Evlilik böyle mi olmalı?

unforgivenii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2024
6
9
33
Merhabalar.Çok uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyorum.Burada aynı dertlere sahip olduğum ,aynı yollardan geçtiğim kadınların dertlerini takip ettim ve kendime dersler çıkardım ama evliliğimde bir noktatada tıkandım ve sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım olduğu için ilk defa yazıyorum .
7 senelik evliyim çocuğum yok.Iyi bir maaşım olan iyi bir kariyerim vardı .Eşim farklı bir ülkede iş bulduğu için ben de daha fazla ayrı kalmak istemediğim ve artık çocuk sahibi olmak istediğimiz için kariyerimi bırakarak (benim için bu kararı almak çok zordu)eşimle beraber gittim.(Yaşlar ikimizinde 34 )
Eşimin yoğun çalışma şartlarından ötürü cinselliğe dair hiç birşey kalmadı.Ayda bir veya iki kere oluyor.Takdir edersiniz ki çocuğu leylekler getirmiyor .
Ben kariyerimi bırakıp onu destekleklemiş, aile olabilmek için kariyerimi bırakmış iken , onun hiç gelişemeyeceği bir ortamda çalıştıgı insanları herşeyin önüne getirmesi beni çok yaraladı.
Ikimiz de aynı sektör çalışanıyız ve bulduğu bu işin hiç bir gelecegi yok bunu biliyorum.Hiç bir zaman telefonunu karıştırmadım .Hiç sosyal medya şifresini bilmem fakat
üç hafta üst üste ayakata duramayacak kadar sarhoş geldi eve birinde üstü kadın parfümü kokuyordu.Eşim ağır bir işte çalışıyor ve geç gelse iş arkadaşları ile olsa bile açıkçası temiz kıyafetleri ile olmuyor.Ben de bu gecelerin birinde telefonuna baktım. Bunu yazarken bile kendimden utanıyorum beni nasıl bu hale getirdi .Whataspp, instagramm hiçbirsey yok.Sadece instagram keşfeti afedersiniz bacak ve kadın dolu..
Bunlardan sonra bem Türkiyeye kendi kariyerime devam edebilmek için döndüm.o da kendi işlerini bitirip döneceğini söyledi.
Benim için çok ama çok soğudu .Mutlu evliliğin sırrı ne sahiden ?

Sırrı olsa burda olmazdık 🤣 üzüldüm sizin adınıza. Kadınlar keşke radikal kararlar vermeden bir 10 yıl ileriye gidip o anki durumlarına bakabilseler. Aynı sektörde siz fedakarlık yapmışsınız ama sonuç parfüm kokulu akşam dönüşleri, instagramda bacaklar falan cinsellik de yok. Geçmiş olsun 🙏 adet yerini bulsun, boşanın. 😊

Hakĺısınız gerçekten burada yazanlara yok artık der öyle takip ederdim.Ama insan gerçekten en yaķınları ile bile buradaki kadar şeffaf olamıyor onu anladım l.Burada yazanlara yok artık derdim ama oluyor ve insanın canını çok acıtıyor

Siz ruhsal olarak boşanmaya hazırsınız zaten, yoksa çekip geri dönmezdiniz. Tek sorununuz resmileştirmeye karar verememek. İstediğinizi vermeyen bir evliliği sürdürmenin anlamı yok ve bence işlerini toparlayıp dönmeyecek de. Hakkınızda hayırlısı olsun

Bdv de bir sürü konu okuyoruz ama ben kariyerinizi bırakmış olmanıza çok üzüldüm... Ama asla sizi suçlayamam insan hayatın ne getireceğini öngöremiyo... iyiki yeniden kariyerinize dönmüşsünüz... Mutlu evlilik yok bence ama anlaşmaya saygıya vefaya sadakate düşe kalka da olsa şevkatle ilerlemeye gönüllü olmak diye bişey var bana göre... Kocanız gönüllüğün dışına çıkmış malesef

Gerçekten öyle işim gereği hem çocuk hem kariyer sahibi olabilmem mümkün değil idi .Bu zamana kadar da hic bir şüphem yoktu ama diyorlar ya eskiler erkeği varlıkta kadını yoklukta gerçekten öyle imiş.Nasıl kanıtlayacağımı da bilmiyorum .Hiç bir şey yok whatsapp engellenenler de instagramda .Sadece keşfeti sıkıntılı yani bana sadece temizlik , kedi videoları çıkıyor .Ona sordum diyor ki arkadaşlarının takip ettiklerinden çıkıyor.Bu kadar salak yerine konulmak ağırıma gidiyor.

Gerçekten öyle işim gereği hem çocuk hem kariyer sahibi olabilmem mümkün değil idi .Bu zamana kadar da hic bir şüphem yoktu ama diyorlar ya eskiler erkeği varlıkta kadını yoklukta gerçekten öyle imiş.Nasıl kanıtlayacağımı da bilmiyorum .Hiç bir şey yok whatsapp engellenenler de instagramda .Sadece keşfeti sıkıntılı yani bana sadece temizlik , kedi videoları çıkıyor .Ona sordum diyor ki arkadaşlarının takip ettiklerinden çıkıyor.Bu kadar salak yerine konulmak ağırıma gidiyor.
İlgisi olan şeyler çıkar kesinlikle bakıyooooor ve insanı salak yerine koymak çok üzer ve sinirlendirir.

Kurmaya çalışıyorum.Iş başvurularında bulunuyorum.istanbulda ortak aldığımız bir evimiz var orda kalıyorum .Kendisi şu an bu süreç çok normal gibi davranıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum

Bazen bir tarafın fedakarlık yapması gereken durumlar yaşanıyor. Bence o fedakarlıklar yeri geldiğinde yapılmalı da yoksa ev arkadaşlığından öteye gitmez ilişki, nitekim siz de fedakarlık yapıp kendi kariyerinize ara vermişsiniz. Ama bu geneldir ki fedakarlık yapan insanın burnundan getirirler, size de aynısı olmuş hiç kıymet bilmemiş. İnsan gurbette eşine daha çok sarılıyor ama onun derdi başka şeyler olmuş halbuki uğraştığı şeylerin sonu yok bacaksa bacak kadınsa kadın hiç sonu yok bu işin açgözlülük bu sebeple bana hep manasız gelmiştir.
Eş için gurbete gelenlerden biri de benim o yüzden empati yaptım sizle ve içim acıdı çok sinirlendim. Siz kendi hayatınıza dönerek en iyisini yapmışsınız o ise boşa bir ömür geçirecek, salın ipini savruldukça savrulsun.

Bilmiyorum belki benim dusuncem aptalca belki cok iyi niyetli dusunuyorum ama sadece ins.kesfetindenmi bu kaniya vardiniz?bir iki kere merak edip bir seylere bakinca kesfet ayni seylerle doluyor.biraz daha sabredip detayli inceleme yapsaydiniz keske.Ama artik olan olmus.Siz kendi icinize soracaksiniz ve inanmak istediginize inanacaksiniz.En kotusu bence fedakarlik yapmak olmus hic kimse icin degmiyot bence ne kadar fedakarlik yaparsaniz o kadar inciniyorsunuz

Merhabalar.Çok uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyorum.Burada aynı dertlere sahip olduğum ,aynı yollardan geçtiğim kadınların dertlerini takip ettim ve kendime dersler çıkardım ama evliliğimde bir noktatada tıkandım ve sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım olduğu için ilk defa yazıyorum .
7 senelik evliyim çocuğum yok.Iyi bir maaşım olan iyi bir kariyerim vardı .Eşim farklı bir ülkede iş bulduğu için ben de daha fazla ayrı kalmak istemediğim ve artık çocuk sahibi olmak istediğimiz için kariyerimi bırakarak (benim için bu kararı almak çok zordu)eşimle beraber gittim.(Yaşlar ikimizinde 34 )
Eşimin yoğun çalışma şartlarından ötürü cinselliğe dair hiç birşey kalmadı.Ayda bir veya iki kere oluyor.Takdir edersiniz ki çocuğu leylekler getirmiyor .
Ben kariyerimi bırakıp onu destekleklemiş, aile olabilmek için kariyerimi bırakmış iken , onun hiç gelişemeyeceği bir ortamda çalıştıgı insanları herşeyin önüne getirmesi beni çok yaraladı.
Ikimiz de aynı sektör çalışanıyız ve bulduğu bu işin hiç bir gelecegi yok bunu biliyorum.Hiç bir zaman telefonunu karıştırmadım .Hiç sosyal medya şifresini bilmem fakat
üç hafta üst üste ayakata duramayacak kadar sarhoş geldi eve birinde üstü kadın parfümü kokuyordu.Eşim ağır bir işte çalışıyor ve geç gelse iş arkadaşları ile olsa bile açıkçası temiz kıyafetleri ile olmuyor.Ben de bu gecelerin birinde telefonuna baktım. Bunu yazarken bile kendimden utanıyorum beni nasıl bu hale getirdi .Whataspp, instagramm hiçbirsey yok.Sadece instagram keşfeti afedersiniz bacak ve kadın dolu..
Bunlardan sonra bem Türkiyeye kendi kariyerime devam edebilmek için döndüm.o da kendi işlerini bitirip döneceğini söyledi.
Benim için çok ama çok soğudu .Mutlu evliliğin sırrı ne sahiden ?

Lütfen ne yapsam diye sormayın yapacağınız şey belli sapkın kocanızı şutlayın kariyerinize kaldığınız yerden devam edin. Kocanız da bacak mı bakıyo parfüm mü koyuyo ne halt yemek isterse yesin!!

Kesinlikle bi şeyler dönmüş dönüyor eşiniz tarafında. Alkoller, kadın parfümleri, sizin çekip gitmenizi bu kadar olağan karşılaması. Keşke bi de gizli fotolara ve silinmiş dosyalara baksaydınız.
Madem geleceği olmayan bi işti neden o kalkıp yurtdışına yerleşti siz de her şeyinizi geleceksiz bir şey için bıraktınız onu anlamadım da. Her şey de bi hayır vardır ya bu da belki eşinizin karakterini görmeniz için gerekliydi. Bence bir an önce iş bulup bu evlilikten nasıl çıkarsınız ona bakın.

Kesinlikle bi şeyler dönmüş dönüyor eşiniz tarafında. Alkoller, kadın parfümleri, sizin çekip gitmenizi bu kadar olağan karşılaması. Keşke bi de gizli fotolara ve silinmiş dosyalara baksaydınız.
Madem geleceği olmayan bi işti neden o kalkıp yurtdışına yerleşti siz de her şeyinizi geleceksiz bir şey için bıraktınız onu anlamadım da. Her şey de bi hayır vardır ya bu da belki eşinizin karakterini görmeniz için gerekliydi. Bence bir an önce iş bulup bu evlilikten nasıl çıkarsınız ona bakın.

Valla kallıbımı basarım da, madem sürtmeye merakı varmış niye konu sahibesine dürüstçe söylememiş bir de işi gücü bıraktırmış:sinirli:

Valla konu sahibesi adam bencil ve hayvan bir herif yoksa sen istifa etmeden önce açıkça gelme derdi. Senin hayatınıı mahvetmekte bir beis görmemiş. Yapış yakasına madem oraya yerleşti evi versin size.

şey çok arabesk belki ama "kimse sınanmadığı günahın masumu değildir" derler ya...

y.dışına gitme işini abes bulmuyorum. çünkü bu ülke şirazesinden çıktı.

belki başta sektöründe iş bulamayacaktı ama dildir, çevredir biraz ortama alışıp oturumu vs. de halledince bulunurdu. o ülkede çocuk yapmış olurlardı. neticede tr'de özel sektörde çok yoğun çalışılıyor. çocuklar hep özel kreşlerle bakıcılarla vs büyüyor. belki tr'de kalsa kadın bu ortamda mecbur yine işi bırakacaktı -işine göre değişir tabi-
yani o düzeni kurabilselerdi 3-4 sene sonra tr'ye göre çok daha avantajlı bir konuma gelebilirlerdi + çocuk oranın vatandaşı olup dilini öğrenecekti. vs vs vs. planda abes bir şey yok.

ama dedim ya sınanmadığı günahın masumu olunmaz diye
bizim erkekler y.dışında bi' ortama "düşünce" sapıtabiliyorlar

X