Evlilik böyle mi olmalı?

Bu evlilik bitmis bence. Zaten sahsen bana gore ne olursa olsun eslerin ayri yaşaması kabul edebilecegim bir sey degil. Siz de boyle olmasin diye fedakarlik yapip gittmissiniz. Ama disarda baska bi hayat yaşayıp eve sarhos gelip dışarda geçirdiği vakitlere dair aciklamasi olmayam bir adam, simdi sizden ayri da kalinca neler yapmaz ki diye düşünüyorum. Ayrı kalinan sürelerin etkisiyle bu aranizdaki mesafe de daha da açılacak. Adam zaten bambaşka bir hayat yaşıyor. Bu ayri kalinan surecten sonra sizin de şüphelerle birlikte içiniz almaz artik. Geri dönüşü zor. Bitmis bu is bence

Merhabalar.Çok uzun zamandır kadınlar kulübünü takip ediyorum.Burada aynı dertlere sahip olduğum ,aynı yollardan geçtiğim kadınların dertlerini takip ettim ve kendime dersler çıkardım ama evliliğimde bir noktatada tıkandım ve sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım olduğu için ilk defa yazıyorum .
7 senelik evliyim çocuğum yok.Iyi bir maaşım olan iyi bir kariyerim vardı .Eşim farklı bir ülkede iş bulduğu için ben de daha fazla ayrı kalmak istemediğim ve artık çocuk sahibi olmak istediğimiz için kariyerimi bırakarak (benim için bu kararı almak çok zordu)eşimle beraber gittim.(Yaşlar ikimizinde 34 )
Eşimin yoğun çalışma şartlarından ötürü cinselliğe dair hiç birşey kalmadı.Ayda bir veya iki kere oluyor.Takdir edersiniz ki çocuğu leylekler getirmiyor .
Ben kariyerimi bırakıp onu destekleklemiş, aile olabilmek için kariyerimi bırakmış iken , onun hiç gelişemeyeceği bir ortamda çalıştıgı insanları herşeyin önüne getirmesi beni çok yaraladı.
Ikimiz de aynı sektör çalışanıyız ve bulduğu bu işin hiç bir gelecegi yok bunu biliyorum.Hiç bir zaman telefonunu karıştırmadım .Hiç sosyal medya şifresini bilmem fakat
üç hafta üst üste ayakata duramayacak kadar sarhoş geldi eve birinde üstü kadın parfümü kokuyordu.Eşim ağır bir işte çalışıyor ve geç gelse iş arkadaşları ile olsa bile açıkçası temiz kıyafetleri ile olmuyor.Ben de bu gecelerin birinde telefonuna baktım. Bunu yazarken bile kendimden utanıyorum beni nasıl bu hale getirdi .Whataspp, instagramm hiçbirsey yok.Sadece instagram keşfeti afedersiniz bacak ve kadın dolu..
Bunlardan sonra bem Türkiyeye kendi kariyerime devam edebilmek için döndüm.o da kendi işlerini bitirip döneceğini söyledi.
Benim için çok ama çok soğudu .Mutlu evliliğin sırrı ne sahiden ?
Evlilik iki karakteri oturmus ne istediğini bilen evlilik kurumuna önem veren insanlarla oluşur evlenmek için evlenilmez evlilik bir başarı herkeste başaramaz ama evliligin büyük bir kısmı saygi ve sevgiyse büyük bir kismi da cinselllik ve tutku sizin evliliginiz zaten yok gibi birsey

öncelikle yeterince eğitimli ve kendi kararlarını akıl süzgecinden geçirip verebilecek birine benziyorsunuz. eminim burada size söylenen her şeyi daha önce aklınızdan geçirmişsinizdir. benim size tek tavsiyem, lütfen, yaşım geldi, artık boşan tekrar evlen çok gecikir diye bu evliliğiniz bitmeden çocuk yapayım kafasına girmeyin. emin olun etraf sadece çocuk yapmış olmak için çocuk yapan insanlarla dolu. ve malesef olan çocuklara oluyor.

X