evlenmek için özel bir çaba gösterdiniz mi?

kahvefincanxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
400
10
evlenen veya evlilik düşüncesi taşıyan arkadaşlar bunun için özel birşeyler yaptınız mı?
merak ediyorum evlilik kararları nasıl alınıyor, işte bu mu dediniz?
benim gibi bekar arkadaşlara vereceğiniz tüyolar var mı... şimdiden tşk ederima.s.

valla ben arkadaşlarımın başının etini yedim biraz bana birini bulun diye:)O sayede tanıştım kocamla:)

ben evlenmek için özel bir çaba sarfetmedim ama eşimle ilk görüşte aşık olduk tanıştık o da ben de ciddi ilişki istiyorduk zaten konuştu o en başta kıyamam ben ona :)) aileler tanıştı herşey kendiliğinden gelişti umarım her şey gönlünce olur

Son düzenleme:
Hiç böyle bir çabam olmadı....

Hatta eşime evleneceğim en son erkek gözüyle bakıyordum....

Ben evlenme tekliflerini ciddiye bile almayıp akşam gel beni iste babamdan derdim her defasında....

Kısmet, kader, nerde, ne zaman, kim olduğunu bilemiyoruz bazen işte....

Allah bekarlarımıza hayırlı eşler nasip etsin..... Aminnnnnnn

Son düzenleme:
çok berbat durumdayım 8 aydır görüştüğüm sevgilime pazar akşamı başkasının beni istemeye gelece
ğini söyledim ki nitekim öyle ama kendileri karar vermeye çalışıyorlar hala bir cevep yok kendisinden
8 ay tanımak ve karar vermek açısından yeterli değilmi sizce kızlar kalbim ağrıyor sanırım doğru insanı bulamadım her geçen dakika iyice karamsarlaşıyorum yada belki de biraz sabırlı olmalıyım kendimle boğuşmaktan sıkıldım

çok berbat durumdayım 8 aydır görüştüğüm sevgilime pazar akşamı başkasının beni istemeye gelece
ğini söyledim ki nitekim öyle ama kendileri karar vermeye çalışıyorlar hala bir cevep yok kendisinden
8 ay tanımak ve karar vermek açısından yeterli değilmi sizce kızlar kalbim ağrıyor sanırım doğru insanı bulamadım her geçen dakika iyice karamsarlaşıyorum yada belki de biraz sabırlı olmalıyım kendimle boğuşmaktan sıkıldım

bana yetmez gibi sanki... düşün bir erkekten bahsediyorsun... öyle zorla filan böyle bir fikri kabul etmesi zaman alacaktır...

benim anlamadığım ; bu akşam seni istemeye gelecek olanları neden geri çevirmiyorsun madem bir ilişkin var ? belki şu an evliliğe hazır değil yani seni tanıyor olsa bile evliliği henüz istemiyor hayatında...

daha önce konuştunuz mu bu konuda hiç...

bence biraz zaman ver ... ama şu görücüye çıkma olayı da tuhaf geldi bana açıkçası...
o kararını verip ben istemiyorum derse ne olcak ; bu akşam gelene evet mi diyeceksin ?

Arkadaşımın arkadaşıydı ilk beni gördüğünde eşim bana aşık oldu . üçüncü görüşmemizde evlilikten bahsetti .Zamanla tanıdıkça bende ona aşık oldum. ilk çıkmaya başladığımızdan itibaren evlilik yolunda ilerledik.

özel bi çabadan daha fazlasını gösterdim desem çokmu ayıp olur acaba:sm_confused:
eşimle orta okulda tanışdık ilk görüşde aşık oldum çocukda olsak işde ben bu adamla
evleneceğim dedim ve evlendik:teytey:yaklaşık 6 sene nişanlı kaldık çalışdık didindik
herşeyimizi kendimiz aldık bu günlere tırnaklarımızla hep beraber geldik :1hug:
kısacası ben gözümü eşimle açtım onunla kapatacağım :Saruboceq::Saruboceq:

ya sen sorunca aklıma geldi...
bizimki kendiliğinden gelişti...
tanıştık
sevgili olduk
bi baktık evlilikten konuşuoz...
galiba bundan çok mutluyuz...
Allah bozmasın kimsenin mutluluğunu...

Aşk çaba gerektirmez...Hakiki aşk engel de tanımaz zaten..

KESINLIKLE KATILIYORUM CNM SANA.YALNIZ BEN SORUYU PEK ANLAMADIM.ALLEM EDIP KALLEM EDIP ,KATAKULLELI BIRŞEYLER YAPMADIK WALLA CNM.ÖZEL ÇABADAN KASTIN BIRILERI ARACI OLSUNDA ŞU YADA BU ÇOCUKLA TANIŞIP KISMET OLURSA EVLENIRIZMI? DEMEK ISTEDIN ANLAMADIM.:nazar:YOKSA UZUN BIR İLİŞKI YAŞAYIP NE OLURSA OLSUN YIKILMADAN ENGELLERI AŞIP SONUNDA EVLENMEKMI? BUYUKLER TANIŞTIRDI 3 AY ÇIKTIK VE SONRA EVLENME TEKLIFI GELDI :teytey:ÇOK DÜŞÜNDÜM AMA SONUNDA EVLENDIK VEDE GURBETE GELIN GITTIM.KADERDI BIZIMKISI.:nazar:

Hiç bir çaba göstermedim..
Evlilik mi?Aman aman kalsın diyenlerdendim..Çok üzgünüm çoook
Demek ki o zamanlardan belliymiş bu işin sonu..:nazar:

valla şahsi olarak değilde eşimle ikimiz evlenebilmek için birarada olabilmek için çok uğraştık.başta ikimizde evlilikten çok uzak iki gençtik,sonra sevgili olduk,düşünceler zamanla değişti,araya birçok engel girdi,seneler geçti,hala birçok engel varken ne yaptık ettik evlendik.(ama tam eşim evlenmek için gözünü karartmışken ben biraz daha bekleyelim düşüncelerine başlamıştım,ama benide inandırdı evlendik kaydirigubbakcemile)

örneğin planını yaptığım altı yıl beraber olduğum biri vardı hayatımda ama o kişiden ayrıldım...dedimki herşey boşmuş bu hayatta ben "sanmışım" sadece...

eşimde öyle programsız bi zamanıma geldiki,başımdan nasıl atsam şunu derken şimdi yedi koca yılı bitiriyoruz...sanki herşey hala ilk günlerdeki gibi...

işte,o öyle bişeyki bu kesinlikle plansız ve programsız...
:

Son düzenleme:
X