Evli ve çocuklu hanımlar sorum size ne yapmamı önerirsiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer annen yazdığın gibi zor biriyse, işini daha da zorlaştırır. Bence duruma göre bakmadan, haftada 2 gün, part time, destek alacağın şekilde birini bul, daha sonrasında bebekle birini bulmaya çalışmak zor olabilir. Hastanedeki doktorun bile önerebileceği hemşireyi, izin gününde yarım gün çağırsan, sana avantaj olur.
Evet annem çok zor, depresif bir kadın. Haftada iki gün birini destek almak mantıklı.

annemde beni 40+ doğurmuş. Ama o bilinçsiz olduğu için doğurdu. ben hayatım boyunca neden beni doğurdun diye kızıyorum anneme 40+ doğurmak bir marifet değil.Gören herkes anneannen mi diyip duruyordu. annem benim çağıma ayak uyduramadı ve ben hep yanlız kaldım. ve 10 yaşından beri babasız büyümüş bir kız olarak çok zor baba sevgisine hep ihtiyaç duydum. yazık bu düşüncenize çocukların hayatını da mahvediyorsunuz.
herkes sizin gibi olacak diye birşey yok. Şimdiki doğumların çoğu 35+.
bu arada çocuk doğuracağım yaşı ben seçmedi, Allah öyle istedi.

Yapılacak pek bir şey kalmamış. Bebeğiniz 2 yaşına gelinceye kadar hiçbir beklenti içine girmeden adamla da muhatap olmadan zaman geçirin . Bebeğinizle ilgilenin. Gece ben uyanıkken o yattı uyudu , aşısına götürmedi , bez mama alırken mızırdandı vs demeyin . Hayırlı olsun diye aramadılar demeyin . Yani tekrar söylüyorum sıfır beklenti . Sonrasında kreşe başlar bebek , siz de işinize bakarsınız . Boşanırsınız , mahkeme size bazı haklar verir. Onları da göz önünde bulundurarak yeni bir

7 sene tedavi gördüm, oluşturulmuş olan embriyolarım var. Herkes çocuk yapmak zorunda diye yapmadım. Bu kadar emek vermeseydim ve embriyom olmasa idi zaten bu adamdan direkt ayrılırdım. Ben bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiği ile ilgili öneri sordum. Geçmişle ilgili şeylerle ilgili yorum yapılması için konu açmadım.
Size daha önceki konunuzda da çok şeyler yazıldı ama siz bildiğiniz den şasmadiniz bosanmamak için inat ettiniz çocuk doğurmak icin inat ettiniz embriyolarin transferi için yol ariyordunuz eşiniz ozaman ayrilmak istiyordu siz ısrarla çocuk istediniz olmayan bir evlilikten sizi istemeyen bir eşten illa çocuk istediniz ve bencilliginizin sonucunu ne yazikki o masum da yaşayacak.

Evet annem çok zor, depresif bir kadın. Haftada iki gün birini destek almak mantıklı.

Annen zor biriyse hiç çağırma. Bu sefer hem annenle hem kocanla uğraşacaksın. Senle kavga etmez, kocanla kavga eder. Evde yardımcı bakıcıya kocan çemkiremez, ama annene çemkirir.

Doğum sonrası fiziksel olarak bedenin sana zor gelebilir, süt derdi olacak + bebek bakımı.

Şimdiden doğum sırasındaki yemek konusunu da hallet, maddi durumun iyiyse, ev yemekleri yapan birini bul sizin dolabı doldursun. Isıtır yersiniz.

bencil lafını size iade ediyorum. Davranışları ve söyledikleri neticesinde narsist olduğunu ben düşünüyorum, bu tanıyı psikiyatrist koyar onu da biliyorum. Terapiste gitmeyi de gerekli görmüyorum. Çünkü sorun çözmek gibi bir niyeti yok, tek niyeti haklı çıkmak.

Siz bilirsiniz.
Hayat sizin.
Koca sizin.
Çocuk sizin.

Bencillik kelimesini üzerime alınmam çok şükür kendi isteklerim için çocuğumu heba etmedim.

Terapiste gerek görmeyenler de genelde narsist kişilik bozukluğuna sahip kişilerdir. O sebeple teşhis konulması çok zorlanılan bir konudur. Sosyal medya sebebiyle herkese narsist deyio geçmek kolay.

bencil lafını size iade ediyorum. Davranışları ve söyledikleri neticesinde narsist olduğunu ben düşünüyorum, bu tanıyı psikiyatrist koyar onu da biliyorum. Terapiste gitmeyi de gerekli görmüyorum. Çünkü sorun çözmek gibi bir niyeti yok, tek niyeti haklı çıkmak.
Şimdi de haksız olduğundan kaçıyor diyecek sağda solda.

Konuma yorum yapmamaları için engellediğim şahıslar neden hala konumu takip edip beğenmedim atarlar? Lütfen işinize bakın. Karnı burnunda bir kadınla uğraşmayın. Aksi takdirde sizi Allaha havale ediyorum. İnsanlık kalmadı mı sizde? Beğenmediisen takip etme. Ben normalde beğenmedi butonunu kullanan biri değilim. Hoşuma gitmese de birşey yapmam ama bu konuda kullanır hale geldim.

Siz bilirsiniz.
Hayat sizin.
Koca sizin.
Çocuk sizin.

Bencillik kelimesini üzerime alınmam çok şükür kendi isteklerim için çocuğumu heba etmedim.

Terapiste gerek görmeyenler de genelde narsist kişilik bozukluğuna sahip kişilerdir. O sebeple teşhis konulması çok zorlanılan bir konudur. Sosyal medya sebebiyle herkese narsist deyio geçmek kolay.
hanfendi daha önce gittim. Adam beni haksız olduğuma ikna etmeye çalışıyor ben kusurlu taraflarımın farkındayımama o mükemmel. Bakın size bencil demem sizi de rahatsız etti. Siz de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın derim.

Şimdi de haksız olduğundan kaçıyor diyecek sağda solda.
diyebilir de, artık evliliğin devam edeilecek hali kalmadı ki? Terapiye evliliğe kurtarmak için gidilir. Kurtarılacak bir tarafı kalmamış ki? Bu kadar söylene laf, yapılan davranışın unutulur hali yok.

Siz bile bile lades demişsiniz, şimdi yalnızım diyemezsiniz. Dondurulmuş embriyonuz olabilir, 7 sene tedavi görmüşte olabilirsiniz evet emek var, umut var. Lakin önemli olan eşinizle en son geldiğiniz nokta. Ve siz o noktayı görmezden gelip sadece annelik iç güdülerinizle hareket etmişsiniz. Ama ne yazık ki şimdiden evdeki hesap çarşıya uymadı değil mi? Keşke azıcık doğacak bebeği de düşünseydiniz. Belki de hiç bir zaman sevgisini hissedemediği bir babası olacak? Bu arada eşiniz kartlarını açık oynadığından bir şey de diyemiyorum. Adam açıkça ne isteyip istemediğini belli etmiş. Kusura bakmayın siz çalmış, siz oynamışsınız. Allah yardımcınız olsun.

Siz bile bile lades demişsiniz, şimdi yalnızım diyemezsiniz. Dondurulmuş embriyonuz olabilir 7 sene tedavi görmüşte olabilirsiniz lakin önemli olan eşinizle en son geldiğiniz nokta. Ve siz o noktayı görmezden gelip sadece annelik iç güdülerinizle hareket etmişsiniz. Ama ne yazık ki şimdiden evdeki hesap çarşıya uymadı değil mi? Keşke azıcık doğacak bebeği de düşünseydiniz. Belki de hiç bir zaman sevgisini hissedemediği bir babası olacak? Bu arada eşiniz kartlarını açık oynadığından bir şey de diyemiyorum. Adam açıkça ne isteyip istemediğini belli etmiş. Kusura bakmayın siz çalmış, siz oynamışsınız. Allah yardımcınız olsun.
kartlarını açık oynamadı. Kaç senedir boşanmayı düşündüğünü ama şimdi söylediğini belirtti.

diyebilir de, artık evliliğin devam edeilecek hali kalmadı ki? Terapiye evliliğe kurtarmak için gidilir. Kurtarılacak bir tarafı kalmamış ki? Bu kadar söylene laf, yapılan davranışın unutulur hali yok.
Ben bu herifin sağda solda ağladığına eminim, onun yüzünden herkesin sizi ruh hastası, huzursuz, yapışkan bir kadın olarak gördüğünden de. Bu yüzden kimse sizi sallamıyor zaten onun tarafından, bişey yerine koymuyor. O terapiste gidin. Ortada evlilik diye bir şey kalmamış olabilir ama siz yine de gidin. Gitmenizden çok gitmemeniz yarayacak ona. Davada bunu bi güzel kullanırım diye ellerini ovuşturuyor şu an. Eline ekmek vermeyin.

1- bencil değilim
2- sorumluluk sahibi sadece benm değil, onun da. Ayrıca ben ona birkaç sene önce yollarımızı ayırsa idik herkes yoluna baksa idi de dedim. Bana verdiği bütün zararlara rağmen herşeyin eşit bölünmesini istedi.
3- Annesi babası ayrı olan,hatta o iğrenç evlilikte kalan bir sürü kadın erkek var. Ben bu adamla evliliğimi sürdürmek istemiyorum Çocuk annesi ile ama mutlu büyüsün istiyorum.
İstediğiniz kadar "bencil değilim" yazabilirsiniz. İsterseniz sayfalarca doldurun burayı.
Gerçekleri değiştirmez maalesef.

Ya burda şunu anlamadım belki kırk yasimda olsam bunca yıl tedavi gormusken çocuk istiyorsam o adamdan hamile kalırım bilmiyorum emin değilim belki çaresizlikten yaparım mantıklı dusunemeyip.

Ama sizin aşırı bencil davrandığınız bir nokta var. Adamın spermlerini kullandığınız için onu sorumlu tutamazsiniz. Maddi manevi durumu önceden siz dusunup sorumluluk almalıydiniz. O zaman da adam size söylemişti . Şu an karninizda o çocuğu strese sokuyorsunuz. Doğduğunda da stresten uykusuz olabilir . Huzursuz bir ortamda büyütmeye çalışıyorsunuz çok yanlış. Bakın siz bir çocuk getirdiğinizde o çocuk büyüyecek babam beni niye sevmedi diye hep kendini sorguluyacak. Kendine birazcık sevgi kırıntısı gösteren her kim ise onun peşinde köpek olacak.
Tamam karar verdiniz çocuk oldu o zaman artık ömrünüzu adama vakti . Onun sağlıklı olması için psikolojik ve fizyolojik elinizden gelen tüm kitapları okuyacaksınız . O adamı salin size faydası yok .

Aaa ben işiniz gücünüz olmadığını düşünmüştüm, varmış. Gayette çocuğu doğurur güzelce yetiştirirsiniz, baba şart değil. Sanki bütün çocuklar babayla mi büyüyor? Sizin tek yanlışınız sizi sevmeyen bir insandan beklentiye girmek. Madem istemiyor sizi o zaman ev arkadaşı gibi yaşayın bebek doğana kadar. Hastaneden annenize geçin ne kadar psikolojisi bozuk olsada logusalıkta size yardımcı olacaktır. Ve boşanma davanızı açın. Gerisini sonra duruma göre düşünürsünüz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X