Evliliğimi bitirmeli miyim

2 çocuğum var bu sürekli çocuk yapmak değil biri 14 yaşında biri 5 aralarında bu kadar yaş farkının sebebi sürekli aldatılmam 2 çocuğa çok zor karar verdim büyük oğlum çok isteyince ben basıl olsa bir daha evlenmem kardeşsiz kalmasın diye düşündüm

İhraç olmuş adamla evlenmeniz mesleki olarak sizi sıkıntıya sokar. Uzak durun.

İşte bu noktada şunu yaptım eski erkek arkadaşım ilk iletişime geçip o bana ben ona yaşadığım süreci anlattık o beni de yalnız bir anne sanmış çünkü hiç eşimi paylaşmam sosyal hesaplarımda ,beni aldattığı için gönül bağım koptu, boşanana kadar görüşmek doğru olmadı için görüşmeme kararı aldık,ayrıca defalarca aldatılan bir kadın aldatmamayı düşünemez zaten,aldattıysamda bu da benim eksiğim,ben hala boşanma davası açmama rağmen kararsızım ve başka bir açıdan hayatıma ışık tutacak insanlara ihtiyacım var yargılanmaya değil
Aldatılan aldatmayı düşünemez mi ? Aldatmadıysam bu benim eksiğim mi ?
Sizin acilen tedavi olmanız lazım. Korkunçsunuz gerçektende.
İnşallah çocuğumun sizin gibi bir öğretmeni olmaz 😑

Ben yeterince sevgisiz bir evlilik sürmüşler 2. Bahar yaşamam kime zarar verecek tmm siz mutlu olun ben 2. Bahar da yaşamam
Hayatım banane senin baharından yazından.
Hayata farklı pencerelerden bakıyoruz.
Lakin sizin bulduğunuz çözümler yanlış işte olmamış bakın.
Burada millet ile didişeceğinize bir kulak verseniz çoğumuz evli barklı çocuklu insanlarız ya da iş güç sahibi birileriz kimsenin sizin mutluluğunuzda gözü yok inanın ki ama eski sevgiliden eş olmaz keşke şimdiki eşinizi de zamanında şutlasaydınız.

Arkadaşlar 16 senelik evliyim ilk 3 aylık evliyken eşimin sanal sitelerden sevgili bulduğunu bunuda babamın iş yerindeki bilgisayarda yaptığını ve kız kardeşimin gizlice eşimi arayıp uyarması sonucu öğrenip aileme haberim yok gibi davranıp eşimi affettim 5 sene içinde bi kaç olayı daha olsa da işim olmadığı için affettim en kötüsü 5. Senemizde çıkıp o kadınla buluşmaya gitti anlayıp onu aramam ve tartışmamla geldi ve 1 hafta otelde kalıp tekrar eve döndü bu süreçte boşanmak istediysede eve dönünce evde 2. Bir telefon bulmamla affet diye yalvardı çaresiz affettim bir taraftan boşanmaya hazır hissetmiyordum evliliğimizin 6.yılında ist atamam oldu eşim ben ve 4 yaşındaki oğlumla yeni bir şehre gelmiş olmam eşimin bulunduğu kurumda ist’da idareci olarak görev alması yoğun bir tempo içine girmek onun aldatma davranışını azalttı yada farketmedim 8 senelik evliliğimde artık oğlum kardeş istemeye başlayınca hiç güvenmesemde eşime 2. Çocuğu dünyaya getirdim eşimin senede 2 kez şehir dışı eğitimleri oldu bazen birlikte gitsekte birinde tek gitmek zorunda kaldı ona güvenmediğim için bende gelmek istiyorum dediğimde masrafları karşılarsan gel dedi ki daha öncede masrafları ben ödeyerek gittim bu süreçte 6 sene maaş kartım eşimde kaldı 2 kez ihtiyaç kredisi çekti evliliğim boyunca her zaman borçlu ve kredi ile idare ettik çift maaşlı olmamıza rağmen 2. Gizli kredide bankayı da mahkemeye vermekle tehdit edince kredi çekmeyi bıraktı neyse konu dağılmadan Antalya’ya gidişine döneyim Antalya giderken telefonuna bir uygulama yükledim ve haberi vardı bişey yapmaz nasıl olsa biliyor ortamı dinleyen uygulama var dedim ve gece 12:30 işim bitince ilk kez açtm önce bir mesaj sesi ardından sesli mesaj geldi “tatlım önce jeton almalısın”diyordu hemen arayıp ağzıma geleni saydım kabul etmedi ama açıklayamadı da geldiğinde ilk 6 ay içinde telefonunda farklı farklı kadın adları olan klasör vardı içleri boştu bu arada yine bir 5-6 ay sonra bi dul çalışanı izin istemek için mesaj atıyor ve ben oğlumu okula bırakıp 3 saat sonra gelirim ,bugün annemle emiri bırakıp biraz işlerim var halledince geleceğim gibi resmiyetten uzak mesajlar yazıyordu Instagram hesabına baktım eşim tüm fotoğraflarını like atmış kavga edip kadını engelledim ve yine bir zaman sonra bir dosyayı eşime gönderdim ordanda kendime alacaktm eşimin telefonda yapıştır tıklayınca dosya yerine bir şiir düştü ekrana birine göndermek üzere kopyalamış ekran videosunu alıp sakladım kendimde tabi ki bunu da inkar etti kim yazdı bilmiyorum dedi bu süreçte 20 li yaşlarda sevdiğim ve işim yok sen ünv. okuyorsun ben işsizim diye beni terk eden erkek arkadaşım 23 sene boyunca asla iletişime geçmeyen kişi beni takibe başladı 1 ay mesaj yazmadı sadece story lerime bakıyor bende onun story bakıyorum boşandığını paylaştı bi süre sonra beni takip etmesinden rahatsız olduğumu boşanınca beni hatırladığını yazdm o da beni unutmadığını evliyken doğru olmadığı için iletişime geçmediğini benim hesabımda sadece çocuklarımı paylaşıp eşimi göremeyince boşandm sandığını yazdı ve bende boşanma davası açtm eşime sizlere sorum şu eski erkek arkadaşım komser yardımcılığı görevinden ihraç edilmiş işi yok markette çalışıyor ben öğretmenim ve 1 aracım var,şimdi ki eşim ben dava açınca melek gibi oldu evde her zaman bana ev işlerine yardım eder ama evde ağırlığı olan her zaman benim çok zeki ama birikim yapamayan biri şimdi boşanırsam tek maaşla belki çocuklara nafaka alarak ve 2 çocuğu eşinde olan asgari ücretle çalışan bir adamla sizce yürür mü…belki çocuklarını da alır yanına…boşanmalımıyım, senelerce sevilmediğim bir evde kendimi yok sayarak yaşadım eşimde kişilik bozukluğu çıktı 8 sene önce ama sakin sevgisini gösteremeyen bir adam bundan sonra eskisi gibi olmayacak ayrılmayalım diyor, özgür bir hayatım var beni kısıtlamaz ama ne bir birikim yapar ne eve eşya alır ne çocuklarla ilgilenir ben söylersem herşeyi itiraz etmeden yapar uzun ve karışık olduysa kusura bakmayın bir de eski erkek arkadaşıma beni neden terk ettiğini sordum ,seni senin için terk ettim işim yoktu dedi.peki polis olunca neden gelmedin dediğimde hayatında biri olduğunu öğrendim cevabını aldım.aynı sene evlenmişiz ailesinin bulduğu biri ile evlenmiş kadın çok güzel 35 yaşında eşi ceza evine girince önce iş bulamadığı için açılmış zamanla estetik yaptırmış şimdi mor saçlı dudak altında percing takılı kulaklarında delmediği nokta yok aşırı güzel bir bayan ama aldatmış eşini.ceza evinden çıkınca aldattığı adam eski erkek arkadaşıma kendi evinde seviştikleri videolardan ekran görüntüsü gönderince bu da ailesini başka şehre taşımış ama kadın bu şehirde de 3 sevgili bulunca boşanmış. şimdi aynı şehirdeler çocuklar annede 10 ve 14 yaşında 2 oğlu var ben tesettürlü bir bayanım 43 yaşındayım 5 yaşında ofisim veya zeka geriliği teşhis alamadığım bir oğlum ve 14 yaşında üstün bir oğlum var, sizden yardım istiyorum boşanmaya eskiden itibaren hiç cesaretim olmadı terkedilme yalnız kalma korkum mu var bilmiyorum boşanırsam 1 sene ist ‘da kalacağım tek maaaşla çok zor olacak ama çocuklarım bu sürece alışsın babadan bir anda kopmasın istiyorum 2. Evlilik için karşı tarafın iş bulmasını bekliyorum ama 5 aydır hala eski işinde bakıyorum diyor kafa rahat gibi geliyor bir taraftan bir taraftan asla benden maddi birşey istemedi bu süreçte
Siz de bir tuhafsiniz, aldattığını kanitladikca adam kıymete binmiş daha bir yapışmış 2 çocuk yapmışsınız.Maas kartını ona verip daha iyi aldatsin diye kıt kanaat gecinmişsiniz Yetmemiş yine aldatmış siz yine kanıt sunup evlilik hayatına devam etmiş tam tıkandığı yerde bit pazarına nur yağmış.Eski evliliğinizi aratmayacak soru işaretleriyle dolu bir evliliğe paçaları toplayıp koşma egilimindesiniz.Sadakatsiz adamı bisayip çocuklarınızla daha huzurlu ve sakin bir hayat yaşamak aklınıza gelmiyor tabi ki......

Her şey tamam,bir o eksikti onu da yazayım demiş işte. Alakasız bilgilerde bugün. Şimdi ben tesettürlüsünüz ama eşinizi aldatıyorsunuz diyebilirim konu sahibine. Bunu yapınca da kızıyorlar. 😊
Çünkü tesettürü malesef sadece başı örtmek olarak görüyorlar. 😏 bende buna tutuluyorum işte hele bunu bir de hemcinsim yapınca 👎

Ben yeterince sevgisiz bir evlilik sürmüşler 2. Bahar yaşamam kime zarar verecek tmm siz mutlu olun ben 2. Bahar da yaşamam
neden bu kadar tepkilisiniz her yoruma?
burdaki insanlar sizin mutluluğunuzla yada mutsuzluğunuzla bir şey kazanmayacak ki.
herkes yaptığınızın yanlış olduğunu söylüyor, siz de fikir almak için geldiniz sonuçta, biraz söyleneni sorgulamayı düşünmez misiniz belki haklılık payı vardır.
yoksa isterseniz 10. baharınızı yaşayın ama önce 9.baharı bitirin. o zaman kimse laf etmez.

Eşinizden boşanmanız gerekiyormuş zaten yıllar önce.
Atanmış öğretmen olmuşsunuz, en son 23 yıl önce gördüğünüz eski sevgilinize güvenerek mi boşanma davası açtınız?
İki çocuğunuz var,evliyken neler yaşadılar daha onları düşünmeden başka iki çocuğun da dahil olacağı bir evlilik planı yapabilmek nasil bir cesarettir? Karşınızdaki insanı tanımıyorsunuz bile.

O kişi önemli çünkü o olmasa yine boşanmaya cesaret edemeyecekmissiniz. Şimdi boşanırsaniz mantık aramadan evleneceksiniz çünkü yalniz kalmak öcü, ne olduğu belirsiz bir adamla çocuklarını muhatap edip aynı eve sokma düşüncesi güzel. Aklınızı başınıza alın öyle bosanin.

Asgari ücretli ihraç olmuş bi adamın yükünü üzerinize alıp üstleneceğinize tek başınıza İstanbul'da daha güzel yaşarsınız emin olun.

Adam size yol yapmış sizde hemen yemişsiniz bu numarayı. lütfen önce önünüze bakıp boşanın, 2. adamı da sakın hayatınıza almayın.

bakın ne yargılayıcı tavrım var ne de saygısız, sizi anlayıp yorum yapmaya çalıştım, sakinleşin bi önce, şu davanızı sonuçlandırın.

Kafa pırıl pırıl olsa bende günümü gün ederdim,edebiyle yaşayan biriyim evlendiğim kişinin karaktersizliği bu ben eşimi aldatmıyorum dava açtm eski erkek arkadaşım başka şehirde ve görüşmedim hiç lütfen saygısız yorumlar yazmayın
e sanalda aldatmak denilen şey böyle bir şey değil mi?

yani illa sanal seks yapıyor olmak gerekmez ki normal bir karı-koca ilişkisi içerisinde, eş kişisi görse "e ne var bunda, normal bir arkadaş, kuzen, meslektaş konuşması" demeyeceği her türlü konuşma/mesajlaşma aldatmadır

yoksa bizde erkek arkdaşımız varken başka erkelerle yeri geliyor konşuyoruz, arkadaşlarımızla ne var ne yok diye sohbet ediyoruz.

ama eski sevgilimizle iş bulursan evlenelim diye değil yani...

şunu anlıyorum eşinizle zaten dava açmışsınız, mahkemeler de davadan sonraki görüşmeleri filan aldatma saymıyor diye biliyorum

ama diğer yandan da hala kafanız karışık boşanmakta bile net değil gibisiniz... e burada olay iyice karışıyor yani.

senelerdir sizi aldatmış bir kocanız var. kendinize kızmanız gereken yer şimdiye kadar boşanmamış olmanız. oğulların sürekli aldatan, para idare etmeyi bilmeyen, saygısız bir baba modeliyle büyüyor, bunun için kendinize kızın

gerçekten yalnız kalmaktan korkuyorsunuz o anlaşılıyor da...eski sevgilinizden başka erkek mi yok. bu durun bi nefes alın hele önce bi boşanın biraz özgüven inşa edin. bir de kadınları yargılamayın size ne boyasından piercing'inden...herhalde tesettürlü olmanız hasebiyle eski sevgilinizn karaterine ailesine filan daha uygun bir eş olacağınızı filan düşünüyorsunuz, muhtemelen muhafazakar ailelerden geliyorsunuz...bakın kendiniz yaşamışsınız siz daha 3 aylık gelinken aldatılmışsınız. o adam da bir zamanlar tesettürlü eşi tarafından aldatılmış, demek ki o işler öyle zannetmekle olmuyor. bırakın böyle şekle şemale göre değerlendirmeleri. hayat artık bunları öğretmiş olmalı size. 20+ senedir görüşmediiniz adma belki yan yana gelseni hiç bişey hissetmeyeceksiniz.

o adam size geçen giden 20li 30 lu yaşlarınızı geri getirmeyecek. boşa büyük büyük anlamlar yüklemeyin.

ilk 6 yıl sonra atandım öğretmenim bir eğitimci diye yargılamayın boşanmak o kadar kolay gelmedi hala gelmiyor belki altında terk edilme yalnız kalma korkum vardır bilemiyorum şuan dava açmama rağmen korkağım bu konuda
Boşanmaktan korkuyorsunuz ama iki adam birbirini çekip vurur mu eşiniz namus cinayeti işler mi diye masallah zerre korkunuz yok. Bu tip adamlar kendi her b’ku yer karısı yaparsa çeker vurur hiç mi düşünmüyorsunuz iki çocuğunuzu

Boşanma ve yeniden evlenme kararlarından önce kendinizi tanımayı önceleyin lütfen. Profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olduğunu düşündüm ben. Defalarca aldatılmaya rağmen boşanma kararı almayıp en son 23 yıl önce gördüğünüz adam için boşanmaya karar vermek sağlıklı mı sizce? O adamla evlenseniz de mutlu olamazsınız çünkü ne siz 23 yıl önceki hazan_a’sınız ne de eski sevgiliniz 23 yıl önceki adam. Karşınızdaki kişinin tanıdığınızı zannettiğiniz eski sevgiliniz olmadığını fark ettikçe de daha büyük mutsuzluklar ve hayal kırıklıkları yaşayacaksız. Beklentileriniz asla karşılanmayacak. Sorununuzun çözümü boşanıp başkasıyla evlenmek değil.

2. Bahar diye,
Problemli bir evlilikten cikip,
zamaninda sizi terkeden,
şimdi mesleğinden ihrac edilmiş, boşanmış bir adamla,
Öncekinden daha problmeli bir evlilik yapma ihtimaliniz olduğunu hic mi düşün müyorsunuz?
Eğer malum olaydan dolayı ihrac edildiyse, bir değil, on defa düşünün derim.

Kafa pırıl pırıl olsa bende günümü gün ederdim,edebiyle yaşayan biriyim evlendiğim kişinin karaktersizliği bu ben eşimi aldatmıyorum dava açtm eski erkek arkadaşım başka şehirde ve görüşmedim hiç lütfen saygısız yorumlar yazmayın
Boşanmadan evlilik planı yapmak hmm ne EDEP ama hayran kaldım edep görüşünüze.

Bir evlilikten diğerine atlamaya çalışmak hem de iki çocukla korkunç cidden. Önce bi boşanın bekar kalıp bi oh deyin çocuklarınızla güzel bi hayat kurun. Bi gün kalbinizin ve aklınızın yattığı biriyle tanışırsınız belki ama o eski sevgili ile değil. Yepyeni bi sayfa ama önce boşanıp bekar olarak kafa dinlemeniz lazım.

X