Evli ve çocuklu hanımlar sorum size ne yapmamı önerirsiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1- bencil değilim
2- sorumluluk sahibi sadece benm değil, onun da. Ayrıca ben ona birkaç sene önce yollarımızı ayırsa idik herkes yoluna baksa idi de dedim. Bana verdiği bütün zararlara rağmen herşeyin eşit bölünmesini istedi.
3- Annesi babası ayrı olan,hatta o iğrenç evlilikte kalan bir sürü kadın erkek var. Ben bu adamla evliliğimi sürdürmek istemiyorum Çocuk annesi ile ama mutlu büyüsün istiyorum.
Net BENCİLSİN… kendin söylüyorsun çocuk annesi ile ama mutlu büyüsün istiyorum… sen öyle düsünüyorsun peki cocuk? Hic mi onun acısından düsünmedin? Benim babam vefat etti ona rağmen eksikliğini her anlamda hissettim bir de bu cocugun babası çocuk istemiyor…

Önceki konuyu okurken “kesin şunlar olacak” dediğim her şeyi yaşamışsınız. Kendiniz edip kendiniz bulmuşsunuz. Çocuğunuz için üzülüyorum. Olacakları yine söyleyeyim, çok mutsuz bir çocuk daha doğacak, çok mutsuz ve baba problemleri yaşayan bir birey olacak ve ilişkileri çok sorunlu olacak, uzun terapiler sonucu bu problemleri inşallah çözer ama sizden de çok nefret edecek böyle bir hayatı ona reva gördüğünüz için, böyle bir babayı ona layık gördüğünüz için… babadan nefret etmek kolaydır ama anneye öfkeli olmak bile çok zordur. Çocuk hayatı boyunca bu öfkenin altında da çok ezilecek. Yazık, çok üzüldüm çocuğa çok. Umarım iyi bir terapiste denk gelir. Ne diyeyim.

Yoo olamam, bencil niye ben olayım ayrıca? Konu dışı da yorum yapmadım. Ne yazdıysanız onu bilip ona göre yorum yazıyoruz. İstediğim her konuya yorum yazma hakkım var bu sitede. Eleştiriye gelemiyorsanız keşke forum sitesine konu açmasaydınız
eleştiri değil, saygısızlık ve hadsizliğe gelemiyorum.

Önceki konuyu okurken “kesin şunlar olacak” dediğim her şeyi yaşamışsınız. Kendiniz edip kendiniz bulmuşsunuz. Çocuğunuz için üzülüyorum. Olacakları yine söyleyeyim, çok mutsuz bir çocuk daha doğacak, çok mutsuz ve baba problemleri yaşayan bir birey olacak ve ilişkileri çok sorunlu olacak, uzun terapiler sonucu bu problemleri inşallah çözer ama sizden de çok nefret edecek böyle bir hayatı ona reva gördüğünüz için, böyle bir babayı ona layık gördüğünüz için… babadan nefret etmek kolaydır ama anneye öfkeli olmak bile çok zordur. Çocuk hayatı boyunca bu öfkenin altında da çok ezilecek. Yazık, çok üzüldüm çocuğa çok. Umarım iyi bir terapiste denk gelir. Ne diyeyim.
falcı mısınız?

Anne olmak istemişsiniz.

Bu adam ya da bir başkası resmî yollardan size sperm gerekiyormuş,adam da sunmuş.

Şu saatten itibaren kendinize ve bebeğinize dikkat edin. Fiziksel ve psikolojik sağlığınızı korumaya çalışın.

Allahım kolay ve mutlu doğum ve büyütmeyi nasip etsin inşallah.

Sperm sahibi kişiyi de yok sayın lütfen.

Artık bebeginiz olmuş ve ben bunu normal karşılıyorum açıkçası. Çünkü yaşınız geciyor ve belki bir daha çocuk sahibi olamayacaktiniz. O yüzden yargilamiyorum. Anne olmak istemek çok doğal.

Ama doğru olmayan su var eşiniz basbayağı çocuğu istemiyor. Hatta büyümüş bebeği aldır bile demiş. Daha ne diye bu adamın yanındasiniz. Çekişmeli dava açıp evini alın elinizdeki para ile de yaşamaya calisin.

Madem böyle bir yola girdiniz güçlü olun ve çocuğunuzun haklarıni alin. Ama o evde kalmamalisiniz.

eleştiri değil, saygısızlık ve hadsizliğe gelemiyorum.

Bencil yazmam mı saygısızlık, hadsizlik? E bencilsiniz işte sadece kendinizi düşünmüşsünüz. Anne olmak istiyorum diye tutturmuşsunuz o çocuk acaba sadece anneyle büyümek ister mi diye hiç düşünmemişsiniz. Böyle bir adamın baba olmayacağı bariz belliymiş. Hala daha kendi kendiniz evcilik oynamaya çalışıyorsunuz adam sizi de istemiyor çocuğunuzu da istemiyor. 2 sene daha böyle devam etmeyi düşünüyorsunuz üstelik, çocuğunuzun psikolojisini gerçekten hiç mi düşünmüyorsunuz? Beğenmedim atmadığınız kaç yorum var hepi topu? Kimse bir şey bilmiyor herkes kötülüğünüze yazıyor, bir doğrusunu siz biliyorsunuz öyle mi sanıyorsunuz?

benim de 2 sene sabredeceğime dair inancım yok. beni arayıp sormayan insanlar bebeğime mi bakar? bu konuda beklentim yok.

Doğum sonrası için bir bakıcı ya da eve yardımcı ayarladınız mı? Yeni doğanı olanlar böyle evlerine ebe bile çağrıyorlar artık çocuk bakımına yardımcı olsun diye.

Bencil yazmam mı saygısızlık, hadsizlik? E bencilsiniz işte sadece kendinizi düşünmüşsünüz. Anne olmak istiyorum diye tutturmuşsunuz o çocuk acaba sadece anneyle büyümek ister mi diye hiç düşünmemişsiniz. Böyle bir adamın baba olmayacağı bariz belliymiş. Hala daha kendi kendiniz evcilik oynamaya çalışıyorsunuz adam sizi de istemiyor çocuğunuzu da istemiyor. 2 sene daha böyle devam etmeyi düşünüyorsunuz üstelik, çocuğunuzun psikolojisini gerçekten hiç mi düşünmüyorsunuz? Beğenmedim atmadığınız kaç yorum var hepi topu? Kimse bir şey bilmiyor herkes kötülüğünüze yazıyor, bir doğrusunu siz biliyorsunuz öyle mi sanıyorsunuz?
evet bencil yazmanız hadsizlik. Benim yaşadıklarıma şahit olmadan bana böyle bir etiket yapıştıramazsınız. Her olumsuz yoruma beğenmedim yapmıyorum. Saygı ile karşılıyorum . Okurken kendimi de eleştiriyorum. Şu dünyada kaç kişi düzgün çocukluk geçirdi? ideal bir ortama doğdu? Benim çocuğuma yaşayamadığım bir çok şeyi yaşatma plan ve isteğim var.

Doğum sonrası için bir bakıcı ya da eve yardımcı ayarladınız mı? Yeni doğanı olanlar böyle evlerine ebe bile çağrıyorlar artık çocuk bakımına yardımcı olsun diye.
İlk birkaç hafta annem olacak. Sonrasında yalnızım. Duruma göre hareket edeceğim.

Eşinizin terapist teklifini kabul edin.

Narsist teşhisini kendiniz koymayın belki başka bir konu vardır. Yanlış teşhis adam öldürür.

Siz ayrıntılara boğuluyorsunuz bitmiş bir evlilikte, riskli bir gebelikte yok eltim şunu yaptı yok kaynım bunu yaptı vs...

Eşiniz ise anladığım kadarıyla çok vicdan sahibi bir insanı değil. Zaten sizinle sevgi bağı da yok.

Size ise çok kızdım. "Anne olmak" adına bir çocuğun ömrünü heba etmeyi göze alacak kadar bencilsiniz.

Dilerim ki sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Dilerim ki bir çocuğun mutlu olması için sadece maddi olanakların yeterli olmadığını anlarsınız.

El iyisi bir adam...
Çok tanıdık bir profil...

Ne yapacağınıza dair bir fikrim yok. Ama acınızı anlıyorum demeye geldim. Ve gerçekten çok üzüldüm. Bir insan kendine nasıl böyle bir hayatı hak görür? Baba olacak, karısı evde... Ve kendisi özel şoförlükte. Yani yeğense yeğen. Hepimizin var. Anne karnında bir sabi var. İnsan onu nasıl düşünmez. Ve çocuğunun annesi. Bu kadar zor durumda nasıl alttan almaz.

Size sarılmak istedim konu sahibi.... Sarılıp her şey geçecek demek istedim.

Madem cocuk yaptiniz Tamam , bu adama donör gozuyle bakip en azindan manevi hicbir Sey beklemeyecektiniz.
Arkadaşlar doğru demiş asıl olay bebek doğunca başlıyor . Çok aşık olduğunuz sevildiğiniz kocanız olsa bile en küçük şeylere sinir oluyor insan.

Yapacağınız şu : aynı evde iki yabanci gibi yaşayıp bebek kreş zamanına gelince işe döneceksiniz ve bu adamı boşayıp en tatlısından bir cici baba bulacaksınız . Bu adamdan baba olmaz çünkü .

Eşinizin terapist teklifini kabul edin.

Narsist teşhisini kendiniz koymayın belki başka bir konu vardır. Yanlış teşhis adam öldürür.

Siz ayrıntılara boğuluyorsunuz bitmiş bir evlilikte, riskli bir gebelikte yok eltim şunu yaptı yok kaynım bunu yaptı vs...

Eşiniz ise anladığım kadarıyla çok vicdan sahibi bir insanı değil. Zaten sizinle sevgi bağı da yok.

Size ise çok kızdım. "Anne olmak" adına bir çocuğun ömrünü heba etmeyi göze alacak kadar bencilsiniz.
bencil lafını size iade ediyorum. Davranışları ve söyledikleri neticesinde narsist olduğunu ben düşünüyorum, bu tanıyı psikiyatrist koyar onu da biliyorum. Terapiste gitmeyi de gerekli görmüyorum. Çünkü sorun çözmek gibi bir niyeti yok, tek niyeti haklı çıkmak.

annemde beni 40+ doğurmuş. Ama o bilinçsiz olduğu için doğurdu. ben hayatım boyunca neden beni doğurdun diye kızıyorum anneme 40+ doğurmak bir marifet değil.Gören herkes anneannen mi diyip duruyordu. annem benim çağıma ayak uyduramadı ve ben hep yanlız kaldım. ve 10 yaşından beri babasız büyümüş bir kız olarak çok zor baba sevgisine hep ihtiyaç duydum. yazık bu düşüncenize çocukların hayatını da mahvediyorsunuz.

El iyisi bir adam...
Çok tanıdık bir profil...

Ne yapacağınıza dair bir fikrim yok. Ama acınızı anlıyorum demeye geldim. Ve gerçekten çok üzüldüm. Bir insan kendine nasıl böyle bir hayatı hak görür? Baba olacak, karısı evde... Ve kendisi özel şoförlükte. Yani yeğense yeğen. Hepimizin var. Anne karnında bir sabi var. İnsan onu nasıl düşünmez. Ve çocuğunun annesi. Bu kadar zor durumda nasıl alttan almaz.

Size sarılmak istedim konu sahibi.... Sarılıp her şey geçecek demek istedim.
ah bana birinin bana sarılıp seni anlıyorum demesine o kadar ihtiyacım var ki. Teşekkür ederim.

İlk birkaç hafta annem olacak. Sonrasında yalnızım. Duruma göre hareket edeceğim.

Eğer annen yazdığın gibi zor biriyse, işini daha da zorlaştırır. Bence duruma göre bakmadan, haftada 2 gün, part time, destek alacağın şekilde birini bul, daha sonrasında bebekle birini bulmaya çalışmak zor olabilir. Hastanedeki doktorun bile önerebileceği hemşireyi, izin gününde yarım gün çağırsan, sana avantaj olur.

Madem cocuk yaptiniz Tamam , bu adama donör gozuyle bakip en azindan manevi hicbir Sey beklemeyecektiniz.
Arkadaşlar doğru demiş asıl olay bebek doğunca başlıyor . Çok aşık olduğunuz sevildiğiniz kocanız olsa bile en küçük şeylere sinir oluyor insan.

Yapacağınız şu : aynı evde iki yabanci gibi yaşayıp bebek kreş zamanına gelince işe döneceksiniz ve bu adamı boşayıp en tatlısından bir cici baba bulacaksınız . Bu adamdan baba olmaz çünkü .
ben de yeni bir hayata yelken açmak, belki hayatıma daha düzgün bir insan girebilir ihtimali ile bu adamdan ayrılmak istiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X