abim yüzünden annemle kavga etmiştik abimin paranoyak düşüncelerinden saçma sapan gördüğü hayallerden dolayı annem beni evden göndermişti teyzemgilde kalıyordum beni erkek arkadaşım darp ettiği için teyzemgile gidip orda polisi aradım darp raporu aldım hem gasp etmekten zorla alıkoymaktan ve darpdan suçlanıyordu olaydan iki gün sonra annemi arayıp tehdit etmiş kızın şikayetini geri cekmezse onun yüzüne içeri girersem çıktığımda o günlerin acısını çıkartırım öldürürüm kızını diye annem de bana zorla şikayetimi geri cektirtti sonra da abimin bana yaptıklarınin aynısını kendisine de yapınca bana inandı beni eve geri çağırdı bu olayların üstünden 2 ay geçti arkadaşım benden özür diledi cok pisman olduğunu hata yaptığını bir daha öyle.bir şey olmayacağını söyledi ve ben inandım annemgil teyzemgil hayatta istemedi gizli gizli görüştük ve 2 ay önce 14 haftalık hamile olduğumu öğrendim aldırmak için çok geçmişti ilk suphelenmedim normalde de düzensiz bı adet sürecim vardi hem de lenfomi hastasıyım rahatizligimdan dolayı sandım yine 1 ayı geçtikten sonra test yaptım negatif çıktı 2. Aydan sonra yine test yaptım bu sefer pozitif çıktı diğer gün hemen hastaneye gittim ve gerçekten hamile olduğumu öğrendim ona hamile olduğumu söyledim ilk başta başkasıyla yatıp kalkmisim gibi tepki verdi benim mi diye sonralarinda benim çocuğum aldırmayı düşünme bile demeye başladı ben bunun aklına uyup hamileliğimin 4. Ayında kaçtım anneme söyledim babam yok zaten 2015 de öldü annem başkasıyla geçen sene evlendi abimle yasiyordum evden ayrıldım bütün herkese söyledim kaçtım evlendim diye biliyorlar Çocuğu annem ve bı kaç kişi dışında kimse bilmiyor şuan her gün kavga ediyoruz ve hamile falan demedi az önce kavga ettik ve yine darp etti yere düştüm üstüme oturdu boğazımı sıktı gitmek istiyorum ama o kadar şeyden sonra anneme birşey diyemiyorum yapmasaydin evlenmeseydin diyecek geri eve dönemem abim var hamileliği daha bilmiyor yeni kaçmış evlenmis gibi görünüyorum o bundan daha beter yapar ama şuan bana git evden çocuk da sende umrumda değilsin dedi küfürler etti sağımı solumu kan içinde bırakıp gitti yeterince bu kişi yüzünden herkese rezil oldum ne kendime saygım kaldı ne beni zamanında bundan korumaya çalışan anneme ben ne yapicam nolur akıl verin daha fazla dayanamıyorum çocuğu dogursam bizim gibi anne babayla o çocuğa daha büyük eziyet etmiş olucam ama artık büyüdü aldırma sansim olsa bile o masumun ben nasıl günahına giriyim onu da yapamam eleştiri istemiyorum nolur yeterince ben bu durumlardan dolayı çevremden duyuyorum kötü söz sadece akıl istiyorum.
Abi neyinize guvenerek hamile kaliyorsunuz anlamiyorum, soylemeyeyim diyorum ama deli gibi doven adama mi guvendiniz,resmi nikah bile kiymaya tenezzul etmemis.. Yiyin,icin,yatin,kalkin Allah Muhabbetinizi arttirsin da korunmayi da mi hic dusunmediniz? Biz evli oldugumuz halde,butun imkanlarimizin oldugu halde acaba bir cocuk daha olur mu verimli yetistirebilir miyiz diye bin takla atarken tavuk gibi ürüyorsunuz.Hayir bize ne ama olan cocuklara oluyor,yapacak tek sey siginma evine gitmek ya da annenizle adam akilli oturup konusmak onun destegini istemek

Hic uzulmedim. Herkes kendine yapar. Beter olun
Ne kadar kalpsizsiniz ya. Üzülmediniz madem o değerli parmaklarınızı yorarak 39 harfi yanyana getirip zaten üzgün ve çaresiz olan bir insanı daha da fazla üzmek için uğraşmasaydınız keşke. Ben sizin durumunuza çok üzüldüm, burda kötü durumda olan insanları görüp derin bir ohhh çekiyormuşsunuz gibi bir tavrınız var. Yazık.

Her gun cinayet haberlerini okumuyorsunuz herhalde. Turkiye dunyada kadin cinayetlerinde 1
numara Yani kusura bakma da iyi olan cok az. Turk erkegi ile evlenip risk almak cok kotu.

Bunun ırkla ne ilgisi var? Dünya da ki tüm kadınlar da genel bir şiddete uğrama var ve bu gerçeğin farkında değilsiniz herhalde insanların biraz seçimleri biraz da şans faktörleri ile alakalı birşey karşısına doğru kişi çıkması ister türk ister yunan ister çinli olsun.
Konu sahibine ne katkısı var bu bilginin gidip İngiliz mi bulsun? 😂 Az mantık ya ecnebi kocacı. Biz insan olsun diyoruz önce.

Ailenizin istememe sebebi sizi korumak ama siz görüşmeniz yetmezmiş gibi bir de çocuk yapmışsınız. Bu da yetmezmiş gibi o kişiye kaçmışsınız ve eskisi gibi dayak yemissiniz. Tek güvenceniz olan işi bırakmışsınız ve resmi nikah bile yapmamış bir adamın evinde dayak diyerek gunlerinizi geçiriyorsunuz. Sadece cocuga üzüldüm nasıl bir hayatın ıçine gelecek yazık.

Boyle şeyleri gördükçe ve okudukça bazen Allaha isyan edesim geliyor içten içe.o çocuğu hiç hak etmiyorsunuz. Ona nasıl bir hayat sunacaksınız neyin içinde nasıl şartlarda büyüyecek Biz eşimle bir çocuğumuz olmasını o kadar istiyoruzki. tedavi görüyoruz bazen kendi kendime üzülüp geceleri ağlıyorum eşim gormesin üzülmesin diye..

Her gun cinayet haberlerini okumuyorsunuz herhalde. Turkiye dunyada kadin cinayetlerinde 1
numara Yani kusura bakma da iyi olan cok az. Turk erkegi ile evlenip risk almak cok kotu.

Italya, hani su dunyanin en acimasiz mafyalarinin ciktigi ulkelerden biri evet ben tatmin oldum, en dogru adamla siz evlenmissiniz.

Umarim o Italyan esiniz size sesini dahi yukseltmez, babanizla da belliki kotu bir gecmisiniz var ama, her milletin iyisi kotusu var iken sizin genellemeniz de diger tum genellemeler gibi yanlis.

Allah mesut etsin. Bu arada cevremde bugüne dek hic kadin cinayeti işlenmedi. Bunun milletten ziyade kulturle, eğitimsizlikle, varoslarda buyumeyle alakasi var. Ha zengin mahallelerde de kadınlar öldürülüyor, egitimliler de öldürüyor ama bunlar bi elin parmaklarini gecmez.

Ne gerek var bu cevaba belli ki kiz öyle doldurmuş üye olurken ayip ya yarın bi gun colugunuz cocugunuza da aynısı olamaz mi dalgalık konu degil bu!
Hadi arkadaş o cevabı yazmış ona sabah dersini verdiniz

Öğrenebilirmiyim lütfen benim ne gibi yanlışım oldu da beğenmedim yaptınız acıklarmısınız ?

Nokta mi virgül mü yazım mi nedir ??

Son düzenleme:
Sizde üzülmeyin ve vazgeçmeyin lütfen. Bir tanıdığım 9. Tüp bebek denemesinde bebeğini doğurabildi. Ondan önce hep sorun yaşamış. Rabbim size de nasip edecektir, mutlaka bir zamanı vardır. 🙏
Allahım en kısa zamanda nasip etsin bizede olmayan herkese de vazgeçmemki içimde sonsuz bir umut var yazınızda asla vazgeçmememiz gerektiğini gösteriyor Allah razı olsun 🤲
Sizde üzülmeyin ve vazgeçmeyin lütfen. Bir tanıdığım 9. Tüp bebek denemesinde bebeğini doğurabildi. Ondan önce hep sorun yaşamış. Rabbim size de nasip edecektir, mutlaka bir zamanı vardır. 🙏

Biraz uzun olacak ama en baştan hızlıca anlatmak istedim 2019 yılından beri hayatımda olan birisiydi ilk 3-4 ay herşey çok güzeldi anlasabiliyorduk sonra kavgalar tartışmalar ve ufaktan da siddet başladi arabaya bindirip geri inmeme izin vermemişti inmek istediğimde sacimdan tutup geri çekti yüzüme kaç kere vurdu 1 saat boyunca ben o araba da dayak yedim en son da elimden paramı telefonumu herşeyimi alıp beni gecenin bı yarısı sokak ortasında atmıştı, o zamanlarda da uyuşturucu kullanan abim yüzünden annemle kavga etmiştik abimin paranoyak düşüncelerinden saçma sapan gördüğü hayallerden dolayı annem beni evden göndermişti teyzemgilde kalıyordum beni erkek arkadaşım darp ettiği için teyzemgile gidip orda polisi aradım darp raporu aldım hem gasp etmekten zorla alıkoymaktan ve darpdan suçlanıyordu olaydan iki gün sonra annemi arayıp tehdit etmiş kızın şikayetini geri cekmezse onun yüzüne içeri girersem çıktığımda o günlerin acısını çıkartırım öldürürüm kızını diye annem de bana zorla şikayetimi geri cektirtti sonra da abimin bana yaptıklarınin aynısını kendisine de yapınca bana inandı beni eve geri çağırdı bu olayların üstünden 2 ay geçti arkadaşım benden özür diledi cok pisman olduğunu hata yaptığını bir daha öyle.bir şey olmayacağını söyledi ve ben inandım annemgil teyzemgil hayatta istemedi gizli gizli görüştük ve 2 ay önce 14 haftalık hamile olduğumu öğrendim aldırmak için çok geçmişti ilk suphelenmedim normalde de düzensiz bı adet sürecim vardi hem de lenfomi hastasıyım rahatizligimdan dolayı sandım yine 1 ayı geçtikten sonra test yaptım negatif çıktı 2. Aydan sonra yine test yaptım bu sefer pozitif çıktı diğer gün hemen hastaneye gittim ve gerçekten hamile olduğumu öğrendim ona hamile olduğumu söyledim ilk başta başkasıyla yatıp kalkmisim gibi tepki verdi benim mi diye sonralarinda benim çocuğum aldırmayı düşünme bile demeye başladı ben bunun aklına uyup hamileliğimin 4. Ayında kaçtım anneme söyledim babam yok zaten 2015 de öldü annem başkasıyla geçen sene evlendi abimle yasiyordum evden ayrıldım bütün herkese söyledim kaçtım evlendim diye biliyorlar Çocuğu annem ve bı kaç kişi dışında kimse bilmiyor şuan her gün kavga ediyoruz ve hamile falan demedi az önce kavga ettik ve yine darp etti yere düştüm üstüme oturdu boğazımı sıktı gitmek istiyorum ama o kadar şeyden sonra anneme birşey diyemiyorum yapmasaydin evlenmeseydin diyecek geri eve dönemem abim var hamileliği daha bilmiyor yeni kaçmış evlenmis gibi görünüyorum o bundan daha beter yapar ama şuan bana git evden çocuk da sende umrumda değilsin dedi küfürler etti sağımı solumu kan içinde bırakıp gitti yeterince bu kişi yüzünden herkese rezil oldum ne kendime saygım kaldı ne beni zamanında bundan korumaya çalışan anneme ben ne yapicam nolur akıl verin daha fazla dayanamıyorum çocuğu dogursam bizim gibi anne babayla o çocuğa daha büyük eziyet etmiş olucam ama artık büyüdü aldırma sansim olsa bile o masumun ben nasıl günahına giriyim onu da yapamam eleştiri istemiyorum nolur yeterince ben bu durumlardan dolayı çevremden duyuyorum kötü söz sadece akıl istiyorum.
Ay valla çok zor tuttum kötü bir şey söylemeyeyim diye ama tutamıyorum kendimi.
Kusura bakma senin gibilere üzülemiyorum. Seni saçından tutup evire çevire döven, öldürmekle tehdit eden bir hayvanın 1 ayda "değiştiğine" inanırken ne yaşıyordun acaba. Bu kafayla fazla devam etmesin. Fazla uzatmayacağım ama şu an yaşadıklarının senin seçimlerinin sonucu olduğunu unutma

X